Recenzia TESLA Robostar T50

Tesla Robostar T50 uspokojí skôr menej náročných užívateľov, ktorým nevadí, že vysávač nie je možné pripojiť na Wi-Fi a výsledok po upratovaní nie je 100%. Ako sa hovorí za málo peňazí, málo muziky. Aby sme mu však len nekrivdili, musíme pochváliť aj niektoré funkcie, ktoré chýbajú drahším modelom. Plusom je tiež možnosť mopovania. Prečítajte si, ako robot obstál v našom teste.

Parametre

Doba nabíjania180 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť55 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie2600 mAh
Výdrž na jedno nabitie110 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanienie
Typ navigácieinfračervené senzory
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,45 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou balenianie
Wi-Finie
Počet hlavných kief1
Počet bočných kief2
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov4
Maximálna výška prekážok1,2 cm
Výška7,8 cm
Priemer30,5 cm
Držadlo na prenášanienie
Pohybnesystematický
Funkcia vytieranieáno
Funkcia vysávanieáno
Počet mopovací utierok1
späť na začiatok ↑

Ovládanie

Na ovládanie vysávača sa používa diaľkový ovládač alebo jedno tlačidlo na tele vysávača. Jedným tlačidlom robota spustíte a tiež zastavíte. Rovnako na jeho tele nájdete hlavné tlačidlo pre zapnutie a vypnutie alebo vyresetovanie robota.

Potenciál vysávače plne využijete len pri ovládaní ovládačom. Je možné si na ňom zvoliť jeden zo 4 upratovacích režimov:

 • automatický,
 • kruhový,
 • pozdĺž stien,
 • naplánovaný.

Ďalej umožňuje aktivovať funkciu TURBO / max, vďaka ktorej sa zvýši sací výkon. Režim je vhodný pre upratovanie kobercov alebo podláh s viacerými nečistotami. Po zapnutí na tele vysávača je defaultne nastavený režim automatický, kedy vysávač po miestnosti jazdia chaoticky a upratuje. Plánované upratovania je možné nastaviť len na diaľkovom ovládači. Vysávač jazdí vždy v rovnakú hodinu každý deň. Nemôžete si teda zvoliť vysávanie každý deň v inú dobu.

Režim kruhový je podobný, ako je u iných vysávačov režim SPOT, ktorý nahrádza metličku s lopatkou. V prípade, že sa vám na zem vysypú nečistoty, stačí sem len postaviť vysávač, ktorý uprace plochu o veľkosti približne 1 m2.

späť na začiatok ↑

Senzory a navigácia

Robot je vybavený infračervenými senzormi bez kamerovej alebo gyroskopickej navigácie, takže sa po izbách pohybuje nesystematicky. Z počiatku môže niektoré časti pri upratovaní vynechať, ale akonáhle si priestor niekoľkokrát prejde, tento neduh viacmenej zmizne. Vysávač je vybavený 13 senzormi. Má senzory proti pádu zo schodov a tiež senzory proti nárazu do nábytku. Do nábytku samozrejme narazí, ale nie v takej rýchlosti. Naviac je vybavený tlmiacim nárazníkom.

späť na začiatok ↑

Údržba

Robotický vysávač je potreba udržiavať tak ako každého iného robota. Pravidelne čistite senzory proti pádu zo schodov a ďalšie, pretože na nič najviac priľne prach. Ak by boli príliš zaprášené, môže sa stať, že nebudú dobre fungovať.

Z bočných rotačných kefiek aj zo smerového kolieska je potrebné pravidelne odmotávať vlasy a ďalšie nečistoty, ktoré sa tu držia. Tiež 3 filtre je potrebná pravidelne čistiť. Využiť na tento účel môžete priložený kefku. HEPA filter ani žiadny iný filter nie je umývateľný pod vodou. Pod vodou je možné umývať iba nádobu na prach a rotačnú kefu.

späť na začiatok ↑

Ako vysáva

Robotický vysávač Tesla Robostar T50 sa radí do nižšej cenovej kategórie, ktoré zodpovedá celkovej spracovanie aj výkon.

Ak nie ste náročným užívateľom, ktorý chce vysávač ovládať odkiaľkoľvek, sledovať štatistík a dostávať upozornenia, s výrobkom si vystačíte. Teslu nie je možné pripojiť k Wi-Fi a ovládať cez aplikáciu. Pre plnohodnotné vysávanie je potrebná používať ovládač, na ktorom si môžete vybrať jeden zo 4 čistiacich režimov, ktoré zahŕňajú tiež plánované upratovania. Rovnako na ňom môžete zvoliť režim MAX alebo turbo, ktorý je vhodný najmä pre vysávanie na kobercoch.

Plánované upratovania je možné si nastaviť na všetky dni v týždni, ale len v rovnakom čase. Nie je možné si v pondelok upratovanie nastaviť na 10:30 a v utorok na 14:00. Vzhľadom na to, že táto funkcia je dostupná len na diaľkovom ovládači, nesmiete ho stratiť.

Vysávač okrem vysávanie tiež dokáže používať mop. Disponuje teda dve zásobníky. Jeden je len na prach a má kapacitu 450 ml, zásobník na vodu disponuje kapacitou 300 ml a integrovaným zásobníkom na prach o kapacite 400 ml. Vysávač teda môže vytierať a vysávať zároveň. Pri mopovania však nedokáže rozoznať koberec, takže v tomto prípade vymopuje aj ho.

Tesla má problém s vysokými kobercami aj inými vysokými prekážkami. Hoci výrobca uvádza, že si robot poradí aj s vysokými prekážkami, nie je tomu tak. Prejde prekážku o maximálnej výške 1,2 cm. Nedokáže tiež automaticky detekovať koberec, aby zvýšil výkon. To musíte vykonať ručne.

Hlavná rotačná kefa je opatrený iba štetinami. U vyspelejších vysávačov sa najčastejšie stretnete s kefou kombinovanou, ktorý disponuje ako štetinami, tak gumovou stierkou. Kombinácia je lepšie, pretože si lepšie poradí ako s tvrdými, tak s kobercovanými plochami. Pozitívne vnímame 2 bočné kefky, ktoré smeti lepšie smerujú k hlavné kefe, takže sa smeti zbytočne neroznáší do celej miestnosti.

Pri upratovaní je vysávač pomerne hlučný a môže sa stať, že mu pri mopovania dôjde voda (najmä v miestnostiach nad 25 m2). Na to vás bohužiaľ neupozorní, takže v tomto prípade, ak si to nevšimnete, jazdí len s špiku mopovací utierkou. Prepúšťanie vody je skôr nerovnomerné. Z počiatku jej prepúšťa pomerne dosť a potom zase málo. Plusové body by sme vysávači udelili za indikátor batérie, ktorý síce ho stav neukazuje v percentách, ale upozorní vás farebným blikaním. Našťastie sa vysávač dokáže dôjsť sám nabiť v prípade, že vyhodnotí príliš slabú batériu.

Pohyb po izbe je nesystematický. Vysávač si poradí so zvieracími chlpmi, ale celkovo nie je výsledok porovnateľný s konkurenčnými drahšími modelmi. Avšak svoju prácu odvedie a iste vám ušetrí prácu s bežným upratovaním. Čo sa týka pomeru medzi dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie, tá je skôr priemerná. Zhruba na 3 hodiny nabíjania dokáže pracovať cca 2 hodiny, čo je prijateľné.

Nevýhodou je, že robot nereaguje na virtuálnú stenu ani magnetickú pásku, takže si musíte priestory, kam nemôže ísť ohraničiť vlastným spôsobom.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • K dispozícii nie je magnetická páska ani virtuálna stena.
 • Nemá madlo na prenášanie.
 • Plánované upratovanie iba v jeden nastavený čas každý deň.
Zistiť cenu
7 Total Score
TESLA Robostar T50

Vysávač je skôr priemerným výrobkom, ktorý svoju prácu zastane, ale výsledky nie sú stopercentné. Po izbách sa pohybuje nesystematicky a občas nemôže nájsť základňu. Nie je možné ho ovládať cez Wi-Fi a plánovanie upratovania je možné len v konkrétnej rovnakú hodinu každý deň. Rotačná kefa neberie príliš dobre vlasy. Plusom je však HEPA filter aj indikátor stavu batérie. Nádobka na vodu nevystačí na vytrenie priestor väčších ako 25 m2.

Výdrž
6.3
Prevádzka
7.5
KLADY
 • indikátor batérie
 • mopovania
 • HEPA filter
 • 2 bočné kefky
ZÁPORY
 • výsledky po upratovaní
 • malý zásobník na vodu
 • rotačná kefa
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre