Recenzia Rowenta RH 6751 WO

Pokiaľ máte malý byt, upratovanie je vašou každodennou rehoľou a hľadáte praktického pomocníka do domácnosti, určite vašej pozornosti nesmie uniknúť bezdrôtový vysávač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1. Výrobca ho samozrejme vychvaľuje až do nebies. Ale je skutočne taký dokonalý? Poďme sa pozrieť na jeho výhody a nevýhody.

Parametre

Typtyčový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,9 m
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérievýrobca neuvádza
Doba nabíjania300 min
Výdrž na jedno nabitie45
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnosť2,5 kg
Účinnosť vysávania na kobercevýrobca neuvádza
Účinnosť vysávania na podlahuvýrobca neuvádza
Príkonvýrobca neuvádza
Hlasitosť79 dB
Rozmery VxŠxH (cm)113 x 17,8 x 27,1
HEPA filternie
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvoštrbinový nástavec, kefka na nábytok k ručnému vysávaču napájací adaptér užívateľský manuál

 

Predstavenie produktu

Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 je ľahký bezdrôtový bezvreckový tyčový vysávač s integrovaným ručným vysávačom. Má lítium-iónový akumulátor s napätím 21,6 V, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou.

Manipulácia s vysávačom je jednoduchá. Má otočnú hlavicu, takže sa s ňou dokážete bez väčšej námahy dostať aj do horšie dostupných miest ako napríklad pod gauč. Vysávač má ergonomickú rukoväť; môžete ho ovládať jednou rukou a nevykĺzne vám z nej. Hoci je dostatočne vysoký, niekomu by mohlo vadiť, že nemá teleskopickú rukoväť. So svojou váhou 2,5 kg sa radí medzi ľahšie vysvače. Nebude vám robiť problém preniesť ho do inej miestnosti alebo ho vyniesť na poschodie. Ľahší je napríklad Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light, ktorý váži iba 2,3 kg. Avšak sú aj ťažšie vysávače, ktoré dosahujú alebo presahujú hranicu 3 kg. Vysávač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 zoženiete v rôznych farebných prevedeniach. Na svoje si prídu nielen milovníci klasických farieb ako je čierna a biela, ale aj priaznivci farieb netradičných ako je zaujímavá tyrkysová, výrazná červená a pod.

Ako vysáva

Vzhľadom na to, že sa jedná o vysávač 2v1, poradí si s menšími aj väčšími plochami. Na tie väčšie používajte tyčový vysávač. Nezabúdajte na to, že funguje iba, keď je v ňom zároveň integrovaný ručný vysávač. Keď ho z tyčového vyberiete, získate samostatný ručný vysávač, ktorý si poradí s menším neporiadkom kdekoľvek vo vašej domácnosti aj mimo nej. Vysajete s ním gauč, interiér vášho auta, šuplíky a pod.

Vysávač sa zapína a vypína pomocou tlačidla s pozíciami On a Off. Po zapnutí môžete voliť medzi rýchlostnými stupňami. Prvý je ideálny na drobné nečistoty na podlahe, zatiaľ čo Boost je vhodný na väčší neporiadok a koberce. Jeho hlučnosť sa pohybuje okolo 79 dB(A), čím sa radí k priemerne hlasným vysávačom. Treba však dodať, že je hlasnejší pri použití Boost stupňa. Vyšší výkon je samozrejme náročnejší na spotrebu batérie. Zatiaľ čo v štandardnom režime dokáže vysávač na jedno nabitie vysávať 45 minút, na režim Boost je to len 20 minút.

Pod tlačidlami na vypnutie a zapnutie na ručnom vysávači sa nachádza trojstupňový ukazovateľ nabíjania. Pri plnom nabití svietia všetky tri kontrolky. Pokiaľ svieti len jedna, je čas na nabitie vysávača. Ideálne je doň zapojiť kábel na nabíjanie po každom použití vysávača. Takto bude kedykoľvek pripravený na akciu a nebudete musieť čakať, kým sa nabije. Počas vysávania osvetľujú vysávanú plochu LED svetla. Vďaka nim budete aj na zle osvetlených miestach lepšie vidieť, či niekde nezostala ešte nejaká nečistota a neunikne vám ani smietko prachu.

Na tvrdé podlahy a bežný každodenný neporiadok je vysávač ideálny. Poradí si s prachom aj menšími nečistotami. Bohužiaľ na vysávanie kobercov, a predovšetkým na tie s vysokým chlpom, je však krátky. Ani s väčšími nečistotami si občas neporadia hneď na prvý pokus. Je potrebné cez ne prejsť niekoľkokrát alebo vysávať pomaly, aby vysávač stihol neporiadok poriadne nasať.

Samotné vysávanie funguje na princípe tzv. cyklónovej technológie. Vďaka odstredivej sile, ktorá pôsobí na nečistoty pri rotácii vzduchu počas vysávania, sa nečistoty zachytia do zbernej nádoby o veľkosti 600 ml. Tú treba ideálne po každom použití vysypať do koša. Ide o jeden z najväčších objemov zásobníka z nášho testu. Napríklad Leifheit Regulus Powervac 11925 má objem zásobníka iba 0,45 l. Je škoda, že Rowente chýba HEPA filter, bez neho nie je vysávač vhodný do domácností s alergikmi.

Na jedno nabitie, ktoré trvá cez kábel 5 hodín, s ním môžete vysávať po dobu maximálne 45 minút pri použití prvého stupňa vysávania. V systéme Boost dokáže vysávať maximálne 20 minút. Takže s ním hravo zvládnete upratať celú domácnosť. Pomer medzi dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie je štandardný.

Vysávač je veľmi skladný. Nemá síce stanicu, do ktorej vysávač po jeho použití zaparkujete, ale aj bez nej stojí sám. Môžete ho nechať postavený a sklopiť jeho rukoväť, aby ste ušetrili ešte viac miesta a mohli ho skladovať aj v naozaj malých priestoroch. Môžete tiež vysávač položiť vodorovne. Záleží na vašich preferenciách a možnostiach, ktoré ponúkajú vaše úložné priestory.

Čistenie a údržba

Vyprázdňovanie nádoby je taktiež jednoduché a rýchle. Jedným pohybom vyberiete ručný vysávač z tyče, druhým pohybom nádobu otvoríte a vysypete do koša. Po vysypaní nádobu zavrite a vložíte späť do tyče vysávača.

Drobné nečistoty sa zachytávajú na filter, ktorý je tiež potrebné pravidelne čistiť, aby bol efekt sania čo možno najlepší a aby bol vzduch vracajúci sa z vysávača späť do miestnosti čistejší. Výrobca odporúča dôkladné čistenie filtra raz týždenne, zatiaľ čo nádobu je vhodné vysypať po každom použití. Nádobu aj filter umývajte v teplej vode.

Vysávač má rotačnú kefu, ktorá naberá nečistoty. Hlavne vlasy a zvieracie chlpy sa na štetiny namotávajú, preto treba myslieť aj na neho a pravidelne ho čistiť.

Aby ste neskrátili životnosť vysávača, nepoužívajte na jednotlivé časti vysávača chemické prípravky. Po umytí nechajte vysávač dôkladne vysušiť aspoň po dobu 24 hodín. Nesnažte sa urýchliť proces vysúšania pomocou rôznych tepelných zdrojov.

Ďalšie informácie

Hoci výrobca garantuje 10-ročnú záruku opraviteľnosti výrobku alebo jeho náhradných dielov, je potrebné dodržiavať určité zásady, aby nedošlo k poškodeniu vysávača a vydržal vám tak čo možno najdlhšie. Vysávač skladujte na suchom mieste bez priameho slnečného žiarenia. Nedávajte ho do blízkosti radiátorov, miest s otvoreným ohňom, do vody a pod. Teplota miesta, v ktorom budete vysávač skladovať, by sa mala pohybovať ideálne medzi 0 – 40 °C.

Nikdy s vysávačom Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 nevysávajte črepy, chemické kvapaliny alebo vodu. Vysávač by sa mohol nenávratne poškodiť. Pokiaľ zistíte závadu na niektoré súčasti vysávača, je nutné okamžite prestať vysávač používať a zaistiť jeho opravu. Nikdy vysávač nepoužívajte, pokiaľ zistíte, že je závada na samotnom kábli.

Pokiaľ hľadáte iné recenzované vysávače, mrknite tu.

Zistiť cenu
7.1Expert Score
Skúsenosti s Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1

Hoci patrí vysávač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 k lacnejším 2v1 vysávačom, jeho údržba je jednoduchá a vysávač je ľahký a skladný. Kvôli ľahkej manipulácii ho ocenia aj seniori. Vzhľadom na nižšie sacie schopnosti sa skôr hodí na upratovanie menších priestorov alebo na každodenný drobný neporiadok. Pokiaľ hľadáte vysávač 2v1, máte doma prevažne podlahy a odpustíte mu jeho nižšiu saciu schopnosť, stane sa Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 nepostrádateľným pomocníkom vo vašej domácnosti.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
7
Hlasitosť
5.5
Výdrž
8
Výbava
7
Plusy
 • jednoduchá údržba
 • ľahká manipulácia
 • 2v1
 • skladný
Mínusy
 • menšia sacia schopnosť
 • nemá HEPA filter
 • nemá teleskopickú rukoväť

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo