Recenzia LG 55NANO90

O tom, že LG produkuje veľmi úspešné OLED televízory vie celý svet. Ale LCD odnož je (minimálne čo sa predajov týka) trochu v tieni Samsungu. Je to oprávnené? Alebo pred sebou máme skrytý diamant? Pozrime sa spoločne na hodnotenie s LG NANO90, čo je to najlepšie čo LG tento rok vo 4K LCD segmente ponúka. „NANO“ označuje technológiu od LG, ktorá slúži na zobrazenie väčšieho spektra farieb. Každý z hlavných výrobcov televízorov niečo podobné má, len pod iným názvom. LG sa rozhodlo premietnuť to rovno do názvu, ale nejedná sa o nič revolučného. Aj minuloročný model LG SM9000 bol „NANO“.

Parametre

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia100 Hz
PodsvietenieDirect
HDMI4
Priemerná doba odozvy10 ms
Local dimmingáno
Zobrazovacia technológiaLCD
Typ paneluIPS
Podpora HDR10áno
Podpora HDR10+nie
Podpora Dolby Visionáno
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2020
Farebná hĺbka10 bitov
Pokrytie spektra DCI-P393 %
Pokrytie spektra Rec.202070 %
Výška71,6 cm
Šírka123,7 cm
Hĺbka7 cm
Výška (vrátane podstavca)77,3 cm
Šírka (vrátane podstavca)123,7 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)23,2 cm
Váha17,5 kg
Odhadovaná spotreba za rok132 kWh
Dual tunernie
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)3
Bluetootháno
Input lag v hernom móde17 ms

LG NANO90 a LG NANO91

Dôležitá informácia je, že NANO91 je technicky úplne rovnaký televízor, ktorý sa líši len tvarom stojana. NANO91 má centrálny stojan v tvare polmesiaca, zatiaľ čo NANO90 má dve klasické nôžky po stranách obrazovky.

Porovnanie parametrov jednotlivých veľkostí

Rodina modelov LG NANO90 (i 91) obsahuje 4 modely s rôznou veľkosťou uhlopriečky. Nižšie nájdete porovnanie ich rozmerov, hmotnosti a spotreby. U rady 91 sú vďaka odlišnému tvaru podstavca odlišné rozmery s podstavcom. Ak plánujete kúpu tohto modelu a ste na tesno s miestom, odporúčam rozmery preveriť.

LG 55NANO90LG 65NANO90LG 75NANO90LG 86NANO90
Uhlopriečka55 palcov = 139,7 cm65 palcov = 165,1 cm75 palcov = 190,5 cm86 palcov = 218,4 cm
Výška (cm)77,390,2103116,5
Výška bez podstavca (cm)71,68496,6110,6
Šírka (cm)123,7145,6167,7192,6
Hĺbka (cm)23,227,136,136,1
Hĺbka bez podstavca (cm)777,37,3
Hmotnosť (kg)17,524,535,652,7
Príkon (W)95118154205
Energetická triedaAA+A+A+

Vzhľad

Len málo potenciálnych kupcov zaujíma ako ich prístroj vyzerá vypnutý. A nie je sa čomu diviť, aj keď je na trhu pomerne dosť výrobcov, ktorí produkujú doslova záplavu všemožných modelov, tak vzhľad je v naprostej väčšine prípadov skoro totožný. Takže de facto jediným rozlišujúcim znakom je farba rámčeka, použité materiály alebo tvar stojana. NANO90 v tomto smere tiež nijako nevyniká. Možno použiť stokrát omieľané frázy, akože vzhľad je elegantný a praktický. Stojan je v podobe klasických nožičiek umiestnených u krajov obrazovky. Za mňa je to priestorovo efektívnejšie riešenie, než veľký stojan v tvare polmesiaca – ktorý LG často využívalo. Taktiež stabilita je v tomto prípade lepšie. Nôžky stojanu sú relatívne náročné na priestor (hĺbka), na druhej strane sa pred tv bez problémov vojde väčšina súčasných soundbarov.

Keďže sa jedná o LCD s priamym podsvietením, tak má hĺbku 7 cm. To sa na papieri nezdá ako veľa, ale pri montáži na stenu (zvlášť v porovnaní so supertenkým OLED alebo QLED od Samsungu) to poznať ich. Ak budete mať tv umiestnenú na nábytku, najskôr vám bude jedno či má hĺbku 4 alebo 7 cm. Rámik okolo displeja má klasický 1 cm. To je hodnota okolo ktorej sa dnes pohybujú snáď všetci výrobcovia. Celkové spracovanie je priemerné. Žiadnu zásadnú pripomienku k nemu nemám, ale férovo treba uznať že v tomto ohľade existujú aj lepšie prístroje. Čo sa konektorové výbavy týka, tak je štedrá. HDMI 4x (aj vo verzii 2.1), 3x USB (2.0), digitálny audio výstup, sieťový port a vstup pre anténu. Pochopiteľne k tomu prídete podporu Wi-Fi a Bluetooth.

Kvalita obrazu

Jedná sa o 100 Hz IPS panel s priamym podsvietením. A ako už názov napovedá, tak je vybavený technológiou „NanoCell“. Tá prináša lepšie pokrytie farebného spektra a vo svojom princípe je podobná tomu čo Samsung nazýva Quantum LED (QLED), alebo Sony Triluminos. Priame podsvietenia sa skladá z 32 samostatných zón a do istej miery dokáže eliminovať základný nedostatok IPS panelu a to je ľahko našedlé podanie čiernej. Neberte to tak, že by sa v tejto súvislosti mohla rovnať VA panelom od Sony alebo Samsungu, to naozaj nie. IPS panel má iné výhody a z princípu cielia na inú skupinu používateľov. Kontrast bez lokálneho tlmenia je cca 1 000: 1 (normálna hodnota u IPS), so zapnutým je 1 700: 1 (na IPS solídna hodnota, ale VA panely majú bežne okolo 5 000: 1). Stále platí, že IPS panel nie je úplne vhodný na časté večerné sledovanie, pretože čierna má stále nádych šedej farby.

A treba uznať, že pokrytie farebného spektra je na výbornej úrovni. DCI P3 má výborných 93% a Rec.2020 má 70%. Zastaviť sa musím u obrazového procesora. Hoci má byť NANO90 to najlepšie 4K LCD v ponuke, tak nedostane najlepšie obrazový procesor, ale „len“ (v kontexte LG) priemerný Alfa 7 tretej generácie. Ako obvykle je pre čo najvernejšie zobrazenie farieb dobré zvoliť režim kino (Cinema), prípadne nový Filmmaker mode – to je novo štandard, na ktorom sa zhodli veľkí výrobcovia televízorov a hollywoodske štúdiá. Úprimne, nie je až toľko odlišný od predtým spomínaného režimu kino. Farebná jednotnosť odhaľuje tmavšie rohy obrazovky. Spracovanie pohybu je adekvátne 100 Hz panelu a tomu, že sa jedná o najlepšiu 4K LCD od LG. Príjemné je, že za pomoci dvoch nastavení (každé v 10tich krokoch – de-judder + de-blur) si každý môže stvárnenie pohybu prispôsobiť tak, aby bol spokojný. De-judder je „zodpovedný“ za pohyb pri televíznom vysielaní, zatiaľ čo de-blur pomôže pri filmoch pri klasickej snímkovej frekvencii 24 políčok za sekundu.

Samozrejmosťou je u všetkých moderných televízorov herný mód, ktorý zníži hodnoty input lagu pre HDR i SDR signál. Konkrétne na 17 ms čo je veľmi slušná hodnota, ktorá žiadneho hráča neurazí. Doba odozvy je 10 ms. Ale opäť platí, že je to štandard aj u ostatných značiek. U tohtoročných modelov je pomerne v móde podpora variabilné snímkové frekvencie (VRR). Tá vedie práve k plynulejšie dojmu pri hraní hier. Celkom sú v súčasnosti tri štandardy. VRR ako súčasť HMDI 2.1 (teda pre konzolové hranie, ďalej AMD FreeSync (pre PC s grafickou kartou od AMD) a NVIDIA G-Sync (pre PC s grafickou kartou od NVIDIA). LG NANO 90 podporuje prvé dva štandardy. Z ďalších HDMI 2.1 funkcionalít tu máme ALLM (Auto Low Latency Mode – prepnutie do herného módu po zapnutí konzoly alebo počítača) a pochopiteľne HFR – High Frame Rate – 4K pri 120 (100) Hz. Nová generácia herných konzol takých výkonov zatiaľ stabilne nebude schopná, ale ktovie čo bude za 3-5 rokov. Rozhodne je lepšie mať prístroj pripravený na budúcnosť. za seba by som povedal, že LG spoločne so Samsung televízory prináša tú najlepšiu výbavu a funkcie pre hráčov.

U HDR je zaistená podpora nasledujúcich štandardov: HDR, HLG a Dolby Vision. LG k poslednej menovanej prikladá vlastné rozšírenie „Dolby Vision IQ“. Zjednodušene povedané – svetelný senzor podľa stavu svetla v miestnosti dáva informácie televízora, aby obraz v Dolby Vision prispôsobil svetelným podmienkam. Maximálny jas je schopný dosahovať až 600 nitov. Nie je to nijako špičková hodnota, ale predsa len stačí na to, aby bol HDR obraz o niečo lepší ako SDR. Napodiv často dosahuje lepšieho obrazu pri HDR10 než u Dolby Vision. To je kvôli tomu, že tv snaží zobraziť obraz podľa metadát ktoré sebou Dolby Vision nesie, ale obrazovka jednoducho nemá schopnosti aby to dokázala. Výsledný obraz je tak často tmavšie než u HDR10. Ako tušíte, toto jednoducho nie je tv pre náročného filmového diváka, ktorý chce využiť HDR v plnej kráse. Od toho má LG v ponuke OLED CX.

Pozorovacie uhly sú silnou zbraňou IPS panelov. K výraznejšie strate jasu a zmene farieb dochádza pred 40 °. Na IPS panel ľahko podpriemerná hodnota, ale stále nad VA panely. Ďalšie silná zbraň IPS panelov je zvládanie odrazov slnečných lúčov. V tomto ohľade patrí NANO90 k tomu najlepšiemu čo je na trhu.

Operačný systém

Operačný systém sa nazýva webOS a je unikátny pre televízory od LG. Spoločne s Tizen od Samsungu sú obaja užívateľsky veľmi príjemné, rýchle a stabilné. Ich hlavným konkurentom je platforma AndroidTV, ktorú používa napríklad Sony alebo Philips. Ale o nich sú iné recenzie, takže späť k webOS. Oproti predchádzajúcemu roku sú novinky skôr kozmetického rázu. Technické hračičky môže potešiť centrálny „dashboard“, kde môžu vidieť pripojené produkty v rámci chytré domácnosti (samozrejme ak nejaké máte), napríklad: práčku, čističku vzduchu alebo chladničku a ak to spotrebiče dovoľujú, tak je aj „ovládať“ skrze obrazovku televízora.

Ďalšie „novú“ správou je „umelá inteligencia“, ktorá sa má učiť podľa vášho správania. Všetky tieto tvrdenia rešpektujú princípy machine learningu, ale ako to už býva, v praxi nie je všetko dokonalé. Napríklad hlasové ovládanie. To je schopné spoznať povely typu „zmien vstup na HDMI 3“ alebo „zvýšiť jas na 55“, ale bohužiaľ len v angličtine (a ďalších väčších jazykoch), Slovenčina ani čeština medzi nimi nie je. Rozhodne tieto povely skracujú čas na zmenu nastavení, naklikání na diaľkovom ovládači predsa len chvíľu vezme. Môžete skúsiť aj zložitejšie povely, typu „kedy bol tento film natočený“ alebo „kto hrá hlavnú úlohu v Americkej Kráse„. Ak viete anglicky, môžete si s touto vlastnosťou chvíľu hrať a skúšať jej hranice. Veľmi dobre fungujú aj v spojení s Netflix či Youtube, typicky „play dark tower on Netflix“ a televízor spustí Netflix s požadovaným filmom. Ale že by to bol rozhodujúci argument pre nákup, to sa asi neodváži tvrdiť nikto.

Diaľkový ovládač je jedným z poznávacích znakov LG televízorov. Áno je, to tzv. Magic Remote a ľahko ho spoznáte (okrem LG loga v spodnej časti) podľa otočného kolieska (podobne ako u počítačovej myši) v stredovej časti. Za posledných niekoľko rokov sa de facto nezmenil – keď pominiem zmenu farby, aby lepšie ladila s aktuálne radom televízorov. To nič nemení na fakte, že je to za mňa asi najjednoduchší a najpríjemnejší spôsob ovládania televízora v súčasnosti. Je totiž vybavený akcelerometrom, a pomocou pohybu ovládača v ruke sa hýbe aj kurzor na obrazovke. Je to také jednoduché ukazovadlo a strašne ľahko si na to zvyknete. Aj staršia generácia, vyskúšané osobne na prarodičoch. Popravde neviem, či ostatným výrobcom bráni v použití obdobného systému nejaké ochranné právo (ale s ohľadom na všeobecnosť tohto princípu skôr nie) a čudujem sa, že ho nevyužilo viac z nich. Najmä Sony, ktorého tradičný ovládač (podľa môjho subjektívneho názoru) z pohľadu ergonómie konkurenciu nestíha.

Prístroj je vybavený sadou tunerov (nie dvojitých, takže nemôžete jeden program sledovať a iný nahrávať) a pripojenie antény je veľmi jednoduché. Ostatne ako väčšina operácií v rámci webOS. Veľmi vydarený je aj integrovaný video prehrávač, ktorý zvládne snáď všetky bežné formáty. Jednu výčitku si však predsa len zaslúži. LG od tohto roka nasleduje Samsung a neprehráva zvuk v DTS formáte. Najmä niektoré Blu-ray ripy obsahujú len jednu zvukovú stopu a ak je to DTS má s novou LG smolu. Čo sa týka streamovacích služieb, žiadny dopad to nemá, pretože využívajú konkurenčné Dolby Digital.

Zvuk

Na dnešné pomery taký štandard. Podpora ARC i eARC. Slušná hlasitosť a dostatočná zreteľnosť pre hovorené slovo. Ako obvykle pre bežného diváka dostatočný zvukový prejav, tí náročnejší určite zvolí soundbar či iné audio riešenie, ktoré posunú zvukový zážitok z televízora o niekoľko úrovní ďalej. Pre istotu opäť pripomeniem, že tento rok LG ukončilo u svojich modelov podporu štandardu DTS.

Alternatívy

Samsung Q90T

Dva hlavné 4K modely svojich značiek, veľkých konkurentov. Zdá sa, že ich porovnanie je na mieste. Ako je u oboch výrobcov zvykom, prvým rozdielom je použitý typ panelu. IPS (LG) vs VA (Samsung). Už z toho je jasné, že v kontraste je na to Samsung rádovo lepšie. Navyše vďaka rozšírenej vrstve pre lepšie pozorovacie uhly sťahuje aj túto typickú výhodu pre IPS panely. Trochu prekvapivo LG výrazne stráca aj v maximálnom jase. Aj pokrytie farebného spektra je lepšie u Samsungu. Taktiež má lepšie a prepracovanejšie audio a dvojitý televízny tuner. Pre LG zase hrá podpora Dolby Vision. Keď si to čítate, hovoríte si že to ani nemá cenu porovnávať, že je Samsung jasnou voľbou? Je to tak, je to v naprostej väčšine ohľadov lepší televízie. Faktor, ktorý nám to vysvetľuje je cena. LG NANO90 stojí skoro polovicu toho čo Q90T od Samsungu. Toto je len ďalšie potvrdenie toho, že vo 4K LCD LG svoju budúcnosť nevidí. Reálne je NANO90 výrazne bližšie Q80T a Q70T od Samsungu.

Sony XH9096

Opäť stretnutie VA a IPS panelu. Takže lepší kontrast a čierna pre Sony. Lepšie pozorovacie uhly pre NANO90. Opäť trochu prekvapivá prehra u jasu pre LG. XH9096 má vyššie pokrytie farebného spektra a lepšiu obrazový procesor. Sony ďalej víťazí aj vďaka dvojitému televíznemu tuneru. U LG mám radšej lepší ovládač – aspon jedna drobná výhra. Celkovo je Sony zase lepším televízorom. Cenový rozdiel už tu nie je ani tak veľký ako v prípade Q90T. Za zmienku stojí aj odlišná koncepcia operačných systémov. AndroidTV u Sony je oveľa viac otvorený a dovoľuje väčší priestor pre vlastné riešenie (opäť si dovolím spomenúť úžasnú aplikáciu pre správu a prehrávanie videí KODI). Bohužiaľ daňou za to je menšia stabilita a rýchlosť oproti webOS (našťastie už to nie je taký rozdiel ako pred niekoľkými rokmi). Vzhľadom k tomu, že sú obe prezentované ako herná televízia (u oboch nájdete HDMI 2.1), tak bude musieť ísť LG s cenou dole, aby malo proti Sony šancu.

LG NANO86

Najväčším konkurentom pre NANO90 (či 91) je totiž jeho „menšia verzia“, NANO85 (či 86). Ponúka totiž len nepatrne horšie obraz a pritom pomerne výrazne nižšiu cenu. Kontrast je v oboch prípadoch porovnateľný (napriek priamemu podsvietenia u NANO90). NANO90 má vyšší jas, ale opäť to nie je žiadny dramatický rozdiel. Rovnako je tomu aj u pokrytie farebného spektra. Pozorovacie uhly, zvládanie svetelných odrazov – všetko rovnaké. Obe 100 Hz IPS panel, a treba uznať že pohybové scény sú predsa len znateľne lepšia u NANO90. A to isté platí aj pre zvuk. Keď si však dáme do kontextu, že NANO85 (86) je o viac ako ¼ lacnejšie, príde mi pre väčšinu kupujúcich lepšou voľbou. A pre tých ktorí chcú top model, rovnako tohtoročné 4K NANO odpoveď nemá. Buď je tu LG CX, prípadne Samsung Q80T alebo Sony XH9505.

Z posledných riadkov to môže vyzerať, že sa tohtoročná LCD rada LG moc nepodarila. Za mňa je to skôr o tom, že vyklízí pozície v 4K LCD a sústredí sa na OLED v ktorých predajoch dominuje. Zároveň vydalo veľmi slušné 8K LCD, ale tie sú zatiaľ mimo finančné možnosti väčšiny z nás. A preto sa môže zdať, že označenie modelových radov stavia tohtoročnú NANO sériu vyššie, než reálne je. Pritom sa jedná o pomerne slušné televízory, len v nižšej a strednej triede. Vyššia 4K LCD poschodí tento rok LG nemá ambíciu skúšať. A ja sa obávam, že sa to nezmení ani ďalší rok. Čo je škoda, pretože konkurencia je motorom pokroku 🙂

Odporúčané nastavenie obrazu

Každý televízor (aj z rovnakej modelovej rady) je iný a preto to berte ako inšpiráciu pri vlastnom ladenie (toto nastavenie je určené pre sledovanie filmov), nie ako pevne dané hodnoty.

 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Jas> 50
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Kontrast> 85
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Ostrosť> 0
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Farba> 55
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Obrazový režim> Filmmaker mode
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Obraz AI> vypnuté
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Úspora energie> vypnuté
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Pokročilé ovládacie prvky> Dynamický kontrast> vypnuté
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Pokročilé ovládacie prvky> Super rozlíšenie> vypnuté
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Možnosti obrazu> Redukcia šumu> nízka
 • Obraz -> Nastavenie režimu obrazu> Možnosti obrazu> Redukcia šumu MPEG> nízka

Podporované typy súborov

VideoAudio
.asf.mp3
.wmv.wav
.avi.ogg
.m4v.wma
.mp4.flac
.mov
.3gp
.3g2
.mkv
.ts
.trp
.tp
.mts
.mpg
.mpeg
.dat
.vob

Porovnanie parametrov LG 4K LCD TV 2021

Na nasledujúcom odkaze nájdete veľký prehľad a históriu LG televízií.

NANO90NANO86NANO81UN8500UN8100UN7400UN7300UN7100
Dostupné veľkosti55, 65, 75, 8649, 55, 6549, 55, 6565, 75, 82, 8643, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 65, 70, 75
Rozlíšenie4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Farebná hĺbka10 bitov10 bitov8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPS
Typ podsvieteniaDirectEdgeEdgeBasicBasicBasicBasicBasic
Local DimmingÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Obnovovacia frekvencia100 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýAlpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrový
HFR (High Frame Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
VRR (Variable Refresh Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
FreeSyncÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
G-SyncNieNieNieNieNieNieNieNie
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Slúchadlový výstupÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
HDMI4 (verzia 2.1)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)
USB33222222
Nahrávanie TV vysielaniaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieNie
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
eARCÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
ARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtových reproduktorov WiSAÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Výkon20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorov2.02.02.02.02.02.02.02.0
HbbTVÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
Zistiť cenu

Pozrite sa na recenzie LG OLED televízorov.

7 Total Score
Hodnotenie LG 55NANO90

Možno ste si všimli že úvodná cenovka u tohtoročného hlavného 4K modelu nie je taká vysoká ako vlani. LG náročnejšiech divákov tlačí do OLED, prípadne 8K LCD a 4K LCD v jeho ponuke hrá trochu druhé husle. Kde vidím potenciál pre kúpu tohto prístroja je prevažne denné sledovanie a najmä hranie. Na nové generácie Playstationu či Xboxu je ako stvorená a pri správnej cene môže byť lákavou voľbou. Najväčším konkurentom pre ňu bude typicky Samsung a pre náročnejších divákov filmov potom Sony. Z vlastných radov potom LG NANO86, ktorá je len o málo horší a má výrazne lepšiu cenu. Rekordy predajnosti rozhodne lámať nebude, ale svojich kupcov si nájde.

Kontrast
4
Pozorovacie uhly
7
Farby
8
Konštrukcia
7.5
Dynamické scény
8
Funkcie a výbava Smart tv
8
KLADY
 • HDMI 2.1
 • Slušné pozorovacie uhly
 • Veľmi dobré pokrytie farebného spektra
ZÁPORY
 • Nižší jas (s ohľadom na cenovku a IPS panel)
 • Horšie kontrast
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo