Recenzia Samsung QE55Q70T (QE55Q74T, QE55Q75T, QE55Q77T)

Dostávame sa k zhodnoteniu tohtoročné rady Q70 od Samsungu. Tá by mala v hierarchii značky (minimálne u nás), predstavovať taký zlatý stred nabídky.To znamená nadpriemerný obraz, ktorý môžete využiť aj na sledovanie 4K filmov, alebo hranie hier na počítači či konzole. Je tomu naozaj tak? Okrem toho si ju porovnáme s jej najväčšími konkurentmi, medzi ktoré v tejto chvíli rozhodne patrí aj Q70R, teda minuloročný predchodca.

Parametre

Možno vás mate, že môžete kúpiť aj modely typu Q74T, Q75T, Q77T. Teda napríklad Samsung QE55Q77T. Pýtate sa aký je medzi nimi rozdiel? Len drobné vizuálne rozdiely typu iná farba rámčeka, alebo iný vzhľad (kovový) diaľkového ovládača. V ostatných ohľadoch sa jedná o totožné prístroje.

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia100 Hz
PodsvietenieEdge
HDMI4
Priemerná doba odozvy15 ms
Local dimmingnie
Zobrazovacia technológiaQLED
Typ paneluVA
Podpora HDR10áno
Podpora HDR10+áno
Podpora Dolby Visionnie
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2020
Farebná hĺbka8 bitov + FRC
Pokrytie spektra DCI-P392 %
Pokrytie spektra Rec.202070 %
Výška70,6 cm
Šírka123 cm
Hĺbka5,7 cm
Výška (vrátane podstavca)78,9 cm
Šírka (vrátane podstavca)123 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)26,4 cm
Váha19,2 kg
Odhadovaná spotreba za rok153 kWh
Dual tuneráno
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)2
Bluetootháno
Input lag v hernom móde10 ms

Porovnanie parametrov jednotlivých veľkostí

Rodina modelov Samsung Q70T obsahuje 4 modely s rôznou veľkosťou uhlopriečky. Nižšie nájdete porovnanie ich rozmerov, hmotnosti a spotreby.

Samsung QE55Q70TSamsung QE65Q70T
Samsung QE75Q70TSamsung QE85Q70T
Uhlopriečka55 palcov = 139,7 cm65 palcov = 165,1 cm75 palcov = 190,5 cm85 palcov = 215,9 cm
Výška78,9 cm91,2 cm104 cm118,6 cm
Výška bez podstavca70,6 cm82,9 cm95,6 cm108,3 cm
Šírka123 cm145 cm167,5 cm189,7 cm
Hĺbka26,4 cm30,7 cm32,3 cm39,2 cm
Hĺbka bez podstavca5,7 cm5,7 cm6 cm6 cm
Hmotnosť19,2 kg24,8 kg39,5 kg48,7 kg
Príkon153 W161 W279 W275 W
Energetická triedaAA+AA+

Vzhľad

Keby som vzal všetky recenzie Samsungu za posledné dva roky z pohľadu toho, ako prístroj vyzerá, tak verím, že zhruba 60% by bolo stále rovnakých. Trochu mi dochádza fantázia, pretože aj tento rok je to rovnaké. A to neberte ako negatívum, televízia vyzerá dobre. Minimalistický dizajn, veľmi tenký (0, 9 cm) a nerušivý rámček okolo displeja. Obrazovka je pomerne tenká (cca 6 cm), je to dané aj tým, že nemá priame podsvietenie, ktoré je priestorovo náročnejšie. Narozdiel od tohtoročnej Q60T je odlišný vzhľad stojanu. Q60T má dve nôžky umiestnené skôr u krajov obrazovky, Q70T má centrálnu „nohu“, podobne ako napríklad počítačové monitory. Avšak najstabilnejší tv na svete to rozhodne nie je. Ak máte prístroj umiestnený na nižšom nábytku a zároveň veľa hravé a zvedavé deti, zvážil by som montáž na stenu. Ešte jedna poznámka k stojanu, nepotrebujete žiadne skrutky pre jeho zostavenie. Jednotlivé diely sa len zasunú do seba a montáž je tak bleskurýchla.

Z čoho má veľkú radosť je umiestnenie konektorov. Všetky (okrem napájacieho) ústi „do boku“. Pre väčšinu užívateľov preto budú ľahšie prístupné. Ich ponuka je pomerne bohatá 4x HDMI (dočkali sme sa aj verzie 2.1 – port č. 4), 2x USB (nie vo verzii 3.0), optický audio výstup, sieťový vstup a vstup pre anténny konektor. Samozrejmosťou je podpora Wi-Fi v oboch bežných frekvenciách.

Celkové spracovanie by som označil za adekvátnu jej cene. Rozhodne sa nejedná o žiadny luxus, všetko je podľa očakávania plastové (to sa príjemne prejavuje aj na jej váhe). Na druhú stranu všetko lícuje a celkovo prístroj pôsobí solídnym dojmom.

Kvalita obrazu

Poznávacím znamením Samsungu je využitie VA panelu a na tom sa nič nemení. Opäť teda môžeme očakávať výborný kontrastný pomer (cca 6 000: 1) a na LCD verné zobrazenie čiernej farby. Rad Q70T má bohužiaľ len bočné podsvietenie a nemá funkciu lokálneho tlmenia. To sa prejavuje trochu slabším výkonom v scénach, kde dochádza k výraznej kombinácii svetla a tmy. Typicky rozsvietená lampa pouličného osvetlenia v temnej ulici, záznam ohňostroje atď. V plnom rozsahu sa to prejaví pri zdroji vo 4K, typicky Blu-ray film. Ak sledujete bežné televízne vysielanie, tak vás to príliš trápiť nemusí. Využíva Dual LED technológiu, takže má trochu teplejšie tóny. Trebárs na podanie čiernej to nemá žiadny vplyv. Nenechajte sa zmiasť, nie je to žiadna „špičková“ technológie, ale Samsung tak kompenzuje šetrenie práve na úrovni local dimming (lokálneho tlmenia) alebo typu podsvietenie.

Maximálny jas sa dostáva k 500 nitov. To je o trochu lepšie ako u Q60T, ale stále sa jedná o ľahko podpriemernú hodnotu. Je jasné, že čiastočne je to dané VA panelom (a ide vlastne o cenu za lepšie čiernu, IPS panely to majú presne naopak). Rovno sa môžeme dostať k HDR. Bohužiaľ Samsung sa stále nerozhodol pre podporu najrozšírenejšieho formátu Dolby Vision. Podporuje len základné HLG a HR10, k tomu HDR10 +, ktoré je síce podarené, ale nemá dostatočnú podporu na trhu. Valná väčšina obsahu (Netflix, novo Disney +) je v Dolby Vision alebo „horším“ HDR10. V HDR10 +, ktoré Samsung podporuje zastáva minimum. A keď si pustíte HDR10, tak je v porovnaní s Dolby Vision vážne horšie. Farby sú ako vybledlejší. Aj vďaka spomínanému slabšiemu jasu sa nejedná o televízii, akú si budete kupovať kvôli skvelým HDR filmom. Na druhú stranu he to Quantum Dot technológie, takže pokrytie farebného spektra je lepšia ako u „obyčajných“ televízorov. Pokrytie DCI-P3 spektra je 92%, u Rec. 2020 potom 70%. Farebná hĺbka je 8 bitov + FRC. Farby sú trochu presýtené, ale na to už sme od Samsungu zvyknutí. Veľa ľuďom to tak vyhovuje a komu nie, sú tu iné značky.

Pochvalu si zaslúži veľmi slušné podanie čiernej, drobné odchýlky vidíte klasicky v rohoch televízora, ale nejedná sa o nič hrozné. Zvládanie slnečných odleskov je priemerné, ale ako viete, tak VA panely svoje prednosti predstaví skôr u večerného sledovania. Pre častejšie použitie vo dňa môže byť zaujímavejšie skôr IPS panel. Poslednú nevýhodu Q70T sú slabé pozorovacie uhly. Ak sedíte priamo pred televízorom, tak vás to nemusí nijako trápiť. Pre väčšie miestností a sledovanie viac z uhla by som opäť zvažoval skôr iný model. K rozpoznatelnému posunu farieb a strate jasu dochádza okolo 25 °. Spomenúť musím aj veľmi slušný upscalling výkon. Tým je myslené prevod nižšieho rozlíšenia (napríklad tv vysielania) na natívne (4K) rozlíšenie televízora. Samozrejme nečakajte úplné zázraky, ale plná verzia obrazového procesora (oproti osekanej v Q60T) prináša svoje ovocie.

Aj relatívne lacné Samsungy boli vždy brané ako dobrá voľba pre hry. Dobrou správou je, že tu k žiadnej zmene nedošlo. Doba odozvy je veľmi príjemných 15 ms a input lag 10 ms. Obnovovacia frekvencia panelu je 100 Hz. Náruživým hráčom dám jeden tip, zapnite si funkciu Auto Motion Plus. Pohybové scény sú celkovo dobré, ale nie úplne bez chybičky. Občas si drobného rozostrenie všimnete. Nie je to však tak, že by vás podobné neduhy v zobrazení prenasledovali neustále, len občas si ich pozornejší divák všimne.

Operačný systém

Hodnotenie operačného systému sa nesie v podobnom duchu ako hodnotenie vzhľadu televízora. Je to vlastne pár rokov už to isté, s drobnými zmenami. A ma to vlastne ani nijako nevadí, pretože operačný systém Tizen je stále výborný. Mám k nemu vlastne len jednu výčitku. A to je každoročne rastúce množstvo reklám na domovskej obrazovke a App Store, ktoré navyše ani nejde nijako vypnúť. Čo si budeme rozprávať reklama je pekný zdroj peňazí a Samsung so svojimi desiatkami miliónov predaných smart televízorov má široké publikum k zasiahnutí. Nie že by v tom Samsung bol osamotený. Android TV začína byť reklamou tiež zasahované, ale u Samsungu je to zatiaľ asi v najväčšej miere. Taktiež televízia obsahuje dosť predinštalovaných aplikácií, pre Samsung je to zrejme príjemný zdroj príjmov od ich výrobcov, avšak pre užívateľa to znamená, že má hromadu aplikácií a časť z nich ani nevyužije. Podobnú situáciu asi poznáte zo svojich mobilných telefónov.

Okrem týchto negatív zostávajú len slová chvály. Systém je rýchly (pocitovo mierne rýchlejšie ako u Q60T), ľahko sa na neho zvyká a má veľkú ponuku dostupných aplikácií. Má bleskurýchlu zmenu zdroja (tv / pc / atď ..). Má pomerne dosť automatiky, adaptívný zvuk alebo adaptívný jas. To znamená, že sa snaží prispôsobiť jas okolitému prostrediu (jasné slnko, večer, či v noci) a rovnako tak aj zvuk. A vlastne to nefunguje úplne zle. Ak si nechcete s nastavením tv nikdy hrať a zároveň chcete, nech sa prispôsobuje okolité situáciu, tak vám s tým dokáže pomôcť.

Diaľkový ovládač je typu smart, tzn. asi 10 tlačidiel + smerové šípky a potvrdzovacie koliesko. Na ovládanie veľmi príjemné a za mňa s MagicRemote od LG najlepšie ovládanie na trhu. Navyše vyzerá atraktívnejšie a nezaberie toľko miesta. Kiež by sa Sony a ostatní výrobcovia inšpirovali. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, ale jeho možnosti sú chudobnejší ako u Android TV. Bežné povely typu „change input to HDMI 1“ alebo „lower volume“ však zvládne. Ako plynie z predchádzajúceho textu, povely musíte zadávať v angličtine. K nepresné výslovnosti je prístroj celkom tolerantný a keď nie ste rodený hovorca, nemusíte sa báť že by vám nerozumel. Pre prípad núdze je pod logom Samsungu v spodnej časti televízora umiestnený ovládací prvok pre základné povely pre televízor. Teda vypnutie / zapnutie, zmena programu a hlasitosti. Poslednú alternatívou je ovládanie skrze aplikáciu mobilného telefónu. Či už priamo od Samsungu, tak je aj veľa neoficiálnych. Niektoré z nich však obsahujú pomerne dosť protivné reklamy.

Zvuk

Ako obvykle asi najmenej zaujímavá časť recenzie. Medzi väčšinou moderných televízorov nie sú extra veľké rozdiely v podaní zvuku. Podobne je tomu aj u Q70T. Pocitovo je maximálna hlasitosť vyššia u minuloročného modelu Q70R. Taky mal 2.1 40 W audio, zatiaľ čo teraz máme len 2.0 20 W. Aj tak je však úplne dostatočne hlasné pre domáce použitie. Pri vyšších hlasitostiach stráca trochu čistoty a ako všetky tv bez subwoofera má problémy s hĺbkami. Nenáročnému divákovi budú zvukové schopnosti televízora dostatočné a ten náročnejšie má (alebo si zaobstará) externé audio sústavu alebo soundbar. Novinkou oproti predchádzajúcemu roku je podpora eARC – dokážete dostať do svojho audio systému zvuk v špičkovej kvalite (Dolby Atmos). Musíte však mať sústavu, čo ho dokáže náležite prehrať.

Samsung tv a slúchadlá

Poslednou dobou sa ku mne dostalo niekoľko otázok na to, či je možné k nových TV od Samsungu nejako pripojiť klasické slúchadlá (prípadne iné analógové audio zariadenie). Samsungy totiž už pár rokov nemajú klasický slúchadlový 3,5 mm jack. Prvou možnosťou je samozrejme využiť Bluetooth slúchadlá. Niekto však môže mať kvalitné a drahá klasická káblové slúchadlá a nová sa mu nechcú kupovať.

Tu môže pomôcť vecička, ktorá sa volá digitálne analógový prevodník (skratka DAC). Tú prepojíte cez digitálny optický audio výstup so svojou televíziou a z „druhej strany“ DAC zapojíte slúchadlá. DAC potrebuje napájanie, takže do nej ide ešte napájací kábel. Rozmery DAC sú v pár centimetroch, nemusíte sa báť, že by zaberal veľa miesta. A cena? Začína na 10 – 20 €, s tým že sú k dispozícii aj prevodníky za niekoľko stoviek. Tie sú pre skutočne náročných poslucháčov. Pre väčšinu divákov by mal stačiť prístroj okolo päťstovky. Nájsť ich môžete napríklad tu.

Je potrebné v televízore niečo upraviť v nastavení? Áno, ale nejedná sa o žiadnu zložitú operáciu. U Samsungu idete do nastavenia, vyberiete zvuk, ďalej expertné nastavenie a potom niečo ako „formát výstupu digitálneho audia“, mal by to byť hneď prvý riadok a v ňom vyberiete hodnotu „PCM“. Drobnou nevýhodou je, že vám pomocou diaľkového ovládača v takom prípade nepôjde upravovať hlasitosť, ale to by u slúchadiel nemalo moc vadiť. Väčšinou majú regulátor hlasitosti priamo na sebe.

Odporúčané nastavenie

Každá televízia (aj rovnaký model od zhodného výrobcu) je trochu iná, rovnako ako miestnosť, v ktorej budete tv sledovať. Preto berte toto nastavenie ako inšpiráciu, od ktorej sa môžete odpichnúť, nie ako pevnú dogmu.

Ak vám nezáleží na spotrebe a preferujete najvyššiu kvalitu obrazu za všetkých okolností tak skúste:

 • Nastavenia> Všeobecné> Eko riešenia> … Všetok povypínať.
 • Nastavenia> Všeobecné> Nastavenie Inteligentného režimu> Adaptívny jas> vypnúť
 • Nastavenie> Obraz> Režim obrazu> Film
 • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Kontrast> 50
 • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Jas> 0
 • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Ostrosť> 0
 • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Farby> 25
 • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Podsvietenie> 15

Podporované typy súborov

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav ďalej trvá. Xvid býva typicky použitý pre staršie filmy, ktoré sú uložené v avi súboru. Neznamená to, ale že tv neprehrá všetky avi súbory, len tie pre ktoré bol použitý uvedený kodek. Tieto filmy možno stále prehrať, ak ich budete púšťať napríklad z notebooku.

VideoAudioObrázkyTitulky
3GPAACBMPASS
ASFAIFJPEGSMI
AVI (ne Xvid)AIFFJPGSRT
FLVAPEMPOSSA
M2TSFLACPNGSUB
MKVM4ATTXT
MOVMP3TXT
MP4MPAPSB
MPEGOGG
MPGWAV
MTSWMA
SVI
TP
TRP
TS
VOB
VRO
WEBM
WMV

Konkurencia

Samsung Q60T

Aj keď by sa to nemuselo zdať, je medzi týmito televízormi pomerne veľký skok. Môže za to niekoľko vecí. Jednak má Q60T len 50 Hz (Q70T má 100 Hz panel) a ďalej má Q60T horšie verziu obrazového procesora. Ďalším bonusom pre Q70T je duálny televízny tuner. To jednoducho znamená, že môžete jeden kanál sledovať a iný nahrávať. Tu sa môžete pozrieť na kompletnú recenziu Samsungu Q60T, kde nájdete všetky podrobnosti. Takže tu len v skratke, po znížení ceny môže byť Q60T vhodnou voľbou pre nenáročných divákov televízneho vysielania. Q70T potom ašpiruje na ľahko náročnejšie divákov a najmä hráčov s obmedzenejším rozpočtom (opäť v prípade až cena spadne pod 800 €).

Samsung Q70R

Aj keď by sa mohlo zdať, že nový model musí predsa byť vždy lepší ako ten starý, nie je tomu zakaždým tak. Najmä pri pohľade na stránky Samsungu kde vidíte metriku tzv. Indexu kvality obrazu. Ktorá je 3 300 u staršieho modelu a 3 400 u nového. Keby tie čísla mala naozaj vyjadrovať porovnanie oboch televíziou, tak by vyzeral inak. Q70T totiž oproti Q70R pár vecí chýba. Prvým veľkým rozdielom je priame podsvietenie u Q70R, a len bočné u Q70T. Q70T takisto nemá lokálne tlmenie (local dimming) a má farebnú hĺbku 8 bitov + FRC, zatiaľ čo predchodca mal plných 10 bitov.

Q70R mala lepší a výkonnejší audio, Q70T naopak prináša možnosť eARC (pozri odsek zvuk). Zvyšná výbava – Ambient Mode, Bluetooth, dvojitý tv tuner, je u oboch rovnaká. Posledná a ľahko nemilá zmena, že u Q70T nenájdeme veľkosť 49 palcov. Vlani sme ju kúpiť mohli. Q70R bola tiež vhodnejšie (keď opomenieme absencii Dolby Vision) televíziou na HDR. Vďaka lepšiemu pokrytie farieb a vyššiemu HDR jasu. Ako vidíte je to pomerne jednoduché. Kým sa bude predávať Q70R (ktorá je navyše zatiaľ aj lacnejšie), nedáva nákup Q70T skoro nikdy zmysel. Je to proste celkovo horšie televízor. Reálnym nástupcom Q70R, bude tento rok skôr model Q80T.

Sony 900HA

Ešte som ju nemal možnosť vidieť, ale podľa skúseností z minulých rokov pôjde o priameho konkurenta. Uvidí sa, aké budú ceny, Samsung má obvykle agresívnejší cenovú politiku. Podľa historických skúseností by som Samsung tipoval ako lepšiu voľbu pre hráčov, Sony naopak pre milovníkov filmov. Najmä kvôli podpore Dolby Vision. Inak pôjde o pomerne vyrovnaných súperov. Obe 100 Hz VA panel a pomerne slušná výbava. Akonáhle sa mi Sony dostane do ruky, doplním podrobnejšie informácie.

Samsung Q85R

V súčasnej dobe (jún 2020) sú na tom cenovo skoro rovnako. Q85R 900 €, Q70T 850 €. Platí pritom že Q85R je o niekoľko tried lepší televízor. V tejto chvíli nie je čo riešiť a pri rozpočtu do 1 000 €, tak je to od Samsungu jasná voľba. Priame podsvietenie, lokálne tlmenie + vysoký počet stmievacích zón. Pridajte k tomu zlepšenej pozorovacie uhly a máte zoznam vecí, ktorými Samsung Q85R dominuje. Pochopiteľne postupom času táto výhoda opadne. Jednak pôjde cena Q70T výrazne nadol a časom prestanú byť súpermi a hlavne možno očakávať, že Q85R bude počas jesene 2020 vypredaná. To je veľká škoda, ide o luxusnú televíziu a parádnú cenu.

Samsung televízory 2021

Kompletné a veľmi podrobné porovnanie celej ponuky nájdete v tomto článku. Na rýchle porovnanie QLED 4K radu môžete využiť nasledujúcu tabuľku:

Porovnanie parametrov Samsung QLED 4K 2021

Q95TQ90TQ80TQ70TQ60T
Dostupné veľkosti55, 65, 75, 8555, 65, 75, 8549, 55, 65, 75, 8555, 65, 75, 8543, 49, 55, 65, 75, 85
Rozlíšenie4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)
Farebná hĺbka8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Typ paneluVA VA VA VA VA
Typ podsvieteniaDirect Full Array 16XDirect Full Array 16XDirect Full Array 8XDual LED Edge LEDDual LED Edge LED
Local DimmingÁnoÁnoÁnoNieNie
Obnovovacia frekvencia100 Hz100 Hz100 Hz (49′ 50 Hz)100 Hz (49′ 50 Hz)50 Hz
Ultraširoký pozorovací uholÁnoÁnoNieNieNie
Dual LEDNieNieNieÁnoÁno
HDR (High-Dynamic Range)Quantum HDR 16xQuantum HDR 16xQuantum HDR 12xQuantum HDRQuantum HDR
Obrazový procesorQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor 4K Lite
Zvukový výkon60W60W60W (49′ 40W)20W20W
SubwooferÁnoÁnoÁnoNieNie
Konfigurácia reproduktorov4.2.24.2.22.2.2 (49′ 2.2. )2.02.0
Object Tracking SoundÁnoÁnoÁno (okrem 49′)NieNe
Q-SymphonyÁnoÁnoÁno (okrem 49′)NieNie
Active Voice AmplifierÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Operačný systémTizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5Tizen 5.5
Wi-FiÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
BluetoothÁno (ver. 4.2)Áno (ver. 4.2)Áno (ver. 4.2)Áno (ver. 4.2)Áno (ver. 4.2)
BixbyÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Herný režimÁno (Real Game Enhancer+)Áno (Real Game Enhancer+)Áno (Real Game Enhancer+)Áno (Real Game Enhancer+)Áno
Ambient módÁno (Ambient Mode+)Áno (Ambient Mode+)Áno (Ambient Mode+)Áno (Ambient Mode+)Áno
AI UpscalingÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
HDMI44443
USB22222
ARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
eARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
One ConnectÁnoNieNieNieNie
TunerDVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2 x 2DVB-T2CS2
Zistiť cenu

Pozrite sa na kompletné recenzie Samsung televízorov.

7.2 Total Score
Hodnotenie Samsung QE55Q70T

K hodnoteniu možno pristúpiť niekoľkými spôsobmi. Tým prvým je porovnaní s Q70R a to pre túto tv nedopadá dobre. Ale keď sa nenecháme zmiasť vábivým označením radu, tak vidím ľahko vylepšeného nástupcu RU8002 / Q60R. To znamená lacný televízor s 100 Hz panelom, ktorý poteší náročnejšieho tv diváka alebo hráčov čo nechce za televíziu minúť príliš veľa. Pre milovníkov 4K filmov s HDR to rozhodne dobrá voľba nie je, pre tých existujú lepšie alternatívy (LG / Sony). Ale až sa s cenou bude pohybovať na úrovni 800 €, verím, že pôjde o výborne predávaný televízor, ktorý bude veľa obľúbený. Dovtedy radím vydržať a zostať u Q70R či lacnejších Q60R / RU8002.

Kontrast
6
Pozorovacie uhly
5
Farby
8
Konštrukcia
7.5
Dynamické scény
8
Funkcie a výbava Smart tv
8
KLADY
 • Operačný systém Tizen stále patria medzi špičku
 • 100 Hz obnovovacia frekvencia
 • Výborná a (po čase) pomerne lacná tv pre hráčov
ZÁPORY
 • Priemerný jas
 • Slabší pozorovacie uhly
 • Na HDR nie je príliš vhodná
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo