Recenzia Xiaomi Mi5

Čínska firma Xiaomi predstavila svoju novú vlajkovú loď, higendový smartphone Mi5. Ako je na tom Mi5 v porovnaní s Galaxy S7? Dokáže neznámy telefón ustáť porovnaní s takými velikánmi, ako sú spomínaná S7, Huawei P9 alebo LG G5? A v čom je háčik, keď Xiaomi dokáže ponúknuť takýto telefón prakticky za polovičnú cenu ako Samsung? Má niekde Mi5 zásadný nedostatok, alebo len nemá premrštenú cenu?

Parametre

Na výber sú tri varianty. Dve majú označenie Xiaomi Mi5 a líšia sa iba kapacitou internej pamäte 32 vs 64 GB. Najvyššia varianta sa volá Xiaomi Mi5 Pro a má 128 GB internej pamäte, 4 GB RAM a vyššie takt procesora.

Hmotnosť129 g
RAM3 (4) GB
Rozlíšenie displeja1 920 x 1 080
Veľkosť displeja5,1 palcov
Výška144,5 mm
Šírka69,2 mm
Hĺbka7,2 mm
Hlavný fotoaparát16 Mpx
Veľkosť pamäte32 (64/128) GB
Kapacita batérie3 000 mAh

Recenzia na notebookcheck.net

(notebookcheck.net)

 • Veľmi nízka váha
 • Dokonalý výkont
 • Skvelý pomer cena / výkon
 • Priemerná kamera
 • Priemerná kvalita zvuku

Nový vlajkový model čínske firmy, Xiaomi Mi5, na prvý pohľad zaujme. Svojou výbavou dáva jasne najavo, že ide o higendový telefón so všetkým potrebným. Že tomu tak skutočne je, o tom nás presvedčila štedrá hardvérová výbava, váha len 129 gramov aj vysoko kvalitné lesklé prevedenie.

Predná i zadná strana krytu telefónu je chránená ochranným sklom Gorilla Glass 4. Mi5 sa pýši precízne zaoblenými rohmi a všetky časti krytu na seba perfektne lícujú. Aj napriek tomu, že je hrúbka telefónu len 7,2 mm, zadná kamera je plne zapustená do tela smartphonu a nevyčnieva. Kovové tlačidlá po bokoch aj tlačidlo domov dávajú na prvý dotyk poznať, že ide o telefón vyššej triedy.

A čo nám Xiaomi MI5 vlastne ponúka? V základe máme k dispozícii 32 (64 nebo 128 vo vyššej variante) GB miesta (po odpočítaní operačného systému 21,8/53,8/117,8 GB), to bohužiaľ nie je možné navýšiť, ale podľa našich skúseností by mal priestor bohato stačiť. Batérie podporuje rýchlonabíjanie, čo ocenia najmä časovo vyťažení ľudia. Inak musíme zhrnúť, že Wi-Fi, kompas, signalizačná LED dióda aj Miracast fungujú na jednotku. Miracast v spojení s Android TV od SONY šliapal ako hodinky a prepojenie mobilu s TV odporúčame, je to výborná vychytávka.

Telefón beží na Androide 6.0.1 Marshmallow a je doplnený o užívateľské prostredie MIUI verzie 8. Vďaka tomu si môžete nastaviť grafické tému telefónu, a dokonca oddeliť bežný profil od súkromného, ​​aby ste mali svoje citlivé dáta chránené.

MI5 pripojíte k ostatným zariadeniam cez Bluetooth 4.2, NFC alebo prostredníctvom širokopásmovej Wi-Fi s podporou ac štandardu, takže aj pásma o frekvencii 5 GHz. V testoch rýchlosti Wi-Fi pripojenie MI5 prekonala v downloade aj pridania LG G5, OnePlus 3 i Huawei P9, a to o viac ako 10%.

Pri testovaní kvality hovoru sa ukázalo, že reproduktor je dostatočne hlasný, takže nebudete mať problém s telefonovaním ani v rušnejšom prostredí. Kvalita mikrofónu je taky veľmi slušná. Hlas znel prirodzene a bolo mu rozumieť každé slovo.

Zadná kamera pri testoch príjemne prekvapila. Je na skoro podobnej úrovni ako Samsung Galaxy S7 alebo OnePlus 3. Pri plnom svetle nebudete mať problém s fotením detailov, vrátane makro záberov, ale aj vzdialených scenérií. V horších svetelných podmienkach kamera dobre filtruje šum, ale za cenu vyššiu neostrosti, pretože predlžuje dobu expozície. Predná kamera zvláda rovnako veľmi slušné zábery, aj keď v porovnaní so zadnou samozrejme nie tak kvalitné. Video vie MI5 nahrávať zadnou kamerou vo 4K a s frekvenciou 30 snímok za sekundu. Nutné dodať, že vyzerá naozaj dobre.

Displej Xiaomi MI5 je výborne vyvážený. Teplotu farieb zobrazuje takmer ideálne. Jas displeja je rovnomerný a líšia sa v čiastkových častiach len nepatrne. To prispieva aj presnému zobrazenie farieb. V testoch nás síce nepresvedčil kontrast 1137: 1, aj keď výrobca uvádza 1500: 1, ale aj tak je to slušný výsledok. Pri zhrnutí všetkých nameraných hodnôt, sa Xiaomi MI5 umiestnil uprostred medzi konkurenciou. Síce ľahko stráca na Galaxy S7 a HTC 10, ale za sebou necháva LG G5, OnePlus 3 i Huawei P9.

Vo výkonu pri testoch Xiaomi MI5 strčil do vrecka aj Galaxy S7. Jediný konkurenčný model, ktorý sa môže svojím výkonom MI5 rovnať, je OnePlus 3. Telefón v testoch reagoval rýchlo a plynule na všetky OŽIADAVKY. Počas skúšania neprišli ani raz do situácie, kedy by softvér nestíhal. Za to si rozhodne čínski inžinieri zo Xiaomi zaslúži uznanie.

Pokiaľ ide o kvalitu a výdrž batérie, Xiaomi MI5 mierne stráca na dvojicu Galaxy S7 a OnePlus 3, ale ostatné konkurenčné modely poráža. Rozdiely ale ani z jednej strany nie sú nijak markantné, takže môžeme konštatovať, že batéria je zodpovedajúca highendovému telefónu. So svojou výdržou 8 hodín a 24 minút pri plnej záťaži by mala na bežné používanie bohato stačiť. Ale večer budete nabíjať asi každý deň.

Najlepšia ponuka

Recenzia na cnet.com

(cnet.com)

 • Perfektný dizajn
 • Bezchybný výkon
 • Slušná kvalita fotiek
 • Nedá sa navýšiť pamäť

Tento telefón si ľudia často pletú so Samsungom Galaxy S7. Mi5 sa mu skutočne na prvý pohľad podobá. Musíme ale dodať, že pokiaľ ide o cenu, vedie na plnej čiare Mi5 a pritom ani nemuseli v Číne toľko ubrať zo schopností, ktoré tento telefón má.

Xiaomi Mi5 sa vyrába v troch verziách, pričom testovali stredný variant s 64 GB úložného priestoru a telom chráneným 3D sklom. Vyššia variant ponúka dokonca 128 GB priestoru a keramickou ochranu krytu.

Dizajn telefónu sa podľa nás podaril na výbornú. Už prostý fakt, že si ho ľudia plietli s Galaxy S7 hovorí za všetko. Skutočne precízne zaoblenie rohov, minimálna hrúbka aj presne vpasovaný displej tvorí kompaktný celok, ktorý vás zaujme. Keď k tomu pridáme, že sa telefón výborne ovláda (aj vďaka kovovým tlačidlám) a skvele padne do ruky aj do vrecka, musíme uznať, že sa zovňajšok podaril na výbornú.

Zadná 16Mpix kamera presvedčila, že pri dostatku svetla dokáže vykúzliť skvelé snímky. Síce v porovnaní s Galaxy S7 trošku stráca, ale to na výsledku skoro nie je poznať. Jediným drobným detailom sú o fúz přepálenější farby, kvôli ktorým fotky občas vyzerajú až moc sýte, inak nie je čo vytýkať.

Pokiaľ ide o výkon, tak pri porovnaní Xiaomi Mi5 s Galaxy S7 oba telefóny dosahovali približne rovnaké výsledky, čo je dôkaz vysokej kvality. Xiaomi MI5 na každú požiadavku zodpovedal rýchlo a plynulo. Keď chcete fotiť, stačí stlačiť tlačidlo a behom okamihu je telefón pripravený zachytiť podarenú momentku aj prekrásnu panorámu. Rovnako svižný je aj pri hraní hier.

Softvérovo Mi5 stojí na Androide 6.0, ale k tomu Xiaomi tradične pridáva novú verziu MIUI prostredie, ktoré opravuje nedostatky v zabezpečení a pár ďalších drobných nedodělávek čistého Androidu. Navyše toto užívateľské prostredie skrýva pár praktických vychytávok, ako je napríklad zapnutie baterky (dióda pri zadnej kamery) pri dlhom stlačení tlačidla domov.

Batéria Mi5 je dostačujúce. Pri bežnom používaní telefón vydržal bez nabíjania celý deň. To síce nie je tak skvelé ako Galaxy S7, ktorému ešte pár desiatok percent večer zostáva, ale podľa nás plne dostačujúce.

Recenzia na theverge.com

(theverge.com)

 • Prepracovaný dizajn
 • Vynikajúci výkon
 • Skvelý pomer cena / výkon
 • Priemerná kamera

Xiaomi Mi5 je svojím spôsobom unikát na trhu highendových telefónov. Nielen že ponúka porovnateľný dizajn i výbavu ako ikony typu Galaxy S7, ale k tomu všetkému ešte stojí polovicu. Podľa nás ide o jeden z najlepších TOP telefónov, pokiaľ ide o pomer cena / výkon.

Ako sme už naznačili, Mi5 nás zaujala už na prvý pohľad prepracovanosťou svojho dizajnu. Nielen že telefón pôsobí kompaktne a všetky časti do seba presne zapadajú, ale navyše skvele padne do ruky a výborne sa ovláda. Je vidieť, že nad rozmiestnením jednotlivých častí telefónu dizajnéri dlho premýšľali. Displej má okolo seba len minimum nutného priestoru, ktorý je tým pádom využitý maximálne efektívne.

Výkon pri testoch doslova ohromil. Procesor Snapdragon 820 bežal ako hodinky a na každý dotyk telefón zodpovedal okamžite a plynulo. Okrem toho musíme vyzdvihnúť predovšetkým výkon LTE. Sťahuje vážne rýchlo.

Kamera Mi5 je slušná, dokonca veľmi slušná, ale ešte by sme stále našli isté rezervy v porovnaní s tými najlepšími. Tu je ešte určitý priestor na zlepšenie. Trebárs v porovnaní so Samsungom Galaxy S7 nie je hĺbka farieb a ostrosť tak dokonalá. A keď ide v prípade Mi5 o higendový model, čakali sme od neho skrátka o niečo viac.

V základe beží MI5 na Androidu 6.0. To ale nie je samozrejme všetko. Telefón sa totiž môže pochváliť užívateľským prostredím MIUI verzie 8. Ten ponúka veľa vylepšení v ovládaní, ktoré je tak užívateľsky príjemnejšie. Okrem iného je samozrejmosťou jednoduchšia správa aplikácií, rýchlejšie a efektívnejšie skratky a tak ďalej. K tomu sa sluší dodať, že MIUI sa pravidelne aktualizuje, takže máte vždy k dispozícii aktuálne nejdotaženější spôsob ovládania telefónu.

Odporcovia čínskych značiek by mohli namietať, že je Xiaomi Mi5 len ďalší napodobňovaním Galaxy S7 pre chudobných, podobne ako napríklad OnePlus X. S tým ale rozhodne nemôžeme súhlasiť. Síce je pravda, že v niektorých oblastiach Mi5 na Galaxy S7 ešte stráca, ale rozhodne nie nejako zásadne. Dokonca sa v niektorých ohľadoch môžu smelo rovnať. Keď k tomu vezmeme do úvahy obstarávaciu cenu, Xiaomi Mi5 je veľmi kvalitným konkurentom pre všetky špičkové modely konkurencie a má čo ponúknuť.

Konečný verdikt

Xiaomi MI5 je vynikajúci higendový telefón, ktorý sa môže smelo radiť po bok najlepších súčasných telefónov. Okrem toho, že ponúka luxusný dizajn prepracovaný do najmenšieho detailu, má rozhodne čo ponúknuť aj z hľadiska výkonu a použitie.

Hlavnými prednosťami MI5 je podľa nás parádny výkon, vďaka ktorému nebudete mať problém telefón využiť prakticky na čokoľvek, bez toho aby sa spomalil, alebo sa dokonca začal kosiť. Okrem výkonu je to už spomínaný dizajn a vynikajúca cena.

V neposlednom rade by sme radi vyzdvihli rýchlosť LTE pripojenie. Pretože sa MI5 stala v doterajších testoch jedným z vôbec najrýchlejších smartphonov s LTE. Rovnako tak podpora širokopásmové Wi-Fi siete je veľkým plusom.

Drobné rezervy má Xiaomi MI5 v kvalite kamery, zvuku a možno výdrži batérie. Pri všetkých spomínaných ide ale len o drobné nedostatky. Zrátané a podčiarknuté od nás Xiaomi MI5 dostáva 90%. A musíme dodať, že sme zvažovali aj plný počet.

Najlepšia ponuka