Recenzia Miele TDD430WP

Patríte medzi technické zdatných jedincov s vysokými požiadavkami nielen na sušenie, ale aj celkovú kvalitu? V tom prípade vám uspokojenia môže priniesť Miele TDD430WP, u ktorej si môžete nastaviť nielen 7 stupňov intenzity sušenia, ale aj teplotu chladenie bielizne. Z programovej výbavy vás čaká klasika (bavlna, jemná bielizeň ….), ale aj impregnácia alebo předžehlení. Chybou na kráse je snáď len vyššia cena a ľahko podpriemerná hlučnosť. Nebude to pre vás prekážka? To sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu177 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie171 kWh
Hĺbka63,6 cm
Šírka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnosť58 kg
Hlučnosť66 dB
Počet programov12
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR290
späť na začiatok ↑

Programy

Sušička Miele to je stávka na istotu a tradíciu. Ponúka celkom 12 programov vrátane možnosti impregnácie. Veľkou výhodou je program „teplý vzduch“, ktorý slúži na dosušenie viacvrstvových textílií, ktoré sa kvôli svojej povahe suší nerovnomerne. Ak si chcete uľahčiť žehlenie, vyberte program predžehlenie, ktorý znižuje pokrčenie textílií po predchádzajúcom odstredení v práčke. Program je tiež možné využiť aj na suché prádlo zo skrine.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna eko8
Bavlna extra suché, suché na uloženie, na žehlenie, na mangeľ8
Ľahko ošetrovateľné4
Jemná bielizeň2,5
Konečná úprava vlny2
Košeľa2
Expres4
Jeans3
Posteľná bielizeň4
Impregnácia2,5
Predžehlenie1
Teplý vzduch8
späť na začiatok ↑

Funkcie

Ruku v ruke s moderným sušením ide aj ponuka doplnkových funkcií, ktorá vám spríjemní samotnej sušenie i prácu s bielizňou. Na čo sa môžete tešiť?

 • Odložený štart – štart sušenie je možné odložiť až o 24 hodín a najmenej o 30 minút.
 • Šetrný + – hodí sa pre chúlostivé textílie. Zníži teplotu sušenia, ale predĺži dĺžku trvania programu.
 • Osvetlenie bubna – rozsvieti sa vždy, keď otvoríte bubon a vyberáte bielizeň. Za účelom úspory energie sa osvetlenie tiež samo vypne.
 • Úroveň sušenia – môžete si vybrať z možností: extra suché, suché na uloženie, na žehlenie a na mangeľ.
 • Programovateľné funkcie – nastaviť si môžete stupňa sušenia bavlny, ľahko ošetrovateľné bielizne, ďalej si môžete nastaviť teplotu ochladzovanie, tón tlačidiel
 • Memory – elektronika ukladá zvolený program so stupňom sušenia alebo voľbou a tiež dĺžku trvania programu teplý vzduch.
 • Ochrana proti pokrčeniu – až 2 hodiny po skončení sušenia sa bubon otáča, aby sa bielizeň v ňom toľko nekrčila.
 • Tlmený jas svetelných polí – jas sa dá upraviť v 7 rôznych stupňoch.
späť na začiatok ↑

Ako suší

Sušička Miele TDD 430 WP sa všeobecne neradí k najlacnejším výrobkom, ale v porovnaní s ostatnými sušičkami Miele je skôr lacnejšie. Preto jej hluk pri prevádzke dosahuje 66 dB, čo ju radí medzi štandardne hlučné spotrebiče, ale v porovnaní so ďalšími typmi sušičiek od Miele je skôr hlučnejším spotrebičom. Miele sušičky totiž všeobecne platí za jedny z najtichších na trhu – zhruba 60-62 dB. Tieto krásavice vás ale prídu aj na 1 500 €.

Prednosťou tohto modelu je kvalitne spracovaný dotykový panel, ktorý okrem iného zobrazuje časové údaje týkajúce sa sušiaceho programu alebo odloženého štartu. Tešiť sa môžete na klasické programové vybavenie plus možnosť impregnácie, čo konkurenčné modely príliš neponúkajú, alebo možnosť sušenie posteľnej bielizne.

Zaujala nás predovšetkým možnosť programovania vybraných sušiacich programov. Napríklad u bavlny a ľahko ošetrovateľné bielizne si môžete naprogramovať úroveň sušenia až v siedmich krokoch od ešte vlhšieho až po ešte suchšie. Ďalej napríklad teplotu sušenie bielizne, ktorá je z výroby nastavená na 55 ° C môžete znížiť až na 40 ° C. Možnosť práce s teplotou sušenia nie je príliš obvyklá, rovnako ako priznanie presnej teploty sušenia. Ďalej je možné si upraviť tón tlačidiel či úroveň jasu podsvietenia.

Sušička neponúka klasické uzamknutie panelu, čo nás pomerne prekvapilo. Namiesto toho ponúka možnosť sušenia s PIN kódom. Tento kód musíte zadať, aby ste následne sušičku mohli ovládať. Táto možnosť sa opäť nachádza v programovaní, pri ktorom musíte vykonať niekoľko úkonov, ktoré nájdete v manuáli. Síce to nie je nič ťažké, ale chce to sa nad postupom zamyslieť, a tak sa domnievame, že týmito krokmi akurát strácate čas. Za mňa by bolo lepšie proste len stlačiť kombináciu tlačidiel ako u konkurencie a o nič iné sa nestarať. Ale to je čisto subjektívny pocit a každý to môže mať inak.

Dvierka modelu sa otvárajú doľava, výrobok je možné postaviť na práčku alebo ho zasunúť pod pracovnú dosku v kuchyni. Sušička disponuje tepelným čerpadlom, vďaka ktorému je nenáročná na spotrebu energie a tiež môže sušiť pri nižších teplotách, čím predlžuje životnosť vašej bielizne. Odtok kondenzátu je možné smerovať do odpadu.

Z hľadiska dizajnu sa nám príliš nepáči plné vyhotovenie dvierok, ale to je opäť skôr individuálny názor. Kladne však hodnotíme LED osvetlenie bubna, ktoré sa aktivuje pri vyberaní bielizne a po uplynutí určitej doby sa samo vypne, aby ste zbytočne neplytvali elektrickou energiou. Celkovo je nutné vyzdvihnúť naozaj výborné remeselné spracovanie, ktoré (minimálne do istej miery) môže ospravedlniť vyššiu cenu. Podobne vybavené sušičky, možno totiž kúpiť aj od iných výrobcov a za lacnejšie cenu. Ale to už je na zvážení každého záujemcu, či mu investícia za to stojí.

Pozrite sa na nami ďalšie hodnotené sušičky.

Zistiť cenu
8.2 Total Score
Miele TDD430WP

Sušička je vhodná pre náročných spotrebiteľov, ktorí sa vyžívajú v možnosti programovania. Potenciál sušičky rozhodne spočíva v možnosti nastaviť si niektoré programy a funkcie podľa svojich predstáv, čo však potrebuje určitú technickú zdatnosť. Okrem klasických programov sú k dispozícii aj impregnácia, předžehlení alebo teplý vzduch. Po skončení programu je možné pridať funkciu ochrana proti pokrčeniu. Odradiť môže vyššia nákupná cena.

Sušenie
9
Spotreba
8.5
Rýchlosť
8
Hlučnosť
4
Výbava
10
KLADY
 • spotreba
 • programy
 • individuálne nastavenie
 • kvalita
ZÁPORY
 • vyššia nákupná cena
 • trochu hlučnejšie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre