Recenzia Krups Dolce Gusto Piccolo XS

Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531 je dobrým pomocníkom predovšetkým do domácností, kde nie je miesta nazvyš. Dokáže pripraviť horúce i studené nápoje, ktorých ponuka je široká. Kávovar má veľkú nádobu na vodu, ale automaticky nezastavuje dávkovanie vody. Ako obstál v našom teste?

Parametre

Tlak čerpadla15 bar
Príkon1600 W
Objem zásobníka na vodu0,8 l
Úsporný režimáno
Výškovo nastaviteľná plochaáno
Príprava teplých i studených nápojováno
Nádoba na použité kapsulenie
Zásobník na mliekonie
Automatické upozornenie na odvápnenieáno
Automatické zastavenie dávkovanie vodynie
Viac farebných variantáno
Výška28 cm
Šírka14 cm
Hĺbka27 cm
Hmotnosť2 kg
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Nový kávovar Krups Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531 z hľadiska dizajnu vychádza zo spracovania svojich predchodcov, pre ktoré sú typické oblé krivky. Vzhľadom na striedmym rozmerom ho môžete umiestniť aj do menších kuchýň, v ktorých nezaberie zbytočne veľa miesta. Aj napriek kompaktným rozmerom ponúka veľký zásobník na vodu s hodnotou 0,8 l, čo je viac ako u predchádzajúcich modelov. Bohužiaľ dokáže pripraviť len jednu šálku kávy, ale tiež dávkuje studenú vodu, takže je vhodný aj na recepty pre studené nápoje.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Na ovládanie kávovaru nie je skutočne pranic zložitého. Stačí zdvihnúť hornú časť opatrenú logom značky, do filtra vložiť kapsulu, horná časť zavrieť a v zadnej časti nastaviť páčku do polohy dávkovania horúcej alebo studenej vody.

Dávkovanie sa samo nepreruší, takže musíte pri príprave u kávovaru stáť a po dosiahnutí požadovaného množstva nápoja dávkovanie zastaviť. Medzi každou kávou je potrebné počkať, než sa prístroj dostatočne nahreje.

Zásobník na vodu sa z prístroja ľahko vyberá a plnia vodou. Výrobca zakazuje jeho umývanie v umývačke riadu. Kávovaru chýba poistka, ktorá by vám oznámila, že v zásobníku nie je dostatok vody, takže si pred každou prípravou jeho obsah musíte skontrolovať. Inak by ste o kapsulu zbytočne prišli. Kapsulu musíte z držiaka po každej príprave vyňať, keďže výrobok nemá zbernú nádobu na použité kapsule.

V kávovaru je vďaka jednoduchému systému zmeny výšky možné pripravovať nápoje v rôzne vysokých pohároch. Je však škoda, že pre prípravu v najvyššej pohári (napríklad pre latte) je potreba odkvapkávaciu misku úplne odňať, takže voda z dýzy potom kvapká na podstavec, ktoré musíte zotrieť handričkou.

späť na začiatok ↑

Údržba

Každodenná údržba kávovaru je jednoduchá, aj keď nemá držiak kapsúl proti odkvapkávaniu. Pri manipulácii s vyprázdnenú kapslí si dávajte pozor, pretože v nej môže byť zvyšok horúcej vody. Kvapky horúcej vody sa pri príprave môžu dostať tiež do priestoru okolo kávovaru.

Dva indikátory vás upozorní na nutnosť odvápnenia a nemožný prietok vody. Výrobca Dolce Gusto doporučuje odvápnenie vykonávať každé 3-4 mesiace.

späť na začiatok ↑

Ako pripravuje kávu

Kávu prístroj dokáže pripraviť naozaj bleskovo. Výrobca uvádza, že sa doba prípravy pohybuje okolo 40 sekúnd, ale v skutočnosti je to zhruba 25 sekúnd. Espresso s objemom 40 ml vám zaberie približne 20 sekúnd, ďalších 8 sekúnd čakáte na nahriatie a môžete začať pripravovať durhou kávu.

Čo sa týka spotreby energie, tak kávovar vo vypnutom stave spotrebúva približne 0,1 W. Pri fáze s predhrievaním, ktorá je energeticky najnáročnejšie, je spotreba zhruba 1 460 W, čo je primeraná hodnota. Kávovar sa pri dlhšej nečinnosti automaticky prepne do úsporného režimu.

Pri príprave stroj vydáva hluk o sile 54 dB, čo z neho robí veľmi tichý model. Tie najtichší vydávajú pri dávkovaní približne 50dB hluk. Iste vás poteší, že kapsule do tohto kávovaru sú veľmi ľahko dostupné. Zoženiete je snáď v každom väčšom obchode.

Pripraviť v ňom môžete rispetto, espresso, lungo, cappuccino, latte macchiato, horúcu čokoládu, čaje aj studené nápoje.

Zistiť cenu

Ďalšie kávovary na kapsule v našom prehľade.

6 Total Score
Krups Dolce Gusto Piccolo XS

Kávovar je vďaka svojim kompaktným rozmerom vhodný aj do menších kuchyní, v ktorých nezaberie príliš veľa miesta. Je škoda, že výdaj kávy sa automaticky nezastaví, ale čaká na zastavenie od vás. Výhodou však je jednoduché použitie aj údržba a tiež bohatá ponuka kapslí. Rozlúčiť sa však musíte s prípravou dvoch nápojov naraz. Ako nevýhodu vidíme to, že kávovar pri dávkovaní strieka vodu do najbližšieho okolia a tiež to, že príprava začne aj v prípade, keď v zásobníku na vodu nie je jej dostatok. Kávovar sa teda ľahko ovláda, ale je potreba na neho pri príprave dohliadať.

KLADY
 • tichá prevádzka
 • jednoduché ovládanie
 • bohatá ponuka kapslí
 • nízka spotreba energie
 • jednoduchá údržba
ZÁPORY
 • voda strieka von
 • výdaj kávy sa automaticky nezastaví
 • chýba upozornenie na nedostatok vody
 • nepripravuje dve kávy súčasne
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď