Recenzia JBL Boombox 2

Hľadáte spoločníka, ktorý to s vami udrží krok aj na dlhé párty? Vyskúšajte prenosný Bluetooth reproduktor JBL Boombox2, ktorého výdrž batérie činí až 24 hodín a je odolný aj proti vode. Nejedná sa však o žiadneho drobčeka, čo vám môže premiestňovanie trochu sťažiť.

Parametre

Výkon RMS60 W / 80 W
Citlivosť80 dB
Wi-Finie
Výdrž batérie max24 hod.
Kapacita batérie10000 mAh
VodotesnosťIPX7
Čítačka karietnie
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť600 g
späť na začiatok ↑

Prevedenie

Ak vás niečím bezdrôtový prenosný Bluetooth reproduktor JBL Boombox 2 naozaj prekvapí, bude to jeho hmotnosť a rozmery. Na pomery bezdrôtových reproduktorov je to skutočne celkom veľký. Toto výkonné monštrum váži takmer šesť kilogramov a meria 48,5 × 20,1 × 25,7 centimetrov. Na druhú stranu, aj napriek vyššej váhu a rozmery nie je nijako ťažké ho prenášať. Výrobca JBL totiž pamätal na veľkú pogumovanou rukoväť, ktorá je napevno súčasťou herný strany reproduktora. Rukoväť je asi najzaujímavejším dizajnovým prvkom, samotný reproduktor má trochu neprekvapivý, tradičný valcovitý tvar. Väčšinu povrchu tvoria na dotyk príjemné plátno, šedočierny povrch narúša len malé oranžové logo JBL. Tie časti, ktoré plátno nekryje, sú vyrobené z odolného plastu prípadne gumy.

Na hornej strane reproduktora, pod rukoväťou, nájdete jednoducho prístupné ovládacie prvky: Tlačidlá pre vypnutie a zapnutie, spoločne s tlačidlom pre párovanie a aktiváciu Bluetooth sú pre väčšiu prehľadnosť umiestnené vo svetlom oválu, ta zostávajúce – spustenie a pozastavenie prehrávania, zosilnenie a zoslabenie – sú reliéfne a ľahko k nájdeniu aj v tme. Informácie o stave nabitia batérie podáva v dolnej časti umiestnená podsvietená LED lišta. Je to praktické, ale tiež to dobre vyzerá.

Všetky vstupy a výstupy sú schované na zadnej strane reproduktora pod výklopným krytom. Nájdeme tu dobíjacie konektor, vstup pre pripojenie prakticky akéhokoľvek audio zariadenia (3,5mm Jack), micro-USB, ktoré ale slúžia iba pre aktualizáciu firmvéru a klasické USB. Ako vidno, JBL príliš nepočíta s iným zdrojom zvuku, než by bolo Bluetooth, schádza tu najmä vstup na SD kartu.

späť na začiatok ↑

Použitie

Kvôli svojim väčším rozmerom nie je JBL Boombox 2 príliš vhodný pre časté prenášanie. Na to, aby vám mohol robiť spoločnosť pri cestách do prírody či spanie pod stanom, je jednoducho príliš veľký a hlavne ťažký. Pre ozvučenie domácich či záhradných párty je však ideálny. Výkon 2 × 30 W, resp. 2 × 40 W pri napájaní zo zásuvky, je dostatočný pre ozvučenie stredne veľkých priestorov a rozhodne ho počujete. Hlasitý totiž vie byť poriadne! Zvukovo sa reproduktor môže chváliť pomerne vyváženým prejavom, hoci, ako možno u tohto typu zariadenia očakávať, basy hrajú prím. Sú výrazné, hutné, prierazné a pri vyšších hlasitostiach je skutočne ucítite. Zvuk je najlepšie pri stredných hlasitostiach. Ak otočíte volume doprava a na doraz, celkový prejav sa začne trochu kaziť a jednotlivé zvuková pásma sa trochu zlievajú. Na druhú stranu, na párty a v pokročilú hladinu, kedy sa dvíha hlasitosť, už vám to pravdepodobne bude skôr jedno. Hlavne, že to duní. Pokiaľ ide o výšky, na ich kvalite a čitateľnosti sa výrazne prejavujú samostatné výškové meniče, ktoré sa proti basom celkom dobre presadzujú. Stredové frekvencie sú skôr nenápadné, hutné basy a čisté výšky im nenechávajú príliš veľa priestoru k rozletu.

späť na začiatok ↑

Dosah, nabíjanie, výdrž, decibely

Zdroj zvuku, tj. najčastejšie chytrý telefón, rozhodne nemusíte mať nikde vyložene blízkosti reproduktora. Technológia Bluetooth vo verzii 5.1 si bez problémov poradí s 10 metrami (pri priamej viditeľnosti). Čo nás rozhodne potešilo, je výdrž batérie. Vydrží totiž celých 24 hodín nepretržitého prehrávania. Počítajte ale s tým, že vyššia hlasitosti si vyberú svoju daň a výsledná doba tak bude o niečo kratšia. Batérie sa dobíja pomocou dodávanej nabíjačky, ktorá zároveň poslúži aj ako zdroj pre priame napájanie zo zásuvky. Pokiaľ ide o dĺžku nabíjania, na plnú kapacitu batérie sa dostanete za 6,5 ​​hodiny. Ostatne, niekedy si musíte dať od párty prestávku, takže doba je to celkom ideálna. Ako sme už napísali vyššie, JBL Boombox 2 hrá vážne nahlas.

Reproduktor je čo sa týka odolnosti voči vode certifikovaný až na vysokú hodnotu IPX7. To znamená, že by teoreticky mal vydržať aj kompletné ponorenie pod vodu (takže ho nejaký ten pád do bazéna alebo vírivky asi nerozhodí), však, asi vám úplne neporadíme, aby ste to skúšali. Predsa len, JBL Boombox 2 nepatrí k najlacnejším.

Zistiť cenu
8 Total Score
Hodnotenie JBL Boombox 2

JBL Boombox 2 je prenosný bezdrôtový reproduktor, ktorý je ako stvorený na párty. Tam zďaleka najviac oceníte jeho basový, prierazný zvuk, výrobcom deklarovanú odolnosť i dlhú výdrž batérie s pomerne rýchlym nabíjaním. K dúhu určite príde možnosť kŕmiť ho energiou priamo zo zásuvky, takže nie je potrebné sa spoľahnúť len na batériu so štedrou kapacitou 10 000 mAh. Reproduktor síce pripojíte takmer ku všetkým zvukovým zariadením pomocou 3,5 mm jack konektora , okrem neho si ale budete musieť vystačiť len s Bluetooth pripojením k telefónu. Možno by sme uvítali aj slot na SD kartu. Zo širšieho pohľadu je JBL Boombox 2 solídnym prenosným, hoci nie práve ľahkým a malým, reproduktorom, ktorý nesklame.

KLADY
 • dlhá výdrž batérie
 • kvalitný zvuk
 • odolnosť voči vode
 • ovládacie prvky
ZÁPORY
 • hmotnosť
 • väčšie rozmery
 • vyššia nákupná cena
 • chýba slot na SD kartu
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď