Recenzia Samsung UE55RU7172

Najlacnejšie 4K televízia v ponuke Samsungu pre rok 2019. Minulé roky s ňou slávil úspechy a dosahoval veľkých predajov, takže očakávania zo strany výrobcu budú vysoké aj tento rok. Uvidíme, čo nového prináša oproti minuloročnému modelu a či sa jej podarilo udržať jej dominantné postavenie medzi lacnými televízory.

Už sa nepredáva, aktuálne modely nájdete tu.

Parametre

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia50 Hz
PodsvietenieEdge
HDMI3
Priemerná doba odozvy20 ms
Local dimmingnie
Zobrazovacia technológiaLCD
Typ paneluVA
Podpora HDR10áno
Podpora Dolby Visionnie
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2019
Farebná hĺbka8 bitov + FRC
Pokrytie spektra DCI-P380 %
Pokrytie spektra Rec.202058 %
Výška71,4 cm
Šírka123,8 cm
Hĺbka5,9 cm
Výška (vrátane podstavca)79,3 cm
Šírka (vrátane podstavca)123,8 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)26,1 cm
Váha17,7 kg
Odhadovaná spotreba za rok153 kWh
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)2
Bluetootháno
Input lag v hernom móde11 ms

Vzhľad

Vzhľadovo sa o žiadne prekvapenie nekoná. Jednoduchý dizajn, čierny podstavec i rám okolo displeja. Podstavec je plastový a je tvorený dvoma menšími nôžkami po stranách obrazovky. Prístroj je takto veľmi stabilný, pre jeho prevrhnutie je potreba veľká sila. Takže ak vám občas za obrazovku vbehne treba mačka, nemusíte sa báť, že by mohlo dôjsť k ujme na zdraví. Či už mačky alebo obrazovky. Hĺbka podstavca je 26 cm (u 55 palcov veľkej varianty). Vďaka tomu ju možno umiestniť prakticky kdekoľvek. Samozrejmosťou je aj možnosť montáže na stenu.

Zo spodnej časti rámu displeja vystupuje Samsung logo na striebornom rámčeku. Je však malé a nijako nenarušuje vzhľad prístroja. Hrúbka rámčeka zodpovedá postavenie radu v hierarchii značky. 1,5 cm patrí dnes už k tým širším. Hĺbka televízora v 5,7 cm. Spracovanie je na pomerne lacný televízor poctivé. Síce je všetko z plastu, ale plast je pevný, nemá žiadne ostré hrany. Príjemná správa je, že káble možno viesť cez nôžky stojana.

Z pohľadu konektivity máme k dispozícii 3x HDMI port (verzia 2.0) jeden z nich má Audio Return Channel (ARC), 2x USB (z toho jeden je vhodný pre pripojenie externého pevného disku) a ďalej obvyklé vstupy pre anténu, satelit, prípadne digitálne audio výstup. Všetky tieto porty sú s vyústením do boku a teda aj pomerne ľahko prístupné pri montáži na stenu. To však neplatí pre sieťový vstup. Ten bude v tejto situácii ústiť priamo proti múru a kábel budete musieť vyložene zlomiť. Jeho prípadné vybratie prakticky nie je možné bez odobraní tv z držiaka. V prípade, že vám tv bude stáť na stojane, tak nič také riešiť nemusíte. Ako ďalšie možnosti spojenia sú tu Wi-Fi a Bluetooth.

Kvalita obrazu

Dnes už drvivá väčšina nakupujúcich u nového televízora nič iné ako 4K rozlíšenie neočakáva. A aj preto nám toto rozlíšenie všetci výrobcovia servírujú ako na bežiacom páse. Čo je však najdôležitejšie, Samsung aj tento rok zachoval použitie VA panelu. Aj keď majú oba typy (VA i IPS) svoje využitie, tak v takto lacnom segmente nájdeme väčšinou len IPS a lacné televízory s VA panelom nie sú tak zastúpené. Rozdiely medzi oboma typmi rozoberám vo veľkom sprievodcovi nákupom televízora.

Podsvietenie je typu EDGE LED. Na funkciu lokálneho tlmenia (local dimming) si musíme nechať zájsť chuť, Samsung ju servíruje až do vyšších radov. Tento rok bola dokonca vynechaná u RU8002, zatiaľ čo vlani u NU8002 prítomný bola. Napriek tomu kontrastný pomer dosahuje veľmi slušné úrovne, cca 5 500: 1. Rovnomernosť zobrazenie čiernej je na solídnej úrovni, hoci nedosahuje kvality drahších modelov z vyšších poschodí ponukovej radu.

Naopak maximálny jas je podpriemerný. Zhruba 260 nitov naozaj nie je veľa. V jasných miestnostiach pri sledovaní za denného svetla, to obraz zrazí trochu dole. Zvládanie odleskov je ľahko nadpriemerné. Ale toto celkovo nie je vhodný televízor do miestnosti plnej nezatemněných okien a sledovanie primárne vo dne. Pokrytie farebného spektra nie je tak veľké ako u QLED rady a dosahuje necelých 80% u DCI-P3 spektra a 58% u REC 2021. Farebná hĺbka je podľa očakávania 8 bitov + FRC, takže farebné prechody nie sú tak dokonale čisté ako u 10 bitových prístrojov. Ale toho si väčšina používateľov najskôr ani nevšimne.

Achillova päta televízorov s VA panelom sú pozorovacie uhly. Okolo 25 ° dochádza k znateľnému vyblednutie farieb a ak ste zvyknutí obrazovku sledovať pod väčším uhlom, tak popremýšľajte nad nákupom tv s IPS panelom, ktorá je v tomto smere výrazne lepšie.

Ak uvažujete o novom televízore kvôli HDR, tak RU7172 nie je dobrou voľbou. Všeobecne pre solídny HDR obraz potrebujete prístroja z aspoň stredu ponuky. Teda nejakých 25 – 30 000 Sk a viac. Tu je hlavnou brzdou nízky jas a tiež nijako zázračné pokrytie farebného spektra. Z podporovaných štandardov tú je HLG, HDR10 a HDR10 +. Dolby Digital Samsung stále odmieta a snaží sa namiesto neho presadiť svoje vlastné HDR10 +.

Obnovovacia frekvencia má 50 Hz. To znamená, že pohybové scény nie sú vždy dokonale ostré a občas sa s rozmazaným kusom obrazu môžeme stretnúť. Doba odozvy je na lacnú tv veľmi slušná, 20 ms. Ak ste milovníci športových prenosov alebo akčných filmov, je vhodné zainvestovať do displeja s obnovovacou frekvenciou 100 Hz. Tie sa u 55 palcov začínajú objavovať približne okolo 700 €. U Samsungu to môže byť minuloročná NU8002 alebo tohtoročný RU8002. Keď zostaneme v cenovej hladine RU7172, tak je v tomto smere mierne nad priemerom a nič zásadne lepšieho si pri tejto cene nemáme možnosť zaobstarať.

Ak premýšľate o (hoci len občasnom) využitie ako počítačový monitor, tak možno RU7172 len odporučiť. Text je ostrý a ľahko čitateľný. Pri nastavení herného módu sú reakcie blesku rýchle a pohyb kurzora vidíte na obrazovke bez viditeľného oneskorenia. Input lag sa pohybuje na hranici 11 ms. Bez zapnutého herného módu je to 100 ms. Prepínanie do herného režimu našťastie nemusíte riešiť v prípade, že hráte skrze hernú konzolu. Televízia sama vďaka funkcii Auto Low Latency Mode (ALLM) túto skutočnosť spozná a herný mód zapne sama.

Hoci sa môže zdať, že je ku kvalite obrazu kopa výčitiek, tak s ohľadom na cenu je výborná. Povedal by som, že v nižšom segmente má opäť veľkú šancu na získanie titulu kráľa predajnosti.

Systém

Je použitý DVB-T2 / C / S2 tuner čo znamená, že môžete televízne vysielanie prijímať zo všetkých bežných zdrojov. V tomto prípade sa nejedná o dvojitý tuner, takže nie je možné jeden program sledovať a iný nahrávať.

Ako možno viete, tak Samsung používa u televízorov svoj vlastný operačný systém, ktorý sa nazýva Tizen. Ten je aj vo svojej 2019 verzii stále veľmi príjemný a svižný. A to platí aj v prípade základného modelu ako je RU7172. Je vidieť, že je softvér dobre optimalizovaný. Ponuka aplikácií je bohatá, dobre zvláda HbbTV a podporuje všetky dôležité veľké streamovacie aplikácie. O Tizen som viac či menej do hĺbky písal aj v ostatných tohtoročných recenziách Samsung televízorov (odkazy na konci článku), preto to tentokrát nechám len takto stručné a ak to niekoho zaujíma viac, môže ďalšie informácie získať z nich. Mimochodom Bixby, čo je vlastný šikovný pomocník od Samsungu v tomto modeli nie je podporovaný.

Čo ďalej nie je podporované, je funkcia PVR (Personal Video Recorder) teda nahrávanie relácií z TV na usb kľúčenku či pevný disk. Pre koho je táto funkcia dôležitá musí u Samsungu siahnuť aspoň po rade RU7402. Podrobný popis ako spustiť nahrávanie je k dispozícii na stránkach Samsungu.

U väčšiny televízorov dodáva Samsung tzv. smart ovládač, ktorý je známy svojím minimalistickým dizajnom a malým počtom tlačidiel (napriek tomu dokáže obslúžiť všetky potrebné funkcie.) V prípade RU7172 je dodávaný štandardný ovládač, ktorý si môžete pamätať z minulosti. Osobne na tom nevidím nič zlé, je to vždy len o zvyku. Pravdou je, že pokročilé funkcie typu ovládania hlasom nie sú k dispozícii. Ale to je u základného modelu celkom pochopiteľné. Potešilo ma samostatné tlačidlo pre môj obľúbený Netflix. Alternatívou je potom mobilná aplikácia do telefónu a pre prípad núdze je pod logom Samsungu na spodnej strane rámčeku obrazovky fyzické tlačidlo, s ktorého pomocou je možné vykonávať základné operácie.

Zvuk

Ak nebudete mať žiadne veľké očakávania, tak vás tv nesklame. Inštalovaný zvukový systém pozostáva z dvoch reproduktorov (2.0) s celkovým výkonom 20 W. Maximálna hlasitosť je ešte celkom dostatočná, hĺbky a basy mu ale chýbajú. Pokiaľ od televízie očakávate aj slušný audio prejav, nezostane vám než investovať. Sám Samsung odporúča svoj soundbar HW-R450, ktorý sa vzhľadovo hodí k RU7172, možno ich prepojiť pomocou Bluetooth a navyše sa aj zmestí presne pod ňu (ak nemáte moc malú uhlopriečku). Samozrejme budú fungovať aj Soundbar ostatných značiek, prípadne klasické kombo zosilňovače a páru reproduktorov. Samsung podporuje formát Dolby Digital, ale ako je tomu už niekoľko posledných rokov, tak sa rozhodol nepodporovať o niečo menej rozšírený formát DTS. Rovnako je tomu aj u výstupu pre slúchadlá, ani ten nie je prítomný. Možno využiť bluetooth slúchadlá, prípadne skúsiť redukciu.

Samsung tv a slúchadlá

Poslednou dobou sa ku mne dostalo niekoľko otázok na to, či je možné k nových TV od Samsungu nejako pripojiť klasické slúchadlá (prípadne iné analógové audio zariadenie). Samsungy totiž už pár rokov nemajú klasický slúchadlový 3,5 mm jack. Prvou možnosťou je samozrejme využiť Bluetooth slúchadlá. Niekto však môže mať kvalitné a drahá klasická káblové slúchadlá a nová sa mu nechcú kupovať.

Tu môže pomôcť vecička, ktorá sa volá digitálne analógový prevodník (skratka DAC). Tú prepojíte cez digitálny optický audio výstup so svojou televíziou a z „druhej strany“ DAC zapojíte slúchadlá. DAC potrebuje napájanie, takže do nej ide ešte napájací kábel. Rozmery DAC sú v pár centimetroch, nemusíte sa báť, že by zaberal veľa miesta. A cena? Začína na 10 – 20 €, s tým že sú k dispozícii aj prevodníky za niekoľko stoviek. Tie sú pre skutočne náročných poslucháčov. Pre väčšinu divákov by mal stačiť prístroj okolo päťstovky. Nájsť ich môžete napríklad tu.

Je potrebné v televízore niečo upraviť v nastavení? Áno, ale nejedná sa o žiadnu zložitú operáciu. U Samsungu idete do nastavenia, vyberiete zvuk, ďalej expertné nastavenie a potom niečo ako „formát výstupu digitálneho audia“, mal by to byť hneď prvý riadok a v ňom vyberiete hodnotu „PCM“. Drobnou nevýhodou je, že vám pomocou diaľkového ovládača v takom prípade nepôjde upravovať hlasitosť, ale to by u slúchadiel nemalo moc vadiť. Väčšinou majú regulátor hlasitosti priamo na sebe.

Porovnanie UE55RU7172 a UE55NU7172

Mať ich obe vedľa seba, tak najskôr nedokážete povedať ktorá je ktorá. Tak veľmi sú si obe podobné. Ako sa dozviete z nasledujúcich riadkov, tak sa vlastne jedná o skoro kópiu minuloročného modelu, ktorá však dostala niekoľko drobných vylepšení. Pri bližšom preskúmaní sa dajú drobné rozdiely vo vzhľade nájsť, ale pri bežnom pohľade zo vzdialenosti, z ktorej sa tv bežne sleduje, sú proste rovnaké.

Obe majú rovnaký typ podsvietenie, obe majú podanie čiernej na obdobnej úrovni. RU7172 má nepatrne vyšší jas, má o pár ms nižšiu dobu odozvy a trochu lepšie zvláda pohybové scény. Tiež input lag je ľahko nižší, ale u neho sú to tak nízke hodnoty, že nemáte šancu ich rozlíšiť. Posledným rozdielom je podpora 5 Ghz Wi-Fi a Bluetooth u RU7172. Pozorovacie uhly, zvládanie odleskov, pokrytie farebného spektra alebo napríklad počty a štruktúra portov – všetko je rovnaké, respektíve líšia sa tak nepatrne, ako sa môžu líšiť aj dve TV z rovnakej série.

No a teraz to najdôležitejšie pre finálne rozhodnutie – cena. Kým Samsung UE55NU7172 štartovala na zhruba 800 €, tak RU7172 začala na 600 €. Aktuálna cena sa pohybuje mierne pod 400 € u prvej menovanej a 500 € u tej druhej. Skoro vo všetkých prípadoch pri porovnaní tohtoročnej a minuloročného modelu píšem, že ešte nemá cenu kupovať ten tohtoročný, pretože jeho cena je príliš vysoká. Tu Samsung nasadil cenu tak, že to takto jednoducho napísať nemôžem, hlavne s ohľadom na fakt, že RU7172 prináša pár príjemných vlastností navyše.

Takže ak je pre vás každá sto korún dôležitá, bral by som stále NU7172. Rozdiely v prospech jeho nástupca nie sú extra veľké. Ak stovka nahor alebo nadol nehrá rolu a tak, už by som išiel do RU7172. Toto rozhodovacie dilema sa v priebehu pár mesiacov vyrieši samo, pretože cena RU7172 spadne na úroveň (alebo možno ešte pod ňu) svojho vlaňajšieho predchodcu. A tam už naozaj nebude vôbec riešiť. Nezostáva než v segmente lacných televízorov zvolať „Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľ.“

Zistiť cenu

Recenzia Samsung UE55RU7372

Možno si hovoríte prečo je súčasťou recenzie RU7172 i RU7372. Dôvod je ten, že sa je jedná z pohľadu výbavy a technológií o úplne rovnaké televízory. Jediný zásadný rozdiel je v tom, že RU7372 má prehnutou obrazovku. Je tiež o stovku drahší. V prípade, že pre vás prehnutá obrazovka z nejakého dôvodu dôležitá, tak pre ňu platí všetko to, čo je uvedené v recenzii. Na stránkach Samsungu nájdete rozdiel v tzv. Picture quality index (PQI). RU7372 ho má o 100 bodov vyššie. Jedná sa však o internú metriku Samsungu, ktorá plynule rastie s tým ako rastie označenie číslo modelového radu. S reálnu kvalitou obrazu má pramálo spoločného a má vás len motivovať ku kúpe drahšieho prístroja.

Odporúčané nastavenie

Každá televízia (aj rovnaký model od zhodného výrobcu) je trochu iná, rovnako ako miestnosť, v ktorej budete tv sledovať. Preto berte toto nastavenie ako inšpiráciu, od ktorej sa môžete odpichnúť, nie ako pevné dogmu.

Ak vám nezáleží na spotrebe a preferujete najvyššiu kvalitu obrazu za všetkých okolností tak skúste u:

  • Nastavenia> Všeobecné> Eko riešenia> … Všetok povypínať.
  • Nastavenia> Všeobecné> Nastavenie Inteligentného režimu> Adaptívne jas> vypnúť
  • Nastavenie> Obraz> Režim obrazu> Film
  • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Kontrast> 40
  • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Jas> 0
  • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Ostrosť> 0
  • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Farby> 25
  • Nastavenie> Obraz> Nastavenie pre pokročilých> Podsvietenie> 25

Podporované typy súborov

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav ďalej trvá. Xvid býva typicky použitý pre staršie filmy, ktoré sú uložené v avi súboru. Neznamená to, ale že tv neprehrá všetky avi súbory, len tie pre ktoré bol použitý uvedený kodek.

VideoAudioObrázkyTitulky
3GPAACBMPASS
ASFAIFJPEGSMI
AVI (ne Xvid)AIFFJPGSRT
FLVAPEDFOSSA
M2TSFLACPNGSUB
MKVM4ATTXT
MOVMIDTXT
MP4MIDIXML
MPEGMP3
MPGMPA
MTSOGG
RMVBWAV
SVIWMA
TP
TRP
TS
VOB
VRO
WEBM
WMV

Prehľad Samsung tv pre rok 2019

V najlacnejším segmente klasických 4K LCD nám tento rok Samsung predstavuje 3 rady. Základnú RU71xx, prehnutou RU73xx, ďalej RU74xx a RU80xx.

Ďalej už sú len Quantum Dots displeje. Tie sa tento rok vo 4K rozlíšení skrývajú pod číselným označením Q60R, Q70R, Q80R, Q85R a Q90R. Po nich nasleduje vrcholná edícia s 8K rozlíšením a typovým označením Q950R (nástupca predchádzajúceho radu Q900R).

Dostupné veľkosti

Samsung RU71xx

  • Samsung UE43RU7102
  • Samsung UE49RU7102
  • Samsung UE55RU7102
  • Samsung UE65RU7102
  • Samsung UE75RU7102

Samsung RU73xx

  • Samsung UE49RU7372
  • Samsung UE55RU7372
  • Samsung UE65RU7372

Samsung RU74xx

  • Samsung UE43RU7402
  • Samsung UE50RU7402
  • Samsung UE55RU7402
  • Samsung UE65RU7402

Samsung RU80xx (recenzia)

  • Samsung UE49RU8002
  • Samsung UE55RU8002
  • Samsung UE65RU8002
  • Samsung UE75RU8002
  • Samsung UE82RU8002

Q60R (recenzia)

  • Samsung QE43Q60R
  • Samsung QE49Q60R
  • Samsung QE55Q60R
  • Samsung QE65Q60R
  • Samsung QE75Q60R
  • Samsung QE82Q60R

Q70R

  • Samsung QE49Q70R
  • Samsung QE55Q70R
  • Samsung QE65Q70R
  • Samsung QE75Q70R
  • Samsung QE82Q70R

Q80R (recenzia)

  • Samsung QE55Q80R
  • Samsung QE65Q80R

Q85R

  • Samsung QE55Q85R
  • Samsung QE65Q85R
  • Samsung QE75Q85R

Q90R (recenzia tu)

  • Samsung QE55Q90R
  • Samsung QE65Q90R
  • Samsung QE75Q90R
  • Samsung QE82Q90R

Q950R

  • Samsung QE55Q950R
  • Samsung QE65Q950R
  • Samsung QE75Q950R
  • Samsung QE82Q950R
  • Samsung QE85Q950R
  • Samsung QE98Q950R

Zaujímavosti:

  • Je vidieť, že Samsung postupne viac a viac prechádza na QLED a ponuka klasických LCD LED televízorov sa znižuje, respektíve zostáva doménou lacnejších modelov. Očakávam, že ďalší rok bude tento trend pokračovať. Vlani bolo QLED radov 5, tento rok je to 6. Ak chcete „prémiovú klasickú Samsung televíziu“, tak ste v tomto roku odkázaní len na rad RU80xx. Pre fanúšikov prehnutých obrazoviek je k dispozícii rad RU73xx.
  • Všetky modelové rady by mali využívať VA panely. To je za mňa dobrá správa, pretože väčšina najmä lacnejších televízií je vybavená IPS panelmi. Oba varianty majú svoje plusy aj mínusy, ktoré sme rozobrali tu. Hlavné je, že je možnosť voľby a každý môže vziať to, čo mu vyhovuje lepšie.
  • Podsvietenie – všetky rady až po Q60R (vrátane) majú EDGE LED, všetky vyššie už majú Falda (full array direct LED).
  • Obnovovacia frekvencia – od radu RU80xx a veľkosti obrazovky 55 palcov je k dispozícii 100 Hz, nižšia radu a menšie uhlopriečky majú len 50 Hz.
  • Farebná hĺbka – od radu Q70R je to 10 bitov, do tej doby 8 bitov + FRC.
  • Pri drahších radov by mala byť k dispozícii aj funkcia, ktorú Samsung nazýva „umelá inteligencia“. V skutočnosti sa jedná o sústavu algoritmov, ktoré sa snažia nastavenia obrazu a zvuku prispôsobiť podmienkam v miestnosti. Teda mieru jasu s ohľadom na množstvo okolitého denného svetla a hlasitosť s ohľadom na prehrávaný obsah – takže snáď i tlmenejšie zvuk v prípade reklám. Voči podobným funkciám som mierne skeptický, ale treba nás prekvapí. Pochopiteľne pôjde vypnúť, ak s ňou nebudete spokojní.
  • Od QR80R sú displeje vybavené proti odleskovým filtrom Ultra Black Elite. Zo snímok, ktoré sú dostupné na internete to vyzerá, že v tomto prípade nejde o marketingové promo, ale že táto technológia má skutočne znateľný efekt. Navyše vraj napomáha k lepším pozorovacím uhlom, čo je hlavný slabá stránka VA panelov.
  • Z vyššie uvedeného zhrnutia je jasné, že výraznejší posun v kvalite obrazu je možné očakávať až u najvyšších modelov. Od QR80R ďalej. Ale majte na pamäti, že na to, aby bolo možné využiť úžasného obrazu, ktoré tieto televízory ponúkajú, je potrebné mať dostatočne kvalitný zdroj. A tým nie je nič iné, než vysoko kvalitný stream a ideálne skôr čistý Blu-ray. Ak chcete sledovať klasické televízne fullHD vysielanie, sú investície do špičkových prístrojov až zbytočné. Bude bohato stačiť stredná trieda s dostatočne veľkou obrazovkou.
Zistiť cenu

Prehľad všetkých hodnotených tv je tady.

6.4 Total Score
Hodnotenie Samsung UE55RU7172

Hľadáte lacný televízor, ktorý prinesie vysoký kontrastný pomer, všetky potrebné základné funkcie, stabilný a prehľadný operačný systém? Pred tv sedíte priamo a kvalitné podanie čiernej farby je pre vás dôležité? Navyše veľmi sympaticky nastavená cena, ktorá sa len nepatrne líši od predchodcu NU7172 a ktorá sa počas pár mesiacov zrovná, dosť možno RU7172 spadne s cenou ešte o kúsok nižšie. Toto všetko sú za mňa dôvody, prečo sa bude opäť rokovať o najpredávanejší prístroj v kategórii do 600 € a ako jeho cena spadne nižšie, tak aj v kategórii 400 €. Pochopiteľne nie je dokonalý a pre niektoré situácie a divákov budú vhodnejšie jeho konkurenti.

Kontrast
6
Pozorovacie uhly
5
Konštrukcia
7
Dynamické scény
6
Funkcie a výbava Smart tv
7
KLADY
  • Podanie čiernej farby
  • Znamenitý pomer ceny výkonu
  • Nízky input lag
ZÁPORY
  • Nízky jas
  • Slabé pozorovacie uhly
Pridaj svoju recenziu

Tagy:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Skóre

      Čo vybrať
      Logo