Recenzia Samsung HW-M360

Samsung HW-M360 patrí medzi cenovo dostupné 2.1 kanálové soundbare. Ponúka pritom slušnú kvalitu zvuku, bezdrôtový subwoofer a Bluetooth. Množstvo pokročilých funkcií a HDMI konektor by ste u neho ale hľadali márne. Čím vás môže príjemne prekvapiť a čím naopak sklame, sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimnie
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)200 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)130 W
Systém reproduktorov2.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMInie
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)90,7 x 5,4 x 7
Rozmery subwoofera (Š x V x H)17,9 x 35,3 x 29,9
Hmotnosť6,1 kg
späť na začiatok ↑

Dizajn a spracovanie

Model HW-M360 patrí medzi soundbare, ktoré sú maximálne jednoduché a elegantné. Hlavná jednotka aj subwoofer sú vykonané v čiernej farbe. Svojím vzhľadom preto neprekvapí, ale rozhodne ani neurazí. Veľkou výhodou môže byť to, že je možné vkusne skombinovať s akýmkoľvek vybavením. Spracovanie je na pomerne dobrej úrovni a zodpovedá obstarávacej cene.

späť na začiatok ↑

Funkcie a vybavenie

Model HW-M360 v podstate disponuje len niekoľkými viacmenej základnými, napriek tomu ale praktickými funkciami. Jednou z nich je Surround Sound Expansion. Jedná sa o funkciu vytvárajúce ilúziu priestorového zvuku. Pri sledovaní obľúbeného filmu alebo počúvaní skladby tak máte pocit, že ste účastníkmi deje, prípadne ste sa ocitli na koncerte obľúbenej kapely.

Nechýba ani voliteľná funkcia Auto Power Link automatického zapnutia soundBara pri zapnutí televízora, prípadne funkcia Bluetooth Power, vďaka ktorej je možné nastaviť automatické zapnutie zariadenia pri zapnutí skôr pripojeného zariadenia (cez Bluetooth).

A nechýba ani pomerne bežná funkcia DRC (dynamická regulácia hlasitosti), ktorá udržuje produkovaný zvuk v ideálnej hlasitosti (napr. príliš hlasné scény automaticky stíši). Po zapnutí tejto funkcie ale môže dochádzať k skresleniu zvuku.

Samozrejmosťou je tiež funkcia ochrany sluchu. Pri príliš vysokej hlasitosti tak dôjde k automatickému stíšenie na bezpečnú hodnotu.

späť na začiatok ↑

Montáž a pripojenie

Tento typ soundbara je možné umiestniť ako klasicky pod alebo nad televízor, tak aj na stenu (držiak je súčasťou balenia). Subwoofer je s hlavnou jednotkou prepojený pomocou Bluetooth, vďaka čomu nie je jeho umiestnenie na soundbaru závislé, a môžete ho preto postaviť takmer kamkoľvek. Majte pritom na pamäti, že rozmery hlavnej jednotky i subwooferu sú trochu väčšie, než býva u väčšiny soundbarov bežné.

Pripojenie HW-M360 je jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Na prepojenie hlavnej jednotky so subwooferom dochádza automaticky po zapojení oboch zariadení do elektriny. Úspešné spárovanie signalizuje modrá LED dióda na hornej časti subwoofera.

Tento model ale nedisponuje konektorom HDMI. Pripojenie k televízoru sa tak môže vykonať buď pomocou optického kábla (ktorý je súčasťou balenia) alebo bezdrôtovo cez Bluetooth (hoci k tomuto pripojenie nepotrebujete žiadne káble, kvalita prenosu zvuku môže byť nižšia ako pri použití optického kábla).

Niektoré externé zariadenia (set-top boxy, DVD prehrávače, herné konzoly) možno pripojiť opäť pomocou optického kábla alebo pomocou audio kábla (AUX). Externé zariadenie disponujúci USB konektorom (napr. MP3 prehrávače, externé disky), je možné pripojiť aj pomocou USB. Vďaka podpore technológie Bluetooth navyše môžete pripojiť aj chytré zariadenie (mobilný telefón, tablet) a streamovať z neho napríklad obľúbenú hudbu. Tento model ale nedisponuje FM anténou pre príjem rádiového signálu.

Všetky postupy pripojenia sú zrozumiteľne a podrobne popísané v priloženom návode. Nemusíte mať preto obavy, že si nebudete vedieť rady.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Hlavný ovládací panel je umiestnený na pravej bočnej strane soundbara. Tvoria ho štyri tlačidlá – pre zapnutie a vypnutie, zosilnenie a zoslabenie a tlačidlo „Zdroj“, ktorým je možné meniť jednotlivé režimy a funkcie. Toto umiestnenie je ideálne, keďže sa tak v prípade potreby k ovládaciemu panelu pohodlne dostanete tak v prípade, že budete mať soundbar postavený pod televízorom, tak aj v prípade, že ho umiestnite na stenu.

Chválime tiež prehľadný a intuitívny diaľkový ovládač, ktorý neobsahuje zbytočne veľa tlačidiel a dobre padne do ruky. Pokiaľ ale vlastníte televízor značky Samsung, môžete využiť na ovládanie soundbara HW-M360 tiež originálny televízny ovládač.

späť na začiatok ↑

Kvalita zvuku

Hoci obstarávacia cena tohto soundbara je prijateľná, kvalita zvuku je na veľmi dobrej úrovni. Podľa typu sledovaného programu môžete vyberať medzi piatimi základnými zvukovými režimami (Standard, Music, Clear Voice, Sports a Movie). Rozdiel medzi týmto režimami je pritom znateľný, čo chválime.

Zvuk je plný, dynamický, hlasný a rozhodne poteší tiež silnými basmi. Subwoofer odvádza svoju prácu na jednotku. Horšie je na tom ilúzia priestorového zvuku. Ten je bohužiaľ plochý a málo verný. Ak by vám priestorovosť chýbala, môžete si zaobstarať bezdrôtový set SWA-8500S, ktorý umiestnite za seba, čím v podstate získate plnohodnotné domáce kino.

Model HW-M360 podporuje tieto formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, WAV, FLAC.

Zistiť cenu
5.5 Total Score
Hodnotenie Samsung HW-M360

Hoci Samsung HW-M360 patrí medzi cenovo prijateľné soundbare, ponúka kvalitný zvuk (najmä vďaka vynikajúcemu subwooferu). Oproti zvuku z televízora si tak neporovnateľne polepšíte. Nedisponuje síce veľkým množstvom pokročilých funkcií, v zásade ale obsahuje všetko potrebné. Bohužiaľ chýba konektor HDMI. Odporúčame ho skôr pre menšie miestnosti.

Zvuk - hudba
5.5
Zvuk - filmy
6.7
Funkcie
3.8
Výbava
4.6
KLADY
 • výrazný a dynamický zvuk
 • kvalitný subwoofer
 • podrobný a prehľadný návod
ZÁPORY
 • slabý priestorový zvuk
 • menšie množstvo funkcií
 • chýba HDMI
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre