Recenzia LG RC91U2AV3W

Sušička pre veľkú rodinu. Tak by sme mohli nazvať LG RC91U2AV3W, ktorá disponuje kapacitou až na 9 kg. Navyše patria do najúspornejšej energetickej triedy A +++, takže nie je náročná na prevádzku a vďaka najvyššej triede účinnosti kondenzácie A sú jej výsledky skvelé. Nepoteší však atypickú hĺbkou, ktorá je 69 cm. Ako si sušička viedla v našom testovaní, sa dočítate nižšie.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu239 minuty
Maximálna náplň9 kg
Ročná spotreba energie175 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť56 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov14
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno

Funkcie

Viac času / menej času

Funkciu viac a menej času využijete len pri časových programoch. Budete si môcť vďaka nej upraviť dĺžku času sušenia, a to buď predĺžením, alebo skrátením.

Sušenie na držiaku

Sušenie na držiaku využijete v prípade, že budete chcieť v bubnovej sušičke ušitý sveter alebo jemnej tkaniny či topánky (teda veci, ktoré sa musia sušiť naplocho). Bubon sa počas programu otáča, ale držiak nie.

EcoHybrid

Vďaka tomuto programu si môžete zvoliť, či budete chcieť šetriť energiu alebo čas.

Studený vzduch

Studený vzduch je v podstate to isté, čo program Refresh alebo Osvieženie u konkurenčných modelov. Slúži pre zbavenie bielizne pachov. Pre osvieženie sa používa studený vzduch.

Nekrčivý

Nekrčivý je program, vďaka ktorému bielizeň po dokončení sušení nevytiahnete z bubna pokrčené. Program Nekrčivý zvoľte v okamihu, keď viete, že bielizeň nebudete môcť z bubna vytiahnuť ihneď po dosušenie. Bielizeň sa bude v sušičke v pravidelných intervaloch pohybovať, takže nedôjde k jeho pokrčeniu. Program Nekrčivý môže trvať až 2 hodiny.

Pripojenie na Wi-Fi

Vďaka možnosti pripojenia na Wi-Fi môžete sušičku ovládať aj na diaľku alebo sledovať spotrebu energie. Vďaka aplikácii môžete tiež sťahovať nové programy sušenia alebo diagnostikovať a vyriešiť prípadný problém.

Nastavenie konca sušenia

Výrobca síce túto funkciu nazýva ako odložený štart, ale v skutočnosti sa jedná o nastavenie konca sušenia. Nastavujete teda čas, kedy chcete, aby bola bielizeň suchá. Oneskorenie času sa nastavuje tlačidlami Viac / Menej času.

Ako suší

Sušička LG RC91U2AV3W sa v podstate takmer nelíši od sušičky LGRC81U2AV2W. Jediný rozdiel je to, že nami recenzovaná sušička má iné lemovanie dverí a o 1 kg väčšiu kapacitu, než jej identická sestra. Väčšia kapacita sa potom logicky odrazí vo väčšej spotrebe energie. Tiež cena je zhruba o 40 € vyššia ako pri modeli s menším objemom.

Čo sa týka náročnosti na spotrebu energie, tak sa sušička radí medzi najúspornejšie modely na trhu, pretože patrí do energetickej triedy A +++. Z hľadiska účinnosti sušenia dostala najvyššiu možnú triedu A, čo znamená, že po vysušení zostáva v bielizni menej ako 10% vody.

Z hľadiska programové vybavenosti sušička disponuje 14 programami, ktoré zahŕňajú aj program na sušenie športové bielizne, ktorá vyžaduje špeciálnu starostlivosť alebo program pre alergikov, ktorý zničí až 99,9% baktérií. Samozrejmosťou je aj krátky program pre menšie množstvo bielizne a možnosť osvieženie bielizne. Tento program je schovaný pod názvom Studený vzduch. Pomerne nemilo nás prekvapila dĺžka referenčného programu sušenia bavlny, ktorý trvá neuveriteľných 239 minút.

Veľmi oceňujeme, že si okrem 3 stupňov sušenia môžeme nastaviť aj dĺžku, a to u časovo nastaviteľných programov. Dĺžku si vybraného programu môžete buď skrátiť, alebo predĺžiť. Sušičku je možné napojiť buď na odpad, alebo nechať vodu odtekať do zásobníka. Na nutnosť vyprázdnenia zásobníka aj vyčistenie filtra vás spotrebič sám upozorní. Sušička disponuje samočistiacim kondenzátorom, čo znamená, že výkon sušičky nie je ničím obmedzovaný. Kondenzátor sa preplachuje vodou odparenú zo sušenia, čo znamená, že nepotrebuje žiadny prívod vody. Nemusíte sa ani obávať, že by sa kondenzátor zaniesol vodným kameňom, voda totiž prechádza cez dva filtre, takže sa v podstate jedná o destilovanú vodu.

Veľkým plusom výrobku je tichý chod. Sušička počas práce vydáva hluk o sile 62 dB, čo ju radí k tichším spotrebičom. Výhodou je tiež možnosť zámeny zavesenia dvierok. Sušička tak bude na obsluhu pohodlná ako pre ľavákov, tak pre pravákov. Ako nevýhodu však vidíme atypický rozmer hĺbky spotrebiča, ktorý činí 69 cm. Hĺbka klasické sušičky býva okolo 60 cm bez dvierok, s dvierkami cca 65 cm. Ak teda postavíte vedľa seba práčku štandardných rozmerov a sušičku, tak bude sušička zhruba o 5 cm vyčnievať.

Výsledky po sušení sú skutočne dobré. Bielizeň je po vybratí nadýchaná a zbavená prachu. Najväčší účinnosť z hľadiska zbavenia sa prachu poskytuje program pre alergikov. Užívateľa milujúci moderné technológie iste poteší možnosť pripojenia práčky na Wi-Fi a ovládanie na diaľku, prípadne sťahovanie nových sušiacich programov a možnosť predchádzanie komplikáciám.

Zistiť cenu

Chcete si prečítať o ďalších sušičkách, než si nejakú vyberiete?

8.2 Total Score
LG RC91U2AV3W

Sušička LG RC91U2AV3W sa hodí do veľkých domácností o 5 a viac členoch. Spadá do najúspornejší energetickej triedy, takže vás jej prevádzku finančne nezruinuje. Poteší bohatou ponukou programov, možnosťou nastavenia času sušenia aj diaľkového ovládanie cez bezdrôtovú sieť Wi-Fi. Nepotešila nás váš úmorná dĺžka referenčného programu a špecifická hĺbka výrobku.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
5
Hlučnosť
8
Výbava
9
KLADY
 • veľká kapacita
 • bohatá ponuka programov
 • osvieženie a ľahké žehlenie
 • program pre alergikov a športové bielizeň
 • ovládanie cez Wi-Fi
 • najúspornejší energetická trieda
 • najvyššia trieda kondenzácie
ZÁPORY
 • cena
 • atypická hĺbka
 • dĺžka referenčného programu
 • nepodsvietený názvy programov
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo