Recenzia Samsung HW-N650

Samsung HW-N650 je 5.1 kanálový soundbar, ktorý takmer dokáže nahradiť domáce kino. Vynikajúca ilúzií priestorového zvuku poteší najmä milovníkov akčných filmov a hráča videohier. Samozrejmosťou je bezdrôtový subwoofer, HDMI a slúchadlový vstup. Prečítajte si, čo všetko vám môže ponúknuť, v nasledujúcej recenziu.

Parametre

Bluetootháno
Nočný režimáno
Dolby Atmosnie
Multiroomnie
Vstupný výkon (RMS)360 W
Subwooferáno
Výkon subwoofera (RMS)160 W
Systém reproduktorov5.1
Wi-Finie
Prehrávanie MP3áno
Podpora NFCnie
FM tunernie
DVD prehrávačnie
HDMIáno
USBáno
Optický vstupáno
Jack 3,5 mmáno
Koaxiálny vstupnie
Rozmery soundbara (Š x V x H)110 x 5,9 x 10
Rozmery subwoofera (Š x V x H)21 x 38,4 x 30,3
Hmotnosť10,2 kg

Dizajn a spracovanie

Vzhľad Soundbar HW-N650 sa v podstate nelíši od modelu HW-N550. Aj u tohto zariadenia tak nájdete elegantné skosené hrany a nenásilný dizajn, vďaka ktorému môžete mať istotu, že táto zvuková lišta skvele zapadne do každého interiéru a stane sa vynikajúcim doplnkom všetkých moderných televízorov.

Na rozdiel od modelu HW-N550 ale budete musieť počítať s ešte väčšími rozmermi hlavnej jednotky, a to konkrétne so 110 cm (veľkosť subwoofera zostáva rovnaká). Odporúčame preto starostlivo zmerať miesto, kde bude soundbar umiestnený.

Dielenské spracovanie tohto modelu je na skutočne vysokej úrovni, a po tejto stránke nemáme zariadenie úplne čo vytknúť.

Funkcie a vybavenie

Soundbar HW-N650 je vybavený radom funkcií, ktoré oceníte ako pri sledovaní filmov, tak pri počúvaní hudby alebo hraní počítačových hier. Vyberať môžete z troch základných zvukových efektov – Standard, Surround a Game. Táto zvuková lišta navyše dokáže optimalizovať zvuk podľa typu hry, ktorú hráte, a prispôsobiť jej zvukový výstup.

Vyzdvihnúť musíme hlavne technológiu Acoustic Beam. Novinku spoločnosti Samsung, ktorá spočíva v dvoch výškových reproduktoroch v hornej časti zvukovej lišty. Vďaka nim je vytvorený podobný efekt, aký vzniká pri hre na varhany – zvuk je posielaný hore v rôznych smeroch, čím vzniká pohlcujúce zvukové pole.

Tento model disponuje tiež pokročilou technológiou 4K Pass-Through, ktorá pri sledovaní 4K obrazu dotvára celkový zážitok aj vysoko kvalitnú audio stopou. Samozrejmosťou je tiež DRC (Dynamic Range Control), ktorá sa stará o vyvážený dynamický rozsah, tj. zosilňuje slabé zvuky a zoslabuje príliš hlasné. DRC preto využijete najmä v nočných hodinách, ak nechcete rušiť susedov. Pri aktivácii DRC ale môže dochádzať k skresleniu zvuku. Nechýba ani funkcia Surround Sound Expansion, ktorá zvýrazňuje ilúziu priestorového zvuku.

Samozrejmosťou je funkcia Auto Power Link, vďaka ktorej sa soundbar zapne súčasne pri zapnutí televízora. Ak ste navyše k zvukovej lište už pripájali nejaké zariadenie pomocou Bluetooth (napr. mobilný telefón), zapnete ak funkciu Bluetooth Power, pri zapnutí tohto zariadenia sa automaticky aktivuje aj soundbar.

Ak ale zhodnotíme  výbavu tejto zvukovej lišty, jedná sa skôr o priemer. Model HW-N650 totiž ponúka predovšetkým funkcie, ktoré nájdeme aj u výrazne lacnejších zariadení (napr. modelu tej istej série HW-N450). Pokročilé funkcie (Multiroom, rádio a pod.) prekvapivo chýbajú.

Montáž a pripojenie

Soundbar je možné umiestniť nad alebo pod televízor, prípadne na stenu (držiak je súčasťou balenia). U tohto modelu ale musíte počítať s úctyhodnou dĺžkou hlavného panelu, ktorá činí 110 cm.

Subwoofer je možné umiestniť takmer kamkoľvek (odporúčame prednú časť miestnosti mierne od steny). S hlavným panelom je totiž prepojený pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth. Na prepojenie medzi oboma časťami pritom dôjde automaticky po pripojení zariadenia k elektrickej sieti. Pripojenie však možno vykonať aj ručne.

Pre pripojenie ďalších zariadení (televízor, smartphone apod.) Môžete využiť viac možností. Prepojenie soundbara a televízie odporúčame vykonať pomocou káblového pripojenia (ideálne cez HDMI pre príjem Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1, prípadne optický kábel). Tento spôsob zaručuje zachovanie 100% kvality zvuku.

Menej obľúbenou možnosťou je prepojenie televízora a soundbar bezdrôtovo pomocou Bluetooth. Hoci sa jedná o pohodlné riešenie, ku ktorému nepotrebujete žiadnu kabeláž, môže dôjsť k pomerne výraznej strate kvality prenášaného zvuku.

Väčšia externé zariadenia (najčastejšie DVD prehrávače, herné konzoly alebo set-top boxy) možno pripojiť aj pomocou HDMI alebo cez optický alebo analógový (AUX) kábel. Naopak pre menšie externé zariadenia (MP3 prehrávače, externé a flash disky) je určený predovšetkým USB konektor. A pre múdra zariadenia (smartfóny, tablety atp.)môžete využiť buď USB alebo Bluetooth. Následne z nich možno streamovať hudbu priamo do zvukovej lišty.

Model HW-N650 bohužiaľ nedisponuje FM anténou (a nemožno ju dokúpiť ani dodatočne). Z tohto dôvodu si nemôžete vychutnať počúvanie rádia. Na druhú stranu je táto lišta opatrená vstupom pre slúchadlá (3,5 Jack).

Ovládanie

Podobne ako ostatné zvukové lišty radu N, i HW-N650 má hlavný panel umiestnený na pravom boku. Tu sa nachádza štyri základné tlačidlá, ktoré slúžia pre zosilnenie a zoslabenie zvuku, pre zmenu režimu a na zapnutie / vypnutie zariadenia.

Veľmi ľahko možno soundbar ovládať aj pomocou prehľadného diaľkového ovládača, prípadne pomocou smartphonu (po stiahnutí aplikácie Samsung Audio Remote) alebo originálneho diaľkového ovládača televízora (len pokiaľ ide o televíziu značky Samsung, ktorá je so soundbarom kompatibilná).

V pravej prednej časti soundbara je navyše umiestnený LED displej, ktorý sa rozsvieti vo chvíli, keď dôjde k pripojenie ďalšieho zariadenia, zmene hlasitosti alebo voľbe niektorého zo zvukových režimov (Standard, Surround, Game). Okrem toho informuje aj o nastavenie výšok a basov subwoofera.

Kvalita zvuku

Hneď na začiatku musíme spomenúť, že (podobne ako všetky modely radu N) ani HW-N650 nepodporuje Dolby Atmos ani DTS: X a je v podstate obmedzený na stratové verzie týchto audio formátov.

Pre počúvanie zvuku a hudby môžete využiť tri základné zvukové režimy: Standard, Surround a Game. Štandardný režim slúži pre počúvanie dialógov (hovoreného slova) a hudby. Za týmto účelom je soundbar vybavený špeciálnym stredovým reproduktorom, ktorý sa stará o vysoko kvalitné a dokonale zrozumiteľné dialógy.

Režim Surround je určený pre sledovanie filmov, a preto sa zameriava najmä na dokonalé vytváranie ilúzie priestorového zvuku. A – ako možno očakávať – ​​režim Game kladie dôraz najmä na efekty. Po pripojení hernej konzoly k televízoru potom dôjde k automatickému výberu najvhodnejších herných zvukových módov.

Vo všetkých polohách je zvuk veľmi slušný. Nadštandardné dĺžka zvukovej lišty sa prejavila jasným a výrazným stredovým rozsahom. Potešilo tiež podanie výšok, ktoré sú vykreslené, ale pritom vyjadrených a ostro. Podobne dynamická basová zložka zvuku nepôsobí rušivo (príliš silno), ale príjemne dokresľuje celkové vyznenie.

A hoci soundbar HW-N650 pochopiteľne nemá žiadne zadné reproduktory, vďaka technológii Acoustic Beam vzniká veľmi ľahko uveriteľná ilúzie priestorového zvuku (a to v horizontálnom i vertikálnom smere).

Model HW-N650 má pritom dostatočný výkon aj pre ozvučenie väčšieho obývacej izby.

Podporuje formáty: MP3, WMA, AAC, DTS, OGG, WAV a FLAC.

Zistiť cenu
7 Total Score
Hodnotenie Samsung HW-N650

Soundbar HW-N650 ponúkne veľmi kvalitné podanie zvuku a rozhodne ho môžeme odporučiť aj pre milovníkov akčných filmov alebo vášnivých hráčov. Hoci poteší niektoré pokročilé funkcie (najmä Acoustic Beam), na druhú stranu absencia iných funkcií (Multiroom) a podpora Dolby Atmos u takto drahého zariadení negatívne prekvapila. Ponúka sa preto otázka, či nie je lepšie zainvestovať radšej do kvalitného domáceho kina.

Zvuk - hudba
7.2
Zvuk - filmy
7.7
Výbava
6.3
Funkcie
6.1
KLADY
 • vysoká kvalita zvuku
 • kvalitný subwoofer
 • ilúzia priestorového zvuku
 • HDMI
 • podrobný a prehľadný návod
 • vydarený dizajn
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
 • chýbajú niektoré pokročilé funkcie
 • chýba podpora Dolby Atmos
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo