Recenzia Sencor SVC 1080TI

Ak hľadáte účinný bezvreckový vysávač vhodný na všetky povrchy, Sencor SVC 1080TI vás určite nesklame. V 4 parametroch sa radí do najvyššej triedy a medzi ostatnými vyniká svojím sacím výkonom a veľkosťou nádoby na prach. V nasledujúcom prehľade sa budeme zaoberať všetkými jeho výhodami a nevýhodami.

Parametre

Typ vysávačabezvreckový
Objem nádoby na prach3,5 l
Dĺžka kábla7 m
Akčný rádius10 m
Hlučnosť78 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba22,1 kWh
Príkon700 W
Sací výkonneuvádza sa
Regulácia výkonuáno (tlačidlá na tele vysávača)
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobynie
Trieda účinnosti HEPA filtru13

Predstavenie

Vysávač Sencor SVC 1080TI je bezvreckový vysávač, ktorý je zaradený do najvyššej triedy účinnosti 4AAAA (označenie triedy vysávania podláh a kobercov, energetickej triedy a triedy filtrácie). To všetko ho pasuje na najlepšieho pomocníka na čistenie všetkých povrchov od tvrdých podláh až po koberce. Pri používaní šetrí elektrickú energiu a účinne filtruje prach a alergény.

Jeho sací výkon zabezpečuje 700 W ECO motor, na ktorý sa vzťahuje 6-ročná záruka. 700 W je nariadenie EÚ,  výrobcovia nemôžu vyrábať výkonnejšie. Ak sa vám zdá sací výkon príliš silný, môžete ho regulovať v niekoľkých stupňoch pomocou tlačidiel plus a mínus na tele zariadenia.

Vysávač využíva multicyklónovú technológiu, ktorá využíva odstredivú silu na oddelenie všetkých nečistôt podľa veľkosti, čo vedie k veľmi kvalitnej filtrácii vzduchu vracaného do prostredia. Najmenšie častice peľu a prachu zachytí filter triedy HEPA H13. Tieto filtre zachytávajú viac ako 99,95 % častíc, a preto sú vhodné pre alergikov. Neexistuje žiadny signál upchatia filtra, avšak pre správnu prevádzku je potrebné filter z času na čas vymeniť. Určite sa však vyhnete jednorazovým vreckám do vysávača, čím ušetríte životné prostredie aj svoju peňaženku. Zozbieraný odpad sa ukladá do nádoby XXL s objemom 3,5 litra. Týmto objemom sa nemôže pochváliť žiadny vysávač, o ktorom sme doteraz písali. Vysávačom s najväčšou kapacitou 2,5 bol vysávač Rowenta Xtrem Power Cyclonic RO6963AE. Po naplnení kapacity možno obsah jednoducho vysypať do koša.

Ak sa rozhodnete zaobstarať si tohto pomocníka na upratovanie, v krabici nájdete nielen samotný stroj s hmotnosťou menej ako 5 kg a rozmermi 460 x 275 x 330 mm (d x š x v), ale aj bohaté príslušenstvo vrátane:

 • podlahová dýza,
 • turbo kefa,
 • mini turbo kefa,
 • hubica na tvrdé podlahy,
 • dlhá flexibilná štrbinová hubica,
 • prachová kefa,
 • štrbinová hubica.

Ako vysáva

Podľa používateľov je výkon jednou z najsilnejších stránok tohto vysávača. Či už vysávate parkety, chlpy domácich miláčikov z koberca alebo rozsypané cereálie v kuchyni, vysávač Sencor SVC 1080TI by si mal so všetkým bez problémov poradiť. Dobrou správou je, že napriek silnému ťahu sa môže pochváliť prevádzkou, ktorá dosahuje maximálne 78 dB. To je skôr vyššia hodnota. Pri porovnaní s inými bezvreckovými vysávačmi sa môžeme stretnúť aj s hodnotami okolo 72 dB ETA 2517 90000. Myslíme si však, že ani s vyššie uvedeným nebudete rušiť nedeľný obed svojich susedov. Nastavenie sacieho výkonu sa nám zdá trochu nepohodlné. Túto hodnotu síce môžete zmeniť pomocou tlačidiel plus a mínus na tele vysávača, ale bohužiaľ sa nikde nedozviete, akú úroveň sania ste práve nastavili, a tak budete musieť hádať. Pri vysávaní citlivejších materiálov by ste preto mali byť opatrní. Pomôcť vám môže skutočnosť, že zariadenie bude vždy bežať na maximálny výkon, keď bude pripojené k sieti. Je to trochu škoda, pretože ak chcete vysávať na inej úrovni výkonu, musíte ju vždy pred vysávaním nastaviť.

Ďalšie plusové body tento výrobok získava za HEPA filter triedy H13, ktorý ocenia najmä alergici, a veľkú nádobu na prach. Kapacita 3,5 litra zaručuje, že ani po niekoľkonásobnom vysávaní celého bytu nebudete musieť bežať rovno do koša. Po naplnení je čistenie a umývanie jednoduchou úlohou, ktorá vás zbaví kupovania jednorazových vreciek. Menšou nevýhodou pre niekoho môže byť absencia indikácie plnosti, ale jej priehľadnosť zjednodušuje situáciu, takže sa môžete sami rozhodnúť, kedy ju vyprázdniť. Len nezabudnite nádobu vyprázdniť vonku, aby sa zabránilo úniku prachu späť do vášho domova.

Celkovo má vysávač kvalitnú konštrukciu s atraktívnym čierno-oranžovým dizajnom. Výrobca použil na teleskopickú rúru vysokokvalitný plast a ľahký kov. Na uľahčenie prenášania sú k dispozícii dve uši, z ktorých jedno je umiestnené priamo na nádobe na prach. Dve veľké mäkké kolieska a malé koliesko vpredu zabezpečujú ľahký pohyb vpred aj pri hmotnosti 4,9 kg. Problém nastane, ak sa jedno z koliesok zachytí o roh nábytku a vysávač sa prevráti „dozadu“. Potom ho musíte vrátiť do pôvodnej polohy buď ručne, alebo posunutím dozadu. Ak nechcete poškodiť nábytok, je dobré vysávač zúrivo neťahať, ale miestami sledovať jeho smer. Hoci je schopný zaujať vertikálnu aj vertikálnu polohu, parkovanie považujeme za trochu nepraktické. Dlhá teleskopická trubica sa dá zasunúť do špeciálneho držiaka na tele vysávača len vtedy, keď vysávač stojí v normálnej polohe. Ak ho teda nechcete skladovať v rozloženom stave, mali by ste si na jeho uskladnenie vyhradiť viac miesta v skrini.

7 metrov dlhý napájací kábel a teleskopická trubica uľahčujú nepretržité vysávanie pri prechádzaní z miestnosti do miestnosti. V kombinácii s obrovskou kapacitou nádoby na prach vám zaistí pokrytie až 314 m2. Akčný rádius 10 m je medzi bezvreckovými vysávačmi príjemne nadpriemerný. Ak vás trápia ťažko prístupné pavučiny v rohoch stien, tento pomocník na upratovanie by mohol byť pre vás riešením. Pre dokonale čistú domácnosť určite využijete ďalších 7 nadstavcov v príslušenstve. Štrbinové hubice sú vhodné na ťažko prístupné miesta, ako sú rohy alebo záhyby kúrenia. Turbokartáč je najlepší na vysávanie vlasov a srsti z veľkých kobercových plôch, zatiaľ čo prachová kefa je vhodná na nábytok. Všetko príslušenstvo sa dá ľahko pripojiť k hlavnej trubici, čo uľahčuje čistenie.

Zistiť cenu

Pozrite sa na recenzie ďalších bezvreckových vysávačov.

 

 

6.3Expert Score
Sencor SVC 1080TI

Tento výrobok rozhodne spĺňa parameter pomer cena/výkon. Za dobrú cenu dostanete vysoko účinný vysávač s nastaviteľným sacím výkonom, ktorý si ľahko poradí so všetkými povrchmi. Konštrukcia prístroja a rozmanité príslušenstvo je dôkazom, že výrobca premýšľal nad jeho každodenným a ľahkým používaním. Samozrejme sa nájde aj zopár chýb, ako je úprava sacieho výkonu či parkovanie vysávača, tie sme mu ale pre jeho výhody schopní odpustiť. Špička medzi bezvreckovými vysávačmi to však nie je.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
7
Hlasitosť
4
Spotreba
6.5
Výbava
6
Plusy
 • výkon
 • obsah prachovej nádoby
 • bohaté príslušenstvo
Mínusy
 • nastavovanie sacieho výkonu
 • stavanie sa „na zadné“
 • vyššia hlučnosť

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo