Recenzia Kärcher WD3

Kärcher WD3 patrí medzi priemyselné vysávače, ale prekvapí aj na použitie v domácnosti. Hravo si poradí s prachom aj väčšími nečistotami, ktoré zvládne vysať za sucha aj za mokra. Priaznivá hmotnosť, ľahká manipulácia a veľký objem patria medzi prednosti tohto vysávača. Vďaka výbornému výkonu a sacej sile si nájde svoje uplatnenie v prevádzke, dielni, garáži aj v domácnosti.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach17 l
Dĺžka kábla4 m
Akčný rádius6 m
Hlučnosť75 dB
Energetická triedavýrobca neuvádza
Trieda filtrácievýrobca neuvádza
Trieda vysávanie podláhvýrobca neuvádza
Trieda vysávanie kobercovvýrobca neuvádza
Ročná spotrebavýrobca neuvádza
Príkon1000 W
Sací výkon200 Air
Regulácia výkonunie
Turbo kefanie
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobynie
Trieda účinnosti HEPA filtrunemá

Predstavenie

Výkonný priemyselný vysávač Kärcher WD3 ponúka univerzálne použitie viac-menej kedykoľvek. Nahradil predchádzajúci model WD2 a oproti nemu prináša zlepšenie vo výkone aj praktických vlastnostiach pre pohodlné používanie. Vysoká sacia schopnosť v kombinácii s dostatočne širokou hubicou a silným výkonom si dokážu poradiť s vysávaním bežných nečistôt v domácnosti, ale aj s iným druhom odpadu. Problémom nie sú piliny, prach ani iné častice. Vďaka funkcii suchého aj mokrého vysávania dokážete s vysávačom Kärcher WD3 zvládnete ešte viac upratovacích úloh. Aj napriek tomu, že ide primárne o priemyselný vysávač, vďaka svojej univerzálnosti, ľahkému použitiu a dobrej konštrukcii, býva obľúbený pre použitie v domácnostiach. Praktická funkcia fukára sa skvele hodí do dielne či na vonkajšie použitie, kedy jednoducho odfúknete opadané listy z príjazdovej cesty.

 

Vďaka ľahkej konštrukcii z pevného plastu a kolieskam je vysávač Kärcher WD3 ľahko mobilný. Hmotnosť 5,5 kg síce nie je úplne najnižšia, ale v rámci manipulácie nejde o žiadny problém. Dlhý kábel a sacia hadica umožňujú veľký akčný rádius s celkovou veľkosťou okolo 6 metrov. Takže nie je problém použitie v dielni či na vysatie auta, keď zásuvka nie je hneď po ruke. Pohodlnú manipuláciu ponúka aj odnímateľná rukoväť.

U vysávača nie je uvedený energetický štítok, čo je po zmene legislatívy u týchto prístrojov bežné. Všeobecnú predstavu o spotrebe energie si však môžete urobiť vďaka príkonu. Stačí tak vynásobiť dobu používania vysávača s príkonom a získate orientačnú predstavu o tom, koľko elektriny ste využili. Zároveň je potrebné vziať do úvahy, že relatívne vysoký príkon znamená aj väčšiu saciu silu, čo je pre efektívne upratovanie a odstraňovanie nečistôt rozhodne žiaduce.

Z pohľadu praktického a rýchleho využitia vysávača poteší fakt, že na suché aj mokré vysávanie nemusíte meniť žiadne filtre ani komponenty. Škárovú hubicu je možné pohodlne uložiť priamo na vysávač pre prípadnú ľahkú výmenu. Súčasťou vysávača je príslušenstvo, ako sú sacia trubica, podlahová a škárová hubica a nechýba ani jedno papierové filtračné vrecko. Po zakúpení vysávača sa tak môžete pustiť ihneď do vysávania.

Rýchle uloženie do parkovacej polohy je ideálne pre prípad, že si potrebujete odbehnúť od vysávania. Všeobecne tak ide o vysávač s univerzálnym dizajnom, veľmi jednoduchým použitím a dobrým výkonom, ktorý si poradí v domácnosti aj v dielni. O obľúbenosti tohto vysávača svedčia aj pozitívne ohlasy ľudí, ktorí s ním majú skúsenosti.

Ako vysáva

Vo svojej kategórii patrí vysávač Kärcher WD3 medzi modely s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Ide o klasický univerzálny vysávač, ktorý si poradí s vysávaním na sucho aj na mokro bez nutnosti komplikovanej výmeny filtra. Stačí vysávač vybrať, zapojiť do zásuvky a vysávať. Pomerne veľká nádoba s objemom 17 litrov znamená aj dlhé vysávanie bez prerušovania. Podľa potreby sa môžete rozmyslieť, či využijete zachytávanie nečistôt do vrecka, alebo rovno do nádoby. Druhá varianta je vhodnejší práve na mokré vysávanie. Práve jednoduché použitie a malé množstvo príslušenstva, vytvára pomocníka na upratovanie, ktorého máte pripraveného do minúty.

Pre klasické použitie je rozhodne prednosťou veľmi dobrý sací výkon. Podlahová hubica je primárne určená pre tvrdé podlahy, ale uspokojivo funguje aj na kobercoch s nižším vlasom. Predovšetkým na vonkajšie použitie veľmi dobre poslúži funkcia fúkania. Tá je podobne silná ako sanie, takže sa vysávač razom premení na výkonný fukár na lístie.

Za nevýhodu u tohto vysávača je potrebné označiť hlučnosť. V porovnaní s modelmi určenými primárne na použitie v domácnosti ide naozaj o hlučnejší model. Hluk s hodnotou 75 dB sa dá prirovnať k rýchlovarnej kanvici alebo silnejšej premávke na ceste. V garáži či v dielni sa taký hluk stratí, ale ak plánujete využitie na vysávanie v interiéri napríklad v panelovom dome, skúste sa zamyslieť nad tým, či je hlučný model tým pravým. Medzi typický parameter pri priemyselnom vysávači nepatrí ani dĺžka sacej hadice, ktorá je 2 metre, a celkový akčný rádius je tak 6 metrov. To však zdatne vyvažujú ľahko sa pohybujúce kolieska. Manipulácia s vysávačom tak nepredstavuje žiadnu väčšiu námahu. Vďaka pomerne skladným rozmerom ho ľahko umiestnite do rohu, do skrine alebo kamkoľvek, kde bude treba. V rámci použitia v náročných podmienkach má vysávač ochranu proti nárazu. Plne tak spĺňa nároky na konštrukciu na klasické priemyselné použitie.

Veľkou výhodou je výborný sací výkon. Ten dosahuje značnú silu, kedy zodpovedá skôr vyššiemu príkonu, než je uvedených 1 000 W. Teda, že má pocitovo vyšší výkon ako iné 1 000 W vysávače. Ide tak o výkonný vysávač, ktorý starostlivo vysaje podlahu alebo interiér auta, kde si poradí aj s rôznymi škárami vďaka škárovej hubicu. Pre niektoré spôsoby použitia môže chýbať regulácia výkonu, ktorú tento typ vysávača neponúka. Základný filter si dokáže poradiť s bežným prachom, ale neposkytuje úroveň HEPA filtrácie. Tým pádom nejde o ideálny vysávač pre alergikov.

Všetky komponenty vysávača sú vyrobené z pevného plastu. Tým pádom je jasné, že vysávač nie je vhodný na prípadné vysávanie horúceho popola. K plastovým častiam je potrebné pristupovať šetrne, ale pri bežnom použití nie je problém s ich životnosťou. Dizajn je predovšetkým funkčný, kedy nijako neurazí, ale ani neoslní. Výrazná žltá farba môže byť výhodou pri použití v dielni či inom prostredí, kedy hneď na prvý pohľad uvidíte, kde sa práve vysávač nachádza.

Zistiť cenu

 

6.8Expert Score
Hodnotenie Kärcher WD3

Primárne je vysávač Kärcher WD3 určený predovšetkým na priemyselné použitie, čo je zrejmé z dizajnu, hlučnosti i obmedzeného množstva príslušenstva. To však dokáže vyvážiť veľmi dobrým až výborným sacím výkonom, s ktorým si hravo poradíte s vysávaním na sucho aj na mokro. Chýba však regulácia výkonu. S vysávačom sa ľahko manipuluje, dobre sa prenáša a vďaka dostatočne veľkej nádobe pojme väčší objem nečistôt. Ale pokiaľ mu odpustíte jeho vzhľad a slabšiu výbavu, môže byť veľmi užitočným pomocníkom aj pre domácnosť. Jeho sací výkon je úžasný.

Vysávanie tvrdých plôch
10
Vysávanie kobercov
9
Hlučnosť
5
Spotreba
5
Výbava
5
Plusy
 • ľahké a rýchle použitie
 • veľmi dobrý sací výkon
 • pohodlná manipulácia
Mínusy
 • hlučnejšie
 • nemá hepa filter

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo