Recenzia Rowenta RO 3927 EA

Rowenta RO 3927 EA je vysávač s najvyššou triedou filtrácie a účinnosťou vysávanie kobercov skupiny C. Vysávač sa hodí do domácností s alergikov. Potešujúce je nízka hmotnosť, objem vrecka na prach vás však skôr zarmútia. Aké sú prednosti a nedostatky tohto vysávača? To sa dočítate v našej recenzii.

Parametre

Spotreba60
Výbava50
Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach3 l
Dĺžka kábla6,20 m
Akčný rádius8,80 m
Hlučnosť79 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovC
Ročná spotreba28 kWh
Príkon750 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru13
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Vreckový vysávač Rowenta RO 3927 EA sa pýši dobrými výsledkami ako pri vysávaní podláh, ale pri vysávaní kobercov je to slabšie. Práve vysávanie kobercov býva u vysávačov s nižším príkonom trochu problematické. Tento model má triedu vysávanie kobercov C, čo je na hrane použiteľnosti. Koberec s kraším vlasom teda vysaje obstojne. Účinnosť vysávanie kobercov všeobecne zlepšuje aj turbokefa, ktorý bohužiaľ nie je súčasťou balenia. Na tvrdých podlahách, vysávač dosahuje najvyššie možné triedy, a to A. S výsledkami vysávanie tak budete určite spokojní.

Vďaka triede filtrácia A a HEPA filtru je vysávač vhodný aj do dopyt obyvateľstva s alergiky. Plusom je uzatvárateľné viečko hygienického vrecka na prach, takže s nečistotami ani pri výmene vrecka neprídete do styku. Trieda HEPA filtru bohužiaľ nie je uvedená, ale vzhľadom k tomu, že výrobca udáva účinnosť 99,98%, trúfame si tvrdiť, že ide o triedu 12 alebo 13, čo je v obidvoch prípadoch veľmi slušné. Ide o najvyššiu triedu, ktorú bývajú vysávače do domácnosti opatrené.

Vysávač disponuje ukazovateľom plnosti vrecka, takže ho nemusíte kontrolovať manuálne. Stačí sa len pozrieť na indikátor. Objem sáčku sú 3 l. Rukoväť vysávača je teleskopická. Akčný rádius činí 8, 80 m, samotný kábel má dĺžku 6, 20 m.

Vysávač má nízku hmotnosť, ktorá presahuje 3 kg, takže sa vám bude ľahko prenášať a pohodový bude aj pohyb počas vysávania.

späť na začiatok ↑

Ako vysáva

Rowenta RO 3927 AE nás milo prekvapila svojou hmotnosťou, ktorá je iba 3, 85 kg. O to viac sme boli prekvapení veľkou hlučnosťou, ktorú počas vysávania počujete. Úroveň hluku je 79 dB pri najvyššom sacom výkone, ktorý budete potrebovať najmä pre upratovanie kobercov. Pri tomto hluku nie je možné sa pozerať na televíziu alebo si pohodlne čítať knihu.

Pojazd vysávača je klasický. Disponuje jedným smerovým kolieskom otočným o 360 ° a dvoma väčšími kolesami. Lepšie vysávače na trhu disponujú tromi úplne otočnými kolieskami, takže im nerobí žiadny problém presne kopírovať vami určenú dráhu, nezasekávajú sa o futra alebo najrôznejšie rohy. Kolieska nie sú mäkčená, čo je trochu škoda, ale na druhú stranu vysávač nepatrí medzi najťažšie kúsky, takže sa nemusíte obávať, že by po ňom na tvrdej podlahe zostali ryhy.

Výrobca bohužiaľ neuvádza sací výkon motora, ale vzhľadom k tomu, že vysávač spĺňa normy EÚ, tak predpokladáme, že sa sací výkon pohybuje okolo 200 W. Zodpovedá tomu aj spôsob vysávanie kobercov. Z tohto hľadiska vysávač medzi konkurentmi nezaostáva ani neexceluje. Regulácia sania je možná manuálne na tele vysávača pomocou otočného gombíka.

Celkové prevedenie vysávača na nás pôsobí trochu lacno (plasty), ale na druhú stranu porovnaní cena výkon je vskutku uspokojujúce. Najväčšou doménou vysávača je trieda filtrácie a HEPA filter. Je škoda, že vysávači chýba indikátor filtra, ale ten nemá väčšina vysávačov.

Mínusové body však udeľujeme za príslušenstvo, ktoré nezahŕňa turbokefu. Práve s ňou sa totiž najlepšie upratujú kobercované plochy. Vysávač sám o sebe ponúka pomerne vysokú triedu upratovaní kobercovaných plôch C, ale ešte lepšie výsledky by dosiahol s poriadnym príslušenstvom. V príslušenstve nájdete len štrbinovú kefu. Turbokefu je možné prikúpiť, ale tým sa vám obstarávacie náklady navýši.

U hubice na podlahu by sme ocenili kolieska a lepšie by sa s vysávačom vysávalo, aj keby mal dlhší prívodný kábel. Akčný rádius aj s káblom dosahuje dĺžku 8, 80 m, čo nie je práve najviac, takže vás neminie častejšie striedanie zásuviek. Úplne nedostačujúce sa nám javí objem prachového vrecka, ktorý činí iba 3 l, a to je v porovnaní s konkurenciou skutočne málo. Bežne sa môžete stretnúť so sáčky 4 aj 6litrovými.

Zistiť cenu
6 Total Score
Rowenta RO 3927 EA

Vysávač Rowenta RO 3927EA je skôr priemerným vysávačom. Jeho výhodou je pomerne nízka obstarávacia cena, najvyššia trieda filtrácie, HEPA filter, nízka hmotnosť a dobrá trieda vysávanie kobercov. Na druhú stranu mu chýba turbokefa, ktorá by výsledky vysávanie kobercov zlepšila, dlhší kábel a rozhodne väčší objem vrecka na prach. Nepríjemná je aj veľká hlučnosť počas prevádzky. Z hľadiska pomeru a výkonu je vysávač ľahko nad priemerom.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
5.5
Hlučnosť
3
Spotreba
6
Výbava
5
KLADY
 • trieda vysávanie kobercov
 • trieda filtrácie
 • HEPA filter
 • hmotnosť
ZÁPORY
 • objem vrecka na prach
 • hlučnosť
 • krátka šnúra
 • kolieska
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre