Philips PowerPro Duo FC6168 / 01

Philips PowerPro Duo FC6168 / 01 spadá do kategórie bezvreckových akumulátorových vysávačov, takže ponúka menší výkon ako jeho sieťový kolegovia. Ako iné aku vysávača aj tento poskytuje lepší výkon na tvrdých podlahách ako na kobercoch.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,15 m
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérie-
Doba nabíjania300 min
Výdrž na jedno nabitie40
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnosť2,9 kg
Účinnosť vysávania na koberceneuvedené
Účinnosť vysávania na podlahuneuvedené
Príkonneuvedené
Hlasitosť83 dB
Rozmery VxŠxH (cm)115 x 25,3 x 21,5
HEPA filternie
LED osvetlenienie
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvokefa, nástavec pre štrbiny

Predstavenie

Jeho veľkou výhodou je ručný vysávač, ktorý sa z tela vysávača ľahko vyberá. Umožňuje však iba jeden stupeň regulácie výkonu. Na tyčovom vysávači je možné regulovať výkon sania v dvoch úrovniach. Je nutné však počítať s tým, že vyšší výkon má vplyv na skrátenú dĺžku prevádzky.

Vysávač sa nabíja 5 hodín a pracuje 40 minút, čo je dostatočné pre upratovanie stredne veľkého bytu. Kapacitu v mAh žiaľ výrobca neuvádza. Hodnota u batérie je uvedená ako 18 V. Z hľadiska pomeru nabíjania a výdrže sa jedná o štandard. Nadštandardný je však hluk, ktorý dosahuje až 83 dB, čo sa dá prirovnať k ľudskému kriku. A to je skutočne dosť.

Zamrzí tiež to, že rukoväť nie je teleskopická, ale na druhú stranu je možné ju odňať. S telom vysávača je spojená káblom. Je nutné si dať pozor, aby ste kábel pri skladaní vysávača nepřeštípli.

Výhodou je motorizovaná kefa, ktorá dobre pojme chlpy a chuchvalce vlasov. Vlastný motor navyše zvyšuje účinnosť sania vysávača. Kapacita nádoby je 0,6 l, čo je priemer. Nečakajte však osadenie HEPA filtrom. Vysávač preto nie je vhodný do rodín kde sú alergici.

Ako vysáva

Vysávač svojimi funkciami i vybavením úplne oprávnené spadá do strednej cenovej triedy. Jeho výkon na maximum však stále nie je úplne porovnateľný s klasickým 230 V vysávačom. Vďaka motorové rotačnej kefe dobre vysaje aj chlpy po domácich miláčikoch alebo chuchvalce vlasov. U ľahších kobercov je aj nadvihuje. Samozrejme, že výsledky vysávanie nie sú stopercentné, ale dovoľujeme si tvrdiť, že s výkonom bude spokojný aj náročný jedinec.

Ovládanie výkonu je dvojaký. Maximálny výkon s turbokefkou je ohromujúci, o niečo horšie je to však bez turbokefy. Výkon pokrivkáva, čo je však vzhľadom k akumulátorovej vykonanie bežné. Na dobrom sacom výkone sa však podpisuje vysoká hlučnosť, ktorá presahuje hranicu 80 dB, takže jeho prevádzka je skutočne hlučná. Poteší vás možnosť parkovania vo zvislej polohe.

Výkon v pomere nabíjania a výdrž je štandardná. Je nutné počítať s tým, že pri vysávaní na plný výkon je dĺžka prevádzky kratšia. Plusové body sú aj za ručný vysávač, s ktorým sa dobre dostanete aj do zle prístupných miest.

Zamrzelo nás, že vysávač nie je vybavený HEPA filtrom, teda nie je možné ho odporučiť do domácností s alergiky. Jedinou výhodou je, že filter je umývateľný, takže z neho lepšie dostanete nečistoty. Príjemne nás prekvapilo, že nabíjanie je možné vykonávať priamo na tele vysávača, takže nepotrebujete dokovaciu stanicu, ktorá by zbytočne zaberala miesto. Z hľadiska úspory miesta oceňujeme tiež odnímateľnou rukoväť.

Zistiť cenu

Aký je najlepší tyčový vysávač?

7.4 Total Score
Hodnotenie Philips PowerPro Duo FC6168 / 01

Nákup tohto luxu by sme označili ako dobrý pomer cena / výkon. Chýba mu síce HEPA filter a je naozaj hlučný, ale má dobrú výdrž aj výkon. Poteší aj možnosť parkovania vo zvislej polohe alebo absencia dokovacej stanice. Navyše za jednu cenu získate hneď dva vysávače.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
6
Výdrž
8.5
Výbava
5.5
KLADY
 • 2v1
 • výdrž
 • výkon
 • motorizovaný kefa
 • odnímateľná rukoväť
 • nabíjania do tela
ZÁPORY
 • absencia HEPA filtru
 • hlučnosť
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo