Recenzia Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365

Samsung Gear Fit2Pro je vychytávkou pre naozaj zapálených športovcov. Jeho obstarávacia cena je skutočne vysoká, ale dostanete za ňu prístroj, s ktorým môžete bez obáv plávať v bazéne, kontrolovať koľko kalórií ste spálili, koľko kalórií ste prijali v jedle alebo to, či ste dosiahli svoje ciele. Oplatí sa vám tento gadget zaobstarať? Čítajte ďalej!

Parametre

Veľkosť displeja1,5 palcov
Rozlíšenie displeja216 x 432
Bluetooth4.2
Kapacita batérie200 mAh
Výdrž batérie3 dní
Váha34 g
Podpora odAndroid 4.4, iOS 9.0+

Design

Samsung Gear Fit2 Pro je pokročilým fitness náramkom určeným primárne na športovanie. Preto od jeho vzhľadu nemôžete očakávať prekvapivú eleganciu. Dodáva sa buď v čiernej farbe, alebo v kombinácii čiernej a červenej farby. Jeho celková gramáž je 34 g. Na ruke ho teda skoro ani neucítite.

Výrobca píše, že si v jeho obchode môžete zakúpiť náramky iných veľkostí a farieb, ale my sme ich tam teda nenašli. Náramok sa zvyčajne dodáva s veľkosťou náramku L. Pri nákupe predajca ani neumožňuje si zvoliť veľkosť náramku, čo je nepraktické. Ak pre vás bude pásik príliš veľký, budete musieť pravdepodobne celý výrobok vrátiť.

Rozmery fitness pásku sú 51,2 x 24,5 mm. Zaujme svojím Super AMOLED displejom s rozlíšením 216 x 432 pixelov. Kvalita i zobrazenie je dobré, kvôli zahnutému displeji je však čitateľnosť horšia predovšetkým na slnku. Displej umožňuje nastavenie jasu a to aj pre počasie s ostrým slnečným svitom, čo aspoň trochu vyvažuje spomínaný nedostatok.

Zobrazenie informácií na displeji si môžete individuálne nastaviť rovnako ako vzhľad ciferníku. Niektoré vzhľady sú na stiahnutie zadarmo, iné si musíte zaplatiť. Displej sa aktivuje automaticky, akonáhle ruku otočíte na tvár. Stáva sa však, že sa displej aktivuje, aj keď len sedíte za počítačom a píšete alebo si čistíte zuby či šoférujete. Tento neduh vás bude stáť zbytočnú spotrebu batérie.

Ak vám hodinky rozmerovo sedí, nosí sa veľmi pohodlne. Pri behu ani iných aktivitách nedochádza k ich pretáčanie, takže máte vždy jasný prehľad o spálených kalóriách alebo ubehnutých kilometroch. Pot po náramku steká, takže na ruke nekĺžú. Ak budete chcieť pásik umyť, stačí len vycvaknout ovládacie zariadenia.

Náramok môžete ovládať dotykovo alebo pomocou dvoch mechanických tlačidiel zboku ciferníku. Horné tlačidlo funguje ako pohyb späť, dolnej ako návrat domov. Pri dvojitom stlačení tlačidla domov sa objaví užívateľské rozhranie, na ktorom sa môžu objaviť vami požadované informácie o vašej telesnej kondícii.

Batéria a nastavenie

Batéria disponuje kapacitou 200 mAh. Jej výdrž je približne 3-4 dni, ak nepoužívate aplikácie náročné na spotrebu batérie (teda predovšetkým GPS, Bluetooth a permanentné meranie tepu). Ak tieto aplikácie využívate často, pripravte sa maximálne na dennú výdrž. Nabíjanie teda budete musieť vykonávať každý deň. Akonáhle kapacita batérie klesne na hraničnú hodnotu, dostanete upozornenie na možnosť aktivácie úsporného režimu, ktorý zabráni vypnutie hodiniek.

Batéria sa nabíja v špeciálnom stojane s niekoľkými čipy a magnety, takže sa nemusíte báť, že by vám hodinky za nabíjacej stanice vypadli. K dokovacej stanici vedie kábel USB-A s dĺžkou 1 m. Uvítali by sme však dĺžku i väčšie. K dokovacej stanici však nie je samostatná nabíjačka do klasickej zásuvky. Nabíjanie prebieha buď cez počítač, alebo za pomoci externé telefónne nabíjačky, čo je určite škoda. Navyše nabíjanie z počítača trvá 2 hodiny. Po jednej hodine je kapacita batéria nabitá na 60%, čo však na celodennú prevádzku nemusí stačiť.

Informácie, ktoré chcete na displeji zobrazovať, si môžete individuálne nastaviť rovnako ako vzhľad ciferníku. Pomocou hodiniek si môžete nastaviť individuálne ciele a sledovať, ako sa vám darí ich plniť. Hodinky sú kompatibilné ako s OS Android tak iOS. Všetky funkcie sú dostupné iba u spárovanie so zariadením rovnakej značky. U mobilných telefónov iných značiek nemusia byť všetky funkcie dostupné.

Čo dokáže

Samsung Gear Fit2 Pre toho vie naozaj veľa. Počítajte s tým, že si za ne tiež riadne priplatíte. Ich hlavným prínosom a exkluzivitou je certifikácia IP68, čo jeho majiteľa oprávňuje s nimi plávať aj v bazéne. Hodinky sú totiž úplne vodeodolné. Pri plávaní umožní aktivácii zámku, aby nedochádzalo k nechcenému zapínanie funkcií alebo aplikácií. Náramok je vybavený aplikáciou Speedo, ktorá sleduje vaše výkony a spracováva jednoduché prehľady o vašich pokrokoch. Aplikácia Speedo nie je k dispozícii pre inteligentné telefóny s OS iOS.

Cez náramok môžete vďaka aplikácii MyFitnessPal sledovať koľko kalórií v jedle ste zjedli, takže si môžete chytro strážiť svoj jedálniček. Okrem toho sa môžete pripojiť do skupiny fitness nadšencov pomoc Endomondo aplikácie, ktorý vám umožní trénovať vďaka osobným tréningovým plánom.

Okrem toho má náramok krokomer, meria tepovú frekvenciu, vystúpenia poschodia, spočíta spálené kalórie, ponúka intervalový tréning, meranie rýchlosti, meranie vzdialenosti i tempa a záznam trasy. Z chytrých funkcií je vybavený indikátorom stavu batérie, hudobným prehrávačom, monitoringom spánku a notifikáciami z telefónu. Na notifikácie z telefónu môžete rýchlo odpovedať pomocou niekoľkých predvolených odpovedí. Vlastná odpoveď na hodinkách napísať nedá.

Náramok má tieto senzory: GPS, akcelerometer, výškomer a sklonomer. Okrem GPS môžete využiť aj Glonass, čo je podobné GPS, ale hodí sa predovšetkým pre použitie vo vysokých zemepisných šírkach, kde nemusíte chytať signál GPS.

Pre škárovanie výrobok využíva Wi-Fi a Bluetooth, technológiou NFC nedisponuje.

Zistiť cenu

Ďalšie hodnotené chytré náramky.

9 Total Score
Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365

U športového pásku oceňujeme to, že je kompletne v slovenčine a ponúka naozaj široké možnosti využitia. Kladne hodnotíme schopnosť rozoznať práve vykonávaný šport a hlavne možnosť využitia aj v bazéne. Mínusové body udeľujeme za nízku výdrž batérie a nedostatok dostupných pásikov či ich veľkosťou.

KLADY
 • GPS
 • vhodný na plávanie
 • Wi-Fi i Bluetooth
ZÁPORY
 • obstarávacia cena
 • krátka výdrž batérie
 • príslušenstvo
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo