Recenzia Panasonic SC-HTB510

Soundbar Panasonic SC-HTB510 je 2.1 systém so samostatným bezdrôtovým subwooferom, Wi-Fi, Bluetooth, Multiroomem, zabudovaným Chromecastem a podporou Google Assistant. Čím všetkým vás prekvapí a či stojí za to, sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimáno
Dolby Atmosnie
Multiroománo
Vstupný výkon (RMS)240 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)120 W
Systém reproduktorov2.1
Wi-Fiáno
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)85,3 x 6,1 x 9
Rozmery subwoofera (Š x V x H)18,5 x 30,3 x 33,7
Hmotnosť6,7 kg
späť na začiatok ↑

Dizajn a spracovanie

Soundbar SC-HTB510 je pomerne krátky, tenký a úzky zvukový panel s nízkym profilom. Vyvedený je v čiernej farbe podobne ako bezdrôtový subwoofer. Zaujímavým detailom sú tiež skosené hrany ako soundbara, tak subwoofera.

Decentné prevedenie skvele zapadne do každého moderného interiéru, a zvuková lišta sa tak môže ľahko stať takmer neviditeľnú. Spracovanie je vysoko kvalitné a môžete počítať s dlhou životnosťou všetkých použitých materiálov.

späť na začiatok ↑

Čo dokáže

SC-HTB510 disponuje širokým radom funkcií a vychytávok. Užívateľsky najobľúbenejší je integrované zariadenie Chromecast Built-in, vďaka ktorému môžete streamovať obľúbené skladby, rádio alebo podcasty zo svojho mobilného zariadenia. Samozrejmosťou je pritom veľmi vysoká kvalita streamovaného obsahu.

Poteší tiež funkcie Multiroom, vďaka ktorej môžete prepojiť rad kompatibilných zariadení v domácnosti, a počúvať tak obľúbené skladby napríklad z viacerých reproduktorov v niekoľkých miestnostiach zároveň.

Samozrejmosťou je tiež možnosť hlasového ovládania, a to po prepojení zvukovej lišty so zariadením, ktoré obsahuje aplikáciu Google Assistant alebo Google Home. Jednoduchými pokynmi tak môžete ovládať ako streamovacie služby (Google Play Music, Spotify), tak podcasty a nastavenia.

Streamovať obľúbenú hudbu možno tiež bezdrôtovo (prostredníctvom Bluetooth alebo cez Wi-Fi). Po nainštalovaní aplikácie Panasonic Music Streaming môžete vytvárať zoznamy obľúbených skladieb, meniť ich poradie a pod.

Tento model ale nepodporuje obľúbený bezstratový formát Dolby Atmos ani DTS: X. Nájdete u neho ale bežnejšie Dolby Digital a DTS Digital Surround.

späť na začiatok ↑

Montáž a pripojenie

Model SC-HTB510 môžete postaviť pred aj nad televízor alebo zavesiť na stenu pomocou špeciálnej montážnej sady. Bezdrôtový subwoofer možno umiestniť kamkoľvek v miestnosti, odporúčame sa však vyhnúť rohom.

Párovanie zvukové lišty a subwooferu je automatické (podľa potreby je možné vykonať aj ručne).

Možností pripojenie soundbaru  k televízoru je hneď niekoľko. Využiť môžete optický zvukový kábel (pokiaľ túto možnosť zvolíte, nezabudnite vypnúť reproduktory televízie), odporúčame ale uprednostniť prepojenie cez HDMI. HDMI totiž umožňuje nielen kvalitnejší prenos zvuku, ale napríklad aj funkciu automatického zapnutia a vypnutia spolu s televízorom, možnosť používať iba jeden diaľkový (televízny) ovládač pod.

Samozrejmosťou je tiež možnosť bezdrôtového pripojenia: Wi-Fi alebo Bluetooth.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Zariadenie možno ovládať ako pomocou základného panela na tele zvukovej lišty, tak prostredníctvom diaľkového ovládača (originálneho alebo televízneho).

Základný ovládacie panel soundbara zahŕňa niekoľko základných tlačidiel: zapnutie / vypnutie, zníženie a zvýšenie hlasitosti, výber zdroja a pod. Bohužiaľ tento model nedisponuje LED displejom, obvykle je preto ťažké určiť, ako je lišta nastavená, a to aj cez niekoľko LED svetiel umiestnených na hornej strane panelu. Tieto svetlá sú totiž – najmä z diaľky – horšie viditeľná.

Ak SC-HTB510 k televízoru pripojíte pomocou HDMI, môžete používať iba jeden diaľkový ovládač, a to televízny. Ľahké je tiež prehrávanie hudby cez Wi-Fi, ku ktorému vám postačí iba stlačenie jediného tlačidla.

späť na začiatok ↑

Kvalita zvuku

V cenovej relácii do 300 € patrí SC-HTB510 kvalitou zvukového podania medzi lepší priemer. Zvuk je detailný (či už ide o vysoké alebo nízke tóny), poteší tiež široké zvukové pole, jasné a zrozumiteľné dialógy s výbornou dynamikou. Reprodukcia basov je však v niektorých úrovniach nevyvážená (najmä pri počúvaní hudby). Preto vám odporúčame si vždy starostlivo pohrať s nastavením zvuku.

Tento model podporuje množstvo súborov: HE-AAC, LC-AAC, MP3, CELT, Opus, Vorbis, WAV, FLAC.

Zistiť cenu
6.2 Total Score
Hodnotenie Panasonic SC-HTB510

Model Panasonic SC-HTB510 rozhodne patrí medzi lepší priemer, a to najmä kvôli kvalite zvuku a jednoduchému použitiu. Pochvalu si zaslúžia tiež variabilita využitia a rozšírené funkcie (Multiroom, zabudovaný Chromecast pod.). Hlavné negatívum vidíme v nevyváženosti subwoofera. Ak si však s nastavením pohráte, možno sa tohto nešváru pomerne efektívne zbaviť. Potrápiť môže tiež neprehľadné a nejasné zobrazenie nastavení (LED svetlá). Napriek tomu sa jedná o veľmi vydarený soundbar, ktorý ponúka široké možnosti využitia.

Zvuk - hudba
5.8
Zvuk - filmy
7.1
Výbava
6.4
Ovládanie
4.9
KLADY
 • kvalita zvuku
 • Multiroom
 • integrovaný Chromecast
 • praktické funkcie
ZÁPORY
 • vyššia nákupná cena
 • nevyvážený subwoofer
 • chýba LED displej
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre