Recenzia Sencor EcoPower SVC 9300BK

Komu by sa páčil hlasný vysávač, ktorý vám pri každom upratovaní trhá uši? Asi nikomu. Našťastie je tu vreckový vysávač Sencor EcoPower SVC 9300BK. Ten sa chváli najmä celkovo nízkou hlučnosťou, ale aj príkonom 600 W, pričom si ale zachováva nízku spotrebu energie, a širokým výberom príslušenstva v balení. Ako sa osvedčil?

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach4 l
Dĺžka kábla9 m
Akčný rádius12 m
Hlučnosť59 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba21,8 kWh
Príkon600 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuelektronická
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru13

Predstavenie

Sencor EcoPower SVC 9300 je klasický vreckový vysávač, ktorý ponúkne príkon 600 W. V niektorých situáciách (napr. pri vysávaní silne znečistených kobercov a pod.) je to bohužiaľ stále málo, legislatíva Európskej únie je ale v tomto ohľade neoblomná. Pozitívnym zistením je rozhodne fakt, že pri tomto príkone dosahuje vysávač za veľmi prijateľné ročnej spotreby – 21,8 kWh skutočne nie je veľa. Ale spotreba nie je práve vec, čo hrá pri výbere vysávača zásadnú úlohu. Sencor navyše svojmu výkonnému motoru verí a ponúka predĺženú šesťročnú záruku, čo kvitujeme s vďakou.

Vysávač na prvý pohľad zaujme svojim nadčasovým dizajnom, kombinácia matnej čiernej farby so zlatými doplnkami pôsobí luxusne a zároveň je veľmi praktická: Prípadná špina alebo odtlačky prstov nie sú na povrchu vysávača takmer vidieť. Hoci je povrch vysávača plastový, pôsobí veľmi robustným a odolným dojmom. Kolieska sú mäkčená, nemusíte tak mať obavy, že by vám vysávač snáď poškodil podlahu. Hadica vysávača je dostatočne pružná a opatrená praktickou rukoväťou s ergonomickým diaľkovým ovládaním. To umožňuje pohodlné a hlavne jednoduché ovládanie, bez ktorého už si vysávanie nedokážete predstaviť. Sací výkon totiž nastavíte, bez toho aby ste sa museli ohýbať. A nebude to nejako od oka. Na vysávači je totiž veľký a svetelný LED displej, takže hneď vidíte, na čom ste. Považujeme to za veľmi výrazné uľahčenie práce a jedno z es, ktorými sa môže vysávač Sencor chváliť.

K tejto rukoväti sa potom pripája celý rad nástavcov. Tým najdôležitejším prvkom je zrejme teleskopická XXL hubica. Tá je hliníková a teda veľmi ľahká. Je skutočne veľmi dlhá a to až tak moc, že ​​môže byť pre niekoho, najmä osoby menšieho vzrastu, až nepraktická. V balení potom nájdete sadu nástavcov Complet Clean. K dispozícii je, vr. už spomínané XXL hubice, celkom sedem hubíc, ktoré sú určené pre rôzne typy povrchov: turbo kefa, mini turbo kefa, hubica na tvrdé podlahy, kefová, štrbinová hubica a dlhá ohybná štrbinová hubica.

Vysávač Sencor EcoPower SVC 9300 disponuje syntetickým sáčkom na prach. To mu výrazne predlžuje životnosť. S objemom 4 litrov je zabezpečené, že jeho výmena nebude zbytočne častá. Výhodou použitého materiálu je, že sa pri výmene netrhá – ako to s „obľubou“ robili papierové sáčky – a nehrozí tak oblaky prachu. Naplnenie sáčku indikuje LED kontrolka. Vysávač je ideálny pro alergikov. Vďaka účinnému HEPA filtru Clean Air H13 totiž zachytí aj tie najmenšie prachové častice.

Ako vysáva

Vysávač sa chváli nízkou úrovňou hlučnosti, ktorú zabezpečuje technológia Superior Silence. A je to tak. Výrobcom udávaných 59 dB je oproti ostatným vysávačom naozaj veľa málo. Pochopiteľne záleží na aký výkon vysávač používate. Stále platí, že čím väčší výkon tým väčšia hlasitosť. Stále to nebude na počúvanie krehkého jazzového albumu pri práci, ale aj tak – dobrý výkon. Škoda len, že celkovú nízku hmotnosť motora kazia akejsi neznámej konštrukčné chyby nadstavcov, ktoré pri vysávaní pískajú. Dá sa na to zvyknúť, ale pri dlhšom upratovaní už to bohužiaľ dokáže byť pekne otravné.

Samotný vysávač je pomerne ťažký. S hmotnosťou presahujúcou sedem kilogramov (7,2 kg, aby sme boli presní) sa s ním celkom nadriete. Ešte že má hladko sa točiace kolieska, ale pri prenášaní vysávača napr. po schodoch v dome sa celkom zapotíte. A akokoľvek je dlhá hadica a XXL teleskopická rukoväť v mnohých ohľadoch praktickou vecou, ​​ktorá ušetrí veľa práce, sú chvíle, kedy ich budete preklínať. Vysávač má našťastie veľmi solídny akčný rádius 12 metrov – vrátane deviatich metrov elektrického kábla, to znamená, že si v byte bežných rozmerov vystačíte len s minimom prenášanie a prepojovanie zo zásuvky do zásuvky.

Výkon vysávača Sencor je slušný a vďaka bohatej sade príslušenstva sa v zásade osvedčí na širokej škále povrchov, vr. tvrdých, ako je linoleum, dlaždice alebo plávajúca podlaha. Nutné však priznať, že medzi absolútnu špičku z pohľadu vysávanie nepatrí. Samozrejmosťou je aj veľmi kvalitný vysávanie kobercov. Teda aspon tých s krátkym vlasom, u tých vyšších by bol vyšší výkon vítaný. S patričným nadstavcom je vysávač výrazným pomocníkom aj pri údržbe čalúnenia. Kladne tak hodnotíme aj univerzálnosť použitia. Proste univerzálny vysávač do domácnosti, len máloktorá situácia ho nepríjemne zaskočí.

Zistiť cenu
8.2 Total Score
Sencor EcoPower SVC 9300BK

Vysávač Sencor EcoPower SVC 9300 je mocný stroj, ktorý má vďaka legislatíve obmedzený príkon - a v porovnaní so staršími modelmi bez tohto legislatívneho limitu je to poznať. Jeho služby oceníte na celej škále povrchov, od tvrdých podláh až po koberce a čalúnenie. Poteší štvorlitrový sáčok, účinný HEPA filter, ale aj široký akčný rádius 12 metrov. Obídete sa tak bez častého prepojovanie prívodného kábla. Vysávač si zakladá na svojej nízkej hlučnosti a skutočne je na tom o niečo lepšie než väčšina konkurencia. Asi najväčšou nevýhodou tohto vysávača je pomerne vysoká hmotnosť, ktorá príliš neuľahčuje manipuláciu.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
7.5
Spotreba
7
Výbava
9
Hlučnosť
10
KLADY
 • nízka hlučnosť
 • nadčasový dizajn
 • široký akčný rádius
 • mäkčená kolieska
 • diaľkové ovládanie
 • prehľadný displej
ZÁPORY
 • vysoká hmotnosť
 • hadice a nástavce majú tendenciu pískať
 • pre niekoho až príliš dlhý XXL nadstavec
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo