Recenzia SIEMENS SN678X36UE

Ak patríte medzi milovníkov moderných technológií a prajete si mať domácnosť vybavenú inteligentnými spotrebičmi, nemala by umývačka Siemens SN678X36UE uniknúť vášmu záujmu. Tento zabudovateľný kúsok sa môže pochváliť hromadou skvelých funkcií, dômyselnými technológiami, pripojením na Wi-Fi, vnútorným osvetlením a skvelými hodnotami čo sa týka spotreby vody a energie. Síce za ňu celkom priplatíte, ale získate spotrebič najvyššej kvality, ktorý vám bude v kuchyni rozhodne robiť radosť.

Parametre

Typvstavaná
Možnosť podstavbyáno
Šírka59,8 cm
Výška81,5 cm
Hĺbka55 cm
Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti umývaniaA
Trieda účinnosti sušeniaA
Ročná spotreba vody2156 l
Ročná spotreba elektriny211 kWh
Počet sád riadu13
Hlučnost42 dB
AquaStopáno
Pripojenie na teplú voduáno
Počet programov8
All-in-one tabletyáno
Displejáno
Odložený štartáno
Vypnutie po domytíáno
Otvorenie po domytínie
Umiestnenie príborovvýsuvné plato
Polohovateľný horný kôšáno
Automatický programáno
Dĺžka umývanie225 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Model SN678X36UE od nemeckej firmy Siemens patrí do skupiny plne integrovaných vstavaných umývačiek. Bude sa perfektne hodiť do každej modernej kuchyne, v ktorej majiteľ preferuje nedávať spotrebiče na obdiv, ale radšej ich nechať prirodzene splynúť s linkou. Umývačka sa môže pochváliť hromadou najnovších technológií, a dokonca pripojením na Wi-Fi. Môže sa tak stať súčasťou vašej chytré domácnosti, pričom ju budete môcť ovládať pomocou mobilného telefónu z akéhokoľvek miesta v dome alebo aj v prípade, že sa doma vôbec nachádzať nebudete.

Rozmerovo sa radí medzi štandardne široké 60 cm umývačky. Konkrétne sa môže pochváliť mierami 59,8 x 81,5 x 55 cm a vnútorné kapacitou 13 súprav riadu. Pokiaľ máte početnú domácnosť, priemerná hodnota vás asi nenadchne, či ste ale doma 3-4, bude vám bohato stačiť. Zapojenie umývačky môžu zdatnejší jedinci vykonať podľa manuálu, ktorý je súčasťou balenia. Ak ale nemáte skúsenosti, radšej prenechajte inštaláciu vstavaného spotrebiča technikovi. Umývačku môžete pripojiť na teplú vodu, čím ešte viac znížite už tak nízku spotrebu. Proti nehodám v podobe vytečenie vody je model chránený systémom AquaStop.

A aké sú najväčšie plusy tohto modelu? Poteší vás extra nízkou spotrebou, a to ako vody, tak elektriny. Niektoré drahšie umývačky lákajú na moderné funkcie a všelijaké vymoženosti, ktoré sú bohužiaľ vykúpené vysokou spotrebou. To v tomto prípade nehrozí. Ďalej vás iste poteší veľmi nízka hlučnosť 42 dB, príjemné osvetlenie vnútorného priestoru, hromada praktických funkcií a 8 programov alebo zaujímavé sušenia pomocou prírodného minerálu Zeolith.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Indikátor nedostatku soliáno
Indikátor nedostatku leštidlaáno
Detská poistka / zámokáno
Zvuková signalizáciaáno
Svetelná signalizáciaáno

Umývačka Siemens je plne integrovaná, preto jej ovládací panel nájdete v podobe čiernej lišty na hornej strane predných dvierok. Nájdete na nej tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, tlačidlá pre voľbu programov, úzky displej, na ktorom si môžete prezrieť informácie o daných programoch, uvidíte Wi-Fi pripojenie aj kontrolky pre doplnenie soli alebo leštidla. Ďalej nasledujú tlačidlá pre výber funkcií, odloženého štartu alebo diaľkového spustenia.

Ako už sme spomenuli, spotrebič môžete pripojiť do bezdrôtovej siete Wi-Fi a pomocou aplikácie Home Connect vo vašom mobilnom telefóne ho možno ovládať na diaľku. Aplikácia je dostupná pre systém Android aj iOS. Aby ste však mohli umývačku spustiť telefónom, je potrebné najprv aktivovať funkciu Diaľkového spustenia. To môžete urobiť fyzicky, alebo na diaľku pomocou aplikácie v mobile.

V čom všetkom vám môže byť aplikácia nápomocná? Je toho naozaj dosť. Napríklad vám pomôže vybrať vhodný program. V aplikácii jednoducho odpoviete na pár otázok ohľadom vašich požiadaviek a vloženého riadu, načo dostanete odporúčanie na program, ktorý môžete diaľkovo spustiť z telefónu. Súčasťou aplikácie je tiež počítadlo umývacích tabliet – stačí zadať počet kusov pri kúpe nového balenia a aplikácie vás upozorní, až vám budú dochádzať. Samozrejme tiež informuje o priebehu umývania, akonáhle bude hotovo, aplikácia Home Connect vám to oznámi. Hodí sa tiež možnosť vzdialenej diagnostiky. Keď sa vyskytne problém, zákaznícka podpora Siemens sa pripojí k umývačke a pomôže odhaliť jeho príčinu.

Aby ste mali prehľad, v akej fáze umývania je a koľko času zostáva do konca programu, je spotrebič vybavený premietaním informácií na podlahu. Na rozdiel od lacnejších modelov budete informovaní o konkrétnom čase, stave programu a prípadne tiež chybe alebo problému, nie iba o priebehu alebo konci umývania, ktoré býva signalizované farebnou diódou. Samozrejmosťou je aj zvuková signalizácia po domytí. Spotrebič disponuje aj detským zámkom, čo rozhodne poteší nejedného rodiča a patrí u umývačiek skôr medzi vzácnosti.

Príslušenstvo

(Kód pre objednanie – názov príslušenstva)

 • SZ73640 Set pre umývanie pohárov na stopke
 • SZ73300 Držiak pohárov
 • SZ73100 Kôš na príbory
 • SZ73035 Sada nerezových dekoračných líšt
 • SZ73010 Sklopné pánty
 • SZ73005 Vyrovnávacia + upevňovacia sada
 • SZ73000 Umývacie set pre vázy a dózy
 • SZ72010 Predĺženie AquaStop
späť na začiatok ↑

Vnútorné usporiadanie a materiály

Umývacia vaňa modelu od značky Siemens je ako väčšina iných zhotovená z nerezu. Vo vnútri sa nachádzajú tri šuplíky, ktoré celkom pojmú 13 súprav riadu. Úplne hore nájdete zásuvku na príbory a menšie kuchynské nástroje. Tá býva u zákazníkov obľúbenejšie než košík, ktorý zbytočne zaberá miesto v spodnom koši. Príborová zásuvka je vyberateľná, takže nemusíte umyté príbory zdĺhavo vynímať jeden po druhom a upratovať ich do linky.

Pod príborovou zásuvkou sa nachádza horný kôš, ktorý je opatrený niekoľkými radmi bodcov pre umiestnenie pohárov a hrnčekov. Nájdete tu aj sklápacie etažéry pre umývanie šálok, malých mištičiek alebo kuchynských nástrojov. Horný kôš je vďaka systému rackMatic polohovateľný do troch rôznych stupňov, takže jeho výšku môžete prispôsobiť presne podľa vašich potrieb. Vďaka tomu sa dovnútra zmestia aj väčšie taniere alebo hrnce. Súčasťou sú tiež špeciálne držiaky na poháre na víno a šampanské. Spodný kôš slúži pre ukladanie väčších kusov riadu. Nájdete v ňom niekoľko sklopných tŕňov, do ktorých ľahko napasujeme hrnce, taniere i panvičky.

Teší nás, že umývačka má zabudované vnútorné osvetlenie. Pri spotrebičoch vyššej cenovej triedy sa to očakáva, však veľa konkurenčných modelov túto funkciu nemá. Siemens SN678X36UE je vybavená dvoma LED svetlami na hornej lište dverí, ktoré osvetľujú umývacie vaňu chladným modrým alebo bielym svetlom. Osvetlenie sa zapne automaticky, akonáhle otvoríte dvierka a vypne sa, akonáhle dvierka zatvorte.

späť na začiatok ↑

Umývacie programy a sušenie

Názov programuTeplota ve °C
Intenzivní70
Auto45-65
Eco50
Silence50
Sklo40
Rýchly 6565
Krátky65-70
Rychly 4545
Predumytie
Čistiaci70

Programová vybavenosť tohto modelu je veľmi slušná. Na výber máte z 8 rôznych umývacích módov, ktoré sa hodia pre najrôznejšie situácie. Siemens bohužiaľ neuvádza dĺžku jednotlivých programov, preto nemožno ľahko vykonať porovnanie s konkurenciou. ECO program so svojou dĺžkou 225 min však zodpovedá bežným hodnotám.

S akými programy môžete počítať? Ak je vaša riad extrémne špinavé, pripálené alebo sa zaschnutú špinou, určite využijete program Intenzívny. V prípade, že radi šetríte prírodu i svoju peňaženku, zvolíte si najskôr šetrný mód ECO. Keď budete potrebovať umyť krehké kúsky ako sú sklo alebo vzácnejšie porcelán, hodiť sa bude špeciálny program Sklo. Ak večne nestíhate a v domácnosti máte veľa stravníkov, využijete program Krátky, ktorý umyje váš riad do hodinky. V ponuke tiež nájdete program Tichý, ktorý ešte zníži už tak nízku hlučnosť – bude sa hodiť v prípade, že chcete umývať v noci, vaša kuchyňa je prepojená s obývačkou alebo máte v domácnosti bábätko. Nechýba ani Automatický program, ktorý si sám zvolí dĺžku, teplotu a intenzitu umývania podľa toho, ako špinavý riaduv umývačke je.

Pre vylepšenie daných programov v ponuke samozrejme nájdete aj veľké množstvo špeciálnych funkcií. Medzi hojne využívanou u milovníkov moderných technológií bude iste patriť vzdialenej zapnutí Home Connect, ktoré je nutné mať aktívny pre možnosť ovládania spotrebiča cez mobil. Medzi ďalšie patrí intensiveZone. Tá umožňuje v určitom mieste umývačky spustiť výdatnejšie umývanie, zatiaľ čo zvyšok umývacej vane sa bude umývať bežným spôsobom. Pre pripálené hrnce ideálne riešenie.

Pokiaľ máte doma malé deti alebo alergikov, iste sa bude hodiť možnosť sterilizácie riadu a detských fliaš s funkciou hygienaPlus. Pre urýchlenie dĺžky každého programu možno zvoliť varioSpeed ​​Plus. V prípade, že máte len spolovice zaplnenú umývačku a nechcete zbytočne plytvať energiou a vodou použijete funkciu Polovičná náplň. V neposlednom rade môžete vylepšiť sušenie vášho riadu s funkciami Extra sušenie a Shine & Dry. Tá prvá sa hodí, ak bude umývačka plná plastového riadu, ktorý zle schne. Druhá je vhodná pre poháre, ktoré tak budú bez zaschnutých kvapiek a škvŕn.

späť na začiatok ↑

Ďalšie funkcie

Umývačka vám ponúkne ešte ďalšie funkcie.

 • Odložený štart – umývačka ponúka možnosť odložiť štart v čase 1-24 hod
 • All in one – môžete si zvoliť umývanie pomocou tablety, alebo prášku.
 • Detský zámok – umývačka má vo výbave poistku proti náhodnému otvoreniu.
späť na začiatok ↑

Spotreba a náklady na umývanie

 • Cena vody v SR: 3 € za 1 m3 (1 000 litrov)
 • Cena elektriny v SR: 0,15 € za 1 kWh.
 • Spotreba vody pri jednom umývacom cykle Eco: 7,7 litrov
 • Spotreba elektriny pri jednom umývacom cykle Eco: 0,73 kWh

Cena za jedno umývanie na program Eco (referenčný program pre energetický štítok) je cca 0,1326 €:
(0,73 * 0,15) + (0,0077 * 3) = 0,1095 (elektrina) + 0,0231 (voda) = 0,1326 €

Tento údaj platí len pre program Eco. Pri ostatných umývacích programov závisí od nastavení programu, množstvo riadu, reálnom zašpinenia riadu, kvalite vody, kvalite umývacích prostriedkov, atď.

späť na začiatok ↑

Ako umýva

Tento zabudovateľný model vás svojimi umývacími výsledky rozhodne nesklame. Samozrejme sa to dá očakávať, spoločnosť Siemens patrí so svojimi umývačkami medzi najlepšie na trhu. Pravdou je, že cena tohto kúsku nie je najlacnejšie, môžete sa ale tešiť na skutočne perfektné výsledky. Na výber máte z širokej ponuky programov, z ktorej si vyberie každý. Následne môžete programy vylepšiť množstvom funkcií, ktoré nedajú špine žiadnu šancu. Umývačka si poradí s extra zaschnutú špinou, pripálenými hrnci aj krehkým sklom. Vie riad dezinfikovať, vie umývať len z polovice zaplnenú umývačku a je veľmi tichá.

Ak sa rozhodnete využiť čistiacich tabliet, budete určite nadšení z dávkovacieho asistenta, ktorý šupne tabletu z plniacej krabičky do záchytnej misky, kde sa perfektne rozpustí. Vďaka tomu sa čistiaci prostriedok dostane ku každému kúsku riadu v umývačke. Spotrebič zároveň poteší možnosťou pripojenia na Wi-Fi a jednoduchým diaľkovým ovládaním cez telefón, či už potrebujete spustiť umývanie v práci, alebo sa vám skrátka nechce opustiť pohodlie gauča.

Čo sa sušenie týka, disponuje spotrebič zaujímavým systémom s využitím prírodného minerálu menom zeolit. Takéto riešenie je raritné a nenájdete ho u žiadnych iných značiek. Konkurencia využíva buď sušenia pomocou pootvorenie dvierok a prúdenie vzduchu z kuchyne do umývačky, alebo prídavné elektrické vetráky. Zeolit ​​je unikátny v tom, že dokáže pohlcovať vlhkosť, a zároveň ju premieňať na tepelnú energiu. Tá sa tak pri sušení spätne uvoľňuje do umývacej vane a skvele usuší váš riad. Zaujímavý systém poteší hlavne vašu kapsu. Takéto sušenie je nielen efektívny, ale výrazne znižuje spotrebu.

Nízka spotreba je tiež jedným z najväčších plusov tejto umývačky. Oproti iným modelom vás môže vyjsť jedno umytie až o štvrtinu lacnejšie, a to už je naozaj slušný rozdiel. Extrémne nízka spotreba sa týka tak elektrickej energie, tak vody. Za umývačku síce zaplatíte vyššie vstupné náklady, ale aj v porovnaní so spotrebičmi tejto cenovej kategórie je spotrebou skrátka niekde inde.

Zistiť cenu
9.1 Total Score
SIEMENS SN678X36UE

Umývačka Siemens SN678X36UE nás veľmi očarila. Nebojíme sa povedať, že je skutočnou jednotkou vo svojej kategórii a patrí medzi top produkty. Či už z pohľadu najmodernejších technológií a možnosti pripojenia k chytré domácnosti, alebo z hľadiska výrazne nízkej spotreby. Trend dnešnej doby hlása udržateľnosť a ekologický prístup, na ktorý v tomto prípade výrobcovia berú ohľad. Baví nás aj hromada praktických funkcií pre špeciálne typy riadu, množstvo programov, jednoduché ovládanie, krásne osvetlenie vnútornej vane alebo podrobné informácie o umývaní premietané na podlahu. Mínusov tu skutočne veľa nenájdete.

Umývanie
9.5
Sušenie
9.5
Spotreba
9
Funkcie
9
Dĺžka umývanie
7
KLADY
 • možnosť pripojenia na Wi-Fi
 • veľmi nízka spotreba
 • tichý chod
 • prémiová značka
 • zaujímavý spôsob sušenia riadu
 • hromada praktických funkcií
 • osvetlenie umývacej vane
 • premietanie času na podlahu
 • detský zámok
ZÁPORY
 • vyššia cena
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre