Recenzia LG F4WV708P1

Hľadáte práčku, ktorá má bohatú programovú ponuku, perie inteligentne a ešte je nenáročná na spotrebu? V tom prípade by ste si mali prečítať podrobnú recenziu LG F4WV708P1, ktorá má navyše aj parnú funkciu. Je niečo, za čo sme v našom hodnotení strhli body? Áno, zistite, o čo ide.

Parametre

Energetická triedaD
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania55 dB
Hlučnosť žmýkanie71 dB
Spotreba energie za 100 cyklov52 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4100 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaA
Aquastopáno
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka56 cm
Počet programov14
Dĺžka základného programu267 min.

Predstavenie

Práčka LG F4WV708P1 je dobrým spoločníkom do početnejších rodín. Na jeden cyklus dokáže vyprať až 8 kg bielizne, ktoré vďaka vysokej triede účinnosti odstreďovania A zbaví väčšieho množstva vody. Po vypraní zostane v bielizni menej ako 45%, rýchle tak bude ako sušenie na sušiaku, tak v sušičke. Nastaviť si môžete teplotu i počet otáčok.

Prednosťou elektrospotrebiča je okrem desaťročnej záruky na bubon tiež funkcia parného prania alebo technológia AI DD, ktorá dokáže detekovať nielen hmotnosť bielizne, ale aj jemnosť látok, ktorým prispôsobí prác pohyby. Bielizeň teda vždy perie čo najšetrnejším spôsobom. Plusom je rozhodne tiež parná technológia alebo JetSpray tryska, ktorá zefektívňuje plákanie – u niektorých iných výrobcov je táto funkcia označovaná ako sprchovanie bielizne. Okrem štandardných programov nájdete v ponuke tiež programy pre alergikov, rýchle pranie, pranie prikrývok alebo športového oblečenia.

Programy

Programová výbava zahŕňa celkom 14 programov. Uvádzame však iba 13 s tým, že len 12 je na pranie. 13. program je čistenie bubna a 14. program je možnosť stiahnutia nových programov.

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna80-951 400
Bavlna +80-601 400
Turbowash 5950-601 400
Zmiešaná bielizeň40-601 400
Syntetika40-601 400
Tiché pranie50-601 000
Pre alergikov4601 400
Jemné prádlo30-40800
Ručné pranie / vlna20-40800
Športové oblečenie340800
Rýchly 14220-401 400
Pokrývky1 ks prádla0-401 000
Čistenie bubna

Doplnkové funkcie

Aby bolo pranie čo najefektívnejšie, disponuje práčka niekoľkými funkciami, ktorá vám prácu s bielizňou uľahčí.

 • Parné pranie – zvyšuje účinnosť prania tým, že redukuje alergény.
 • Redukcia pokrčenia – vďaka parnej funkcii nie je bielizeň po odstredení toľko pokrčená, ako bez použitia tejto funkcie.
 • Plákanie – je možné nastaviť intenzívnejšie plákanie pre osoby citlivé na zbytkový prací prostriedok v bielizni.
 • Predpieranie – používa sa pre pranie veľmi špinavej bielizne.
 • Intenzívne – funkcia vhodná pre pranie normálne a silne znečistenú bielizeň.
 • Odložený štart – štart prania je možné odložiť o 3 až 19 hodín.
 • Detská poistka – umožňuje vypnutie ovládacích prvkov okrem tlačidla napájania.
 • Zvuk – môžete sa rozhodnúť, či práčka bude vydávať zvuky (dokončenie programu, výber funkcií) alebo nie.

Ako perie

Z hľadiska spotreby a hluku pri praní sa práčka radí medzi lepšie výrobky najúspornejšie energetickej triedy A +++. Za rok spotrebuje len 115 kWh, čo je pri kapacite 8 kg skutočne málo. Ani spotreba vody nie je nijako prehnaná, skôr veľmi uspokojivá. S 9 020 l spotreby za rok sa môže pýšiť označením veľmi nenáročného spotrebiča. Mnohí konkurenti z rovnakej energetickej triedy a napríklad aj pri menšej kapacite spotrebujú viac vody a niekedy aj energie.

Hlučnosť je pri odstreďovaní štandardná (55 dB). Pokiaľ túžite po naozaj tichom modelu, hľadajte výrobky, u ktorých hladina hluku nepresiahne 52 dB. Avšak pri žmýkaní dosahuje hluku len 71 dB, čo je skutočne málo. Ak sa chystáte prať v noci, určite vás poteší program Tichý.

Z hľadiska programovej výbavy budete určite potešení. Na svoje si prídu ako alergici, tak športovci alebo tí, ktorí neznáša žehlenie. Práčka disponuje parné funkciou, ktorá oblečenie zbaví takmer všetkých alergénov. Okrem toho ju môžete využiť po cykle odstreďovania, takže bielizeň nebude po vybratí z bubna toľko pokrčená. Športový prací program šetrne vyperie bielizeň z funkčných materiálov, medzi ktoré patrí aj gore-tex.

Na výber máte aj z dvoch kratších programov. Jeden normálne špinavé prádlo vyperie za necelú hodinu, druhý do štvrť hodiny. Druhý krátky program, ktorý na pranie potrebuje len 14 minút, sa však odporúča používať u nie príliš špinavého oblečenia.

Po zvolení programu bavlna, zmiešaná bielizeň a syntetika sa automaticky aktivuje inteligentné prania a odstreďovania AI DD, ktoré bielizeň nielen zváži, ale dokáže určiť aj materiál a jemu prispôsobiť štýl prania. Okrem toho je možné elektrospotrebič pripojiť na Wi-Fi a práčku ovládať na diaľku. Zvoliť môžete napríklad začiatok prania, ale pozrieť sa môžete aj na spotrebu energie, informácie o čistení alebo údržbe. Pomocou aplikácie tiež môžete sťahovať nové programy.

Práčka je z hľadiska dizajnu riešená veľmi elegantne. Čierna dvierka sú dominantou a vďaka širokému otvoreniu sa bielizeň do bubna dobre vkladá a vyťahuje sa z neho. Väčšia je aj displej, ktorý zobrazuje nastavenie aj čas do konca cyklu. Luxusne práčka pôsobí vďaka kovovému otočnému voliči. Programy okolo voliča sú bohužiaľ písané v angličtine, ale zato väčším písmom. U zvoleného programu sa rozsvieti ukazovateľ. Práčka nemá funkciu aqua stop, ale má integrovanú ochranu proti vytečeniu. Čo je vlastne to isté, takže sa nemusíte báť, že by došlo k vodnej pohrome v byte či domu. Vhodným prvkom by tiež mohlo byť osvetlenie bubna, ktoré tu bohužiaľ nie je.

Zistiť cenu

Hľadáte lacnejšie výrobok? Pozrite sa do nášho bohatého prehľadu testovaných práčok.

8.7 Total Score
LG F4WV708P1

Práčka poteší všetkých náročných užívateľov, ktorí chcú prať moderne. Pranie funkcie zbaví bielizeň alergénov a eliminuje pokrčenie. Nízka spotreba vody a energie ušetrí vašu peňaženku. Na veľkom displeji sú prehľadne zobrazené všetky potrebné informácie. Bohatú programovú ponuku môžete rozširovať vďaka možnosti sťahovania nových programov. Sklamaním môžu byť leda popisky programov v angličtine.

Pranie
9
Žmýkanie
9
Programy
9
Hlučnosť
8
Výbava
8
Spotreba
9
KLADY
 • programová výbava
 • parná funkcia
 • sprchovanie bielizne
 • veľký displej
 • luxusný otočný volič
 • inteligentné pranie
ZÁPORY
 • programy v angličtine
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo