Recenzia Sony Bravia KD-55XH9505

Väčšina výrobcov tento rok nemá skoro žiadne zásadné zmeny v ponuke 4K televízorov a niektorí (napr. Samsung vlastne medziročne tv de facto zhoršil, minimálne ak porovnávame rovnaké číslo produktovej rady s predchádzajúcim rokom). Je vidieť, že sa snaží presadzovať 8K modely čo je to možné. U Sony to nie je tak výrazné ako u Samsungu, ale reálne sa nič zásadného oproti predchádzajúcemu roku nezmenilo. Ale k tomu sa ešte dostaneme. Čo by som napríklad pri LCD očakával ja (minimálne u vyšších radov) je zvyšovanie počtu zón pre local dimming, aby došlo k minimalizácii blooming efektu (ten je zrovna pre Sony typický). Ale už mnoho rokov sa ich počty nemení a nie je to o tom, že to nie je technicky možné. O tom nás Sony presvedčila už v roku 2016 kedy dokázala mať v ponuke tv s cca 600 tlmiacimi zónami. Teraz je bežným štandardom okolo 50 až 100 (u veľkých uhlopriečok). Keď premýšľam prečo tomu tak je, tak ma napadá, či to nerobia výrobcovia schválne, aby netlačili náročných divákov do nákupu OLED. Ale to len moje špekulácia. Ak ste pravidelnými čitateľmi mojich článkov o televízoroch, tak viete, že top rad Sony LCD mám naozaj v obľube. Bohužiaľ ani jej sa nevyhýbajú niektoré nedostatky, napriek tomu predstavujú veľmi zaujímavú alternatívu. To bohužiaľ nemožno povedať o nižších spektrách Sony ponuky, ktorá je často tvrdo porazená agresívnou cenovou politikou Samsungu. Dosť bolo rečí, poďme sa spoločne pozrieť na to čo Sony X9505 prináša a ako sa líši od predchodcu X9505G. Mimochodom, jedná sa o top LCD model v tohtoročnej ponuke, vyššie stojí už len OLED.

Parametre

Rozlíšenie4K
Obnovovacia frekvencia100 Hz
PodsvietenieDirect
HDMI4
Priemerná doba odozvy10 ms
Local dimmingáno
Zobrazovacia technológiaLCD
Typ paneluVA
Podpora HDR10áno
Podpora HDR10+nie
Podpora Dolby Visionáno
Podpora HLGáno
Uvedenie na trh2020
Farebná hĺbka10 bitov
Pokrytie spektra DCI-P396 %
Pokrytie spektra Rec.202073 %
Výška71 cm
Šírka122,9 cm
Hĺbka7 cm
Výška (vrátane podstavca)77,9 cm
Šírka (vrátane podstavca)122,9 cm
Hĺbka (vrátane podstavca)31 cm
Váha18,1 kg
Odhadovaná spotreba za rok230 kWh
Dual tuneráno
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Sieťový vstupáno
USB (počet)2
Bluetootháno
Input lag v hernom móde20 ms

Porovnanie parametrov jednotlivých veľkostí

Rodina modelov Sony XH95 obsahuje 5 modelov s rôznou veľkosťou uhlopriečky. Nižšie nájdete porovnanie ich rozmerov, hmotnosti a spotreby.

Sony KD-49XH9505Sony KD-55XH9505Sony KD-65XH9505Sony KD-75XH9505Sony KD-85XH9505
Uhlopriečka49 palců = 124,5 cm55 palců = 139,7 cm65 palců = 165,1 cm75 palců = 190,5 cm85 palců = 215,9 cm
Výška (cm)69,977,990,696,1109,9
Výška bez podstavca (cm)62,97183,3104,8117,9
Šírka (cm)109,3122,9144,8167,2191
Hĺbka (cm)26,13135,341,541,2
Hĺbka bez podstavca (cm)6,97777,4
Hmotnosť (kg)14,418,123,735,649
Príkon (W)119166200247282
Energetická triedaBBBBB

Vzhľad

V jednoduchosti je krása. Je ťažké písať každý rok 20 odsekov o tom ako sa TV vyzerá, keď sa jednotlivé prístroje medzi sebou až tak neodlišujú. Ale aj tak je väčšinou jednoduché na prvý pohľad spoznať ako vysoko tv spadá v rámci produktovej rady. A u XH9505 je to jasné už po prvých sekundách. Tenký rámik (0,9 cm) okolo displeja, minimálny branding (logo Sony malým písmom v spodnej časti obrazovky) a tenké (s ohľadom na priame podsvietenie) telo prístroja. Navyše pri bližšom preskúmaní zistíte, že čo môže, to je z kovu. Celé z kovu sú aj dve nôžky stojanu (ktoré sú mimochodom tak tenké, že pripomínajú korčule), s ktorými môžete pohybovať a posunúť je viac strede obrazovky ak máte tv umiestnenú na menšom stolíku. To je veľmi príjemná vlastnosť. Pochopiteľne tým tv stratí trochu stability, ale nie je to nič hrozné. Samozrejme najlepšie celý prístroj vyzerá (a zároveň je i najstabilnejší), ak sú nohy umiestnené pri rohov obrazovky. Cable managment sa smrknul do dvoch plastových klipsní, ktoré možno pripnúť k zadnej časti nôh a skrze nich viesť kabeláž. No, je to lepšie ako nič.

Zo zadu sa jedná o klasickú televíziu od Sony. To znamená jemne textúrovaný čierny plast. Pochvalu si zaslúži za vstupy, ktoré sú prístupné ľahko z boku (výhoda pri montáži na stenu). K dispozícii máme 4x HDMI (bohužiaľ žiadne HDMI 2.1), tretí HDMI port podporuje eARC (čo je tiež jediná HDMI 2.1 funkcie čo tu nájdete), 2x USB (jeden z nich je vo verzii 3.0), optický audio výstup, konektor pre slúchadlá, sieťový port alebo anténny vstup. Celkové spracovanie je na výbornej úrovni a zodpovedá určenie prístroja. Zaujímavosťou je absencia HDMI 2.1 portov. Hlavne z dôvodu, že v nižšej rade XH9005 sú. Úprimne nechápem aká logika za tým je.

Kvalita obrazu

Podľa očakávania VA panel s Full-array priamym podsvietením a local dimming. K tomu prídete špičkový obrazový procesor X1 Ultimate. Teda v zásade to najlepšie čo môžete na poli LCD televízorov mať. Vrcholná rad od Sony patrí dlhodobo k tomu najlepšiemu medzi LCD a tento rok to nečakám inak. Čo je tento rok oproti minuloročnej XG9505 inak je kontrastný pomer. Tento rok je nižšia. Ako je to možné? Odpoveď je prostá – X-Wide Angle. Tento rok je už od veľkosti 55 palcov, zatiaľ čo vlani bola od 75 palcov vyššie. A práve táto technológia výrazne zlepšuje pozorovacie uhly (X-Wide Angle), ale za cenu drobnejšieho zníženie kontrastného pomeru. 49XH9505 ako jediná z modelového radu X-Wide Angle nemá a preto bude mať ešte o niečo vyšší kontrastný pomer. Kontrastný pomer atakuje hranicu 4 000: 1 (so zapnutým lokálnym tlmením / local dimming).

To je stále veľmi dobrá hodnota, ktorá z tv robí vhodný prístroj pre večerné sledovanie filmov. Veľkú úlohu v tom zohráva aj dobre implementovaná funkcia local dimmingu. Škoda, že sa počet stmievacích zón (aspon podla môjho odhadu) oproti predchádzajúcemu roku nezvýšil a je stále na počte 48. Algoritmus pre prácu so zónami u local dimmingu má Sony skvelý, za mňa asi najlepšie zo všetkých konkurentov. Škoda, že nedošlo k zvýšeniu počtu zón, pretože ten najlepší algoritmus je stále limitovaný ich fyzickým počtom. Sony dlhodobo „trápi“ blooming efekt (označenie javu, kedy okolo svetelných zdrojov vznikajú drobné svetlé oblasti pravidelných i nepravidelných tvarov). Je to práve kvôli spôsobu akým Sony pracuje s local Dimming. Napríklad Samsung také problémy nemá, ale je to zase za cenu toho, že oproti Sony výrazne stráca detaily vo tmavých scénach. U LCD sú proste dve cesty ako k tomuto pristupovať a každá má svoje výhody aj nevýhody. Keďže je to dosť subjektívne, nechcem sa púšťať do hodnotenia, ktorý spôsob je lepší. Považujem za dôležité spomenúť, že riešením môže byť investícia do OLED panelu, ktorý tieto problémy nemá.

V čom XH9505 exceluje (a zvlášť s ohľadom na fakt, že sa jedná o VA panel) je jas. Ten pri HDR scénach prekračuje hodnotu 1 000 nitov. To je podobné ako minulý rok u XG9505 a keď to porovnám so Sony XF9005, ktorú som mal viac ako rok doma ako hlavný televízor, tak v jase sa naozaj odvtedy Sony posunula smerom dopredu. Pozorovacie uhly sú lepšie ako vlani. Ešte aby nie, predsa tu je X-Wide Angle. Čisto objektívne musím uznať, že to zlepšenie nie je extra veľké. K posunu farieb dochádza u 40 °, štandardom u VA panelov je niekde medzi 30 -35 °. Otázkou za mňa je, či má cenu do „bežných“ modelov (kam za mňa patrí 55 i 65 palcov) takéto technológie dávať. Nájdete ich väčšinou v menších miestnostiach, kedy väčšina sledujúcich sedí priamo pred televízorom. Aspoň taká je moja skúsenosť s televízormi čo som mal možnosť vidieť vo svojom okolí. Chápem, že u veľkých uhlopriečok typu 75 a 85 palcov to dáva veľký zmysel. Bývajú vo veľkých miestnostiach, kde môžete obraz sledovať aj viac zo strany. Každopádne Sony sa tento rok rozhodlo, tak ako sa rozhodlo a ja osobne som zvedavý čo nám prinesie ďalší rok. A či sa Sony nevráti k využitie u X-Wide angle, ako bolo vlani.

V čom je televízia naozaj dobrá, je zvládanie slnečných odrazov. Keď k tomu pridám vysoký jas, jedná sa o televízor, ktorý by som sa nebál vôbec použiť ani v miestnostiach s väčším množstvo slnečného svetla počas dňa. A to je zvyčajne doména IPS panelov. V naozaj svetlom prostredí – veľké okná na východ ako mám v obývacej izbe ja, občas dokážu slnečné lúče vykúzliť „dúhu“ na displeji. To bude zrejme dôsledok použitia X-Wide Angle. Podanie čiernej je na LCD výborné, obzvlášť so zapnutím local dimmingu. Bez neho je tam cítiť veľmi ľahký nádych šedej. V rohoch si možno pri troche snahy všimnúť tmavšieho odtieňa čiernej farby, než vo zvyšku obrazovky. Pri bežnom sledovaní si však najskôr nevšimnete a rozhodne by som to neoznačil za nejako obťažujúce.

Pokrytie farebného spektra je na výbornej úrovni. U DCI P3 je to 96% a Rec 2020 73%. Nebojím sa povedať, že farebné podanie je veľmi verné a milovníci kvalitného obrazu a filmov budú nadečeni. Farby mi prídu veľmi vydarené a verné, zvlášť v priamom porovnaní potrebné sa Samsungom Q70T, tak mi pri priamom porovnaní prídu farby u Samsungu ľahko vyblednuté. Z vyššie uvedeného vyplýva, že sa jedná o výbornú televízii pre HDR. U Sony je skvelá podpora Dolby Vision, samozrejmosťou podpora HDR10 a HLG. Menej rozšírená konkurencie Dolby Vision, HDR10 +, podporovaná nie je. S ohľadom na jej podporovanost to nevidím ako problém. Farebná hĺbka je samozrejme plných 10 bitov. Práve u Dolby Vision je vidieť veľký pokrok oproti mnou skôr vlastnené XF9005. Na nej bol Netflix a Dolby Vision pomerne tmavý. U XG9505 to bolo o kus lepšie a teraz je to zase o kúsok lepší. Je to jeden z pár väčších medzigeneračných pokrokov, ktoré sú vidieť.

Čo sa týka využitia ako herné televízie, tak je na tom Sony rovnako ako predchádzajúce roky. To znamená, rozhodne použiteľná je, väčšine bežných užívateľov bude stačiť. Pre veľmi náročných hráčov, najmä akčných hier, však LG alebo Samsung predstavuje zrejme vhodnejšie alternatívu. Doba odozvy je 10 ms a input lag je v hernom móde 20 ms. Nutné priznať, že Samsung v honbe za čo najmenším input lagom obetuje dramatické zníženie kvality local dimmingu v hernom móde. Bohužiaľ nepodporuje moderné herné technológie ako je Variable Refresh Rate (VRR), FreeSync alebo G-sync.

Zvládanie pohybu má za mňa Sony rozhodne podarené. V tomto konkrétnom prípade tomu navyše napomáha 100 Hz panel. Obraz je čistý, drobné rozmazania stretnete len zriedka. K dispozícii máme BFI (Black Frame Insertion), čo je jedna z techník pre zlepšenie plynulosti obrazu. Prístroj má certifikáciu obrazu od Netflixu. To znamená, že ak na Netflix spustíte video s podporou Dolby Vision alebo HDR10, malo by sa vám zobraziť tak ako zamýšľali jeho autori. A vy si nemusíte hrať s nastavením sami. V nastavení sa tento režim obrazu skrýva pod názvom „Kalibrovaný Netflix“. Skutočne si možno všimnúť realistějšího kontrastu medzi svetlými a tmavými detailmi. Rovnako ako autentického odtieňa telovej farby. Zvlášť detaily v nočných scénach vyzerajú na LCD televízor úchvatne.

Operačný systém

Hardvér je rovnaký ako v prípade predchádzajúcej XG9505. To znamená čipset mt5893, 2,5 GB RAM a 6,5 ​​GB kapacita interného úložiska. Procesor má štyri jadrá a ich takty sa pohybujú v rozmedzí 1 – 1,5 GHz. Na čo predtým Android TV trpela bola pomalšia odozva systému a občas trhaný pohyb v menu. To už dnes neplatí, všetko je svižné a rýchle. Ako operačný systém sa totiž používa Android TV 9.0 Ten mimojiné podporuje Apple Airplay2, takže môžete ľahko obsah svojho Apple zariadení streamovať na obrazovku televízora. Tú rovnakú možnosť pochopiteľne ponúka aj pre telefón s Androidom.

Je vidieť, že opäť prebehlo niekoľko optimalizácií a všetko je zase o kúsok plynulejšie ako minulý rok. Keď to porovnám s tým ako Android Tv vyzerala a správala sa pár rokov dozadu, tak je to skutočne znateľný rozdiel. Pohyb v menu televízora aj užívateľské nastavenie sú intuitívnejšie a jednoduchšie než tomu bolo predtým. Milovníkov televízneho vysielania poteší prítomnosť dvojitého tunera, ktorý umožní jeden program sledovať a druhý nahrávať.

Diaľkové ovládanie je „veľký“. To znamená, že má naozaj veľa tlačidiel, ako tv zo starej školy. Je zhora strieborný (spodná časť čierna) a jeho dizajn ma nijako neuráža, ani z neho nie som nadšený. Svoju funkciu plní, hoci som skôr priaznivcom jednoduchých ovládačov typu Samsung. Novinkou tohto roka sú plne podsvietené klávesy ovládača. Našťastie s ním dá pracovať rovnako ako s podsvietením kláves u notebooku. Teda znížiť intenzitu podsvietenia, až úplne vypnúť. Stačí súčasne stlačiť zníženie hlasitosti a tlačidlo home (prípadne zvýšenie hlasitosti a home, ak chcete silu podsvietenia zvýšiť). Na ovládači nájdete samostatné tlačidlá pre Netflix a Google Play. Časť majiteľov toto bude kvitovať, pre druhú sú úplne zbytočná. Samozrejme záleží na čo tv využívate. Pre diváka klasického vysielania žiadny význam nemajú, naopak pre užívateľov, ktorí televízny program nesledujú, ale využívajú len moderných streamovacích služieb sú užitočná. A naopak pre nich príliš nedávajú zmysel niektoré ďalšie tlačidlá.

Ovládať prístroj ide aj cez aplikáciu na mobilnom telefóne. K dispozícii je oficiálna aplikácia od Sony, rovnako ako rad neoficiálnych. Tie často fungujú rovnako dobre, len je v nich otravná reklama. Stále výborne funguje hlasové ovládanie. Spracovanie hlasu je vďaka Android TV na vysokej úrovni. Úžasným pomocníkom je pri vyhľadávaní videí na youtube či názvu filmov. Bez problémov pochopia aj zložitejšie názvy, ktoré obsahujú viac slov za sebou. Je to oveľa príjemnejšie a rýchlejšie ako hľadať pomocou písania na virtuálnej klávesnici.

Pod logom Sony v spodnej časti rámčeka nájdete skryté jedno fyzické tlačidlo, pomocou ktorého možno tv ovládať v prípade núdze (chýbajúcich bateriek, či stratenom ovládači). Možno pomocou neho klasicky vypnúť a zapnúť televízor, zmeniť kanál, alebo hlasitosť. Premýšľate ako to jedno tlačidlo dokáže? Krátkym stlačením sa pohybujete v menu, zatiaľ čo dlhším zvolíte zvýraznenú položku z menu.

Zvuk

Čo rozhodne stojí za zmienku je podpora zvuku vo formáte DTS (okrem neho podporuje aj bežnejšie Dolby Atmos). Samsung jeho podporu vzdal už pred nejakou dobou a LG sa k nemu pripojilo tento rok. Má vás to trápiť? Záleží čo sledujete. U streamovacích služieb sa nie je čoho obávať, tie preferujú Dolby Digital. S DTS sa môžeme stretnúť u Blu-ray diskov, či filmov stiahnutých z internetu. Pochopiteľne musíte mať aj repro / soundbar schopné zvuk v tomto formáte využiť. Tu sa ďalej potvrdzuje, že Sony sa smeruje do pozície tv vhodné pre milovníkov filmov. A to nielen vďaka skvelému obrazu, ale novo aj vďaka teraz pomerne vzácne podpore audio formátov.

Ak by som mal zhrnúť zvukové schopnosti reproduktorov televízora, tak sa jedná rozhodne o vysoký nadpriemer. Pomerne dobre vyvážený zvuk, ktorý je až prekvapivo hlasný. Pri vyšších hlasitostiach je však počuť skreslenie. Za zmienku stojí aj funkcionalita, ktorá sa snaží prispôsobiť zvuk priestorom v ktorých tv sledujete. Dnes už pomerne bežná funkcie o vyšších modelov, ktorú nájdete aj u konkurencie. Jej spustenie je naozaj jednoduché. Stačí pustiť túto voľbu z menu a potom namieriť ovládač na televízor z miesta kde bežne sledujete. Ovládač má integrovaný mikrofón a skrze neho teda prebieha správne nastavenie. Ako vždy pri televízii takejto ceny, odporúčam zvážiť využitie externého repra alebo kvalitného soundbara. Posunie to audio dojem zo sledovania na ďalšiu úroveň.

Konkurencia

Vyložených konkurentov veľa nemá. LG ani Panasonic tak dobre vybavené 4K LCD nemajú. OLED sú zase o kus vyššie a proti nim má Sony svoje vlastné OLED. Reálne sú hlavné súperi dva. Prvým je Samsung Q80T a druhým je (ako to už býva) minuloročný model od Sony 55X9505G.

Samsung Q80T QLED

Súperia cenou (aj keď Samsung bude nadol padať rýchlejšie), majú podobný počet stmievacích zón (48 u Sony a 50 u Samsungu – pri uhlopriečke 55 palcov). Obaja majú priame podvícení. Samsung sa snaží vyhnúť blooming efektu, ale stojí ho to potlačenie jasu. Naopak, u Sony je blooming efekt viac viditeľný, však dokáže byť aj so zapnutým local dimingem výrazne jasnejší. Ďalej dochádza u Samsung k väčšej strate detailu v tmavých scénach a svetlé prvky vyzerajú na Samsungu oproti Sony tmavšie. Nemožno povedať jednoznačne ktorá je cesta je lepšia, je to skôr o tom čo vám subjektívne viac vyhovuje. U mňa osobne je to podanie od Sony, ale to nemusí byť nevyhnutne rovnaké pre nás všetkých. Za mňa je dôležité poznať silné a slabé stránky oboch prístrojov a podľa voliť z nich môžete podľa svojich preferencií.

Sony má stále lepšie zobrazenie pohybových scén. Upscalling je u oboch na špičkovej úrovni. V HDR vďaka vyššiemu jasu vedie Sony. Pre hráča je voľba jasná, tam vyhráva Samsung na plnej čiare, vďaka nižšiemu input lagu a bohaté podpore funkcií typu Allmi, vrr, G-Sync, FreeSync. Treba uznať, že nižšie input lag stojí Samsung časť post procesov u spracovanie obrazu a u niektorých scén je to poznať. Na jednej strane je sympatické, že Sony kašle na trendy ako je 8K alebo HDMI 2.1, ktoré prevažná väčšina užívateľov nevyužije, ale na druhú stranu je to v očiach verejnosti znevýhodňuje.

Sony XG9505

Jedným z hlavných rozdielov je fakt, že technológia lepších pozorovacích uhlov (X-Wide Angle) je k dispozícii už od veľkosti 55 palcov (vlani sa začínalo až od 75 palcov). Novinkou je tiež veľkosť 49 palcov u rady XH, minuloročná XG to nemala. Čo sa týka kvality obrazu, tak sú si obaja konkurenti pomerne blízki. Z podstaty veci je rozdiel v kontrastnom pomere. To je z dôvodu využitia technológie X-Wide Angle. Tá má (podobne ako obdobná technológie u Samsungu) ľahko negatívny vplyv na hodnotu kontrastu. Aj tak sú hodnoty kontrastu veľmi slušné a hlavne v kombinácii s kvalitne implementovaným local dimmingom vie veľmi pekný výsledok. Pokrytie farebného spektra je lepšie u novšieho modelu, drobným negatívom je zníženie počtu USB portov. Vzhľadovo sú si veľmi podobné, na prvý pohľad je viditeľný rozdiel v podobe stojana.

Ako to už u Sony posledné roky býva, rozdiely medzi jednotlivými rokmi a modely sú pomerne malé. Čo však malý rozdiel nie je je cena. Tá je v tejto chvíli skoro dvojnásobná. Pochopiteľne v prospech staršej XG9505, ktorú môžete kúpiť za 1 000 €. Oproti tomu XH9505 stoja v tejto chvíli neuveriteľných 1 700 €. Všetky ceny sú za veľkosti 55 palcov. Takže tu máme dva fakty. Tým prvý je, že XH9505 je skvelý LCD televízor. Na druhú stranu nákup XH9505 v tejto chvíli nedáva absolútne žiadny zmysel. A to práve z dôvodu XG9505 a výrazne nižšie ceny. Časom pochopiteľne cena XH9505 výrazne klesne, alebo sa XG9505 dopredať. To pochopiteľne mení celú situáciu. Ako sa cena 55XH9505 priblíži k 1 200 € (prípadne sa XG9505 prestane predávať), bude to úplne skvelá kúpa.

Odporúčané nastavenie obrazu

Nejedná sa o dogmu, ale odporúčania, ktoré môžete skúsiť. Jednotlivé obrazovky aj od rovnakého modelu sa totiž môžu líšiť.

  • Nastavenia> Displej> Obraz> Základné> Režim obrazu> Kino
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Základné> Senzor osvetlenia> Vypnuté
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Rozšírené nastavenia> Jas> Jas> 40
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Rozšírené nastavenia> Kontrast> 80
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Rozšírené nastavenia> Úroveň čierne> 55
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Rozšírené nastavenia> Pokročilé zvýraznenie kontrastu> vypnuté
  • Nastavenia> Displej> Obraz> Rozšírené nastavenia> Farebná sýtosť> Živé farby> vypnuté

Podporované typy súborov

  • MPEG1
  • MPEG1/MPEG2PS
  • MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD)
  • MPEG2,AVC/MP4(XAVC S)
  • AVC,MPEG4,HEVC/AVI
  • Xvid,MotionJpeg/ASF(WMV)
  • VC1/MOV
  • AVC,MPEG4,MotionJpegMKV
  • Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM
  • VP8/3GPP
  • MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG
  • WEBM
  • VP9/AC4/ogg/AAC/ARW
Zistiť cenu

Skúste nášho veľkého sprievodca výberom televízora.

7.8 Total Score
Hodnotenie Sony Bravia KD-55XH9505

Keď pominiem OLED, tak je vrcholná rada LCD od Sony tým najlepším čo si môže milovník filmov zaobstarať. Najmä ten čo sleduje Netflix (alebo podobnú sllužbu) a / alebo Blu-ray disky. Podpora Dolby Vision, DTS, Dolby Atmos, vynikajúce spracovanie pohybu a local dimmingu. To všetko sú dôvody prečo stojí za to jej nákup zvážiť. Ako je u Sony zvykom, má tendencie k blooming efektu, ale zase zachováva veľkú mieru detailu aj v tmavých scénach. Taktiež input lag je vyššie ako u konkurencie, ale zase má Sony v hernom režime lepší obraz ako väčšina konkurencie.

Kontrast
6.5
Pozorovacie uhly
7
Farby
8.5
Konštrukcia
8
Dynamické scény
9
Funkcie a výbava Smart tv
8
KLADY
  • Luxusné HDR
  • Vysoký jas
  • Skvelé pozorovacie uhly na VA panel
  • Dolby Vision
  • Má 100 Hz aj u 49 palcov
ZÁPORY
  • Input lag je skôr podpriemerný
  • Cena je relatívne vysoká, najmä pri uvedení na trh
  • Nemá moderné herné technológie typu VRR
  • Nemá HDMI 2.1
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Skóre

      Čo vybrať
      Logo