Recenzia Miele C3 Cat & Dog

Vysávač Miele C3 Cat & Dog je vysoko výkonný model vhodný pre vysávanie vlasov a zvieracích chlpov, ktorý kúpite zhruba za tristo euro. Pri testovaní britským magazínom Which? bol označený ako najlepší vysávač všetkých čias. Až tak vysoko nám nepríde, alebo možno len doba pokročila. Každopádne sa stále jedná o výborný produkt.

Parametre

Spotreba50
Výbava70
Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach4,5 l
Dĺžka kábla7,5 m
Akčný rádius11 m
Hlučnosť73 dB
Energetická triedaC
Trieda filtrácieB
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovC
Ročná spotreba34,3 kWh
Príkon890 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobynie
Trieda účinnosti HEPA filtrumožno dokúpiť (H13)
späť hore ↑

Predstavenie

Aj napriek vysoký výkon sa jedná o pomerne malý spotrebič s rozmermi 496 x 280 x 227 mm. Nemusíte sa preto obávať, že sa vám pri uskladnení nikam nezmestí. Počítať ale musíte s vyššou hmotnosťou, a to 7,26 kg.

Kvalita spracovania je na vysokej úrovni. Použité plasty sú pevné a všetky diely k sebe pevne priliehajú. Potešila tiež ľahko pohyblivá mäkčená kolieska na oceľových osiach. Môžete tak mať istotu, že nedôjde k poškriabaniu podlahy.

Prívodná šnúra je pomerne dlhá (7,5 m) a postačujúce aj pre väčšie miestnosti. Vysávať je navyše možné všetky povrchy. V príslušenstve je preto obsiahnutá ako klasická hubica na tvrdé podlahy a koberce, tak aj hubica na čalúnený nábytok, hubica na vysávanie škár, turbokefa na vlasy a zvieracie chlpy a sací štetec (vhodný najmä na vysávanie palubnej dosky v aute a iných nepravidelných plôch náchylných na poškriabaniu). Príslušenstvo je uložené vnútri vysávača.

C3 Cat & Dog má príkon 890 W, čo nie je veľa. Reálny sací výkon bohužiaľ výrobca neuvádza. Čo sa týka úspory energie, nemôže sa tento model príliš chváliť, pretože patrí do energetickej triedy C (u tejto cenovej kategórie by sme očakávali vyššiu hodnotu). Na tvrdé podlahy je vysoko účinný, keďže v tejto kategórii disponuje najvyššou triedou A, účinnosť sania kobercov je potom oznámkovanie triedou C.

Trieda, ktorá označuje schopnosť brániť návratu emisií prachu do ovzdušia, je u tohto modelu B. To je preto, že v základe neponúka HEPA filter. Čo je s ohľadom na cenu trochu zarážajúce. Ak však patríte medzi alergikov, odporúčame k tomuto spotrebiču dokúpiť HEPA filter H13, s ktorým dosiahnete vysoko účinné filtrácie.

späť hore ↑

Ako vysáva

Aj napriek uvedenej triede účinnosti vysávanie kobercov (trieda C) sa v tomto ohľade vysávač C3 Cat & Dog osvedčil veľmi dobre. Pri použití turbokefy je pri odstraňovaní vlasov a zvieracích chlpov vysoko účinný, a to aj v prípade kobercov s vysokým vlasom (čo býva problematické u všetkých typov vysávačov). Na tvrdých podlahách (linoleum, parkety, plávajúce podlahy a pod.) Funguje úplne skvele bez najmenšieho problému. Vďaka regulácii výkonu s ním navyše môžete pohodlne vysávať aj záclony a ďalšie podobné povrchy. Sací výkon je vo všetkých prípadoch dostatočný.

Klasická hubica je ale bohužiaľ vyššia, a nemožno sa s ňou preto dostať pod výrazne nízke skrine, stolíky apod. Pokiaľ sa preto vo vašom byte taký nábytok vyskytuje, budete sa musieť zmieriť s tým, že sa pod neho jednoducho nedostanete alebo ho budete musieť zakaždým odsúvať.

Manipulácia s vysávačom je však na vynikajúcej úrovni. Malé kolieska sú dostatočne pohyblivá, vďaka čomu sa so strojom ľahko manévruje a ľahko sa posúva po podlahe. Prekvapivo ľahko prekonáva tiež menšie prekážky (elektrickú šnúru, prahy a pod.). Chválime tiež dostatočne dlhú nerezovou teleskopickú trubicu, vďaka ktorej sa pri práci s týmto vysávačom nemusíte zohýbať, a je teda vhodný aj pre vyššie osoby.

Potešil tiež tichý chod a dlhá prívodná šnúra. Bohužiaľ dodávaný filter (Active AirClean) nie je 100% a do vzduchu vracia časť emisií prachu. Našťastie je možné k tomuto modelu dokúpiť tiež vysoko účinný HEPA filter H13.

Sáčky do tohto vysávača majú objem 4,5 l. Menej ale poteší ich obstarávacia cena. Medzi samozrejmé funkcie tohto modelu patrí indikácia plného vrecka a automatické navíjanie šnúry. Chýba ale indikácia zanesenia filtra, odporúčame ho preto pravidelne kontrolovať.

Zistiť cenu

 

7.4 Hodnotenie
Hodnotenie Miele C3 Cat & Dog

Hoci Miele C3 Cat & Dog patrí medzi drahšie vysávače, odvádza vynikajúcu prácu a môžete sa na neho spoľahnúť. Prekvapivo dobre si poradí aj s kobercami s vyšším vlasom. Vďaka dlhému elektrickému káblu ho môžete využiť aj vo väčších miestnostiach (cca 70 m²). Zamrzel len použitý filter, ktorý vracia určité množstvo emisií prachu späť do ovzdušia a nižšia energetická trieda C. Pokiaľ ale chováte psa alebo mačku a zháňate kvalitný vysávač, ktorý si poradí so zvieracími chlpmi, môžeme vám tento model vrelo odporučiť. Ideálne ak bude v akcii či zľave, aby jeho cena bola prijateľnejšia.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7.5
Hlučnosť
5
Spotreba
5
Výbava
7
KLADY
 • kvalita spracovania
 • vysoký výkon
 • tichý chod
 • dlhá teleskopická tyč
 • turbokefa
 • príslušenstvo
 • úložný priestor vo vnútri vysávača
ZÁPORY
 • energetická trieda C
 • bez HEPA filtru nevhodný pre alergikov
 • nevhodný pre vysávanie zle prístupných miest pod skriňami a pod.
Pridajte svoju recenziu

Kategórie:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre