Recenzia LG RC7055AH6M

Menšie braček RC8055AH1Z. Hlavným rozdielom medzi nimi je kapacita bubna. To je u modelovej rady reprezentované prvou číslicou. V prípade RC7055AH6M je teda kapacita bubna 7 kg a pre RC8055AH1Z je 8 kg. Ďalším rozdielom je príslušenstvo, ktoré je dodávané iba k väčšiemu modelu. V prípade RC7055AH6M v balení nenájdete držiak na topánky a jemnú bielizeň, spojovacie sadu pre spojenie práčky a sušičky na seba ani odtokovú hadicu. Samozrejme si príslušenstvo môžete dokúpiť samostatne. Vďaka menšej kapacite je bielizeň usušené rýchlejšie. Ostatné technické parametre i počet programov sú u oboch prístrojov rovnaké. Možno ju napojiť na odpad alebo využiť vstavanou nádobu na kondenzát.

Aj táto menšia verzia je vybavená samočistením kondenzátora. To na jednu stranu znamená veľkú výhodu, že ho nemusíte (ba ani nemôžete, ak nechcete rozobrať pol sušičky) čistiť ručne. Na druhú stranu musíte v prípade poruchy, či zanesenie (áno, aj tieto prípady sa stali) navštíviť servis. Zjednodušene povedané táto, funkcia zjednodušuje život, ale keď budete mať smolu môže sa predražiť. To že je kondenzátor samočistiaci neznamená, že nemusíte čistiť klasické filtre. To je stále potrebné a odporúčame to robiť pravidelne, po každých pár sušiacich cykloch.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu179 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie230 kWh
Hĺbka64 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť55 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov10
Odložený štartÁno
LCD DisplejÁno
Detská poistkaÁno
RefreshÁno
Zvukový signálÁno
Osvetlenie bubnaÁno
späť na začiatok ↑

Programy

Ak je v stĺpci úroveň sušenia uvedené -, potom ju nie je možné pri danom programe nastaviť.

NázovMaximálna náplňÚroveň sušeniaOrientačný čas (minút)
Bavlna7 kgextra suché / veľmi suché / do skrine / ľahké / žehlenie110 – 170
Syntetika3,5 kgdo skrine / žehlenie60 – 70
Mix3,5 kgveľmi suché / do skrine / žehlenie50 – 70
Objemné prádlo2 kg120
Džínsy3 kg110
Starostlivosť o pokožku4,5 kg210
Osvieženie1,5 kg40
Rýchle sušenie2 kg50
Jemná bielizeň3 kg50
Vlna1,5 kg30
Časový program1 kgpodľa nastavenia
späť na začiatok ↑

Funkcie

Odložený štart
Minimálna doba oneskorenia sú 3 hodiny, maximálna 19 hodín.

Nekrčivý
Funkcia bráni stláčanie, ku ktorému môže dôjsť v prípade, že sa bielizeň nevyjme zo sušičky po skončení cyklu. Získate tak až dve hodiny navyše, na vybratie bielizne.

Obľúbený
Umožňuje nastaviť obľúbený program a prípadné ďalšie funkcie. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačidlo na 3 sekundy a program sa pod neho uloží.

Ručné žehlenie
Nechá bielizeň trochu vlhkejšie, aby sa lepšie žehlilo.

Rýchlosť otáčania
Umožní zvoliť či sa má mať bubon 1 000 alebo 1 200 otáčok.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Stále platí, že suší dobre a rýchlo. Časy, ktoré sú uvedené v manuáli na prvý pohľad nijako úžasné nie sú, ale sušička snáď vždy skončila o niečo skôr. Keď ho vyberiete krátko po skončení cyklu, je krásne jemné a väčšinu stačí len zložiť alebo zavesiť na ramienko. Majte ale na pamäti, že sa jedná o subjektívny dojem. Poznám zo svojho okolia ľudí, ktorí žehlí snáď len košele a naopak aj také, ktoré po vybratí zo sušičky žehlí okrem ponožiek všetko. V prípade, že nebudete pri skončení sušiaceho cyklu doma, možno využiť nemačkacího programu. Ten po skončení sušení bielizňou ešte dve hodiny otáča prostredníctvom rotácie bubna a tak zamedzuje jeho pokrčenie. Slušne dokáže zbaviť bielizeň aj zvieracích chlpov. V prípade, že ho chcete len očistiť a nie je vyprané, môžete použiť program osvieženie (refresh). Jej sušiace schopnosti sú (až na kapacitu) rovnaké ako u RC8055AH1Z. Síce nemá súčasťou balenia toľko príslušenstva ako RC8055AH1Z, ale vďaka nižšej cene je to pre väčšinu lepšie kúpy. Kapacita 7 kg je pre bežnú rodinu dostatočná a v prípade, že niektoré príslušenstvo potrebujete, možno kúpiť samostatne.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • Po desiatich minútach nečinnosti sa sama vypne.
 • Bubon je osvetlený pri otvorených dvierkach.
 • Ak potrebujete len hadičku na napojenie na odpad, je lepšie ju kúpiť samostatne v nejakom hobby markete. U výrobcu byla k dostaniu iba so sadou na upevnenie na práčku.
 • Melódie na konci cyklu je dostatočne hlasná.
Zistiť cenu

Nie je to tá pravá? Pozrite sa na test ďalších sušičiek.

8 Total Score
LG RC7055AH6M

Výborná voľba od LG. Prvotriedna účinnosť sušenia a druhá najlepšia energetická trieda. Pri kapacite 7 kg stále vhodná pre väčšinu domácností a zároveň lacnejšie ako LG RC 8055 AH1Z, pretože neplatíte v cene príslušenstva, ktoré možno ani nevyužijete. malým otáznikom zostáva samočistiaci kondenzátor, ale to ukáže až čas.

Sušenie
10
Spotreba
7
Rýchlosť
7
Hlučnosť
5
Výbava
9
KLADY
 • Rýchla
 • Dobre suší
 • Neplatíte za veci, ktoré nevyužijete
ZÁPORY
 • Nemá program pre športové odevy
 • Subjektívne trochu hlučnejšie
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre