Recenzia LG 55UP7500

Hľadáte lacný televízor a nepotrebujete vymoženosti lokálneho stmievania alebo 100 Hz panel? Ale namiesto toho chcete spoľahlivý televízor s jednoduchým ovládaním? Potom určite pokračujte v čítaní!

Parametre

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia50 Hz
PodsvietenieDirect
HDMI2
Priemerná doba odozvy15 ms
Local dimmingnie
Zobrazovacia technológiaLCD
Typ paneluIPS
Podpora HDR10áno
Podpora HDR10+nie
Podpora Dolby Visionnie
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2021
Farebná hĺbka8 bitov + FRC
Pokrytie spektra DCI-P380 %
Pokrytie spektra Rec.202062 %
Výška72,6 cm
Šírka124,4 cm
Hĺbka8,7 cm
Výška (vrátane podstavca)78,6 cm
Šírka (vrátane podstavca)124,4 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)23,1 cm
Váha14,5 kg
Odhadovaná spotreba za rok125 kWh
Dual tunernie
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)1
Bluetootháno
Input lag v hernom móde10 ms

Vzhľad

Na vzhľade nie je nič zaujímavé. V porovnaní s minuloročnou sériou vyzerá takmer rovnako, ale televízor je výrazne tenší. Vďaka tomu vyzerá lepšie, ak ho umiestnite na stenu. Zadnú stranu televízora zdobí jednoduchý plast s ľahkou textúrou. Nohy stojana sú umiestnené takmer na okraji obrazovky. Nie je možné zmeniť ich polohu a umiestniť ich tak na menší kus nábytku. Podpora televízora je dobrá, kýve sa len mierne – (pri vyššom tlaku).

Rámček okolo displeja nie je taký tenký ako na drahších moderných televízoroch. Napriek tomu je dlhý len asi 1,4 cm. Nižšie rady UP majú o niečo hrubší rámik. V najhrubšom bode má televízor približne 6,5 cm. Kvalita spracovania sa nedá porovnať s drahšími televízormi OLED alebo Sony. Všetko je vyrobené z plastu, niekedy sa mierne ohýba (najmä v otvoroch na upevnenie držiaka VESA).

UP7500 nemá najväčšiu ponuku portov (tú má v tejto sérii UP8xxx), nižšie rozsahy majú menej portov (pozri porovnávaciu tabuľku na konci článku). K dispozícii sú dva porty HDMI (všetky štandard 2.0), 1x USB, digitálny zvukový výstup, anténny vstup a sieťový port. Väčšina dôležitých portov vychádza do strany. 

Dostupné veľkosti:

Ponuka spoločnosti LG je v tejto oblasti naozaj široká, preto radšej uvádzam všetky modely vrátane všetkých hlavných rozdielov.

  • LG 43UP8100
  • LG 50UP8100 (VA panel)
  • LG 55UP8100
  • LG 65UP8100
  • LG 70UP8100 (VA panel)
  • LG 75UP8100
  • LG 43UP8000
  • LG 50UP8000 (VA panel)
  • LG 55UP8000
  • LG 60UP8000 (VA panel)
  • LG 65UP8000
  • LG 75UP8000
  • LG 82UP8000 (100 Hz, HDMI 2.1, lepší obrazový procesor)
  • LG 86UP8000 (100 Hz, HDMI 2.1, lepší obrazový procesor)
  • LG 43UP7800
  • LG 50UP7800 (VA panel)
  • LG 55UP7800
  • LG 65UP7800
  • LG 75UP7800
  • LG 43UP7700
  • LG 50UP7700 (VA panel)
  • LG 55UP7700
  • LG 65UP7700
  • LG 70UP7700 (VA panel)
  • LG 75UP7700
  • LG 43UP7500
  • LG 50UP7500 (VA panel)
  • LG 55UP7500
  • LG 65UP7500
  • LG 75UP7500

Kvalita obrazu

Hneď na začiatku musím spomenúť jednu vec týkajúcu sa typu použitého panelu. Zdá sa, že pre všetky modely série UP platí, že 50, 60 a 70-palcové panely sú panely VA. Všetky ostatné veľkosti (a tých je väčšina) však majú panel IPS.

Čo presne vedie spoločnosť LG k takémuto rozlišovaniu, netuším, ale na druhej strane som rád, že je to pre zákazníkov aspoň trochu transparentné. Na druhej strane je táto recenzia napísaná pre 55-palcovú variantu, ktorá je vybavená panelom IPS. Pridám aj informácie, ktoré sa týkajú varianty s panelom VA. Ale tam to bude odhad podľa mojich skúseností, daný veľkostný variant som bohužiaľ nemal možnosť mať dlho k dispozícii.

Ďalšou dôležitou informáciou je, že uhlopriečky väčšie ako 80 palcov majú výrazne lepšie vybavenie:

  • Alpha 7 generácie 4 ako obrazový procesor
  • majú 100 Hz panel
  • majú HDMI 2.1
  • podporujú Dolby Vision aj Dolby Atmos

Stále však nemajú lokálne stmievanie, takže nie sú celkom vhodné pre HDR. Napriek tomu môžu byť zaujímavé, ak hľadáte „lacný“ televízor s obrovskou uhlopriečkou a 100 Hz panelom. Cena okolo 1 500 € za 82 palcov je naozaj zaujímavá ponuka. Ale majte na pamäti, že je to naozaj obria uhlopriečka, ale chce to sedieť dostatočne ďaleko od obrazovky inak uvidíte (najmä u videa v menšom rozlíšení) veľa nedokonalostí.

Teraz sa dostávam k popisu 55-palcové varianty.

Panel IPS dosahuje kontrast približne 1200 : 1, čo je bežná hodnota pre lacnejší panel IPS bez miestneho stmievania. Na denné sledovanie je to dostatočná hodnota, ale večer má čierna farba výrazný tmavomodrý (alebo sivý) nádych. Modely s panelom VA budú mať výrazne lepšie vykresľovanie čiernej farby, na úrovni nižšie uvedeného modelu Samsung AU7172.

Maximálny jas je 350 nitov. Čo je vlastne presne to isté ako hlavný konkurent, Samsung AU7172. V kontexte ceny televízora je to slušná hodnota. Tieto relatívne nízke hodnoty jasu účinne znemožňujú používanie televízora na HDR. A to aj napriek tomu, že podporuje štandard HDR10. S aktivovaným HDR vyzerá obraz rovnako ako SDR, teda klasické vysielanie.

Farebná rovnomernosť panela zodpovedá aj nižšej cene zariadenia. Rohy zariadenia sú tmavšie ako jeho stred. Panel je typu 8-bit + FRC (čo to znamená?). Farebné spektrum pokrýva 80 % DCI-P a 62 % Rec.2020.

Pozorovacie uhly sú vďaka použitému typu panelu veľmi dobré, a preto je televízor vhodný na sledovanie pod väčším uhlom (upozorňujeme, že to neplatí pre uhlopriečky 50,60 a 70 palcov, ktoré majú panel VA). Zvládanie svetelných odrazov je na dobrej úrovni. V tomto prípade nejde ani tak o typ panelu, ale o špeciálnu povrchovú úpravu panelu. LG sa v tomto nemôže rovnať špičkovému QLED od Samsungu, ale ako lacnejší televízor do svetlého prostredia určite neuškodí.

Pohybové scény 50 Hz panelu uspokoja nenáročného používateľa. V tmavých scénach však obraz vyzerá rozmazane. V jasných scénach to nie je tak viditeľné. Na rozdiel od drahších televízorov nemá funkciu BFI – Black Frame Insertion. Čo je funkcia, ktorá zlepšuje plynulosť za cenu mierneho stmavenia obrazu.Náročnejší diváci sa budú musieť pozrieť aspoň na LG OLED B1 alebo možno na Samsung Q80A.

Dobre sa ponúka jej využitie ako herné televízie Podporuje funkciu ALLM (čo je automatické zapnutie herného režimu pri spustení hernej konzoly). Pripomíname, že (okrem niekoľkých prípadov obrovských obrazoviek s uhlopriečkou nad 80 palcov) sú k dispozícii len porty HDMI 2.0 a panel má frekvenciu 50 Hz. To znamená, že nepodporuje moderné funkcie, ako je HFR (120 snímok za sekundu v rozlíšení 4K) alebo VRR (variabilná obnovovacia frekvencia). Čo je v tejto cenovej kategórii štandardná výbava. Tu vás však poteší veľmi nízky input lag (10 ms) a doba odozvy je 15 ms. V kombinácii s vynikajúcim operačným systémom je to naozaj vítaný doplnok každej hernej konzoly.

Čo z uvedeného sa bude vzťahovať aj na varianty vybavené panelom typu VA a čo sa zmení? Dôjde k dvom hlavným zmenám. Varianty s panelom VA budú mať vyšší kontrast (t. j. lepšiu čiernu) a naopak výrazne horšie pozorovacie uhly. Ostatné faktory, ako napríklad jas, pokrytie farebného spektra alebo vykreslenie pohybu, budú takmer rovnaké. Dovolím si tvrdiť, že LG UP s VA panelom je veľmi podobný Samsungu a jeho sérii AU.

Systém

Novinkou je aj nová verzia operačného systému webOS, tentoraz vo verzii 6.0. Samotná spoločnosť LG to označuje za najväčšiu zmenu od uvedenia systému na trh v roku 2014. Hlavná zmena sa týka vzhľadu hlavnej obrazovky. Posledný rok mám pocit, že všetky operačné systémy v televízoroch sa približujú k rovnakému vzhľadu. Myslím, že je to nevyhnutné a je to výsledok používateľského testovania a vzájomnej inšpirácie všetkých značiek. Osobne sa mi viac páči rozmanitosť a výber. Ďalšou novou funkciou je „sponzorovaný obsah“. Z pohľadu spoločnosti LG tento krok chápem, vzhľadom na množstvo jej televízorov jej to prináša veľa zobrazení reklamy používateľom, a teda aj veľa peňazí. Možno preto je táto aktualizácia k dispozícii aj pre niektoré staršie modely – čo nie je až také bežné. V rámci novej verzie operačného systému sa zmenili (presunuli) aj niektoré nastavenia obrazu. Ak ste mali predchádzajúce verzie systému webOS, budete niektoré položky ponuky chvíľu hľadať.

Z pohľadu používateľa ide pravdepodobne o najväčšiu zmenu od uvedenia systému webOS. Predtým systém fungoval na princípe spodného riadku, z ktorého ste rozbaľovali rôzne možnosti a nastavenia programu. Teraz sa prepína na používanie celej obrazovky. Je veľmi podobný službe AndroidTV alebo jej novej verzii s názvom GoogleTV. Dlhodobo ma trochu mrzí, že spoločnosť LG neposkytuje nové verzie operačného systému pre staršie modely. Ale aby som LG nekrivdil, tak dôležité vylepšenia, ktoré sa týkajú obrazu či funkčnosti hardvéru dodáva aj pre staršie modely.

Systém webOS som dlho považoval za špičkový operačný systém pre televízory. Po tohtoročnej aktualizácii o tom začínam pochybovať. Nový systém je pomalší, menej používateľsky prívetivý a celkovo mi pripadá ako krok (5 rokov) späť. Nechápte ma zle, určite je to stále dobré. Lenže posledná verzia bola ešte lepšia. Pokiaľ ide o rýchlosť systému, systém webOS nenačíta dôležité údaje aplikácií pri spustení televízora. Výhodou je rýchly štart systému, nevýhodou je, že po prvom spustení systému vnímate, že spustenie aplikácií chvíľu trvá. Nie je to strašné obdobie, ale je to viditeľné. Po druhom spustení aplikácie (bez vypnutia televízora) je spustenie rýchle. V minulosti mal systém webOS navrch v rýchlosti spúšťania systému. S novou objemnejšou verziou ponuky to nie je také rýchle.

Ponuka teraz zaberá celú obrazovku a obsahuje naozaj veľa informácií. Pri prvom spustení sa zobrazí jeden veľký blok s dlaždicou počasia a potom „reklama“ na interné nastavenia televízora (napr. športové upozornenie, o ktorom budeme hovoriť neskôr). V ďalšom riadku nájdete „trendové“ filmy a televízne programy zo služieb, ktoré používate. Pod ním je zoznam aplikácií a ešte nižšie (musíte sa posúvať) je zoznam vstupov. Nasledujú zoznamy obľúbených relácií v jednotlivých zdrojoch (Apple TV, televízne stanice, Netflix, HBO Go….). Keď sa dostanete na koniec zoznamu, poslednou položkou ponuky je ikona, po ktorej stlačení sa vrátite na začiatok. To je praktické. V skutočnosti nemôžete zmeniť poradie blokov ani množstvo informácií na stránke, ale môžete zmeniť položky v „zozname aplikácií“. Stačí dlho podržať tlačidlo „ok“ na diaľkovom ovládači a dostanete sa do režimu, v ktorom môžete jednoducho zmeniť poradie alebo prípadne odinštalovať aplikáciu.

Rovnako ako minulý rok systém obsahuje funkciu na sledovanie športových výsledkov (to je práve spomínané športové upozornenie). Jednoducho nastavíte, ktorý tím chcete sledovať, a získate o ňom informácie. Trochu obmedzujúce je, že výber tímov alebo líg je pomerne obmedzený. Celkovo som so stabilitou a rýchlosťou systému webOS 6 spokojný, aj keď je to trochu krok späť v rýchlosti (v porovnaní s predchádzajúcimi verziami). Prehrávač video súborov prehráva všetky súbory, ktoré potrebujem, ale všimol som si jednu nepríjemnú maličkosť. Pri prehrávaní filmu uloženého vo formáte mkv, ktorý obsahuje titulky. Aj keď som sa ich snažil vypnúť, stále sa zobrazovali. Ďalšou nepríjemnou novinkou je skutočnosť, že séria LG UP nemá duálny tuner. To znamená, že potenciálne môžete nahrávať iba reláciu, ktorú práve sledujete. Zistil som tiež, že televízor má o niečo horší príjem signálu ako jeho minuloročný predchodca. Možno to bol len nedostatok tohto konkrétneho modelu.

Pri diaľkovom ovládaní došlo k malej zmene. Teraz má o niečo dlhšie telo, čo je spôsobené novými tlačidlami na priame spustenie hlavných streamovacích služieb, ako je Netflix alebo Disney+. Magický diaľkový ovládač si vyžaduje určitú prax, ale keď si naň zvyknete, je to najrýchlejšie ovládanie televízora, aké som zažil. Pre tých, ktorí to vedia, sa nič nemení, princíp je stále rovnaký. Pre tých, ktorí sa s tým ešte nestretli, v krátkosti vysvetlím princíp. Na televíznej obrazovke vidíte kurzor (ako počítačová myš), ktorý ovládate pohybom ovládača v ruke (ako laserové ukazovadlo). Na záver dodám, že diaľkové ovládanie je podobného typu ako pri drahších modeloch OLED (okrem modelu UP7500, ktorý má klasický ovládač). Systém a jeho rýchlosť sú však pomalšie ako v prípade OLED. Nie že by bol vyslovene pomalý, ale pri spúšťaní aplikácií to chvíľu trvá.

Pár tipov na záver:

Opakovaným stláčaním “mute” (vypnutie zvuku, ikonka preškrtnutého reproduktora) sa dostanete do “tajného menu”. V ňom môžete napríklad vypnúť zobrazenie LG loga pri každom vypnutí televízora alebo čo máte vidieť za obraz keď tv nemá signál.

Ku klávesu môžete nastaviť skratku pre rýchle spustenie aplikácie – napr. Youtube. Aby ste to mohli urobiť, spustite požadovanú aplikáciu, potom držte chvíľu tlačidlo “0”. Potom môžete nastaviť rýchle spustenie pre klávesy 1-8 (minulé roky to išlo pre tlačidlá v rozsahu 1-9). Vlastné spustenie namapovanej aplikácie potom prebieha tak, že daný kláves podržíte po dobu pár sekúnd.

LG má pomerne dobre vyriešenú nápovedu. Keď ste napríklad v menu pre nastavenie zvuku, vidíte nad ním ikonu otáznika. Keď ju stlačíte, dostanete informácie o jednotlivých položkách v menu. Dajte si však pozor na jednu vec (týka sa najmä lacnejších modelov). Táto nápoveda je všeobecná, to znamená že platí pre všetky LG tv. A to znamená, že môže uvádzať aj možnosti v menu, ktoré vaše tv jednoducho nemá.

Zvuk

Lacné televízory sú zvyčajne vybavené základnými stereo reproduktormi s výkonom 2x 10 W. Hlasitosť je dostatočná pre malú až stredne veľkú miestnosť, ale na basy môžete zabudnúť. Sotva ich počujete. Ak máte väčší priestor, aj lacný soundbar za pár stoviek vám tento nedostatok vynahradí.

Televízory podporujú Dolby Digital a Dolby Atmos. To znamená, že ho môžu odoslať cez port ARC/eARC do príslušného zvukového zariadenia, ktoré má možnosti na jeho prehrávanie. Spoločnosť LG však už niekoľko rokov nepodporuje zvukový formát DTS. Samsung ju tiež nepodporuje, a ak po nej túžite, budete sa musieť obrátiť na Sony alebo Panasonic.

Konkurencia

Samsung AU7172

Je hodnotenému LG asi najbližšie. A to najmä rozumnej cene. Tá sa pohybuje ľahko cez 500 €. Klasicky ide o 50 Hz a (ako je u Samsungu zvykom) VA panel. To je asi hlavný rozdiel oproti LG. Rovnako ako operačný systém Tizen. LG má webOS. Obaja sú porovnateľné a každý z nich vedie v iných drobnostiach. Z pohľadu panelu je ešte rozdiel v priamom podsvietení, ale aj tu sa jedná o podsvietenie celého panelu. Nie lokálne tlmenie. Obrazovo je (až na iný typ panelu az toho plynúce odlišnosti) adekvátnou alternatívou k AU7172. Pokiaľ je pre vás z nejakého dôvodu zaujímavejší IPS panel, či preferujete webOS alebo značku LG, chybu neurobíte. Ale väčšina ľudí zvolí najskôr AU7172.

Sony KD-55X80J

Ako už niekoľko rokov kritizujem LG za nedostatok kvalitných modelov medzi LCD high-end modelmi, tak podobne to má Sony s lacnými televízormi. Tá medzi lacnými televízormi nemá príliš čo ponúknuť. A X80J nie je výnimkou. Má totiž pomerne vysokú cenu (ľahko cez 700 €) a za ňu neponúka nič zásadne lepšie. IPS panel, 50 Hz. Rovnako ako nižšie uvedený Panasonic má podporu Dolby Vision (a zvuku vo formáte DTS), ale opäť platí, že nemá schopnosti na to Dolby Vision naplno využiť. Za predpokladu, že by sa cena dostala o zhruba 200 € nižšie, tak môže ísť o zaujímavú alternatívu. Za súčasného stavu je pre väčšinu kupcov horšou voľbou.

Panasonic TX-58JX800E

Trochu väčšia uhlopriečka je niečo, čo zaujme na prvý pohľad. Okrem toho poteší aj VA panel, ktorých v týchto cenových hladinách nie je veľa. Obrazové vlastnosti (až na odlišný typ panelu) sú podobné, 8 bitov + FRC. Bočné podsvietenie, dokonca s lokálnym tlmením. Jedná sa tiež o 50 Hz panel. Navyše má bohatšiu podporu HDR vrátane Dolby Vision, ale aj v jej prípade platí, že ho nedokáže naplno využiť. Zaujímavosťou je, že na rozdiel od minuloročných modelov využíva AndroidTV namiesto vlastného operačného systému My Home Screen. Celkovo má lepší obraz ako LG, ale tiež stojí stále o niečo viac. Cca 650 €. Keby bol v cenovej hladine okolo 550 €, tak by sa o nej dalo uvažovať ako o dobrej alternatíve. Ale na takú cenu sa dostane s trochou šťastia až okolo začiatku roku 2022.

LG NANO80

Najbližší vyšší model z ponuky LG. Stojí príplatok za to? Kontrast aj jas je skoro rovnaký, u NANO80 dokonca o kúsok nižší. V oboch prípadoch 50 Hz a žiadne lokálne tlmenie. Pozorovacie uhly má dokonca o niečo horšie ako UP séria. Kde NANO získava body je pokrytie farebného spektra, kde dosahuje výrazne lepšie hodnoty. V oboch prípadoch skoro o desať percentuálnych bodov. Pri DCI-P3 je to 92% a Rec.2020 je 68%. NANO80 má tiež o niečo bohatšiu ponuku portov. Ani jedna nepodporuje Dolby Vision a ani jedna nie je vhodná na sledovanie HDR. Cenovo sú si celkom podobné aj keď je NANO80 ľahko drahšie. Osobne by som NANO80 nekupoval a prípadne kupoval rovno niečo lepšie typu LG B1 alebo Samsung QN85A.

Porovnanie parametrov LG 4K LCD TV 2021

Rozdiel medzi jednotlivými radmi sú okrem drobných rozdielov vo výbave (viď. tabuľka vyššie) Okrem nich je rozdiel vidieť aj v použitých materiáloch. Napríklad pri porovnaní UP8000 a UP7700 sú jasne viditeľné výrazne silnejšie nôžky stojana pri vyššom modeli. Rovnako hrúbka rámčeka je o niečo menšia pri vyššom rade (cca o pol centimetra). Aj odtieň šedej farby je ľahko odlišný. UP8000 má temnejšiu šedú, UP7700 má svetlejšiu šedú. Obdobné rozdiely sú aj medzi ďalšími radmi.

Všeobecne možno teda povedať, že čím vyššia UP rada tým tenší rámček a o niečo robustnejšie spracovanie. Rozdiely sú však pomerne drobné a nie zásadné. Pri podobnej cene jednotlivých modelov by som vždy radšej volil ten vyšší. Aktuálne je rozdiel ceny medzi 55UP7500 a 55UP8100 100 euro. Osobne by som zostal pri lacnejšej verzii, alebo naopak pár stoviek priplatil a siahol si na lepší model typu Samsung QN85A.

Čo môže byť zaujímavé najmä pre starších používateľov je fakt, že UP7500 využíva diaľkové ovládanie klasického typu, teda žiadny Magic Remote.

Kvalita obrazu pri jednotlivých verziách:

  • Upscalling je pri všetkých verziách rovnaký. To je aj z dôvodu, že je použitý rovnaký obrazový procesor. Príjemná správa je, že ho LG u „horších“ radov nijako úmyselne nedegraduje.
  • Čo sa týka maximálneho jasu alebo pokrytia farebného spektra sú medzi jednotlivými radmi minimálne rozdiely, ktoré sú na úrovni štatistickej chyby alebo prirodzeného rozptylu medzi jednotlivými modelmi.
  • V niektorých scénach má UP8000 o niečo prirodzenejšie farby, ale v prevažnej väčšine záberov sú úplne porovnateľné.
 UP8100UP8000UP7700UP7500
Dostupné veľkosti43, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 82, 8643, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 65, 75
Rozlíšenie4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Farebná hĺbka8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPS
Typ podsvietenieBasicBasicBasicBasic
Local DimmingNieNieNieNie
Obnovovacia frekvencia50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4
HFR (High Frame Rate)NieNieNieNie
VRR (Variable Refresh Rate)NieNieNieNie
FreeSyncNieNieNieNie
G-SyncNieNieNieNie
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁnoÁno
Výstup na slúchadláNieNieNieNie
HDMI3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)2 (verzia 2.0)2 (verzia 2.0)
USB2211
Nahrávanie televízneho vysielaniaÁnoÁnoÁnoÁno
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosNieNieNieNie
Dolby VisionNieNieNieNie
eARCÁnoNieNieNie
ARCÁnoÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtového reproduktora WiSANieNieNieNie
Výkon20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorov2.02.02.02.0
HbbTVÁnoÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
Magic RemoteÁnoÁnoÁnoNie

Odporúčané nastavenie obrazu

Každý televízor (dokonca aj z rovnakej modelovej rady) je iný, preto berte tieto nastavenia ako inšpiráciu pre vlastné ladenie (tieto nastavenia sú určené na sledovanie filmov), nie ako pevné hodnoty, ktoré platia pre každý televízor LG UP7500.

  • Obraz -> Vybrať režim -> Kino
  • Obraz -> Rozšírené nastavenia -> Jas -> Jas obrazovky > 50  
  • Obrázok -> Rozšírené nastavenia -> Jas -> Kontrast > 80
  • Obrázok -> Rozšírené nastavenia -> Čistota -> Ostrosť > 5
  • Obrázok -> Nastavenia režimu obrazu -> Rozšírené nastavenia -> Farba > 55
  • Podpora -> Úspora energie > Vypnuté
  • Obraz -> Rozšírené nastavenia -> Čistota -> Redukcia šumu > Nízka (ak občas sledujete video v nižšej kvalite) 
  • Obraz -> Rozšírené nastavenia -> Čistota -> Redukcia šumu MPEG > Nízka (ak občas sledujete video v nižšej kvalite) 

Podporované typy súborov

VideoAudio
.asf.mp3
.wmv.wav
.avi.ogg
.m4v.wma
.mp4.flac
.mov 
.3gp 
.3g2 
.mkv 
.ts 
.trp 
.tp 
.mts 
.mpg 
.mpeg 
.dat 
.vob 
Zistiť cenu

Pozrite sa na kompletné recenzie QLED televízorov.

 

6.3Expert Score
Hodnotenie LG 55UP7500

Televízory radu UP sú slušnou základnou úrovňou modernej chytrej televízie. Ponúka základnú konektivitu (ktorá sa medzi jednotlivými radmi ľahko líši) aj slušnú kvalitu spracovania. Jednoduchosť jej dodáva operačný systém typu webOS. Pre niekoho môže chvíľu trvať zžitie s magickým ovládačom typu MagicRemote, ale po chvíli používania naň nedáte dopustiť. Svoje schopnosti najlepšie ukáže pri sledovaní televízneho vysielania vo svetlej miestnosti. Pre milovníkov večerného sledovania filmov je (v rovnakej cenovej úrovni) lepšou voľbou Samsung AU7172. Ktorý ponúka de facto rovnakú výbavu, ale plusy získava pomocou VA panelu. Ten však majú aj niektoré veľkosti pri LG. V tom prípade sa rozdiel stiera.

Kontrast
4
Pozorovacie uhly
7.5
Farby
7
Dynamické scény
6
Funkcie a výbava smart tv
7

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Čo vybrať
      Logo