Recenzia Whirlpool wfc 3c23 pf x

Umývačka pre veľké rodiny s kapacitou 14 sád poteší bohatou ponukou programov a tiež celou radou užitočných funkcií. Len máloktorá umývačka umožňuje pridávať riadu počas umývacieho cyklu alebo disponuje programom pre polovičnú náplň. Čím všetkým vás táto umývačka prekvapí sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Typvoľne stojace
Možnosť podstavbynie
Šírka60 cm
Kvalita umývanie75
Kvalita sušenie80
Spotreba75
Funkcie60
Dĺžka programu70
Hlučnost43 dB
Cena za jedno umývanie0,17 €
Energetická triedaA++
AquaStopáno
Pripojenie na teplú vodunie
Počet programov8
All-in-one tabletyáno
Displejáno
Odložený štartáno
Počet sád riadu14
Detská poistka / zámokáno
Zvuková signalizáciaáno
Svetelná signalizácianie
Vypnutie po domytínie
Otvorenie po domytínie
Umiestnenie príborovvýsuvná zásuvka
Polohovateľný horný kôšáno
Automatický programáno
Dĺžka umývanie220 min.
Polovičná náplňáno
Indikátor nedostatku soliáno
Indikátor nedostatku leštidlaáno
Trieda účinnosti umývaniaA
Trieda účinnosti sušeniaA
Ročná spotreba vody2660 l
Ročná spotreba elektriny265 kWh
Výška85 cm
Hĺbka60 cm

Whirlpool WFC 3c23pfx je ideálnú umývačkou do veľkej domácnosti. Táto voľne stojaca umývačka pojme až 14 súprav riadu, a navyše je počas prevádzky pomerne tichá (len 46 dB). Pre umývanie v noci má navyše špeciálny program, ktorý hluk ešte zníži.

Poteší určite možnosť skráteného programu alebo umývania riadu len v jednom koši. O ochranu proti pretečeniu sa stará hadica s funkciou Aquasafe.

Umývačka bohužiaľ nepatrí do najúspornejší energetickej triedy A +++, ale iba do A ++, čo sa prejaví najmä na spotrebe energie. Príjemne nás však potešila pomerne malá spotreba vody vzhľadom ku kapacite umývačky.

späť hore ↑

Ovládanie

Indikátor nedostatku soliáno
Indikátor nedostatku leštidlaáno
Detská poistka / zámokáno
Zvuková signalizáciaáno
Svetelná signalizácianie

Ovládanie i kontrola umývacieho procesu je vďaka viditeľnému displeji jednoduchá. Displej disponuje tlačidlom pre zapnutie a vypnutie, tlačidlom pre voľbu programu, tlačidlom pre funkciu Multizone (toto tlačidlo pri dlhšom stlačení zamkne ovládací panel), tlačidlom pre funkciu PowerClean (slúži tiež ako voľba typu umývacieho prostriedku), tlačidlom pre odložený štart a tlačidlom pre spustenie či pozastavenie programu.

Ako jeden z mála spotrebičov umožňuje táto umývačka zamknutie ovládacieho panela, čo oceníte najmä v momente, keď doma máte malé deti.

Na displeji môžete sledovať čas do konca umývania. Nad ovládacími prvkami nájdete svetelné ukazovatele.

späť hore ↑

Vnútorné usporiadanie a materiály

Ako väčšina umývačiek má aj táto od Whirpoola vnútorné steny a filter z nerezu. Disponuje dvoma umývacími ramenami a ďalšími tryskami.

Príbory sa skladajú do výsuvné zásuvky na príbory v hornej časti. Horný drôtený šuplík je možné výškovo nastaviť a disponuje dvoma sklopnými policami po stranách. Výškové nastavenie vykonávajte len vtedy, ak je kôš prázdny. Dolná drôtený kôš má dve rady pre naskladanie tanierov. Tŕne sú na dvoch častiach sklopné, takže môžete vytvoriť väčší priestor pre uloženie väčšieho riadu.

V dolnom koši nájdete špeciálne držiaky, ktoré vám po sklopení umožní do umývačky pohodlne, a pritom s ohľadom na priestor umiestniť aj také riady ako sú panvičky alebo plech. Spodná časť umývačky je navyše vybavená niekoľkými tryskami, ktoré sa využívajú na umývanie silne zašpineného riadu.

späť hore ↑

Umývacie programy a sušenie

Tento pomocník do domácnosti sa pýši 8 užitočnými programami, medzi ktoré sa okrem iného radia aj tichý a rýchly program.

Úsporný program je referenčný. Trvá zo všetkých programov najdlhšie, ale pri umývaní má najnižšiu spotrebu vody a energie.

Autosenzor čiže 6th Sense dokáže sám určiť mieru znečistenia a podľa toho zvoliť optimálny program pre umývanie.

Program Intenzívny by ste nemali používať na krehké riady. Hodí sa predovšetkým pre veľmi silne znečistený riad. Denné umývanie využijete pre bežne zašpinený riad za kratší čas. Tichý je vhodný predovšetkým na umývanie v noci. Výkon je optimálna.

Mierne znečistený riad je možné umyť na krátky program Rapid 30′. Na riadu by nemali byť zaschnuté zvyšky. Program na sklo sa tiež niekedy nazýva program Krištáľ. Riad náchylné na vysoké teploty umýva pri nižšej teplote.

Predumytie sa hodí v prípade, že bude celú umývačku zapínať až neskôr. Počas tohto programu sa nepoužíva žiadny umývací prostriedok.

Nemilo nás prekvapilo, že po dokončení programu sa umývačka automaticky nevypne. K vypnutiu dôjde až po určitej dobe, keď sa s umývačkou nič nedeje. Ihneď po dokončení programu však musíte umývačku vypnúť ručne.

Názov programuSpotreba vody v litrochDĺžka v minútachTeplota v ° C
Autosenzor7-1485-18050-60
Studené predumytie4,512
Sklo11,510045
Rýchly93050
ECO umývanie9,522050
Denné umývanie139050
Nočný program pre umývačky riadu1521050
Intenzivní1617065
späť hore ↑

Ďalšie funkcie

Multizone – Ak máte len malé množstvo riadu, je možné ho naskladať buď len do horného, ​​alebo spodného koša a vybrať si, v ktorom koši má byť riad umytý.

Power Clean – Funkciu využijete v prípade, že chcete umývať silne znečistený riad. Na tento účel sa využíva niekoľko trysiek navyše, ktoré sa nachádza v spodnej časti. Preto by malo byť najšpinavšie riadu umiestnené dole.

Odložený štart – Začiatok umývanie si môžete naplánovať podľa seba. Start je možné odložiť najmenej o 30 minút a najviac o 24 hodín.

Blokovanie tlačidiel – Ak 3 sekundy podržíte tlačidlo Multizone, dôjde k zablokovaniu tlačidiel. Rovnakým spôsobom tlačidla i odblokujete.

Prášok / tableta – Pri voľbe tejto funkcie si môžete prispôsobiť priebeh programu podľa toho, aký umývací prostriedok používate. Funkciu zapnite, ak používate kombinované tablety. Ak používate sypký prášok, funkcia by mala byť vypnutá.

Vypúšťanie – Využijete v prípade, že chcete cyklus zastaviť a zrušiť. Ak dlhým stlačením tlačidla štart a prerušenie programu, prebiehajúci program sa zastaví a umývačka vypustí vodu.

Okrem toho je možné do umývačky pridávať riad ešte počas programu. Stačí len otvoriť dvierka, pridať riad a stlačiť tlačidlo spustiť / pozastaviť. Umývací cyklus bude pokračovať tam, kde bol prerušený. Pokiaľ dôjde k náhodnému prerušeniu programu, napríklad otvorením dvierok alebo výpadkom elektrickej energie, stačí stlačiť tlačidlo spustiť / pozastaviť a cyklus bude pokračovať tam, kde skončil.

späť hore ↑

Spotreba a náklady na umývanie

 • Cena vody v SR: 3 € za 1 m3 (1 000 litrov)
 • Cena elektriny v SR: 0,15 € za 1 kWh.
 • Spotreba vody pri jednom umývacom cykle Eco: 9,5 litrov
 • Spotreba elektriny pri jednom umývacom cykle Eco: 0,94 kWh

Cena za jedno umývanie na program Eco (referenčný program pre energetický štítok) je cca: 0,1695 €

(0,5 * 0,15) + (0,0095 * 3) = 0,141 (elektrina) + 0,0285 (voda) = 0,1695 €

Tento údaj platí len pre program Eco. Pri ostatných umývacích programov závisí od nastavení programu, množstvo riadu, reálnom zašpinenia riadu, kvalite vody, kvalite umývacích prostriedkov, atď.

Whirlpool wcio 3o32 pe patrí ku relatívne úsporným umývačkám na trhu. Je nenáročná ako na spotrebu elektriny, tak vody v porovnaní s inými spotrebičmi o rovnakom počte sád. Ako drobnú nevýhodu vidíme nie príliš variabilné nastavenie odloženého štartu.

Zistiť cenu
7.7 Hodnotenie
Whirlpool wcio 3o32 pe

Whirlpool wcio 3o32 pe sa radí k pomerne úsporným spotrebičom ako v spotrebe vody, tak v spotrebe elektriny. Navyše pojme 14 súprav riadu a pri odolné špine umožňuje aktivovať špeciálne trysky, ktoré zvýšia účinok umývania. Spokojní sme aj s programovou výbavou a výpočtom užitočných funkcií, ktorými výrobok disponuje. Jediné, čo nás prekvapilo je možnosť odloženého štartu po hodine a len po dobu 12 hodín.

Kvalita umývanie
8
Kvalita sušenie
7.5
Spotreba
9
Funkcie
6.5
Dĺžka umývanie
7.5
KLADY
 • programová výbava
 • polovičná náplň
 • 14 súprav riadu
 • trysky
ZÁPORY
 • odložený štart
Pridajte svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre