Recenzia JBL PartyBox On-The-GO

Priblížte sa k prenosnému párty reproduktoru JBL PartyBox On-The-GO. Vo svojej kategórii poskytuje úžasný výkon, verné výšky a silné basy. Okrem toho sa dodáva s bezdrôtovým mikrofónom, ktorý z vás urobí hlavného rečníka alebo speváka na akomkoľvek podujatí. Poďme sa teraz spoločne pozrieť, či je tento prenosný reproduktor za cenu okolo 300 € dobrou voľbou. Tak a je to tu.

Parametre

Typprenosný
Počet reproduktorovsamostatný reproduktor
Výkon100 W
Aktívneáno
Kapacita batérie2500 mAh
Doba nabíjania3 hod.
Výdrž6 hod.
KonektoryUSB, napájací konektor, Jack 3,5 mm, AUX
Bezdrôtová technológiaBluetooth
Maximálny dosah10 m

Obsah balenia a ovládacie prvky

Ak sa pre reproduktor rozhodnete ísť pešo, budete na jeho prenášanie potrebovať obe ruky. Krabica má rozmery 60 x 36,7 x 31,4 cm a váži približne 10 kg. Preto vám odporúčame, aby ste si reproduktor vyzdvihli autom alebo si cestu skrátili verejnou dopravou.

Keď reproduktor doma vybalíte, nájdete v ňom okrem samotného reproduktora aj popruh na pohodlné prenášanie, bezdrôtový mikrofón s puzdrom, stručnú príručku, záručný list, bezpečnostné upozornenie a nabíjací kábel. Takže hneď na začiatku budete mať všetko, čo potrebujete na okamžitú nálož úžasnej hudby alebo spevu.

Ovládacie prvky reproduktorov sa nachádzajú na hornej strane. Môžete pohodlne zvýšiť alebo znížiť hlasitosť, nastaviť intenzitu basov a výšok alebo hlasitosť pripojeného mikrofónu či gitary. Na tom istom mieste môžete pridávať a uberať echo. Oceníte to, keď budete spievať, keď niekto nebude úplne v poriadku.

Môžete tu tiež zapnúť reproduktor a ovládať bezdrôtové pripojenie Bluetooth alebo zapnúť a vypnúť svetelný efekt hlavného reproduktora. Vedľa ovládacích prvkov reproduktora nájdete na oboch stranách kovové očká na pripevnenie remienka.

Napájací kábel na nabíjanie reproduktora patrí do konektora ukrytého pod gumovým krytom na zadnej strane. Na rovnakom mieste nájdete aj konektor USB na pripojenie flash disku s hudbou alebo na nabíjanie smartfónu, ak by vám došla batéria. Nabíjací výkon je 5 V/2,1 A.

Skvelým prvkom sú pásky na suchý zips na prednej strane vedľa mriežky zakrývajúcej reproduktory. Sú na oboch stranách a slúžia na pripevnenie mikrofónu, keď ho nepoužívate alebo keď ste na ceste na večierok. Zároveň budete mať mikrofón neustále po ruke, ak budete potrebovať rýchlo reagovať na vzniknutú situáciu.

Čo dokáže

JBL PartyBox On-The-GO je skvelým partnerom na akúkoľvek párty, či už sa rozhodnete usporiadať malú rodinnú oslavu, posedieť si s priateľmi na terase pri príjemnom soundtracku, alebo sa zabávať pri západe slnka na pláži. S výkonom 100 W dokáže ozvučiť veľké miestnosti, ako aj spomínanú terasu alebo kúsok pláže. Pre veľké tanečné sály to však nebude stačiť. Potrebovali by ste viac takýchto reproduktorov.

Reproduktor môže prehrávať z pripojeného flash disku, bezdrôtovo cez Bluetooth alebo mikrofón a môže komunikovať aj s gitarou, pre ktorú má vstup AUX. Aby ste sa na párty mohli baviť, nielen počúvať a tancovať. Nie je problém hrať karaoke alebo sedieť s gitarou a spievať s príjemným zosilnením nástroja hráča. Môžete pripojiť dva mikrofóny, takže sa môžete zabaviť aj pri spievaní duetov. Len druhý mikrofón si budete musieť kúpiť samostatne.

Párty bez svetelných efektov by nebola úplná! Preto zariadenie JBL PartyBox On-The-GO dokáže vytvárať svetelné efekty. Okolo centrálneho reproduktora má farebné LED diódy, ktoré môžu reagovať na rytmus a melódiu prehrávanej hudby. Nočné večierky tak oživíte skvelým doplnkom, ktorý prinúti aj zarytých netanečníkov pridať sa a vyraziť na tanečný parket.

Ak z nejakého dôvodu potrebujete k reproduktoru pripojiť elektroniku, nie je to problém. Na zadnej strane nájdete klasický 3,5 mm jack pod gumovým krytom vedľa konektorov napájania a USB. Napriek tomu tento konektor pravdepodobne využijete len minimálne, pretože v súčasnosti nie je problém pripojiť čokoľvek cez Bluetooth.

Kvalita zvuku

Na prenosný reproduktor s cenou približne 300 € má JBL PartyBox On-The-GO dobré basy a výšky. Platí to pri tichom aj hlasnom hraní. Oceňujeme vyváženosť zvuku v celom rozsahu 50 až 20 000 Hz. Plusové body si zaslúži aj vynikajúca spolupráca s mikrofónom a verná reprodukcia hlasu.

Pri maximálnom zosilnení basov a vysokej hlasitosti už zvuk neznie nevyvážene v prospech hĺbok. Takéto nastavenia však budete pravdepodobne používať len v pokročilých hodinách a na hlučných párty, kde nie je rozhodujúca rovnováha v celom zvukovom spektre. Takže z nášho pohľadu ide o skvelý pomer ceny a kvality.

Zaujímavé funkcie

Skvelou funkciou pre dobrú párty je zosilnenie basov. Základný rozsah sa ovláda otáčaním zľava doprava. Ak chcete ešte viac zosilniť basy, môžete stlačiť tlačidlo zosilnenia basov vľavo hore. Potom však stratíte rovnováhu stredov a výšok na úkor basov. Hĺbky sú však fantastické.

Výšky môžete nastaviť aj pomocou otočného ovládača. Nemáte tu špeciálne tlačidlo boost, ale výšky hrajú čisto vo všetkých polohách, aj keď ich vytočíte na maximum.

Posledným otočným ovládačom okrem hlasitosti je echo. Počas rozprávania alebo spievania môžete pridávať a uberať ozvenu. Je to dobré pre chladný efekt, ale jasnosť sa znižuje s rastúcou ozvenou. Presvedčte sa sami.

Funkcia TWS umožňuje bezdrôtové pripojenie viacerých reproduktorov JBL alebo iných reproduktorov, ktoré túto technológiu podporujú, pomocou Bluetooth. Vďaka tomu môžete zostaviť audio systém z viacerých samostatných jednotiek.

Vstavaný mikrofón v reproduktore je však skôr doplnkom, pretože nemá takú kvalitu ako dodávaný bezdrôtový mikrofón. Ale stále ho môžete používať napríklad na telefonovanie, keď vám niekto zavolá a vy máte telefón pripojený k reproduktoru.

Predposlednou pomôckou ako stvorenou na párty je otvárač na fľaše. Áno, čítate správne. Na spone na popruhu reproduktora je naozaj klasický otvárač na fľaše. Takže nebudete mať problém otvoriť všetky pivá pre dospelých alebo limonády pre deti v jednom pohári.

A nakoniec ešte musíme spomenúť praktickú drážku umiestnenú na hornej strane reproduktora. Je hlboká len asi centimeter, ale slúži ako skvelý držiak na tablet alebo telefón, keď chcete dotykom ovládať zoznam skladieb alebo mixovať hudbu. Samozrejme, druhá ruka vám zostane voľná na mikrofón alebo niečo dobré na pitie.

Odolnosť

Reproduktor JBL PartyBox On-The-GO má stupeň krytia IPX4, takže si ho môžete vziať so sebou na párty pri bazéne, na pláž alebo kamkoľvek, kde hrozí riziko postriekanie vodou. Vydrží to bez problémov. A nezáleží na tom, či ide o trochu rozliateho piva, vodu z bazéna alebo psa, ktorý sa drží po tom, čo vyliezol z rieky.

Batéria udrží reproduktor v prevádzke až 6 hodín v kuse. Takže môžete rozbehnúť párty na plné obrátky bez ohľadu na problém s napájaním. Len si uvedomte, že vyššia hlasitosť znižuje výdrž batérie, rovnako ako svetelné efekty alebo pripojenie k iným reproduktorom. O súčasnom nabíjaní telefónu asi ani nemusíme hovoriť. Aj tak sa môžete tešiť na 3-4 hodiny úžasnej zábavy, ak nebudete šetriť. Nabíjanie batérie do plnej kapacity trvá približne 3 hodiny.

Príslušenstvo

Reproduktor je vyrobený tak, aby zvládol všetko, čo budete potrebovať na hudobnú párty. Napriek tomu sa vám môže hodiť druhý mikrofón, aby ste mohli spievať napríklad duety alebo predstavovať akciu vo dvojici. Okrem toho pravdepodobne nie je potrebné žiadne ďalšie príslušenstvo. Ak nepotrebujete mixovať hudbu, potom sa vám bude hodiť tablet.

Hľadáte lacnejšie prenosné reproduktory?

Zistiť cenu
8Expert Score
JBL PartyBox On-The-GO

JBL PartyBox On-The-GO je dobre zostavený prenosný reproduktor na párty. Oceňujeme kvalitu zvuku, možnosť bezdrôtového a káblového pripojenia vrátane gitary a bezdrôtový mikrofón, ktorý je súčasťou balenia. Poteší aj otvárač na fľaše na popruhu a nastavenie ozveny. Svetelné efekty sú zábavné. Výdrž batérie je v poriadku, ale keby bola o hodinu alebo dve dlhšia, nehnevali by sme sa. Jedinou malou nevýhodou je hmotnosť 7,5 kg, ktorá je menej pohodlná pri dlhom prenášaní. Ale dá sa to vydržať. Pre nás je to dobrý pomer ceny a výkonu a kvality.

Plusy
 • výborná kvalita zvuku
 • mikrofón v balení
 • svetelné efekty
 • možnosť pripojiť gitaru
 • bezdrôtové/drôtové pripojenie
 • popruh na prenášanie
 • odolnosť IPX4 proti vode
Mínusy
 • váha 7,5 kg – pre niekoho ťažký
 • priemerná výdrž batérie
 • priemerná kvalita echo efektu
 • pri maximálnych basech nevyvážený zvuk

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo