Recenzia LG F4TURBO9S

Hľadáte práčku pre veľkú rodinu? LG F4TURBO9S sa jej s kapacitou 9 kg môže pokojne stáť. Prekvapí vás nízkou spotrebou vody i možnosťou parného prania. Bohatá programová ponuka poteší aj náročných užívateľov. Trochu škoda je len nedostatočne podsvieteného displeja. Zistite, ako práčka obstála v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniapredné
Kapacita9 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania53 dB
Hlučnosť žmýkanie74 dB
Spotreba energie za rok152 kWh
Spotreba vody za rok9000 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaA
Aquastopáno
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka56 cm
Počet programov14
Dĺžka základného programu220 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Automatická práčka LG F4TURBO9S môže byť dobrou voľbou pre veľké rodiny, pretože pojme až 9 kg bielizne. Ponúka bohatú ponuku programov, z ktorej si vyberie aj náročný zákazník. Okrem klasických, ktoré zahŕňajú pranie bavlny, syntetiky a jemnej bielizne, sa môžete tešiť na špeciálne programy pre alergikov, športové oblečenie alebo pokrývky.

Jej najväčšou prednosťou je možnosť prania v pare, ktorá je dostupná u dvoch programov: detská parná starostlivosť a bielizeň pre alergikov. Potešujúce je program tiché pranie, ktorý využijete predovšetkým v noci, ale aj dva rýchle programy. Jeden bielizeň vyperie za necelých 15 minút, druhý za kratší čas ako 60 minút.

Práčka disponuje možnosťou Wi-Fi a spripojenia na párovanie s vaším smartfónom. Do práčky si teda môžete sťahovať nové programy prania, diagnostikovať problém alebo sledovať spotrebu a priebeh prania.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna90-951 400
Bavlna +90-601 400
Syntetika30-601 000
Zmiešané bielizeň30-401 400
Detská parná starostlivosť4,5601 000
Pre alergikov3601 400
Pokrývky1 velký kus0-401 000
Športové oblečenie20-40800
Tiché pranie4,50-601 000
Jemné prádlo20-20800
Jemná starostlivosť1,50-30800
Rýchly 14220-40800
Škvrny330-601 400
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Prácu vám uľahčí tieto doplnkové funkcie

 • Odložený štart – dokončenie prania si môžete naplánovať v horizonte 3-19 hodín.
 • Skrátené pranie – Turbowash sa používa pre polovičné pranie bielizne, ktoré vyperie pri nízkej spotrebe vody a energie za 39 minút.
 • Intenzívny – program hodiaci sa pre pranie silne znečistenej bielizne.
 • Predpieranie – hodí sa pre pranie veľmi špinavej bielizne.
 • Teplota – pri vybraných programov je možné nastaviť teplotu vody pri praní, možnosti sú nasledovné: studená / 20/30/40/60/95.
 • Pridať bielizeň – v priebehu prania je možné bielizeň pridať alebo vybrať.
 • Detská poistka – po aktivovaní sú zablokované všetky tlačidlá okrem napájania.
 • Zapnutie / vypnutie akustického signálu.
späť na začiatok ↑

Ako perie

Práčku LG F4RUTBO9S môžeme rozhodne označiť za produkt s dobrou cenou a skvelým výkonom. Na to, že v nej vyperiete 9 kg, má skutočne nízku spotrebu vody, ktorá je dokonca nižšia ako u modelov s nižšou kapacitou. Spotreba elektrickej energie zodpovedá kapacite. Z hľadiska hlučnosti sa tiež nejedná o nič hlasitého. Najtichší modely pri praní vydáva hluk pod 50 dB a pri odstreďovaní okolo 70 dB. Nami recenzovaná práčka pri praní vydáva hluk o sile 53 dB a pri žmýkaní 74 dB, čo je rozhodne znesiteľné.

Za relatívne nízku obstarávaciu cenu pohybujúcu sa okolo 400 eur dostanete práčku, ktorá disponuje parnými programy. Parné pranie je dostupné konkrétne pre pranie bielizne pre alergikov a pre pranie detského oblečenia. Je trošku škoda, že sa para nedá využiť i len pre osvieženie bielizne, čo by sa určite hodilo. Para bielizeň zmäkčuje a spoľahlivo z neho odstraňuje alergény a baktérie.

Inteligentná práčka si dokáže zvážiť objem bielizne a podľa toho určiť spotrebu vody aj energie. Vy si môžete nastaviť teplotu vody. Čas pri jednotlivých programoch skrátiť alebo predĺžiť nejde. Dostupné sú však dva krátke programy. Funkcia Turbowash sa hodí pre pranie polovičných náplní. Vďaka injekciami vody dokáže bielizeň vyprať už za 39 minút. Druhým programom je program na 14 minút, ktorý sa hodí pre pranie nie príliš špinavého oblečenia.

Nastavenie programov sa vykonáva pomocou otočného voliča, okolo ktorého sú programy napísané. Zvyšok nastavenia sa vykonáva na dotykovom displeji, ktorý je dostatočne veľký, ale ako negatívum vidíme to, že jednotlivé nastavenia nie sú podsvietené alebo inak zvýraznená, takže napríklad v šere budete pri nastavovaní ľahko pátrať. Avšak všetko chce čas, takže po určitej dobe už budete vedieť, kde sa ktoré nastavenie nachádza. Počas prania je možné prací cyklus prerušiť a do bubna pridať alebo z neho vybrať bielizeň. Pri niektorých programoch dôjde k odblokovaniu dvierok v podstate ihneď po zastavení.

LG F4TURBO9S je možné pripojiť na Wi-Fi a pomocou telefónu sledovať spotrebu energie, informovať sa na čistenie bubna, predchádzať poruchám, sťahovať nové programy alebo využiť vzdialený štart. Je len trochu škoda, že aplikácia do smartfónu nie je príliš užívateľsky prívetivá. Nemalá časť užívateľov má problémy vôbec práčku prepojiť so svojím smartphonom. To je však len malá vada na kráse, keď si zhrnieme čo všetko práčka vie a koľko stojí. Medzi práčkami do 400 euro je to skvelá voľba.

Zistiť cenu

Máme pre vás poradca ako vybrať práčku.

8.4 Total Score
LG F4TURBO9S

Práčka sa chváli pomerom dobrá cena a výkon, ten je totiž naozaj výborný. Za necelých 400 euro dostanete práčku, ktorá ponúka bohatú programovú ponuku vrátane parného programu. Je len škoda, že parné pranie ponúka len dva programy a nemožno ho využiť napríklad len pre osvieženie. Čo sa spotreby týka, tak spotreba vody je príjemne nízka, spotreba energie takisto zodpovedá spotrebičmi patriace do energetickej triedy A +++ a s ohľadom na kapacitu je výborná. V ponuke nájdete dva skrátené programy a nastaviť si môžete teplotu prania. Ovládanie sa realizuje na dotykovom displeji, ktorý bohužiaľ nie je podsvietený. Celková hĺbka práčky vrátane dvierok je 60 cm.

Pranie
9
Žmýkanie
9
Programy
7
Hlučnosť
7
Výbava
7
Spotreba
10
KLADY
 • programová výbava
 • parné pranie
 • nastavenie teploty vody
 • spotreba vody
ZÁPORY
 • chýba podsvietenie displeja
 • para dostupná len u dvoch programov
 • neprehľadná aplikácie do smartphonu
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre