Recenzia LG RC 8155AP3F

Sušička pre náročných. Aj tak by sa dala popísať LG RC 8155AP3F. Zaujme najvyššej kondenzačná triedou A, kedy sa účinnosť kondenzácie dostáva až na 93%. To je výborný výsledok. Má síce len druhú najvyššiu energetickú triedu A ++, ale má samočistenie kondenzátora. To znamená, že počas sušiaceho cyklu tri trysky niekoľkokrát kondenzátor prepláchnite pomocou silného prúdu vody. Túto vodu získava pri sušení priamo z bielizne. Výhodou je, že vám odpadá čistenie filtra kondenzátora a staráte sa len o čistení prachového filtra. Nevýhodou je riziko nákladnejšie opravy v prípade poruchy. Maximálna náplň sušičky je 8 kg a bubon je vyrobený z nerezovej ocele. Jej rozmery 60 x 64 x 85 cm (šírka x hĺbka x výška). Výrobca sa chváli, že v nádržke na vodu je antibakteriálny povlak. Úprimne to nedokážeme overiť a ani nám to nepríde extra dôležité. Vodu rovnako vylievate do odpadu. Hlučnosť je nepatrne nižšia ako je u sušičiek zvykom, ale stále sa z princípu jedná o hlučný spotrebič.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu198 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie229 kWh
Hĺbka64 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť61 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov12
Odložený štartÁno
LCD DisplejÁno
Detská poistkaÁno
RefreshÁno
Zvukový signálÁno
Osvetlenie bubnaÁno
späť na začiatok ↑

Programy

NázovMaximálna náplňÚroveň sušeniaČas – Eco (minút)Čas – Turbo (minút)
Bavlna8 kgextra suché / veľmi suché / do skrine / ľahké / žehlenie140 – 18077 – 105
Syntetika4 kgdo skrine / žehlenie60 – 7035 – 40
Zmiešané bielizeň4 kgveľmi suché / do skrine / žehlenie60 – 8040 – 55
Objemné prádlo2 kg12070
Džínsy3 kg11060
Starostlivosť o pokožku4,5 kg135
Osvieženie1,5 kgpodľa nastavenia
Športový program2 kg50
Rýchle sušenie3 kg50
Jemná bielizeň1,5 kg48
Vlna1 kg2929
Časový program1 kgpodľa nastavenia
späť na začiatok ↑

Funkcie

Odložený štart
Minimálna doba oneskorenia sú 3 hodiny, maximálna 19 hodín.

Nekrčivý
Funkcia bráni stláčanie, ku ktorému môže dôjsť v prípade, že sa bielizeň nevyjme zo sušičky po skončení cyklu. Získate tak až dve hodiny navyše, na vybratie bielizne.

Obľúbený
Umožňuje nastaviť obľúbený program a prípadné ďalšie funkcie. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačidlo na 3 sekundy a program sa pod neho uloží.

Ručné žehlenie
Nechá bielizeň trochu vlhkejšie, aby sa lepšie žehlilo.

Eco Hybrid
Môžete si zvoliť či preferujete rýchlejší a menej efektívne sušenie, režim Turbo. Alebo či na výsledok neponáhľate a je pre vás dôležitá úspora energie, režim Eco.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Prezradím to hneď v úvode. Suší kvalitne, vyberiete vždy suché i kusy odevov, s ktorými majú občas sušičky problémy, ako sú mikiny alebo silné džínsy. Na druhú stranu jej to taky chvíľu trvá. Našťastie je rýchlejší než koľko ukazujú štandardnej dĺžky programov pri ich zapnutí, ale medzi najrýchlejšie sušičky nepatrí. Vďaka tomu, že sa nemusíte starať o filter kondenzátora tak je menej náročná jej údržba, stačí čistiť prachový filter. Vďaka snímaču skracuje či predlžuje dobu sušenia, ale keď budete udržiavať filter čistý, tak v podstate len skracuje. Podlé výrobca používa pri sušení nižšie teploty ako je obvyklé, takže asi preto je časová náročnosť sušiaceho procesu väčšie. Na druhú stranu je vďaka tomu šetrnejšie k bielizni, takže dlhšie vydrží. V prípade, že by ste na usušení viac ponáhľali, môžete využiť tzv. „Turbo módu“. V ňom prístroj prestane byť tak energeticky efektívny a šetrný k bielizni, ale zase sušia výrazne rýchlejšie. Odhadované časy pre jednotlivé programy nájdete o kúsok nižšie v tabuľke. Sušičku môžete dokonca skrze NFC spárovať so svojim mobilným telefónom.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • Bubon je podsvietený.
 • Súčasťou balenia je aj príslušenstvo v podobe: sušiaku na topánky, hadica pre pripojenie na odpad a príslušenstvo pre postavenie na práčku.
 • Pri začiatku a konci cyklu hrá príjemnú melódiu.
 • Bohužiaľ nie je možné zmeniť smer otvárania dvierok.
 • Po desaťminútové nečinnosti sa sama vypne.
 • V prípade nerovnej podlahy ju môžete vyrovnať za pomoci nastaviteľných nožičiek.
Zistiť cenu

Nie je to tá pravá? Pozrite sa na recenzie ďalších sušičiek.

8 Total Score
LG RC 8155AP3F

Znamenitý výrobok, ktorému k dokonalosti mnoho nechýba. Pri sušení si môžete zvoliť či preferujete rýchlosť, alebo chcete pomalší a úsporný program. Široká ponuka programov + samočistiaci kondenzátor (hoci sme k tejto technológii celkom opatrní). Podľa očakávaní nie je cena zrovna najnižšia, ale tomu čo sušička ponúka je primeraná. Proste špičkový výrobok za dosiahnuteľnú cenu.

Sušenie
10
Spotreba
7
Rýchlosť
6
Hlučnosť
6
Výbava
10
KLADY
 • Možnosť vybrať medzi rýchlym alebo úsporným programom
 • Špičkovo suší
ZÁPORY
 • Nemá A +++
 • Nemožno zmeniť smer otvárania dvierok
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre