Recenzia Philips Avent odsávačka Natural elektronická SCF332/01

Elektronická odsávačka mlieka Philips Avent Natural je zlatou strednou cestou pre všetky mamičky, ktoré nemajú dosť peňazí na najdrahšie modely, ale zároveň si môžu dovoliť lepšiu elektronickú odsávačku. Prístroj je šetrný k prsiam a odsávanie prebieha rýchlo. Naviac ponúka bohaté príslušenstvo. Jeho nevýhodou je pomerne hlasný prevádzku. Prečítajte si, aké skúsenosti s touto odsávačkou majú ostatné mamičky!

Parametre

Počet fáz1
Prepínanie medzi fázamimanuálny
Pre koľko pŕs1
Regulácia intenzity odsávaniaáno
Objem fľaštičky125 ml
Spôsob prenášanie-
Prevádzkabatériový / sieťový

Charakteristika a ovládanie

Obsah balenia a popis výrobku

Odsávačka sa skladá z týchto častí:

 • silikónová membrána,
 • telo odsávačky,
 • masážne vložka,
 • kryt,
 • biely ventil,
 • viečko,
 • zaisťovací krúžok,
 • cumlík,
 • tesniace viečko.

Masážna vložka, ktorá sa umiestňuje do prsného nástavca, sa dodáva v univerzálnej veľkosti tak, aby vyhovovala väčšine matiek. Je však možné si objednať aj vložku pre väčšie bradavky. Na dotyk i pocit by vložka mala navodzovať pocit tepla, čo stimuluje tok materského mlieka.

Balenie obsahuje:

 • odsávačku,
 • fľaša s objemom 125 ml,
 • cumlík na viečku fľaše,
 • tesniace viečko na uchovávanie mlieka,
 • náhradný membránu,
 • prsné vložky.

K odsávačke si môžete prikúpiť ďalšie príslušenstvo, ako sú vrecká alebo nádobky na skladovanie mlieka, prsné vložky a jednorazové prsné vložky, ale aj termovložka. Termovložka slúži pri ochladení ako upokojujúci obklad na prsia, pri nahrianie stimulujú tok mlieka pred dojčením alebo odsávaním.

Motor – elektronická riadiaca jednotka

K motorku je pripojená hadička, ktorá ho prepája s odsávačkou. Pre pohodlnejšie skladovanie je možné hadičku obtočiť okolo motorku a přichytnout ju viečkom.

Do motorku sa môžu vložiť buď 4 klasické 1,5 V AA batérie, alebo 1,2 V nabíjacie batérie. Odsávačka však funguje aj na sieťový adaptér. Ak nabíjacie batérie necháte v motorku pri pripojení sieťového adaptéra, nedochádza k ich nabíjanie. Nabíjanie je nutné vykonávať v nabíjačke. Nové batérie vydrží fungovať približne 3 hodiny.

Táto elektrická odsávačka mlieka je dvojfázová. Zapína sa tlačidlom so symbolom zapnúť a vypnúť. Začatie stimulačné fáza začne automaticky po zapnutí prístroja. Akonáhle mlieko začne vytekať, môže si mamička vybrať z 3 intenzít sania. Z počiatku zrejme bude nutné intenzívnejšie sania, po rozkojení sa väčšinou používajú menej intenzívne sania. Nie je nutné používať všetky 3 intenzity. Mamička by mala sama prísť na to, ktorá jej vyhovuje najlepšie.

Ako na odsávanie

Pred prvým použitím a potom vždy pred použitím odsávačku dobre umyte a vyvarte. Vyváranie sa vykonáva pred každým použitím. Než začnete s odsávaním, umyte si ruky mydlom. Tok mlieka môžete stimulovať tým, že si na prsia pustíte vlažnú vodu alebo si na ne priložíte teplý obklad.

Pred začatím odsávania sa pohodlne usaďte, chrbát si môžete podoprieť vankúšikom a k ruky si pripravte pohár vody, aby ste proces nemusela prerušovať. Odsávanie 60-125 ml mlieka trvá zhruba 10 minút, ale tento čas je len orientačny a u každej ženy je individuálny.

Prsný nástavec si dajte na bradavku tak, aby masážne vankúšik dobre priľnul. Bradavka by mala byť uprostred. Potom stlačte tlačidlo pre zapnutie a automaticky sa spustí stimulačný fázy. Po vytekaniu mlieka si navoľte intenzitu sania. Ak sa vám po 5 minútach nepodarí odsať žiadne mlieko, v odsávanie nepokračujte a pre tento úkon si zvoľte napríklad inú časť dňa.

V prípade, že počas jedného odsávania odsajete viac ako 125 ml mlieka, čo je objem dodávanej fľaštičky, môžete si zakúpiť fľaštičku s objemom 260 ml.

Údržba

Motoriek, hadičku, viečko na fľašu s cumlíkom ani sieťový adaptér nie je potrebné čistiť, pretože u týchto častí nedochádza ku kontaktu s mliekom. Ak je to nutné, môžete motoriek utrieť vlhkou utierkou.

Ďalšie časti odsávačky je nutné rozobrať. Umývať ich môžete buď pod tečúcou vodou, alebo v umývačke. Ak sa rozhodnete pre variant umývačky, umiestnite časti do horného koša. V prípade umývania v dreze použite teplú vodu a jemný prostriedok na umývanie riadu. Potom všetky časti dôkladne opláchnite čistou vodou.

Všetky umyté časti následne sterilizujte vo vriacej vode po dobu 5 minút.

Ako odsáva

Mamičky si elektronickú odsávačku Philips Avent natrual nemôžu vynachváliť. Občas sa objaví výhrady, ale klady u tohto modelu prevažujú.

Mamičky sa zhodujú na tom, že rozoberanie a skladanie odsávačky je ľahké, takže sa tiež ľahko udržuje. Veľkú výhodu vidí v mäkkej vložke, ktorá na prsník netlačia. Iné konkurenčné modely majú len plastový prsný nadstavec. Philips Avent Natural má mäkkú vložku, ktorá má prsník jemne masírovať, a tým podporovať vytekaniu mlieka. Odsávanie mlieka mamičky nebolí ani v prípade, že majú boľavé prsia.

Veľkou výhodou odsávačky je dvojfázový režim. Stimulačné sa spúšťa automaticky so zapnutím prístroja. Akonáhle mlieko začne vytekať, mamička si sama zvolí intenzitu sania podľa toho, ako je jej to pohodlné. K dokonalosti už chýba len to, že prepnutie medzi fázami nie je automatické.

Niektoré mamičky sa zhodujú na tom, že pre nich odsávačka nie je dosť výkonná a neodsajú všetko mlieko, ktoré potrebujú. K dovyprázdnění tak musia použiť buď ručné, alebo inou odsávačku. Zhodujú sa však na tom, že je odsávanie rýchle.

Vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je Philips Avent Natural vhodná aj na cestovanie. Je totiž možné ju napájať na batérie a to ako klasické, tak nabíjacie. Na nabíjanie však budete potrebovať klasickú nabíjačku, pretože batéria sa po zapojení adaptérov v odsávačke nedobijú.

Výrobca ponúka na dokúpenie celú radu doplnkov, medzi ktoré sa radia väčšie fľaštička, zásobníky na mlieko, vložky do podprsenky a ďalšie. Mimo to, si môžete dokúpiť aj nástavec ručnej pumpy, takže môžete odsávačku používať ako manuálne, tak elektronicky. Odsávačku zvládnete ovládať aj jednou rukou, čo je veľmi pohodlné. Počas odsávania si teda môžete pokojne listovať časopisom alebo surfovať na internete. Počas odsávania mlieko steká tam kam má a nikam inam.

Nedostatkom odsávačky je väčšia hlučnosť. Tá môže dokonca prebudiť spiaceho manžela. Deti sa väčšinou nebudí, ale aj tak mamičky radšej chodia do iných izieb, čo treba v noci nie je príliš praktické.

V neposlednom rade ešte stojí za to spomenúť, že odsávačka má dobrý pomer cena výkon a komfort, ktorý vám za tieto peniaze ponúkne, určite ocení každá mamička.

Zistiť cenu

Chcete vedieť ďalšie skúsenosti s odsávačkami mlieka?

9 Total Score
Philips Avent Natural SCF332/01

Veľmi kvalitné dvojfázová odsávačka od renomovanej značky ponúka 3 úrovne odsávania, bohaté príslušenstvo, kompaktné rozmery a jednoduché zaobchádzanie. Ovládanie je jednoduché a odsávanie rýchle. Navyše je možné ju zaobstarať za prijateľnú cenu. Problém s ňou nemajú ani mamičky s boľavými prsiami. Jej nevýhodou je väčšia hlučnosť a niekedy nedostatočné odsatie všetkého mlieka.

Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo