Recenzia Rowenta RR 6925 WH

Robotický vysávač Rowenta RR 6925 WH sa radí k lacným výrobkom, čo sa prejavuje na jeho celkovom spracovanie aj spôsobu ovládania. Doba nabíjania je neuveriteľných 360 minút, ale potešujúce je možnosť si naplánovať upratovanie na 7 dní v týždni. Stojí za to, si tento vysávač zaobstarať?

Parametre

Doba nabíjania360 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť65 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérieneuvedené
Výdrž na jedno nabitie150 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanienie
Typ navigácieinfračervené senzory
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkanie
Objem zásobníka0,25 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniaáno
Wi-Finie
Počet hlavných kief1
Počet bočných kief2
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTnie
Počet čistiacich režimov3
Maximálna výška prekážok1,5 cm
Výška8 cm
Priemer32,5 cm
Držadlo na prenášanienie
Pohybnesystematický
Funkcia vytieranie
Funkcia vysávanie
Počet mopovací utierok

Ovládanie

Robotický vysávač môžete ovládať buď pomocou tlačidla na tele, alebo pomocou diaľkového ovládača. V prípade, že by ste chceli robota ovládať bez ovládača, môžete ho iba aktivovať k upratovaniu alebo upratovanie prerušiť. K tomu všetkému slúži len jedno tlačidlo na tele robota.

Pomocou diaľkového ovládača môžete samozrejme spustiť a prerušiť upratovanie, ale aj plánovať upratovanie. Upratovanie je možné nastaviť na 7 dní v týždni, ale vždy v rovnakú hodinu. Nie je možné mať upratovanie v jeden deň naplánovaný na 10:00 hod a druhý deň na 12:00 hod. Okrem toho si môžete vybrať jeden z 3 upratovacích režimov, nastaviť čas alebo ho poslať do dokovacej stanice.

Funkcie

Vysávač disponuje 3 režimy upratovania, medzi ktoré patria:

 • Edge – upratovanie pozdĺž stien. Od stien následne prechádza do stredu miestnosti.
 • Random – jedná sa o upratovanie celej plochy, štandardné vysávanie v miestnosti.
 • Random room – slúži pre komplexné upratovanie menších plôch a miestností a trvá zhruba 30 minút.

Vysávač nedisponuje bodovým upratovaním v režime SPOT. Tento režim u väčšiny vysávačov supluje metličku s lopatkou, takže ak rozsypete na zem treba cukor, môžete vziať vysávač a nečistoty vysať na tento režim. Robot v tomto prípade vysáva rozlohu zhruba 1 m2.

Údržba

Vysávač vás bohužiaľ neupozorní na nutnosť vysypanie zásobníka ani na vyčistenie. Na tento úkon musíte myslieť sami. Vzhľadom k malému objemu zásobníka je potreba ho vysypávať po každom použití. Ak doma máte chlpatých miláčikov alebo osoby s dlhými vlasmi, je dobré najmenej každé 2. vysávanie vyčistiť aj rotačnú kefu, do ktorého sa môžu chlpy, vlasy a prach zamotávať.

Pozornosť venujte aj priestoru pod otočným smerovým kolieskom, kolesami a priestoru okolo dvoch bočných kefiek. Kvôli navigácii s infračervenými senzormi jazdí vysávač nesystematicky, ale poteší, že v balení dostanete magnetický pásik, ktorý funguje podobne ako virtuálna stena. Vysávač ho síce časťou svojho tela prejde a môže ho aj posunúť, ale nepraje jeho hranice.

Ako vysáva

Rowenta RR 6925 WH sa svojou cenou radí k lacným výrobkom, čo zodpovedá aj úrovni vybavenia a nie príliš príjemnému ovládanie. Jednoducho povedané, od vysávača nečakajte zázraky.

Dôležité je, že obstojne plní funkciu vysávania. Veľkým plusom sú dve bočné kefky, vďaka ktorým vysávač pojme oveľa viac nečistôt, ktoré dobre vymetie aj z rohov.

Z hľadiska funkcií toho robot okrem plánovania upratovania moc neponúka. Upratovanie je možné naplánovať len za pomocou diaľkového ovládača. Na tele vysávača je totiž len jeden ovládací prvok, ktorý slúži na zapnutie a prerušenie vysávania. Ovládač teda rozhodne nie je radno stratiť! Avšak to, že veci niekam založíme a potom ich nemôžeme nájsť, je smutnou realitou. Preto odporúčame mať pre ovládač jedno miesto, na ktoré ho budete pravidelne vracať.

Naplánovať upratovanie si môžete na každý deň v týždni, avšak vždy v rovnakom čase, čo je trochu obmedzujúce. Na druhú stranu lepšie niečo ako nič. Ďalej si na ovládači môžete vybrať jeden z 3 režimov upratovania. Jeden sa venuje celej miestnosti, druhý upratuje pozdĺž stien a tretí je vhodný na upratovanie menších miestností a plôch. Môže sa zdať, že tretí režim simuluje režim SPOT, ktorý u vysávačov z vyšších tried nahrádza metlička a lopatku, ale vzhľadom k tomu, že upratovanie trvá 30 minút, si nemyslíme, že ide o nahradenie spot. Za spomínaných 30 minút v menšej miestnosti uprace ten najväčší neporiadok, ale že by bol výsledok 100%, to povedať nemôžeme.

Ako sme sa už zmieňovali, vysávač jazdí náhodne až do úplného vybitia batérie, čo je zhruba 120-150 minút. Akonáhle indikuje nízky stav akumulátora, ide sa dobiť. Musíme upozorniť, že nabíjanie trvá celých 6 hodín, teda 360 minút, čo je v porovnaní s dĺžkou upratovania na jedno nabitie neskutočne dlho. Pri drahších modeloch zvyčajne nabíjanie trvá o hodinu dlhšie, než je výdrž na jedno nabitie.

Z hľadiska užívateľskej prívetivosti nám príde nepraktické ovládanie len pomocou diaľkového ovládača. V prípade, že ho stratíte alebo niekam založíte, môžete robota len spustiť alebo prerušiť upratovanie. Nemôžete ho ani poslať na základňu. Ak si zvolíte režim Random Room a počas vysávania upratovanie prerušíte, po opätovnom spustení dôjde aktivácii defaultne nastaveného režimu Random. Vysávač teda v Random Room režime nepokračuje.

Aj keď výrobca uvádza, že si vysávač neporadí s prahmi, z praxe vieme, že nižšie prahy prejde bez problémov rovnako ako nohy od sušiaku na bielizeň.

Skúsenosti

 • Robotický vysávač nemá konektivitu Bluetooth ani Wi-Fi.
 • Môžu ho používať aj alergici, pretože neporiadok filtruje cez HEPA filter.
 • Súčasťou balenia nie sú náhradné filtre.
 • V balení nájdete štetček na čistenie filtrov a kefy a magnetickú pásku.
Zistiť cenu
5 Total Score
Rowenta RR 6925 WH

Vďaka HEPA filtru sa vysávač hodí aj do domácností s alergikov. Výhodou výrobku je nízka obstarávacia cena, ktorá sa však odráža na nie príliš pohodlnom ovládaní, na tom, že vysávač dostanete bez náhradných filtrov alebo bočných kefiek aj na celkovom prevedení. Pre nenáročného používateľa môže byť ten robot dobrou voľbou.

Výdrž
3.3
Prevádzka
6.1
KLADY
 • obstarávacia cena
 • plánovanie upratovania
ZÁPORY
 • dlhá doba nabíjania
 • nepohodlné ovládanie
 • malý zásobník na nečistoty
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo