Recenzia LG SJ3

2.1 kanálový soundbar LG SJ3 je cenovo dostupný model z roku 2017 (podobne ako model LG SJ4). Jedná sa o zariadenie vhodné pre bežné a menej náročných užívateľov, ktorí nevyžadujú zbytočne veľké množstvo pokročilých funkcií, ale ide im najmä o dostatočne kvalitné podanie zvuku. To, či tento požiadavku spĺňa, sa okrem iného dozviete v nasledujúcom článku.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimáno
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)300 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)200 W
Systém reproduktorov2.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMInie
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)95 × 7,1 × 4,7
Rozmery subwoofera (Š x V x H)17,1 × 32 × 25,2
Hmotnosť6,7 kg
späť na začiatok ↑

Dizajn a spracovanie

Zariadenie LG SJ3 podľa nás rozhodne nepatrí medzi dizajnovú špičku. Jedná sa o pomerne obyčajne vyzerajúci prístroj v čiernej farbe so štyrmi kruhovými reproduktormi na čelnej strane. Na rovnakej strane sa nachádza aj informačný panel. Subwoofer je vykonaný v klasickom čiernom dizajne. Celkové spracovanie všetkých častí je však kvalitné a je vidieť, že ani u lacnejšieho modelu, akým SJ3 je, LG nesklamala.

späť na začiatok ↑

Funkcie a vybavenie

Zvuková lišta SJ3 je vybavená niektorými zaujímavými funkciami. Nechýba mu napr. technológie ASC alebo funkcie ASE. Samozrejmosťou je tiež nočný režim, ktorý dokáže vyrovnať rozdiely v hlasitosti, čo sa hodí predovšetkým v nočných hodinách, pretože potom hlasné scény neruší susedov alebo spiace deti.

Adaptive Sound Control

Technológia ASC vie prispôsobiť prehrávanie zvuku konkrétnemu typu programu. Pri sledovaní správ, športových podujatí alebo romantických filmov zariadení vždy prispôsobí audio výstup tak, aby bol zvuk čo najautentickejšie.

Auto Sound Engine

Špeciálna funkcia Auto Sound Engine (ASE) neustále optimalizuje frekvenciu zvuku nezávisle na úrovni hlasitosti. Vďaka tejto funkcii je zvuk vyvážený a príjemný za akýchkoľvek okolností.

späť na začiatok ↑

Montáž a pripojenie

Tento model sa najčastejšie umiestňuje priamo pod televízor (ideálne aspoň s uhlopriečkou 43 palcov), ak ale uprednostňujete montáž na stenu, je možná tiež. K inštalácii na stenu je ale nutné dokúpiť príslušné vybavenie (držiak pod.). Aby prístroj dobre fungoval pri bezdrôtovom pripojení pomocou Bluetooth, mal by byť umiestnený na nábytku ktorý nie je kovový.

Pripojenie soundbara k televízoru je možné pomocou optického digitálneho kábla (nie je súčasťou balenia). Nemožno ho však pripojiť cez HDMI (len o niečo málo drahší model, ktorý pripojenie pomocou HDMI umožňuje, nájdete TU). Pomocou optického kábla sa pripájajú aj ďalšie externé zariadenia (MP3 prehrávač, chytrý telefón, tablet, notebook atp.), To možno vykonať aj pomocou USB (pre všetky zariadenia s podporou USB). Samozrejmosťou je tiež možnosť bezdrôtového pripojenia pomocou Bluetooth. Podrobný postup všetkých typov pripojenia je prehľadne popísaný v návode k tomuto zariadeniu.

K tomuto zariadeniu nie je možné pripojiť FM drôtovú anténu. Nevýhodou je tiež to, že subwoofer nemožno zapojiť pomocou kábla, ale iba bezdrôtovo cez Bluetooth. Ušetríte síce za kábel (a vyzerá to lepšie), však bezdrôtový prenos jednoducho kvalitný kábel nenahradí.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Ovládací panel je umiestnený na hornej strane soundbara, vďaka čomu je ľahko prístupný. To ale iba za predpokladu, že zariadenie bude stáť voľne. Ak je napríklad chcete umiestniť do pod televízor do nejakej skrinky, ktorá je nižšia, ovládanie môže byť potom zložité či úplne neprístupné.

Ovládací panel pozostáva zo štyroch tlačidiel: pre zapnutie / vypnutie, tlačidlá „F“, ktoré slúži na výber funkcie a zdroje vstupného signálu a dvoch tlačidiel „+“ a „-„, ktorými možno manuálne zosilňovať a zoslabovať zvuk.

Na prednej strane panelu sa nachádza informačné LED dióda, čidlo diaľkového ovládania a funkčné LED.

Nastavenie i ovládanie je jednoduché. Ak by ste napriek tomu mali problémy, pomôže vám veľmi prehľadný a obsiahly návod, ktorý vás prevedie krok za krokom požadovaným nastavením.

Podobne ako u ostatných LG soundbarov, aj tento model je dodávaný s vlastným diaľkovým ovládačom, využiť ale môžete aj ovládač vášho televízora. Teda iba v tom prípade, že sa jedná o LG televízor označený logom LG Sound Sync. Televízny ovládač je pritom možné využiť na zosilňovanie, zoslabovanie a stlmenie zvuku. Výhodou je, že sa zvukové zariadenie automaticky zapína a vypína spolu s televízorom.

späť na začiatok ↑

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je dobrá a s prihliadnutím k nižšej cene výrobku predvídateľná. Ilúzia priestorového zvuku je uveriteľná, podanie basov je ale horšie. Zvuk zo subwoofera hodnotíme celkovo ako slabšie. Pre veľké miestnosti je tento model nevhodný. Odporúčame ho preto skôr pre menšie panelákové byty. Samozrejme svoju rolu hrá tiež to, či ste podobný prístroj už mali a máte s čím porovnávať.

Ak si ale hodláte kúpiť svoj prvý soundbar, s modelom SJ3 počujete veľký rozdiel oproti klasickému podanie zvuku z televíznych reproduktorov a je veľká pravdepodobnosť, že s ním budete úplne spokojní. Avšak v prípade, že patríte medzi filmových fajnšmekrov, ktorí sa usilujú o vyššiu kvalitu audio výstupu (pritom nemáte peniaze na naozaj špičkové modely), odporúčame siahnuť radšej po drahším modeli (napr. LG SK6F). Ak chcete zlepšiť slabý zvuk vášho televízora a zároveň nemáte vyššiu sumu na investíciu, tak vám SJ3 môže úplne postačovať.

Tento model podporuje AV formáty: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AAC, ALAC.

Zistiť cenu
5.5 Total Score
Hodnotenie LG SJ3

Soundbar SJ3 ponúka dobrý pomer cena / výkon. Ak patríte medzi menej náročných užívateľov, ktorí hľadajú ozvučenie pre menšie miestnosti, nevyžadujú maximálnu kvalitu a uspokoja sa s nižšou kvalitou (ktorú ale stále nedá s produkciou bežných televíznych reproduktorov porovnávať), môže byť tento model vhodnou voľbou.

5.5Expert Score
Zvuk - hudba
5.5
Zvuk - filmy
6.5
Výbava
4.7
Funkcie
3.9
7.7User's score
Zvuk - hudba
8
Zvuk - filmy
8
Výbava
8
Ovládanie
7
KLADY
 • pomer cena / výkon
 • dobrá kvalita zvuku
 • kvalitné spracovanie
 • podrobný a prehľadný návod
ZÁPORY
 • slabšie basy
 • nižšie množstvo funkcií
 • iba pre malé miestnosti
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
4 komentáre
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Pridaj svoju recenziu
 1. 3.85
  Zvuk - hudba
  80
  Zvuk - filmy
  80
  Výbava
  80
  Ovládanie
  70

  Tento soundbar som si nedávno zakúpil (momentálne je na trhu za výbornú cenu) a zatiaľ som veľmi spokojný. Zvukovo ma príjemne prekvapil a dizajnovo určite 10/10.

  Už dlhšiu dobu počúvam hudbu vo formáte FLAC kvôli jeho vyššej kvalite. A tu sa dostávam k jedinému negatívu tohto zariadenia. Soundbar mi tento formát prehrá len cez bluetooth, no nie cez USB čo je pre mňa priorita.

  Je nejaká možnosť ako prehrať na soundbare hudbu vo formáte FLAC cez USB? Ak nie poraďte mi prosím nejakú ďalšiu alternatívu.
  Formát veľmi meniť nechcem keďže je kvalitný a pomerne dostupný.

  Dopredu ďakujem za rady 🙂

  + KLADY: Zvuk Dizajn
  - ZÁPORY: Neprehrá FLAC cez USB.
  Užitočný(0) Neužitočný(0)You have already voted this
  • Dobrý deň,

   priznám sa, že hudbu púšťam skrze telefón a bluetooth, takže nemám osobnú skúsenosť. Ale kontaktoval som podporu LG a podľa nej by u LG SJ5 nemal byť s prehraním Flac cez USB žiadny problém.

 2. Ďakujem za odpoveď,

  tiež som kontaktoval LG ale ohľadom soundbaru SJ3. Odpísali mi, že prehrávanie formátu Flac cez USB nie je podporované. Veľké sklamanie pre mňa, nikde to neuvádzajú.

  Čo by ste mi odporúčali urobiť?

  • Dobrý deň,

   keďže je pre vás prehriatiu FLAC skrze USB zásadné, tak by som sa s USB diskom vybral do blízkej väčšej elektropredajne a tam si to vyskúšal naživo. Nech máte istotu, že sa vyhnete ďalšiemu sklamanie.

  Dajte nám odpoveď

  Skóre