Recenzia Lenovo Moto G4 Play

Telefón zameraný na hráča. Koľkokrát už sme to počuli? A tentokrát za veľmi príjemnú cenu. Ide o dobrú kúpu, alebo je to zase len ďalší reklamný vábnička? Zistíte s nami …

Parametre

Hmotnosť145 g
RAM4 GB
Rozlíšenie displeja1 920 x 1 080
Veľkosť displeja5,1 palců
Výška145,3 mm
Šírka69,3 mm
Hĺbka7 mm
Hlavný fotoaparát20 Mpx
Veľkosť pamäte32 (64) GB
Kapacita batérie3 200 mAh

Recenzia na techradar.com

(techradar.com)

 • Za tú cenu skvelá výbava
 • Jednoduchý vzhľad
 • Podporuje len 2,4Ghz Wi-Fi
 • Moc dobre nezvláda viac aplikácií súčasne

Na prvý pohľad vyzerá lepšie než by ste u jeho cenovky očakávali, ale pri bližšom skúmaní zistíte, že šetriť sa muselo. Telefón nemá ochranu proti ponoreniu do vody ani tvrdené sklo Gorilla Glass. To isté sa prejavilo aj u rozmerov, respektíve hrúbky telefónu. Tá je skoro rovný jeden centimeter a to je viac, než na čo sme za posledné obdobie pre nových mobilov zvyknutí. Zabudnúť môžete aj na čítačku odtlačkov prsta alebo rýchle nabíjení.Příjemné je, že Motorola neinštaluje do svojich telefónov tony zbytočného softvéru, ktorý rovnako nemáte šancu využiť.

Piatich palcový displej má rozlíšenie 720p. Špička je samozrejme niekde inde, ale u takého telefónu je to dostatočné. Dokonca zaslúži pochvalu za verné farby a kontrast – pochopiteľne hovoríme v porovnaní s ostatnými lacnými telefónmi. Drahším modelom sa väčšinou nemá šancu vyrovnať. Zvukové možnosti G4 Play ide hodnotiť podobne. Okrem klasického vývodu pre slúchadlá je možné použiť aj integrované Bluetooth.

O beh prístroja sa stará dnes už low-endový štvorjadrový procesor Snapdragon 410, 2 GB RAM a 16 GB internej pamäte. Tú ide ďalej rozšíriť za pomoci microSD karty. Ako vieme, Moto G4 Play je prezentovaný ako herný telefón a s väčšinou hier si dokáže poradiť. U novších hier je nutné znížiť úroveň detailov na low, ale hrateľné sú. Na čo môžete zabudnúť, sú hry ktoré pre svojich ovládanie potrebujú gyroskop. Telefón nie je ním vybavený. V testoch výkonu sa dostane na úroveň prémiových modelov tri až štyri roky starých telefónov. Ponúka ale podporu najnovšieho Androidu a príjemnú cenu, takže stále stojí za zváženie.

Batérie má k dispozícii 2 800 mAh, je ukrytá pod odnímateľným krytom a s ohľadom na relatívne nenáročný hardvér poskytuje veľa výdrže. Za deň ju prakticky nie je možné vybiť (ak treba 6 hodín v kuse nehráte hry) a pri bežnom použití sa výdrž blíži dvoma dňom. Žiaľ telefón nemá funkciu rýchleho dobíjania a tak si na plné nabitie počkáte približne dve hodiny. Po pol hodine je niekde okolo 30%.

Fotoaparát má 8 megapixelov a dokáže nahrávať video vo FullHD (30 snímok za sekundu). Dokonalé fotky z neho nedostanete, farby sú skôr studené a nie je k dispozícii manuálne nastavenie fotoaparátu pre ladenie kvality fotografie. Zaujímavosťou je, že predná 5 megapixelová kamera nemá klasický LED blesk, ale využíva svetla z displeja telefónu.

Najlepšia ponuka

Recenzia na androidpit.com

(androidpit.com)

 • DUAL Sim
 • Výdrž batérie
 • Dlho sa nabíja
 • Slabý reproduktor

Pri prvom stretnutí ničím neohromí. Plastové telo, ktoré zo zadnej strany telefónu predstiera kovový rám – tým dnes užívateľa výrobcu nezaujme. Tu je stratégia jasná. Zaujať vás má veľmi príjemná cena. Príjemná je aj váha telefónu, ktorá je 137 gramov. Ľahko sa drží a používa aj jednou rukou. Tlačidlo pre zapnutie telefónu má na sebe jemnú textúru, takže ho jasne spoznáte po nahmatanie prstom. Celý telefón je pokrytý jemnou vrstvou nano častíc, ktoré majú odpudzovať vodu. Pád do bazéna teda najskôr neprežije, ale silnejšie jarný dážď by mal.

Päť palcov veľký displej je o pol palca menšie ako u klasického Moto G4. Asi aj preto je rámik okolo telefónu v spodnej a hornej časti pomerne vysoký. Rozlíšenie je 1 280 x 720 a dnes už aj v tejto cenovej kategórii môžete stretnúť vyššie rozlíšenie. Nejde o zásadný problém a displej má dostatočnú hodnotu jasu na to, aby bol čitateľný aj na priamom slnku. Na takto lacný telefón je slušný.

Hardvérová výbava patrí k tomu slabšiemu, čo dnešný trh ponúka. Od približne štyroch súčasne puštěných aplikácií dochádza k spomaleniu telefónu. Pochvalu si zaslúži za zvládanie hier. Aj s tými náročnejšími si dokáže poradiť (v nízkych detailoch) a ani pri dlhšom hraní sa neprehrieva. V spodnej časti prístroja je jediný reproduktor, ktorý celkom ujde pri telefónnych hovoroch (aj keď by mohol byť hlasnejší), ale pri počúvaní hudby jeho slabé stránky vyplynú na povrch veľa rýchlo. Čo je škoda, pretože telefón má aj FM tuner pre príjem rádia.

Fotoaparát vie klasické fotky, video a dokonca aj panoramatické fotky a HDR. Napriek svojim ôsmich megapixelům dokáže za dobrých svetelných podmienok občas príjemne prekvapiť. Vo väčšine prípadov sú trošku rozmazané a zašumené. Pochvalu si zaslúži selfie predné kamerka, ktorá dokáže relatívne verne zachytiť farbu ľudskej pokožky. Batérie vydržia dlho (vybiť ju za deň je veľmi ťažké), ale tiež sa dlho nabíja (zhruba dve a pol hodiny).

Recenzia na smartphones.reviewed.com

(smartphones.reviewed.com)

 • Cena
 • Výdrž batérie
 • Výkon
 • Fotoaparát

Ľahký a pomerne odolný vďaka telu z tvrdeného plastu, ale tiež trochu voľnejší tlačítka pri ktorých stlačení cítite „vôľu“. Tuhé tlačidlo pre ovládanie hlasitosti, ktoré občas dokáže potrápiť. Vymeniteľná batéria vydrží okolo 6-8 hodín neprerušovaného hrania a pri bežnom použití, tj. Správy, hovory, mapy, internet a občasné hranie hier / sledovanie videa sa pohybuje výdrž medzi jedným až dvoma dňami, podľa intenzity využívania telefónu. Neznie to zle, že?

16 GB pamäte, ktorá ide rozšíriť microSD kartou s kapacitou až 256 GB. Päť placov veľký displej s rozlíšením 1 280 x 720. Wi-Fi, LTE, Bluetooth a 2 GB Ram za nízku cenu? Ak je to cena o ktorej uvažujete pri nákupe nového telefónu, určite Moto G4 Play zvážte. Z uvedenej špecifikácie je jasné, že nejde o žiadne „herné delo“. Napríklad Pokémon Go je na hranici hrateľnosti. Práca s telefónom a internet je vo väčšine prípadov plynulý, ale niektoré náročnejšie stránky ho dokážu spomaliť.

Ste foto maniaci, čo pridajú denne 20 fotiek na Instagram a ďalších 10 na Facebook? Potom to nebude telefón pre vás. Má len 8 Mpx, za horšieho svetla sú fotografie zreteľne rozmazané a ani za ideálnych podmienok príliš nenadchnú. Pre príležitostné fotenie a zachytávanie bežných momentiek ujde. Zázraky ale nečakajte.

Konečný verdikt

Napriek kritike na mnohé vlastnostiam telefónu, tak keď vezmete do úvahy jeho cenu, sa jedná o jeden z najzaujímavejších modelov v kategórii lacných mobilných telefónov. A k jeho prezentované vhodnosti pre hry? Nie je zlý, ale úprimne, obdobných zážitkov dosiahnete aj na mnohých iných telefónoch. Napriek tomu je naša finálne hodnotenie 80%.
Najlepšia ponuka

   Čo vybrať
   Logo