Recenzia Nubia Z11 mini

Medzi telefóny strednej triedy prichádza nová Nubia Z11 mini. Na prvý pohľad vyzerá veľmi slušne. Dokáže nás prekvapiť niečím iným, než pekným dizajnom? Aké sú jej hlavné prednosti a v čom naopak proti konkurenčným modelom má čo doháňať?

Parametre

Hmotnosť138 g
RAM3 GB
Rozlíšenie displeja1 920 x 1 080
Veľkosť displeja5 palcov
Výška141,4 mm
Šírka70 mm
Hĺbka8 mm
Hlavný fotoaparát16 Mpx
Veľkosť pamäte32 GB
Kapacita batérie2 800 mAh

Recenzia na firstpost.com

(firstpost.com)

 • Kvalitný Full HD displej
 • Výborný fotoaparát
 • Príjemné UI
 • Výdrž batérie
 • „Starý“ Android

Nubia Z11 mini si možno nezíska vaše srdce svojím vzhľadom, ale hardware už vám úsmev na tvári určite vykúzli. Aby tiež nie. Na smartphone strednej triedy je tento telefón našlapaný. V pokoji si poradí s bežnými aplikáciami typu WhatsApp, vie kvalitné fotografie a poradí si aj s väčšinou hier. Trochu slabšie batérie síce zamrzí, ale aj tak si rozhodne zaslúži našu pozornosť. Pripomíname, že Z11 mini má veľmi silnú konkurenciu medzi modelmi ostatných značiek.

Pri prvom pohľade na zovňajšok telefónu je jasné, že sa dizajnéri nechali inšpirovať iPhone 6s. Predné i bočné strany jasne odkazujú na obľúbený model od Applu. Nubia Z11 mini má vonkajší kryt z ocele i plastu. Horná a spodná časť rámčeka je plastová. Bežne si ale prechodu materiálov nevšimnete. Bod pre dizajnérov. Displej telefónu chráni Gorilla Glass 3. Na zadnej strane uprostred čaká čítačka odtlačkov prstov. Funguje spoľahlivo a rýchlo.

A čo všetko schováva Z11 mini vnútri? V podstate je na tom veľmi podobne ako Motorola Moto G4 Plus. 5 „displej s Full HD rozlíšením, osemjadrový procesor Snapdragon 617, 3 GB RAM, Adreno 405 GPU a 32 GB úložného priestoru. Všetkému dodáva energiu batéria s kapacitou 2 800 mAh. Telefón samozrejme zvláda 3G aj 4G siete, Wi-Fi, dve nano SIM, má USB typu C a 16Mpix (8Mpix predné) kameru. To všetko váži iba 138 g.

Displej funguje na výbornú a vo svojej kategórii patrí k tým lepším. Ťažko mu môžeme vyčítať väčší nedostatok. Či už vezmeme ostrosť obrazu, jas na slnku alebo presnosť zobrazenie farieb, vždy nás príjemne prekvapil. Jedinou drobností sú až príliš intenzívne farby, ale ich sýtosť sa dá jednoducho upraviť v nastaveniach.

Softvér je asi najväčší boliestky Nubie Z11 mini. Síce ponúka veľmi podarené UI, v ktorom môžete ľahko gestami ovládať praktické funkcie, ako napríklad prepínanie medzi aktívnymi aplikáciami jednoduchým prejdením po displeji zhora nadol alebo obrátene, ale to všetko beží na Androidu 5.1.1. To už je na dnešné potreby stará verzia, ktorá navyše nevie príliš efektívne zaobchádzať so spotrebou batérie.

Výkonom síce Nubia Z11 mini trochu zaostáva za Moto G4 Plus, ale za to môže hlavne slabšie frekvencie procesora. Aj tak si bez problémov poradí s väčšinou hier. Náročnejší 3D hry na tomto telefóne rozchodíte bez problémov taky, ale odporúčame nastaviť nižšie rozlíšenie textúr. V testoch kvality zvuku pri telefonovaní Z11 mini taky potešila.

Zadná kamera v testoch príjemne prekvapila. Nielen že dokáže odfotiť naozaj pekné a ostré snímky, ale navyše to isté zvedie aj pri horších svetelných podmienkach. A to je u tejto triedy smartphonov pomerne unikátny. Batérie v testoch aj so svojou nízkou kapacitou vydržala 7 hodín a 45 minút, pri náročnej simuláciu záťaže, takže počítajte s že každý deň budete nabíjať. K dvom dňom výdrže sa priblížite pri extra skromnom používaní telefónu.

Recenzia na gadgetsnow.com

(gadgetsnow.com)

 • Dobrý pomer cena / výkon
 • Kvalitná kamera
 • Slušný výkon
 • Staršie verzie Androidu
 • Neisté aktualizácie softvéru

Dizajnom sa radí medzi TOP modelmi smartphonov strednej cenovej kategórie. Vydarená kombinácia skla, kovu a plastu, ktorý ale nekazí vzhľad, pritiahne oči. Takisto oceňujeme pohodlné ovládanie telefónu. Z11 mini skvele padne do ruky. 5 „displej sa ľahko ovláda jednou rukou. Počas testovania sme si užili presné zobrazenie farieb i dostatočný jas. Všetky filmy, seriály i hry, ktoré sme si púšťali, si vďaka perfektnému displeji naozaj užijete.

Výkon telefónu počas testu dopadol na výbornú. Zahrali sme si všetky známe hry bez sekania. Multitask aplikácií fungoval taky svižne a bez zadrhávania. Naviac sa Z11 mini neprehrieva. A to je veľmi príjemné zistenie.

Pri testovaní výdrže batérie smartphone vydržal celý deň, surfovanie na webe, púšťanie videí a celý čas záplata zapnutú Wi-Fi. Aj keď má batéria kapacitu len 2 800 mAh, poradila si so všetkým a telefón sa počas testovania nevybil.

Moc nás nepotešilo, že Nubia Z11 mini beží na 2 roky starom Androidu 5.1. Na druhej strane má telefón vynikajúcu UI. Ľahko môžete prepínať medzi bežiacimi aplikáciami. Dokonca podporuje aj splitscreen mód, v ktorom rozdelí obrazovku na dve časti. Tým pádom môžete jednoducho používať 2 aplikácie naraz.

Skutočnou perlou Nubie Z11 mini je dvojica kamier. Predovšetkým tá zadná s rozlíšením 16 Mpix dokáže vykúzliť naozaj pôsobivé snímky. A čo nás prekvapilo, dokonca to zvedie aj pri horších svetelných podmienkach. Ani predná kamera nefotí zle. Má širokouhlou optiku, takže sa na selfie v pohode zmestia všetci vaši kamaráti spolu s vami.

Recenzia na gadgets.ndtv.com

(gadgets.ndtv.com)

 • Vydarený dizajn
 • Kvalitný fotoaparát
 • Výkon
 • Staršie Android
 • Slabší batéria

Nubia Z11 mini je dizajnovo vyvedený telefón. Vďaka hrúbke iba 8 mm skvele padne do ruky a ľahko sa ovláda. Navyše dominantné 5 „displej presne sedí v rámčeku okolo. Celý zovňajšok pôsobí kompaktne a stabilne. Čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane telefónu začnete používať úplne intuitívne a po chvíľke vám bude pripadať úplne samozrejmá. Príjemným detailom je signalizačná dióda. Tá bliká, ak máte neprijatý hovor alebo neprečítanú SMS.

Displej nás zaujal jemným rozlíšením s pozitívnymi farbami. Teplotu farieb si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií. Displej chráni Gorilla Glass 3. Vďaka tomu je chránený pred odreninami a ľahším mechanickom poškodením. Jas bohato stačí na to, aby bol displej dobre čitateľný aj vonku na slnku.

Výkon telefónu pri testoch príjemne prekvapil. Testovali náročnejšie hry, ktoré poriadne zaťažili hardvér. Aj keď sa zadná strana telefónu po pár desiatkach minút začala zahrievať, Z11 mini sa neprehrievala. Navyše hry bežali plynule. Rovnako spokojní sme aj s multitask aplikácií. Aj tu Nubia fungovala svižne a bez akýchkoľvek problémov.

Povestnou čerešničkou na torte Nubie Z11 mini je dvojica kamier. Predovšetkým zadná 16Mpix kamera zvládne veľmi slušné snímky. Navyše nielen pri dostatku svetla, ale aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Predná kamera predurčená hlavne k foteniu selfie si ľahko poradí aj s fotením väčšie skupiny kamarátov na párty. Má totiž širokouhlou optiku.

Konečný verdikt

Nubia Z11 mini je kvalitný smartphone strednej triedy. Vyniká hlavne vynikajúci dvojicou kamier, presným displejom a stabilným výkonom. Pri testovaní sme ocenili intuitívne ovládanie UI, to, že telefón skvele padne do ruky a pohodlne sa ovláda aj jednou rukou a samozrejme aj nízku váhu len 138 g.

Ak Nubia Z11 mini v niečom zaostáva, tak je to softvér. Je to tým, že beží na zastarávajúcimi Androidu 5.1. Vyložene silnou stránkou telefónu nie je ani výdrž batérie. Ale deň v prevádzke zvládne a bežnému užívateľovi postačí.

Pokiaľ zháňate telefón strednej triedy, s ktorým chcete často fotiť, a to napríklad aj skoro ráno a večer, keď nie je plné svetlo, určite je Nubia Z11 mini správna voľba.

Ak ste na našu recenziu narazili preto, že hľadáte vyvážený telefón, s ktorým môžete využívať všetky bežné funkcie dostupné u smartphonov, tak vám taky Núbie Z11 mini odporúčame. Výkon má stabilný, displej presné farby a jemné rozlíšenie a 32 GB úložného priestoru v základe je viac než dosť.

Od nás si Nubia Z11 mini odnáša 9 bodov z 10 a budeme sa tešiť na ďalší model.

Najlepšia ponuka

   Čo vybrať
   Logo