Recenzia Xiaomi Roborock S5 Max

Hľadáte spoľahlivého pomocníka, ktorý za vás vysaje a vytrie? Skúste to s Xiaomi Roborock S5 Max. Ten má inovovanú nádobku na vodu, ktorá je elektronicky riadená. Môžete si tak nastaviť intenzitu prepúšťanie vody. Pozadu nezostáva ani nastavenie úrovne vysávania. Zaujíma vás, či má robot nejaká úskalia? Áno našli sme ich, ale prezradíme ich až v recenzii.

Parametre

Doba nabíjania240 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť60 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie5200 mAh
Výdrž na jedno nabitie180 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanieáno
Typ navigácielaserová
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,46 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniav aplikácii
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief1
Počet bočných kief1
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov3
Maximálna výška prekážok2 cm
Výška9,65 cm
Priemer35 cm
Držadlo na prenášanienie
Pohybsystematický
Funkcia vytieranieáno
Funkcia vysávanieáno
Počet mopovací utierok1

Čo je nové

Roborock S5 Max je nástupcom obľúbeného Roborocka S5. Od svojich predchodcov S4 a S6 sa, čo sa týka vzhľadu toľko nelíšia, ale z hľadiska výbavy tú značný posun je, a to predovšetkým v oblasti vytieranie.

Ďalšou zmenou je bočná kefka. Štetinovú totiž vystriedala silikónová. Nesmieme zabudnúť ani na elektronicky riadenú nádobku na vodu, ktorá je väčšia než u S5 a tiež možnosť nastavenia intenzity vytieranie a vyznačenie „no mop“ zón. Okrem toho si môžete v aplikácii nastaviť zníženie sania vákuového motora a uprednostniť vytieranie.

Z hľadiska dizajnu nejde o nič úplne revolučného. Klasický vzhľad, ktorému v prostrednej časti dominuje LIDAR (metóda diaľkového merania vzdialenosti). V prednej časti nájdete dve tlačidlá: domov a štart / koniec. Chýba tlačidlo SPOT, čo je škoda. Ide totiž o často používané tlačidlo, ktorého hľadanie v aplikácii je zbytočne zdĺhavé.

Horná otváracia časť ukrýva nádobku na prach, náčinie pre odstránenie nečistôt z filtra a kefy, diódu Wi-Fi pripojenie a tlačidlo reset.

Na spodnej strane nájdete niekoľko senzorov proti pádu zo schodov, nabíjací piny, všesmerové koliesko, kombinovanú rotačnú kefu a bočnú kefku, ktorý má u tohto modelu päť ramien. Tá nekončí štetinami, ale jedná sa o celogumovú konštrukciu. Avšak ani tá nezaistia 100% odstránenie nečistôt z rohu miestnosti.

Veľkou inováciou prešla nádoba na vodu. Zatiaľ čo u S5 je držiak mopu zároveň nádobou na vodu a prepúšťanie vody sa riadi gravitáciou, S5 Max má samostatný držiak mopu a samostatnú nádobu na vodu. Prepúšťanie vody je riadené elektronicky, takže sa nemusíte báť, že by sa v pokojovom režime pod nádobkou tvorila kaluž vody. Vďaka novému spracovaniu má nádobka väčší objem vody, a to 290 ml. Vďaka pružinovému systému je na mop vyvíjaný konštantný tlak 300 g po celú dobu mopovania.

Ovládanie

Robota je možné ovládať pomocou tlačidiel na tele, ale maximálny potenciál využijete v prípade, že si stiahnete aplikáciu. Na rozdiel od aplikácie pre S5 umožňuje S5 Max viacúrovňové mapy, čo využijete napríklad v prípade, že máte viacpodlažný dom. Pri každej mape si potom môžete vytýčiť zakázanej zóny vytieranie a vysávanie alebo virtuálne steny.

Viacúrovňové mapy je možné aktivovať v možnosti nastavenia pod označením Upraviť mapu. Robot sa vydá priestor preskúmať, následne si uloží jeho mapu a vy ju potom môžete premenovať.

Štandardne je možné v aplikácii nastaviť výkon vysávania a vytieranie, ďalej plánovanie upratovania. Rovnako tu nájdete informácie spojené s údržbou vysávača a históriu upratovania.

V aplikácii je možné nastaviť selektívne upratovanie izieb. Môžete si teda vybrať konkrétnu oblasť, ktorá sa má vyčistiť vo stanovenú dobu. Okrem toho si môžete aj presne nastaviť vysávanie a vytieranie pre každú zónu inak. Táto možnosť je k dispozícii len vtedy, keď si robot nakreslí celú mapu domu, v ktorej vytvoríte zóny.

Nastavenie mopu

Vzhľadom k tomu, že je u tohto modelu pozornosť smerovaná práve na vytieranie, neprekvapí, že aplikácia Mi Home alebo Roborock umožňuje štyri nastavenia mopu: najnižšie, nízky, stredný a vysoký prietok. Pre čistenie mokrého neporiadku si vystačíte s nižším nastavením. Zaschnuté škvrny vyžadujú vyšší prietok.

Nastavenie vysávanie

Tiež výkon vysávania je možné regulovať, a to v piatich úrovniach: najnižšiu sania, tichý chod, vyvážený výkon, turbo a max. Najnižšia sanie je ideálne pre prípad, kedy chcete iba mopové. Maximálny výkon je potreba pre vysávanie koberca.

Senzory a navigácia

Roborock S5 Max sa pýši najnovšou navigačnou technológiou Roborock, ktorá sa volá Adaptívne dynamické plánovanie trasy. To znamená, že si robot vyberie optimálny čistiaci trasu v závislosti od tvaru miestnosti. Vysávač teda priestor vysáva čo najefektívnejšie vo vzťahu k obrysu miestnosti. Pre orientáciu v priestore využíva laserovú navigáciu. V praxi to potom funguje veľmi dobre.

Ako vysáva

Robot si skvele poradí s akýmkoľvek typom podlahy. Skvelých výsledkov dosiahne tak na tvrdej podlahe, tak tam, kde máte koberce. Je pravda, že koberce je lepšie vysávať na vyšší výkon, ale vďaka tomu sú výsledky skvelé. Z koberca na 98% vysaje drobné nečistoty, ktoré môžeme prirovnať k mletej káve, ale poradí si aj s väčšími nečistotami, medzi ktoré patrí napríklad podstielka pre domácich miláčikov. Ani väčší neporiadok, napríklad cereálne krúžky nebudú na koberci problémom.

Aj na tvrdej podlahe si bez problémov poradí s rozsypanú kávou, podstielkou pre zvieratá alebo cereáliami. Ak bývate so psom či mačkou, oceníte, že robot pozbiera aj chlpy z ich kožuchu. A to sa veľakrát nepodarí ani klasickému vysávaču. Je trochu škoda malého zásobníka na prach, ktorého objem je len 0,46 l, čo nie je úplne málo. Ale spravidla sa môžete stretnúť s objemom aspoň 0,5 l.

Ako sme už napísali, pozornosť je u tohto modelu venovaná predovšetkým vytieranie. A aké sú výsledky? Vďaka elektronicky riadenému vytieranie perfektné! To samozrejme neznamená, že by ste mali klasický mop vyhodiť do popolnice, avšak v porovnaní s predchodcom Roborock S5 je vytieranie určite niekde inde. Možnosť nastavenia prepúšťanie vody uľahčuje ako vytieranie čerstvých, tak zaschnutých škvŕn. Vytieranie zaschnutých škvŕn nie je 100%, ale rozhodne sú výsledky lepšie ako u klasickej S5.

Spoločne s robotom toho veľa navyše nedostanete, čo je trošku škoda. Nedostanete HEPA filter navyše, ani mopovací utierku navyše, nieto napríklad bočnú kefku. To je trošku škoda. Tiež zamrzí, že aplikácia nie je v slovenčine.

Zistiť cenu
8.5 Total Score
Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysávač nielen skvele vysáva, ale aj vytiera. To je zásluhou elektronicky riadené nádoby na vodu, u ktorej si môžete nastaviť intenzitu prepúšťanie vody. Prepracovaná aplikácia ponúka viacúrovňové mapy, plánovanie upratovania, zakázanej zóny pre vytieranie aj vysávanie a tiež virtuálne steny. Hľadáte maximálne výkonný vysávač, ktorého obstarávacia cena vás neprivedie na bubon? Práve ste ho našli!

Výdrž
7.4
Prevádzka
9.2
KLADY
 • pokročilé vytieranie
 • prepracovaná aplikácia
 • nastavenie intenzity prepúšťanie vody
 • viacúrovňové mapy
 • no go a no mop zóny
ZÁPORY
 • chabé príslušenstvo
 • komunikácia v angličtine
 • chýba tlačidlo SPOT
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo