Recenzia LG SJ2

LG SJ2 je 2.1 kanálový soundbar patriaci do nižšej cenovej kategórie, disponuje preto iba základnými funkciami, nechýba ale bezdrôtový subwoofer ani technológia Bluetooth. Hodia sa preto skôr pre nenáročných užívateľov. Čo konkrétne od neho môžete očakávať, vám prezradíme v nasledujúcej recenziu.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimnie
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)160 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)100 W
Systém reproduktorov2.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMInie
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmnie
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)66 x 5,6 x 9,9
Rozmery subwoofera (Š x V x H)18,6 x 30,3 x 20,5
Hmotnosť4,5 kg
späť na začiatok ↑

Dizajn a spracovanie

Model SJ2 je vykonaný jednoducho, ale vkusne. Hlavná jednotka aj subwoofer sú v čiernej farbe v úplne jednoduchom dizajne, vďaka čomu bez problémov zapadnú do akéhokoľvek interiéru. Po dokúpení držiakov na stenu ho možno umiestniť aj na stenu. Celkové spracovanie pôsobí veľmi kvalitne.

späť na začiatok ↑

Funkcie a vybavenie

Táto zvuková lišta je vybavená len základnými funkciami. Okrem klasického časovača automatického vypnutia (pri nečinnosti) či zapnutie (spolu s televízorom), možno využiť aj funkciu DRC (dynamická regulácia rozsahu hlasitosti), ktorá udržuje zvuk čistý, a to aj pri znížení hlasitosti. DRC navyše zabraňuje náhlemu a rušivému zvýšenie hlasitosti.

Pokročilé funkcie by ste ale u tohto modelu hľadali márne. Chýba napríklad technológia ASC, ASE či nočný režim.

späť na začiatok ↑

Montáž a pripojenie

Soundbar SJ2 je možné umiestniť ako priamo pod televízor alebo nad neho, tak aj na stenu. Táto inštalácia ale samozrejme vyžaduje špeciálne držiak a ďalšie príslušenstvo. Pre bezproblémovú funkčnosť Bluetooth sa odporúča zariadenie umiestniť na nekovový nábytok.

Pripojenie zariadenia k televízii zabezpečuje optický kábel, ktorý je ale nutné dokúpiť zvlášť. Pripojenie pomocou HDMI bohužiaľ nie je možné, pretože tento model nedisponuje HDMI konektorom. Ak je pre vás prítomnosť HDMI dôležitá, môžeme vám odporučiť tento, len o niečo málo drahší model.

Pomocou optického kábla alebo USB je možné pripojiť aj ďalšie externé zariadenia (najmä MP3 prehrávač alebo múdra zariadení). Niektoré prístroje (napríklad slúchadlá) možno pripojiť aj pomocou konektora PORT.IN. A – ako sme už spomenuli – je samozrejmosťou tiež technológia Bluetooth, vďaka ktorej dochádza k spárovanie hlavnej jednotky so subwooferom a ďalšími zariadeniami, ktoré disponujú podporou tejto technológie. Počítať ale musíte s tým, že k SJ2 nemožno pripojiť FM anténu, rádio si na ňom preto nepustíte.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Na čelnej strane panela úloh sa nachádzajú tri svetelné kontrolky (snímač diaľkového ovládania, LED pohotovostného režimu a LED pre funkcie). Ovládací panel nájdete na zadnej strane hlavného panelu, kvôli čomu je horšie prístupný, než keby bol umiestnený napríklad na hornej strane soundbara.

Tento ovládací panel tvorí celkom štyri tlačidlá: pre manuálny zoslabenie ( „-„) a zosilnenie ( „+“) hlasitosti zvuku, tlačidlo „F“, ktorým možno navoliť funkciu a tlačidlá pre zapnutie a vypnutie.

Inštalácia, nastavenie i ovládanie zariadení je jednoduché, čo je dané aj menším počtom ponúkaných funkcií. Vzhľadom k tomu, že tento prístroj ponúka len základné funkcie, nestane sa vám, že by ste pre jeho sprevádzkovanie museli zložito študovať návod. Každopádne prehľadný a zároveň podrobný návod vás v prípade potreby rozhodne poteší.

Bežnou súčasťou väčšiny soundbarov je diaľkový ovládač, model SJ2 nie je výnimkou. Na ovládanie môžete využiť ale aj televízny diaľkový ovládač, iba však v prípade, že sa jedná o LG televízor označený logom LG Sound Sync.

späť na začiatok ↑

Kvalita zvuku

Model SJ2 patrí medzi pomerne lacné soundbare, z tohto dôvodu sme preto neočakávali nijako vysokú kvalitu zvukového výstupu. Musíme ale priznať, že zvuk nás pomerne milo prekvapil. Samozrejme ale nemožno očakávať zázraky, avšak rozdiel medzi zvukom z televízora pred a po zapnutí soundbara, je výrazne lepšia. Napriek tomu sa prejavuje tiež slabšie výkon a nepoteší ani slabý subwoofer (a teda slabé basy). Porovnávať toto zariadenie s vyššími modelmi (napr. SJ4 alebo SK6F) preto príliš nedá. Každopádne pre pomerne dobré ozvučenie menších miestností, môže SJ2 postačovať. Počítať ale musíte s tým, že tento model podporuje iba formáty MP3 a WMA.

Zistiť cenu
5.1 Total Score
Hodnotenie LG SJ2

Soundbar LG SJ2 nepatrí medzi nabúchané stroje s množstvom pokročilých funkcií. Ale práve naopak - jedná sa o zariadenie ponúkajúce len základné funkcie, podporu iba najčastejších formátov (MP3 a WMA), ale pomerne slušné podanie zvuku. Ak preto patríte medzi nenáročných užívateľov, ktorí zháňa cenovo dostupný zvukový panel pre ozvučenie malých miestností, SJ2 môže byť dobrou voľbou. Oproti zvuku z televízora si rozhodne polepšíte.

Zvuk - hudba
5.1
Zvuk - filmy
6.3
Funkcie
3.4
Výbava
4.1
KLADY
 • nízka obstarávacia cena
 • dobrý pomer cena / kvalita zvuku
 • kvalitné spracovanie
 • podrobný a prehľadný návod
ZÁPORY
 • nízky výkon
 • slabé basy
 • malé množstvo funkcií
 • nedostatočná podpora formátov
 • iba pre malé miestnosti
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre