Skúsenosti s Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Xiaomi MI Air Purfigier 2S je v roku 2018 novinkou na trhu čističiek vzduchu. Jeho výrobcom je spoločnosť so zavedenou tradíciou Xiaomi, ktorý sa pýši chytrými výrobky do domácnosti, ktoré vám majú uľahčiť život. Toto svoje poslanie splnila aj u tejto čističky, ktorá disponuje nielen celým radom automatických senzorov, ale aj možnosťou pripojenia na Wi-Fi ovládanie cez aplikácie vo vašom smartfóne.

Parametre

Príkon29 W
Hmotnosť4,5 kg
Hlučnosť (najnižšia)31 dB
Vzduchový výkon310 m3/h
Ionizátornie
Typ filtraHEPA
Diaľkové ovládanieWi-Fi
Výška52 cm
Šírka24 cm
Hĺbka24 cm
Indikátor výmeny filtraáno
UV lampanie
HEPA filterH13
Uhlíkový filteráno
Ovládanie skrze telefónáno
Svetelný senzoráno
Doporučená veľkosť miestnosti32 m2
Počet rýchlostí ventilátora3

Predstavenie

Obstaranie čističky nie je práve najlacnejšie, ale v parametroch, ktoré ponúka je obstarávacia cena nižšia ako u konkurentov ponúkajúcich výrobky s podobnými parametrami.

Výška výrobku je 52 cm, šírka a hĺbka 24 cm. Aby správne fungoval, je potrebné ho postaviť ideálne do výšky pása, takže by sme ho odporúčali postaviť na nižší stolík. Výška výrobku je totiž sama o sebe hraničná.

Telo je tvorené ABS plastovým krytom, ktorý je posiaty viac ako 900 otvormi, cez ktoré sa filtruje vzduch. Čistý vzhľad dopĺňa čierne koliesko, čo je displej. Na čističke nájdete 2 ovládacie tlačidlá. Jedno sa nachádza na hornej strane prístroja a slúži na prepínanie módu, druhé na zadnej strane slúžia pre ovládanie displeja a vypínanie výrobku.

Malý OLED displej na prednej strane zobrazuje informácie týkajúce sa množstva atmosférických častíc (PM), aktuálnu teplotu v miestnosti a tiež vlhkosť v miestnosti, respektíve okolo čističky, ďalej z neho vyčítate aktuálnej filtračný režim a pripojenie na Wi-Fi. Regulácia jasu je automaticky regulovaná pomocou zabudovaného horného senzora. Akonáhle senzor vyhodnotí, že je v izbe šere alebo tma, jas displeja automaticky stlmí, aby vás nerušil treba počas spánku. Prístroj však umožňuje OLED panel úplne vypnúť.

Senzor svetla je umiestnený vedľa tlačidla pre zmenu filtračného režimu. Zvoliť môžete z 3 režimov:

 • automatický – čistička pracuje sama na základe vyhodnotenia najrôznejších informácií,
 • užívateľský režim – nastavíte si individuálne požiadavky na čistenie vzduchu,
 • nočný režim – zmierňuje intenzitu hluku.

Zadná strana čističky je opatrená veľkými dvierkami, za ktorými sa ukrýva HEPA filter. Ten sa dodáva štandardne a skladá sa z 3 vrstiev. Vďaka tomu zachytí peľ, vlasy alebo pavučiny a iné mikroskopické baktérie. Čistička je teda vhodná najmä do domácností k alergikom. Rozhodnúť sa však môžete aj pre antiformaldehyd filter, ktorý pohlcuje zápachy, plyny a škodlivé látky, takže je vhodný predovšetkým pre fajčiarov alebo antibakteriálny filter.

K filtru sa ľahko dostáva, jeho výmena je ľahká, ale ak by ste si predsa len nevedeli s výmenou rady, pomôže vám s ňou návod umiestnený na zadnej strane dvierok. Výmena filtra by sa mala vykonávať zhruba po pol roku. Obstarávacia cena nového filtra je však celkom vysoká, pohybuje sa okolo 40 euro.

Na zadnej strane nájdete ďalšie tlačidlo, ktoré slúži pre resetovanie prístroja alebo zhasínanie displeja. Vedľa neho sa nachádza laserový snímač prachu, ktorý je dôležitý najmä pre automatický chod prístroja.

Ovládanie môžete vykonávať buď mechanicky, alebo pomocou aplikácie Mi Home, ktoré stiahnete ako pre Android, tak pre Apple. Využívanie aplikácie nie je nutné. Vďaka nej však svoju čističku budete môcť ovládať aj na diaľku. Upozorní vás aj na výmenu filtra a ďalšie aspekty. V podstate na telefóne uvidíte všetky informácie, ktoré zobrazuje aj displej. Výhodou je, že si môžete upraviť manuálny / užívateľský režim, nastaviť si automatické zapnutie aj vypnutie, ovládať zvuky a ďalšie.

Ako pracuje

Obsluha aj inštalácia prístroja je veľmi jednoduchá. Stačí ho len vybaliť a začať používať. Príkon 29 W vám prezradí, že jeho spotreba nie je nijako závratná. V bežnom režime prístroj spotrebuje 4,8 W, čo je menej ako bežná spotreba úsporné žiarovky, takže sa nemusíte báť, že by jeho prevádzka zruinoval vašu peňaženku.

Veľmi jednoduché je ovládanie displeja, páči sa nám, že je možné ho úplne vypnúť, čo oceníte predovšetkým, ak čističku budete používať v noci v spálni. Tiež nočný režim stojí za to, že pretože hluk vydávaný prístrojom čo najviac minimalizuje. Celkovo je hlučnosť čističky 31 dB, čo ju radí medzi veľmi tiché modely.

Výrobok je vhodný do priestorov o rozlohe 37 m2 a jej výkon je 310 m3 / h, čo je poriadne výkonný stroj. HEPA filter sa skladá s 3 častí. 1. zachytí veľké nečistoty, ako je prach alebo vlasy. 2. odstráni patogénne baktérie a drobné častice s veľkosťou mikrónov, 3. uhlíková časť si poradí so vstrebávaním škodlivých látok (napr. formaldehyd).

Kvalitu čistenie vzduchu ocenia najmä alergici. Po mesačnom používaní sa filter zanesie zhruba o 30%, ale všetko záleží na tom, v akej miestnosti čističku používate a tiež aké je okolité prostredie. Čo nás rozhodne nepotešilo, je obstarávacia cena nového filtra, ktorá sa pohybuje okolo 40 eur. A to je dosť!

Zistiť cenu

Prehľad ďalších čističiek vzduchu.

6.5 Total Score
Hodnotenie Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Čistička vzduchu je rozhodne dobrým pomocníkom. Navyše ju môžeme označiť pojmom dobrý pomer cena / výkon. Vo svojej cenovej kategórii ponúka funkcie, ktoré sú charakteristické pre oveľa drahšie výrobky. Praktická je možnosť ovládania odkiaľkoľvek vďaka aplikácii a možnosti pripojenia na Wi-Fi. Poteší tiež jednoduché obsluha. Jediné, čo nás zamrzelo, je cena nového filtra.

Čistenie
6
Pohodlie
7
Spotreba
8
KLADY
 • nízka spotreba
 • jednoduché ovládanie
 • Wi-Fi
 • dostupné ďalšie typy filtrov
 • nízka cena
ZÁPORY
 • obstarávacia cena nového filtra
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo