Recenzia SAMSUNG WW 80J5446EW

Ideálna rodinná práčka s malou spotrebou vody aj elektrickej energie. Poteší programovým vybavením a predovšetkým nízkou hlučnosťou pri prevádzke. Nevýhodou je naopak hlučná prevádzka pri odstreďovaní. Ako práčka dopadla v našom teste? To sa dozviete nižšie.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania49 dB
Hlučnosť žmýkanie74 dB
Spotreba energie za rok116 kWh
Spotreba vody za rok8100 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaA
Aquastopáno
Výška85 cm
Šírka60 cm
Hĺbka55 cm
Pranie90
Žmýkanie90
Programy70
Hlučnosť70
Výbava60
Spotreba100
Počet programov13
Dĺžka základného programu319 min.
späť hore ↑

Predstavenie

Spredu plnená práčka Samsung 80J5446EW pojme 8 kg bielizne, čo je postačujúce aj pre väčšiu rodinu čítajúci 4 členmi. Bielizeň dokáže odstrediť v maximálnych otáčkach 1 400 za minútu, čo bohato stačí na to, aby ste bielizeň dali do sušičky a mohli sa tešiť na skvelý výsledok.

Práčka má bohatú programovú výbavu. Okrem klasických programov sa môžete tešiť na Rýchle pranie, ktoré trvá len 15 minút, ale je vhodné iba pre malé množstvo nie príliš špinavej bielizne, podobné je to s programom Denné pranie. Medzi špeciálne zamerané programy sa radí Tmavé oblečenie, pri praní vykonáva bubon špeciálne pohyby, aby nedošlo k zbytočnej strate čiernej farby. Ďalej u práčky nájdete program Posteľné alebo Detská bielizeň.

Čo z programov postrádame je pranie športového oblečenia, ktoré pri použití súčasný moderných materiálov vyžaduje špecifický prístup k praniu. Ovládanie je vďaka menovkám a dostatočne veľkému grafickému displeju jednoduché.

Okrem toho, že je práčka energeticky úsporná, dokáže dokonale využiť všetok prací prášok. Funkcia StayClean Drawer po tom, čo sa dostane prací prostriedok do bubna, prepláchne jeho zásobník, čím ho dokonale využije.

späť hore ↑

Programy

Názov programuKapacita v kg
Bavlna8
ECO bavlna8
Syntetika4
Vlna2
Odstreďovanie8
Plákanie + odstreďovanie8
SuperEco/EcoBubble4
15’rychlé pranie2
Denné pranie4
Jemné prádlo2
Tmavé oblečenie4
Lôžkoviny2
Detská bielizeň4
späť hore ↑

Doplnkové funkcie

 • Buble Soak – funkcie, vďaka ktorej sa práčka dokáže popasovať aj s veľmi odolnými škvrnami. Bielizeň sa dôkladne nasiakne bublinami, takže je odstraňovanie škvŕn účinnejší.
 • Jednoduché žehlenie – vďaka tejto funkcii bielizeň nevytiahnete z práčky príliš pokrčené, takže pôjde lepšie žehliť.
 • Odložený koniec – nastaviť si môžete dobu, v ktorú chcete, aby pranie bielizne skončilo. Bielizeň tak môže byť dopriate napríklad vo chvíli, keď prídete z práce.
 • Detská poistka – uzamkne všetka tlačidla okrem napájania, takže deti nemajú šancu s nastavením manipulovať. Nastavená zostáva aj po reštartovaní.
 • Aplikácia pre odstránenie problémov – vďaka Smart Check systému sa dozviete o akú poruchu sa jedná a dozviete sa, ako postupovať ďalej pri náprave.
späť hore ↑

Ako perie

Práčka je obľúbená pre svoju programovú vybavenosť, jednoduchosť ovládania a prijateľnú cenu. Okrem štandardných programov ponúkne aj programy zamerané na pranie tmavého oblečenia, detského oblečenia alebo lôžkovín. Jediné čo nám chýba, je program na pranie športového bielizne.

Menej zdatní používatelia alebo staršie osoby iste ocenia popisky programov. Všetky nastavenia i ovládanie je jednoduché. Funkcia EcoBouble podáva rovnaké výsledky prania, ako keď periete na štandardný program. Všetky tahle efektivita a tichosť má aj svoju daň a tou sú veľa dlhé časy prania pri predvolenom nastavení.

Práčka medzi ostatnými vyniká najmä svojou tichosťou pri prevádzke. Pri praní je hluk iba 49 dB, čo elektrospotrebič radí medzi najtichšie výrobky na trhu. O niečo horšie je to s hladinou hluku pri žmýkaní, kedy sa so 74 dB medzi najtichšie rozhodne neradí a spadá skôr k hlučnejším modelom.

Prakticky sa nám javí aplikácia do chytrého telefónu, ktorá dokáže diagnostikovať problém a navrhnúť jeho riešenie. Vďaka nej teda môžete ušetriť za servis. To, že bude mať práčka dlhú životnosť, zaisťuje certifikácia na 20 rokov prevádzky s 10-ročnou zárukou

späť hore ↑

Skúsenosti

 • U patričných programov je možné nastaviť teploty 20, 30, 40, 60 a 95 ° C.
 • Pred prvým spustením práčky je nevyhnutné vykonať kalibráciu bubna.
Zistiť cenu

Prejsť na prehľad všetkých hodnotených práčok.

8.2 Hodnotenie
SAMSUNG WW 80J5446EW

Práčke nemáme čo vytknúť. Snáď len spomínaný chýbajúci program pre športové oblečenie. Kapacita i výsledky prania sú veľmi uspokojivé. Vďaka otáčkam 1 400 za minútu nebudete mať problém so sušením bielizne v sušičke. Hlavnou výhodou je tichá prevádzka pri praní, nevýhodou hlučnosť pri odstreďovaní.

Pranie
9
Žmýkanie
9
Programy
7
Hlučnosť
7
Výbava
6
Spotreba
10
KLADY
 • programová výbava
 • ovládanie
 • tichá prevádzka pri praní
ZÁPORY
 • chýba program na pranie športové bielizne
 • väčšia hlučnosť pri žmýkaní
 • dlhšie časy pranie
Pridajte svoju recenziu

Kategórie:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre