Recenzia LG RC81EU2AV4W

Ideálnou sušičkou pre rodinu o 4 členoch môže byť LG RC81EU2AV4W. Poteší zaradením k najmenej hlučným spotrebičom na trhu, bohatým počtom programov, Wi-Fi konektivitou aj individuálnym nastavením. Má táto krásavica nejaký háčik? Niečo by sa našlo! O čo sa jedná, sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu211 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie174 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť56 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov14
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť na začiatok ↑

Programy

Sušička disponuje 14 programami. Popri tradičných programov, ako je bavlna či syntetické prádlo a jemná bielizeň, tu nájdete aj špeciálne programy pre alergikov, športové oblečenie a prikrývky. Najmä prikrývky sú programom, ktorý nebýva v štandardnom programovom vybavení väčšiny sušičiek. Samozrejmosťou je tiež program studený vzduch, čo je to isté čo refresh alebo osvieženie. Používa sa pre málo špinavé prádlo, ktoré stačí len osviežiť a ihneď v ňom znovu vyraziť do spoločnosti. Program teplý vzduch je vhodný pre sušenie menšie bielizne každodennej potreby (osušky, župany, utierky atď.). Špeciálnym programom je tiež program pre sušenie uterákov. Ani tento nenájdete u všetkých sušičiek. Na druhú stranu, väčšina z nás si rovnako vystačí s pár základnými programami a asi ani tú nevyužijete všetky, ktoré sú v ponuke.

Nozev programuKapacita v kg
Bavlna8
Zmiešaná bielizeň4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Uteráky4,5
Pre alergikov4,5
Rýchly 301
Športové oblečenie2
Vlna1
Jemná bielizeň1,5
Sušenie na sušiaku
Studený vzduch / osvieženie
Teplý vzduch
späť na začiatok ↑

Funkcie

Aby pre vás sušenie a následná práca s bielizňou bola čo najmenej náročná, disponuje elektrospotrebič funkciami uľahčujúci ovládanie, žehlenie bielizne alebo individuálne nastavenie času sušenia.

 • Odložený štart – sušička umožňuje odloženie štartu najmenej o 3 hodiny, maximálne o 19 hodín.
 • Nekrčivý – funkcia vhodná pre prípad, že nemôžete bielizeň aj hneď po dosušenie zo spotrebiča vytiahnuť. Po dobu dvoch hodín dochádza k pravidelnému pohybu bubna, takže sa bielizeň nepokrčí.
 • Obľúbený – umožňuje uloženie najčastejšie používaného typu sušenia. Môžete si vybrať program a doplnkovú funkciu. Túto kombináciu uložíte a spustíte vždy, keď stlačíte tlačidlo Obľúbený.
 • Svetlo – môžete si nastaviť, či chcete mať bubon počas vyťahovania bielizne osvetlený alebo nie.
 • EcoHybrid – máte možnosť zvoliť, či chcete šetriť energiu alebo čas.
 • Detská poistka – umožňuje zablokovanie všetkých tlačidiel, okrem tlačidla Napájanie.
 • Zvuk – umožňuje ovládanie hlasitosti akustického signálu, ten je možný aj úplne vypnúť.
 • Viac / menej času – pri programoch s časovým sušením máte možnosť manuálne upraviť dobu sušenia vždy po piatich minútach.
 • Wi-Fi – umožňuje ovládať sušičku na diaľku, sťahovať nové programy a pomôcť pri riešení problémov.
späť na začiatok ↑

Ako suší

Tento model sušičky z rodiny LG uspokojí aj veľmi náročného užívateľa. Má hneď niekoľko predností. Začnime s hlučnosťou. Tá je v porovnaní s konkurenciou úplne minimálna. S hodnotou 62 dB sa radí k najtichším modelom na trhu. Len tak pre predstavu, priemer hlučnosti sa pohybuje okolo hodnoty 65 dB, najhlučnejšie spotrebiče môžu sušiť s hlučnosťou až 70 dB.

Čo sa spotreby a výsledného sušenie týka, tak hodnoty zodpovedajú ročnej spotrebe 174 kWh, čo je u energetickej triedy A +++ pomerne štandardné, ale je možné nájsť spotrebiče aj s nižšou spotrebou (okolo 160 kWh). Nižšia spotreba je mimo iného dosiahnutá vďaka duálnemu invertorovému tepelnému čerpadlu, ktoré prebytočné teplo prevádza na elektrinu. K triede kondenzácie A nemáme čo dodať. Iste vás poteší, že bielizeň je vysušená aj u gúm, kde sa sušením býva väčšinou najväčší problém a bielizeň tu býva vlhkejšie.

Ovládanie je vďaka menovkám okolo otočného voliča ľahké. Na displeji potom môžete sledovať priebeh sušenia alebo čas sušenia. Úroveň sušenia si strážia automatické senzory. Praktická je funkcia obľúbený, vďaka ktorej si môžete uložiť najčastejšie používaný program a funkciu. Technológia EcoHybrid vám umožňuje vybrať, či sa rozhodnete šetriť čas alebo energiu.

Okrem funkcií ako je odložený štart, nastavenie zvuku, refresh alebo nekrčivý, sušička disponuje možnosťou pripojenia na Wi-Fi. Vďaka tomu máte možnosť sledovať priebeh sušenia aj na diaľku, rovnako ako na diaľku môžete spotrebič zapnúť. Vďaka aplikácii LG SmartThinQ si môžete sťahovať nové programy sušenia a využiť ju aj pre diagnostiku a následné riešenie prípadného problému.

Toho, kto bojuje s miestom v kúpeľni, poteší, že sušičku môžete postaviť na práčku a tiež zameniť otváranie dvierok. Jediné, čo by sme mohli výrobcovia vytknúť je to, že umožňuje kondenzát vyvádzať do odpadu, ale s tým, že si odtokovú hadicu musíte zaobstarať zvlášť a navyše v sete s ďalším príslušenstvom, ktoré vás vyjde zhruba na ďalšiech 80 €, čo sa nám zdá ako zbytočná investícia. U odloženého štartu nám príde nepraktické, že najkratšia doba odloženie sú až 3 hodiny.

Ak chcete nájsť ešte úspornejšie sušičku, pozrite sa na náš veľký porovnávací test, ktorý zahŕňa recenzie na niekoľko desiatok sušičiek najznámejších výrobcov týchto elektrospotrebičov.

Zistiť cenu
8.4 Total Score
LG RC81EU2AV4W

Bohatá programová vybavenosť zahŕňajúce programy pre sušenie perín, športového oblečenia, oblečenia pre alergikov, uteráky a ďalšie. Samozrejmosťou je program refresh. Dĺžku sušenia si môžete individuálne nastaviť rovnako ako odložený štart. Odložený štart je bohužiaľ možné najmenej odložiť o 3 hodiny, čo nám príde nepraktické a tiež nám vadí vysoká obstarávacia cena odtokovej hadice.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
6
Hlučnosť
8
Výbava
9
KLADY
 • programová vybavenosť
 • individuálne časové nastavenie
 • Wi-Fi
 • šetrenie času alebo energie
 • automatické čistenie kondenzátora
 • nízka hlučnosť
 • zámena otvárania dvierok
ZÁPORY
 • obstarávacia cena odtokovej hadice
 • krátka najmenší doba odloženého štartu
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre