Recenzia Tommee Tippee Elektronická odsávačka C2N

Tommee Tippee elektrická odsávačka je priemerným, skôr podpriemerným výrobkom. Svojim výkonom ani rýchlosťou sa nemôže porovnávať s inými konkurenčnými modelmi. Prechod z fázy stimulačné do fázy odsávacie nie je automatický, takže je potrebné manuálne prepnúť a fázu zmeniť. Výhodou je sterilizačný box, vďaka ktorému je údržba veľmi rýchla. Prečítajte si, aký záver sme si nad touto odsávačkou mlieka urobili my!

Parametre

Počet fáz2
Prepínanie medzi fázamimanuálny
Pre koľko pŕs1
Regulácia intenzity odsávaniaáno
Objem fľaštičky150 ml
Spôsob prenášaniežiadny
Prevádzkabatériový / sieťový

Charakteristika a ovládanie

Balenie obsahuje

 • 1 fľaša s objemom 150 ml,
 • cumlík,
 • sterilizačnů krabici,
 • 1 nádobku s viečkom na uskladnenie odsatého mlieka,
 • 6x vložku do podprsenky.

Dostupné informácie k tejto elektrickej odsávačke sú veľmi kusé, čo môže byť pre mamičku, ktorá sa rozhoduje o obstaranie odsávačky Tommee Tippee pomerne odradzujúce.

Odsávačka sa dodáva s jedným prsným nadstavcom zrejme univerzálnej veľkosti a výrobcu ďalšie veľkosti nemá v ponuke, rovnako ako nemá v ponuke náhradné diely.

Motor

Tomme Tippee odsávačka môže fungovať ako po pripojení sieťového kábla, tak na 2 tužkové batérie.

Mlieko je možné odsávať len do fľaštičiek od tohto konkrétneho výrobcu pod označením C2N. Odsávať môžete buď priamo do dojčenskej fľaštičky, alebo do zásobníka na mlieko (jedná sa o menší kalíšok, ktorý môžete vložiť do dojčenskej fľaštičky). V oboch prípadoch stačí len naskrutkovať správny vršok. K fľaštičke sa dodáva skrutkovacie viečko s cumlíkom, pre zásobník sa dodáva klasické viečko.

Ako na odsávanie

Pred odsávaním si nezabudnite umyť ruky mydlom. Bradavku opláchnite teplou vodou, ale bez mydla. Vždy sa uistite, či je odsávačka čistá.

Priehľadnú hadičkou spojte odsávačku s motorčekom a do motorku buď vložte batérie, alebo ho pripojte k sieťovému adaptéru, ktorý následne pripojíte do elektriny. Pred odsávaním je dobré si skúsiť ručne z prsia odstříknout.

Odsávanie je dvojfázové. Po priložení prsného nástavca na prso stlačte tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, spustí fáza stimulačné. Potom si mamička môže sama navoliť intenzitu sania. Rozhodovať sa môže medzi 3 stupňami intenzity sania. Po stlačení konkrétneho tlačidla sa u neho rozsvieti svetielko.

Údržba

Pred prvým a po každom odsávania je nutné odsávačku umyť a vyvariť. Údržbu vykonávajte ihneď po dokončení odsávania, aby v žiadnej časti nedochádzalo k zasychaniu mlieka.

O sterilizáciu v horúcej vode v hrnci sa výrobca nezmieňuje, avšak spoločne s odsávačkou je dodávaný tiež sterilizačný box. Do toho stačí jednotlivé časti vložiť, naliať množstvo studenej vody, ktoré odporúča výrobca a zatvorený box zhruba na tri minúty vložiť do mikrovlnnej rúry.

Sterilizované časti utrite čistou suchou utierkou alebo nechajte uschnúť na čistej utierke, ktorá je určená len pre odsávačku.

Ako odsáva

Na Tomme Tippee elektrickú odsávačku sa názory mamičiek rôznia. Niektoré ju vrelo odporúčajú, iné majú opačný názor.

Mamičky uvádzajú, že táto odsávačka splní svoj účel dobre a pomôže aj s rozkojením. Naviac je možné si u nej nastaviť intenzitu sania. Na druhej strane sa stretnete s názorom mamičiek, ktoré môžu tento prístroj porovnať s inými značkami a napospol sa zhodujú na tom, že Tommee Tippee má menší výkon a odsávania trvá dlhšie, než u konkurenčných značiek. Čo sa týka hluku, ten je pomerne intenzívna a ani nezáleží na tom, či si zvolíte rýchlejší alebo pomalší odsávanie.

Táto elektrická odsávačka je dvojfázová, avšak fázy na seba nenadväzujú automaticky. Pri spustení sa samozrejme automaticky spustí fázy stimulačný, avšak prepnutie na odsávacie fáze si mamička volí sama, rovnako ako intenzitu sania. Z nášho prieskumu sa nám oveľa praktickejšie javí odsávačky, ktoré majú spustenie prvej a druhej fázy automaticky naprogramované, keď doba prechodu od stimulačný k sacej fáze vychádza z reálneho času dojčenia bábätka. Týmto naprogramovaným módom disponuje treba elektrická odsávačka mlieka Medela Swing. Prechod zo stimulačnej na odsávacie fázu prebehne automaticky a mamička si len upraví rýchlosť (intenzitu) sania.

Zostavenie odsávačky nie je nijako zložité, stretli sme sa len s názorom, že vloženie gumové vložky do prsného nástavca nejde úplne hladko, ale počas niekoľkých zostavenie na správny grif vloženie ľahko prídete. Negatívne sa musíme vyjadriť k tomu, že výrobca na svojich stránkach bohužiaľ neponúka iné veľkosti prsných nástavcov ani náhradné diely. Veľkosti prsných nástavcov sú pri tom pre pohodlné odsávanie a pre prsník celkovo pomerne zásadné.

Mamičky si chvália, že balenie obsahuje sterilizačné box, do ktorého sa pohodlne zmestia všetky časti odsávačky. Do boxu stačí len naliať odporúčané množstvo vody a k vyvarení dôjde rýchlo v mikrovlnnej rúre. Sterilizácia trvá zhruba 3 minúty. Sterilizačné box vám ušetrí pomerne dosť času, pretože nemusíte čakať, než vám začne vrieť voda v hrnci a následne ďalších 5 minút, než sa jednotlivé časti vyvarí.

Ani cestovanie s Tommee Tippee nie je komplikácií. Vďaka tomu, že prístroj môže fungovať na tužkové batérie, nepotrebujete mať prístup k elektrike. Na druhú stranu je škoda, že motoriek nemá sponu za pas alebo aspoň iné pútko na upevnenie trebárs za nohavice. Vďaka viečku s cumlíkom môžete odsávať priamo do dojčenskej fľaše bez nutnosti prelievanie. Rovnako tak je možné odsávať do zásobníka na mlieko, ktorý stačí zavíčkovat a vložiť do chladničky alebo mrazničky.

Skúsenosti

 • Odsávačka funguje na batérie i po pripojení sieťového adaptéra.
 • Sterilizácia v mikrovlnnej rúre trvá zhruba 3 minúty.
 • Nemá taký výkon ako konkurenčné modely.
 • Má 3 intenzity odsávania.
Zistiť cenu

Hodnotili sme aj lacné odsávačky mlieka?

7.5 Total Score
Tommee Tippee Elektronická odsávačka C2N

Elektrická odsávačka mlieka je skôr podpriemerná v porovnaní s konkurenčnými modelmi. Obstarávacia cena nám príde skôr vyššie, aj keď mamičky si na ňu nesťažujú. Prechod z fázy stimulačné do odsávacie nie je automatický. Mamičky si môžu vybrať z 3 intenzít odsávania. Chýbajú informácie o veľkosti prsných nástavcov a náhradných dielov.

Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo