Recenzia Whirlpool FreshCare+ FT M11 82Y

Ideálna sušička pre rodinu je Whirlpool Fresh Care + FT M11 82Y, ktorá ponúka bohatú programovú výbavu za slušné peniaze. Okrem prevetrávanie bielizne disponuje aj programem, pre uľahčenie žehlenie už suchej bielizne. Čo ďalšie dokáže? To sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu194 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie234 kWh
Hĺbka64,9 cm
Šírka59,9 cm
Výška84,9 cm
Hmotnosť47,5 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov15
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnanie

Programy

U sušičky Whirlpool Frešo Care + nájdete klasické programy pre sušenie bavlny a syntetiky, ale okrem toho aj programy pre sušenie vlny, jemnej bielizne, košeľou, športového oblečenia, džínsov alebo prikrývok. U prikrývok sa neudáva váha, ale iba počet. Je vhodné sušiť vždy iba jednu prikrývku.

Okrem toho si môžete vybrať program pre osvieženie bielizne alebo prevetrávanie až na 6 hodín, ak bielizeň nemôžete po dosušenie ihneď vytiahnuť z práčky. Ku špeciálnym programom sa radí ľahké žehlenie, čo je program, ktorý sa nepoužíva na sušenie mokrej bielizne, ale na narovnanie vlákien u už suchého a zmačkaného bielizne.

Pri programoch si môžete nastaviť aj úrovne sušenia (na žehlenie, na ramienko, sušenie k uloženiu a extra sušenie) a čas sušenia (30, 60, 90, 120, 180 minút).

Názov programuMaximálna náplň v kg
Eco Bavlna8
Mix4
Posteľná bielizeň8
Košeľe3
Šport4
PrikrývkyLen jeden kus
Džínsy3
Jednoduché žehlenie
Osvieženie
Rýchle0,5
Farebné8
Hodváb0.5
Vlna1
Jemné prádlo2
Syntetika4

Funkcie

Aby bolo sušenie a následná práca s bielizňou čo najefektívnejšia, ponúka sušička niekoľko užitočných funkcií.

 • Odložený štart – umožňuje odloženie štartu sušenie na vami požadovanú dobu.
 • Rýchle – sušiace proces sa zrýchli.
 • Fresh Care + – jedná sa o funkciu, ktorá môže byť aktívna až 6 hodín po dokončení cyklu sušenia, ak bielizeň zo sušičky nemôžete ihneď vytiahnuť. Zabraňuje šíreniu baktérií kontrolou teploty a otáčaním bubna. Túto funkciu je možné aktivovať aj v prípade, že využijete funkciu odloženia.
 • Zámok tlačidiel – zámok uzamkne všetky tlačidlá okrem ovládacieho prvku Zapnuté / Vypnuté.
 • Koniec cyklu – na konci sušenia sa ozve dlhé zvukové znamenie. Oceníte ho v prípade, keď štandardné bzučiak nie je počuť napríklad preto, že máte sušičku mimo obytnú plochu na príklad v technickej miestnosti.
 • Mute – umožňuje vypnutie všetky zvukovej signalizácie. Ak všetku zvukovú signalizáciu vypnete, budete počuť ju iba pri hlásení porúch.

Ako suší

Sušičku Whirlpool FreshCare FTM11 82YEU je možné napojiť na odpad alebo vylievať zásobník na kondenzát, ktorý má kapacitu 5 l. Výhodou tejto práčky je, že zadný filter je samočistiaci, takže vám odpadnú starosti s jeho údržbou. Ostatní sa však udržiavať musí.

Veľkou výhodou sú senzory vlhkosti, ktoré upravujú dobu sušenia na základe úrovne vysušenie. Podľa toho sa tiež mení čas programu, ktorý môžete sledovať na displeji. Sušička disponuje slušnou programovú výbavou. Radi by sme spomenuli funkcie Fresh Care +, ktorá zaistí, že sa bielizeň v bubne bude za optimálnej teploty prevetrávať ešte ďalších 6 hodín po skončení programu. Zamedzí tak jeho pokrčenie a tiež množeniu baktérií.

Dĺžku sušenia sa môžete nastaviť podľa seba rovnako ako úroveň sušenie. Páči sa nám tiež program ľahké žehlenie, ktorý je určený pre suché prádlo, ktoré je príliš pokrčené a jeho žehlenie by preto bolo náročné. Program vlákna vyrovná a bielizeň sa potom bude lepšie žehliť. Samozrejmosťou je tiež program Refresh, ktorý bielizeň osvieži. Je vhodné ho však používať skôr na čistú bielizeň, ktoré nevábne vonia. Po osvieženie si ho budete môcť opäť vziať na seba.

Plusom sú programy na sušenie športového oblečenia, džínsov alebo prikrývok, čo je program, ktorý nie je bežnou programovú výbavou sušičiek. Sušička sa ľahko ovláda, ale je škoda, že u otočného voliča nie sú opísané programy v slovenčine. Nájdete tu len všeobecné symboly. Trochu nás zamrzelo, že trieda účinnosti kondenzácie je len B (a po dokončení programu je bielizeň skutočne o niečo vlhkejšie, než u špičkových sušičiek), čo by sme od spotrebičov tejto značky nečakali. Energetická trieda A ++ tiež nie je najúspornejší a rozdiel v spotrebe medzi A ++ a A +++ je celkom markantný.

Jediné, čo nám u sušičky chýba je osvetlenie bubna, ktoré býva štandardnou výbavou aj lacnejších spotrebičov a tiež to, že smer otvárania dvierok nie je možné zmeniť.

Zaujíma vás, ako si táto sušička stojí v porovnaní s konkurenciou? Prečítajte si náš veľký porovnávací test sušičiek a vyberte si tú pravú.

Zistiť cenu
6.8 Total Score
Whirlpool FreshCare+ FT M11 82Y

Sušička ponúka nadštandardnú programovú výbavu a poteší aj rad užitočných funkcií. Ako zástupca menujme Fresh Care +, ktorá bielizeň jemne prevetráva až 6 hodín po dokončení sušenia. U sušičky nám chýba osvetlený bubon, popisky programov okolo voliča a to, že smer otvárania dvierok nie je možné zmeniť. Celkovo patrí do ľahkého podpriemeru, kam ju našťastie radia aj jej cena. Aj v tejto cenovej hladine však možno nakúpiť výhodnejšie, najmä vďaka nijako excelentnú spotrebe.

Sušenie
7
Spotreba
7
Rýchlosť
6
Hlučnosť
6
Výbava
8
KLADY
 • programová výbava
 • funkcie
ZÁPORY
 • osvetlenie bubna
 • trieda účinnosti kondenzácie B
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo