Recenzia Xiaomi Mi Band 3

Fitness náramok môže byť skutočným „darom z nebies“ pre všetkých hračičky. Môžu sledovať svoju dennú i spánkovú aktivitu a zároveň dokáže prijímať notifikácie z telefónu. Predchodca tohto modelu s poradovým číslom 2, patrí vo svojom odbore k bestsellerom. Preto je jasné, že jeho nástupca prináša mnoho očakávania. Takže otázky sú jasné. Dokáže prekonať svojho predchodcu a má cenu zo staršieho modelu prechádzať na novšie?

Parametre

Veľkosť displeja0,75 palcov
Rozlíšenie displeja128 x 80
Bluetooth4.2
Kapacita batérie110 mAh
Výdrž batérie20 dní
Váha20 g
Podpora odAndroid 4.4+ / iOS 9.0+

Porovnanie Xiaomi Mi Band 3 vs Xiaomi Mi Band 2

 Xiaomi Mi Band 3Xiaomi Mi Band 2
Uhlopriečka0,78 palca0,42 palca
Rozlíšenie128 x 80 px72 x 40 px
Ovládanietlačidlo + dotykový displejtlačidlo
Kapacita batérie110 mAh70 mAh
Výdrž batériecca 20 dnícca 20 dní
VodeodolnosťIP67*5ATM*
Cenacca 25 Eurocca 35 Euro

* Jedná sa o rozdielnu metodiku, nový model by mal zniesť väčšiu hĺbku, ale rovnako by som sa s nimi nepúšťal do potápania

Najväčším rozdielom je displej a možnosť zobraziť viac informácií u notifikácií. V prípade vlastníctva predchádzajúcej verzie nákup odporúčam nadšeným fanúšikom. Ostatné musí zvážiť, či im nový model prinesie niečo navyše.

Design

U tak jednoduchého zariadenia nie je moc o čom hovoriť. Vzhľadovo fitness tracker zodpovedá svojmu predchodcovi, len je o niečo väčší. Silikónový náramok je v podstate totožný. Náramok je vodeodolný a u vodeodolnosti nájdete označenie ATM 5. Teoreticky a v laboratórnych podmienkach by mali vydržať hĺbku až 50 metrov pod hladinou. V praxi je vďaka vášmu pohybu tlak vody oveľa väčšie a takú hĺbku by som rozhodne neriskoval. To znamená, že s nimi môžete plávať, ale na hĺbkové potápanie vhodné nie sú. V krabici nájdete náramok, nabíjací kábel a čierny remienok. Ďalšie idú bez problémov objednať z Číny (cca 1 Euro) a za chvíľu bude iste slušná ponuka aj v našich e-shopoch. Okrem toho ide zaobstarať aj kovový alebo kožený, ktoré sú pochopiteľne o niečo drahšie.

Opäť tu máme OLED displej, tentoraz je jeho uhlopriečka 0,78 palca. Displej je dotykový a skrze neho ide príjemne ovládať. Pozitívna zmena ale nenastala len pri veľkosti, ale aj u čitateľnosti na slnku. Stále sa síce nemôže rovnať mobilným telefónom a za letného počasia budete na displej mhouřit oči.

Batéria

Kapacita batérie sa oproti predchádzajúcej verzii zvýšila skoro na dvojnásobok, napriek tomu je výdrž batérie v zásade rovnaká ako tomu bolo v predchádzajúcom prípade. Môže za to kvalitnejší displej, ktorý má vyššiu spotrebu. Odhadovaná výdrž je okolo 15-20 dní podľa frekvencie používania. Ak vás zaujíma, za ako dlho sa nabije na plnú kapacitu, tak je to len niečo málo cez hodinu. Nabíja sa cez kábel s USB konektorom.

Čo dokáže

Na prvý pohľad na náramku vidíte aktuálny dátum a čas, predpoveď počasia a prípadné notifikácia z vášho telefónu – zmeškané hovory, správy alebo e-maily. Vďaka väčšiemu displeju si konečne prečítame správu celej, u e-mailu vidíme odosielateľa a jeho predmet. Bežne používané aplikácie typu Gmail alebo Whatsapp zvláda skvele. Zobrazuje sa posledných päť notifikácií a môžete si zobraziť aj obsah správy, Keď je moc dlhá, tak stačí ťahať prstom do strany. Má sa vyrábať aj verzia, ktorá podporuje NFC (umožní platby prostredníctvom náramku), avšak v tejto chvíli sa ešte predávajú verzia bez neho.

Zjednodušene povedané, je to fitness náramok, ktorý vie sledovať to, koľko krokov za deň prejdete, vzdialenosť a spálené kalórie. K tomu príde sledovanie srdcového tepu a sledovanie fáz spánku. Všetky tieto informácie môžeme sledovať napríklad v aplikácii Mi Fit, alebo sa dajú dostať do Google Fit. Pomocou aplikácie Mi Fit dôjde aj na spárovanie s mobilným telefónom. Podporované sú obe mobilné platformy, Android aj iOS. Niektoré pohybové aktivity dokáže prístroj celkom presne rozpoznať – chôdza, beh alebo jazda bicykli. Ďalšie musíte odštartovať ručne sami.

Asi premýšľate, ako je na tom presnosť prejdenej vzdialenosti. Nie je dokonalá. Keďže prístroj nemá GPS a prejdenú vzdialenosť počíta podľa akcelerometra v, je teda o niečo menej presná ako pri telefóne. Berte ju ako orientačné. Keď sa nebudete upierať k absolútnym číslam, ale skôr porovnávať jednotlivé denné hodnoty medzi sebou tak to nemusíte riešiť. Presnosť merače tepu je na tom ešte o fúz horšie. Rozhodne sa nemôže rovnať profesionálnym prístrojom a rozhodne podľa neho nemôžete dodržiavať odporúčanú frekvenciu pri behaní. Len tak pre zaujímavosť, čím ste zpocenější, tým mi príde presnosť horšie. Posledná časť sa týka presnosti merania spánkovej aktivity. Tá dokáže relatívne presne trafiť čas, kedy zaspíte, ale keď chvíľu bez pohybu ležíte, tak senzory oklamete a myslia si, že spíte.

Systém a ovládanie

Displej sa podobne ako u chytrých hodiniek aktivuje pozdvihnutím zápästí smerom k tvári. Super vlastnosť je, že ju môžete v nastaveniach nastaviť, aby to fungovalo len cez deň a svetlo vás nerušilo v noci počas spánku.

Keďže sa jedná o relatívnej novinku, môžete sa k vám (ak budete kupovať v zahraničí) dostať aj verzia v čínštine. Keby sa tak stalo, tak tu je odkaz na návod na nahranie angličtiny.

Ak budete kupovať v SR, tak by sa k vám mala dostať už verzia v angličtine. V nej sa slovenské znaky nezobrazovali korektne – telefón Honor 9 – nahrádzajú sa otázniky. To čitateľnosti správy moc nepridá.

Zistiť cenu

Ďalšie hodnotené inteligentné náramky.

9 Total Score
Xiaomi Mi Band 3

Keď vezmeme do úvahy, čo všetko tento malý prístroj vie a ako málo stojí, tak sa jedná o fantastickú kúpe. Napriek tomu má svoje drobné muchy. Rovnako ako u predchádzajúcej generácie je ním kvalita remienka, ktorý nie je z nijako kvalitného materiálu a možno očakávať, že postupom času odíde - praskne v tenkej časti okolo jadra. Samozrejme ide kúpiť nový, v rôznych farbách. Druhou je v tejto chvíli podpora zobrazenia českých znakov. Možno očakávať, že sa to v budúcnosti s aktualizáciami zlepší, rovnako ako u minulej generácie.

Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Čo vybrať
      Logo