Recenzia LG F72J6QN0W

Práčka do veľkých rodín je LG F72J6QN0W. Je možné v nej prať až 7 kg bielizne, ponúka 14 programov vrátane detského a pre športové bielizeň a rad funkcií. Obľúbenou funkciou je pridávanie bielizne počas prania a možnosť skrátenia programu. Poteší tiež najúspornejší energetická trieda a nízka obstarávacia cena. Ako práčka dopadla v našom teste, si prečítajte v nasledujúcej recenziu.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniabočné
Kapacita7 kg
Otáčky1200 ot/min
Hlučnosť prania55 dB
Hlučnosť žmýkanie72 dB
Spotreba energie za rok121 kWh
Spotreba vody za rok9200 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka56 cm
Pranie90
Žmýkanie70
Programy60
Hlučnosť70
Výbava70
Spotreba80
Počet programov14
Dĺžka základného programu292 min.

Práčka LG F72J6QN0W je so svojou kapacitou 7 kg vhodná aj do početnejších rodín. Za pomerne nízku cenu získate kvalitného pomocníka s bohatou ponukou programov a inteligenciou Fuzzy logic, ktorá práčke umožňuje, aby si sama zvážila bielizeň, upravila množstvo vody, otáčky, teplotu a prípadne i dĺžku prania. Práčka je schopná rozpoznať aj materiál. Vďaka tomu dochádza k optimálnemu pranie a tiež šetrenie vašich financií.

Okrem klasických programov na bavlnu, syntetiku a zmiešanú bielizeň, nájdete v ponuke tiež program Detské starostlivosti, Hygienu alebo program pre Športové oblečenie, ktorý sa k bielizni chová jemne a zachováva jeho vlastnosti.

Zaujímavosťou je program Tichý, ktorý sa hodí najmä pre pranie v noci, znižuje totiž hladinu hluku. Pre rýchle pranie je tu program Rýchly 30, ktorý využijete predovšetkým na pranie nie príliš špinavej bielizne.

Z funkcií sa vám iste zapáči možnosť skrátiť si čas prania alebo si nastaviť teplotu. Štandardne si môžete navoliť počet otáčok alebo sa rozhodnúť pre možnosť bez žmýkania. Praktická je funkcia Pridať bielizeň alebo mobilná aplikácia, vďaka ktorej môžete sťahovať a následne do vášho elektrospotrebiče nahrávať nové programy prania.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CPočet otáčok / min
Bavlna70-951 200
Bavlna+70-601 200
Syntetika30-40800
Zmiešaná bielizeň30-401 200
Detská starostlivosť460-95800
Hygiena2601200
Pokrývky10-40800
Športové oblečenie20-40600
Tiché pranie4,50-60800
Farebné prádlo20-401 200
Jemná starostlivosť1,50-30600
Rýchly 3020-401 200
Škvrny330-601 200
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Odložený štart – Táto funkcia neodkladá spustenie programu, ale nastavujete dobu, kedy má byť bielizeň dopriata. Nenastavujete teda, že chcete, aby sa práčka spustila až za dve hodiny, ale aby bolo vyprané napr. o 16:00. Ukončenie programu je možné odložiť o 3 až 19 hodín. Pri odložení štartu nikdy nepoužívajte tekutý prací prostriedok, mohol by na bielizni zanechať škvrny.

Bez pokrčenia – Jedná sa o funkciu, ktorá zabráni pokrčeniu bielizne.

Predpieranie – Používa sa v momente, kedy máte silne znečistenú bielizeň. Pred prací cyklus pridá cyklus predprania, čo znamená, že sa celková doba prania predĺži.

Intenzívny – Ak je bielizeň bežne až silno znečistené, používa sa funkcia Intenzívne.

Krátky program – Umožňuje skrátiť dobu programu, čím docielite úsporného prania. Program skracujte len u ľahko znečisteného prádla.

Teplota – Teplotu si môžete nastaviť v závislosti na druhu tkaniny. Na výber sú teploty: studená, 20, 30, 40, 60 a 95 ° C.

Odstreďovanie – umožňuje navoliť počet otáčok – 400, 800, 1 000, 1 100, 1 200. Ak zvolíte 0, zvolili ste funkciu bez odstreďovania, bubon sa aj cez to bude určitú dobu otáčať, aby vypustil vodu.

Plákanie + – Pridá cyklus plákania navyše.

späť na začiatok ↑

Ako perie

Najväčším prínosom práčky je bohatá ponuka programov a funkcií, ktoré dostanete za relatívne nízku cenu. Práčka disponuje snímačmi, vďaka ktorým si dokáže sama zvoliť koľko vody a aká teplota bude pre pranie najlepší. Práve vďaka tomu dochádza k veľkej finančnej úspore. Elektrospotrebič navyše spadá do kategórie A +++, čo znamená najúspornejšie energetickú triedu na trhu.

Výsledky prania sú uspokojujúce. Veľmi praktická je možnosť skrátenia programu alebo nastavenia teploty. Trieda odstreďovania práčku zaškatuľkovala do skupiny B, čo nie je najlepšie, ale výsledky po vyžmýkaniu sú veľmi dobré. Počas prania vás poteší aj nízka hlučnosť, ktorá je 55 dB. Práčka sa tak radí medzi tichšie modely na trhu. Tichá je aj počas odstreďovania, kedy dochádza iba k hlučnosti o sile 72 dB. Najtichší práčky vydávajú hluk o sile 70 dB.

Programová vybavenosť je viac než uspokojivá. Okrem klasických programov sa môžete tešiť na program vhodný pre deti alebo športové oblečenie. Dobrým pomocníkom je aj rýchly program, ktorý ľahko špinavé prádlo vyperie zhruba za pol hodinky.

Ako negatívum vidíme dlhú dĺžku referenčného programu, ktorý trvá 292 minút, čo je skutočne dlho. Našťastie je možné si dĺžku programu skrátiť. Ľahko nepraktická nám príde funkcie odloženia, pomocou ktorej neodkladáte štart, ale čas, za ktorý sa má bielizeň dopr. Teda koniec prania.

Každý kto občas v koši na bielizeň zabudne ponožku alebo nájde iné oblečenie, ktoré je potrebné pridať do práčky ocenia možnosť pridávania bielizne aj počas prania.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • Pri odložení štartu nenastavujete dobu, za ktorú sa práčka spustí, ale dobu, za ktorú práčka ukončí prania.
Zistiť cenu

Máme pre vás i sprievodcu výberom práčky.

7.5 Total Score
LG F72J6QN0W

Práčka nás milo prekvapila svojim výkonom, bohatú programovú vybavenosťou, funkciami a relatívne nízkou obstarávacou cenou. Tiež jej prevádzka nie je finančne náročná. Z funkcií rozhodne oceňujeme možnosť pridať bielizeň aj počas programu alebo možnosť skrátiť si program. Jediné, čo by sme vytkli je dĺžka referenčného programu.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
6
Hlučnosť
7
Výbava
7
Spotreba
8
KLADY
 • bohatá ponuka programov
 • program pre deti i športové oblečenie
 • fuzzy logic
 • skracovanie pracieho programu
 • nastavenie teploty
 • možnosť pridania bielizne počas prania
 • obstarávacia cena
ZÁPORY
 • dĺžka referenčného programu
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre