Recenzia LG RC91V9AV2W

Výrobca LG poskytuje na sušičku RC91V9AV2W dvakrát záruku na 10 rokov, a to na duálny invertorový kompresor a na invertorový motor. Okrem toho svoj výrobok vyšperkoval bohatou programovou ponukou, ktorú môžete rozšíriť o programy, ktoré stiahnete v aplikácii. Tešiť sa môžete z tichej prevádzky a nízkej spotreby energie. Zistite o tomto modeli viac.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu239 minuty
Maximálna náplň9 kg
Ročná spotreba energie175 kWh
Hĺbka69 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť57 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov10
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR134A

Programy

LG RC91V9AV2W ponúka už v základe bohatú programovú ponuku, ktorú ešte môžete rozšíriť o programy, ktoré sú k stiahnutiu v mobilnej aplikácii. Zo základných programov sa môžete tešiť na prevetrávanie bielizne, ale aj na sušenie bielizne pre alergikov, športového oblečenia alebo sušenie prikrývok. Samozrejmosťou je osvetlenie bubna a doplnkové funkcie ako odložený štart, nekrčivý alebo úprava dĺžky prevetrávanie studených či teplým vzduchom.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna9
Zmiešaná bielizeň4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Uteráky4,5
Rýchly 301
Pre alergikov1
Jemné prádlo1,5
Vlna1
Športové oblečenie2

Funkcie

Spoločne s programom môžete aktivovať niektorú z voliteľných funkcií. Majte na pamäti, že nie všetky programy sú kompatibilné so všetkými funkciami.

 • Odložený štart – ukončení cyklu môžete naplánovať s oneskorením 3 až 19 hodín.
 • Nekrčivý – keď nemôžete bielizeň vytiahnuť aj hneď po dosušenie, môžete aktivovať funkciu nekrčivý, vďaka ktorej sa bude bubon otáčať, čím zamedzí pokrčeniu bielizne. Funkcia môže byť aktívna až 2 hodiny.
 • Akustický signál – môžete si zapnúť alebo vypnúť upozornenia akustickým signálom.
 • EcoHybrid – umožní vám vybrať, či chcete počas sušenia šetriť čas alebo energiu.
 • Obľúbený – stlačením tohto tlačidla si uložíte najčastejšie používanou kombináciu sušenia.
 • Viac / menej času – umožní vám skrátiť alebo predĺžiť dobu sušenia na sušiaku alebo pri sušení teplým či studeným vzduchom.
 • Detská poistka – uzamkne ovládací panel okrem tlačidla napájania.
 • Wi-Fi – pomocou Wi-Fi siete a aplikácie do smartfónu môžete svoju práčku ovládať na diaľku, sťahovať najnovšie programy sušenia a sledovať spotrebu energie

Ako suší

Do sušičky LG RC91V9AV2W sa skutočne oplatí investovať, ak máte pre obstaranie prístroja vyšší rozpočet. Ponúkne vám nielen celý rad užitočných sušiacich programov, ale aj funkcií, ktoré vám prácu s bielizňou uľahčí. Veľkou výhodou je možnosť prepojenia sušičky s vaším smartfónom a tiež možnosť spárovanie sušičky s práčkou. Vďaka tejto možnosti vyberie spotrebič najlepší program sušenia na základe programu na pranie.

Z hľadiska programovej ponuky sa môžete tešiť na špeciálne programy pre alergikov, ale tiež pre sušenie objemnejšieho bielizne (deky) alebo pre športové oblečenie. Topánky a oblečenie z vlny je možné sušiť na plochom sušiaku, ktorý dostanete spolu s výrobkom. Nechýba ani prevetranie oblečenia (refresh), a to buď studeným, alebo teplým vzduchom.

Ak nemôžete bielizeň ihneď po dokončení programu vytiahnuť, môžete zvoliť funkciu nekrčivý, vďaka ktorej sa bude bubon ešte 2 hodiny po dokončení sušení pohybovať, čím zabráni pokrčeniu bielizne. Taktiež si môžete vybrať, či chcete šetriť čas alebo energiu. Pre programy na sušenie teplým či studeným vzduchom je možné si upravovať dobu sušenia. Vlhkosť v bielizni stráži a priebeh programu upravuje čidlo vlhkosti.

Nastavenie a ovládanie je vďaka dotykovému LED panelu hračka. Vďaka prepojeniu s mobilným telefónom môžete sledovať spotrebu energie. Tu je však škoda, že nie sú dostupné konkrétne čísla, ale len len spotrebu naznačujúce piktogramy. Na diaľku však môžete spustiť sušenie alebo si stiahnuť nové sušiace programy napríklad pre obuv, látkové bábiky alebo plyšové hračky, program na spodnú bielizeň a ďalšie.

Tento elektrospotrebič s kapacitou 9 kg je vďaka energetickej triede A +++ skutočne úsporný. Za rok spotrebuje len 175 kWh. Vychváliť nesmieme zabudnúť ani tichú prevádzku. Svojimi 62 dB sa LG RC91V9AV2W radí k najtichším výrobkom na trhu. Priemerné spotrebiče vydávajú hlučnosť okolo 65 dB. Pridanou hodnotou je možnosť zámeny smeru otvárania dvierok. Spoločne so sušičkou obdržíte aj dva kovové medzikusy, takže môžete sušičku bez problémov postaviť na štandardnú práčku.

Čo sa týka starostlivosti, je potrebné (ideálne) po každom sušení vyčistiť duálny filter, v ktorom sa zachytávajú vlákna a prach. Výhodou však je, že nemusíte čistiť kondenzátor, ktorý sa preplachuje automaticky, takže je výkon sušičky stále optimálne. Ako nevýhodu musíme spomenúť typ chladiva, ktorým je 134A. Ten je menej šetrný k životnému prostrediu, na druhú stranu je zase nehorľavý.

Zistiť cenu

Pozrite sa na ďalší testované sušičky.

8.4 Total Score
Hodnotenie LG RC91V9AV2W

Nad sušičkou LF RC91V9AV2W zaplesajú všetci, ktorí hľadajú špičkový spotrebič. Za pomerne vysokú obstarávaciu cenu dostanete sušičku s bohatou programovou ponukou, možnosťou sťahovania nových programov cez aplikáciu, diaľkovým ovládaním cez smartphone, možnosťou prepojenia s práčkou, s osvetleným bubnom, programy pre osvieženie a možnosťou zámeny smeru otvárania dvierok.

Sušenie
9
Spotreba
9
Rýchlosť
6.5
Hlučnosť
8
Výbava
10
KLADY
 • tichá prevádzka
 • nízka spotreba
 • bohatá programová ponuka
 • prevetranie
 • ovládanie na diaľku
 • zámena dvierok
ZÁPORY
 • vyššia nákupná cena
 • nutnosť čistiť filter
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo