Recenzia Xiaomi Roborock S6 Pure

Hľadáte moderný spôsob vysávania a vytierania, ktorý vás neunaví? Zoznámte sa s vysávačom Xiaomi Roborock S6 Pure, ktorý ponúka viacúrovňové mapy, mopovanie a individuálne nastavenia čistenia pre každú miestnosť. Ak však chcete elektronicky riadené dávkovanie vody, hľadajte iný model. Prečítajte si, čo ponúka model S6 Pure.

Parametre

Doba nabíjania360 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť60 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie5200 mAh
Výdrž na jedno nabitie180 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno (aplikácia)
Funkcia dokončiť upratovanieáno
Typ navigácielaserová
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,46 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou baleniaáno (aplikácia)
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief1
Počet bočných kief1
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov3
Maximálna výška prekážok2 cm
Výška9,65 cm
Priemer35 cm
Držadlo na prenášanienie
Pohybsystematický
Funkcia vytieranieáno
Funkcia vysávanieáno
Počet mopovací utierok1

Čo nájdete v balení

Spolu s vysávačom Xiaomi Roborock S6 Pure dostanete nádobu na prach s objemom 0,46 l, nádržku na vodu s objemom 180 ml, handričku na vytieranie, dokovaciu stanicu a plastovú podložku, ktorá sa pripevní k stanici. Táto kapacita je vhodná na vytieranie až do veľkosti približne 100 m2. Oceníte, ak necháte nádobu na vodu pripojenú k vysávaču. Keďže mopovanie je riadené gravitáciou, čo znamená, že voda tečie sama, táto podložka slúži na zachytávanie vlhkosti. Nemusíte sa však obávať, že by zo zásobníka unikalo extrémne množstvo vody. Ide skôr o bezpečnostný prvok. Sama už dlho používam Roborock Sweep One S50, ktorý má funkciu mopovania navrhnutú rovnako ako S6 Pure, a nikdy sa mi nestalo, že by mi po mopovaní zo zásobníka vytiekla voda.

Vráťme sa však k baleniu. Súčasťou sú aj náhradné „zátky“ na vypúšťanie vody a príručka. Je trochu škoda, že nedostanete napríklad náhradnú handričku na vytieranie alebo náhradný HEPA filter. Toto zariadenie som dostala spolu so zariadením Sweep One S50.

Zoznámenie sa s vysávačom

S6 Pure je k dispozícii v čiernej a bielej farbe. Osobne uprednostňujem biely, pretože na ňom nie je toľko vidieť prach ako na čiernom. Matný povrch je príjemný. Vďaka matnej povrchovej úprave sa nemusíte obávať odtlačkov prstov, ktorých je na lesklom povrchu ako šafranu.

V prednej časti vysávača nájdete dva ovládacie prvky, ktoré však majú naraz 3 funkcie.

 • Ikona domčeka – návrat do dokovacej stanice a po dlhšom stlačení aktivuje režim SPOT.
 • Ikona zapnutia/vypnutia – na zapnutie a vypnutie vysávača.

Predná časť a boky vysávača sú vybavené snímačmi. 4 snímače proti pádu sa nachádzajú na spodnej časti. Na spodnej strane sa nachádza aj kombinovaná rotačná kefa so štetinami a silikónovými stierkami, ako aj nabíjacie kolíky a všesmerové koliesko. Bočná strana je vybavená vylepšenou päťramennou bočnou kefou, čo je evolučný posun oproti modelu S50 alebo Roborock Xiaowa Lite. Vďaka päťramennej konštrukcii dokáže kefa pozbierať viac nečistôt z rohov a ťažšie prístupných miest v porovnaní s modelmi s trojramennou kefou. Je to naozaj vidieť. Tento typ bočnej kefky má samozrejme aj ďalší člen rodiny, model S5 max.

Polovica hornej strany je otvárateľná. Pod poklopom nájdete priestor na nádobu na prach, miesto na uloženie čistiaceho nástroja, kontrolku Wi-Fi a tlačidlo resetovania. V hornej časti vákua dominuje LIDAR (používaný na diaľkové meranie vzdialenosti).  Zadná časť vysávača má vetracie otvory.

Ovládacie prvky

Keď je robot úplne vybitý, nabíjanie trvá približne 6 hodín. Vďaka automatickému dobíjaniu však nabíjanie nikdy netrvá tak dlho. Keď kapacita batérie klesne na určitú úroveň, robot sa automaticky dobije. Na jedno nabitie dokáže robot vysávať až 2,5 hodiny, čo z hľadiska plochy predstavuje 250 m2. Samozrejme, ide o ideálne podmienky. Čím náročnejší je „terén“ vysávača, tým menšia je celková čistená plocha.

Robota možno ovládať manuálne pomocou tlačidiel, ktorých funkcia je opísaná vyššie. Jeho plný potenciál však môžete využiť len vtedy, ak si do smartfónu stiahnete vhodnú aplikáciu.

Aplikácia

S6 Pure môžete ovládať buď pomocou aplikácie Xiaomi Home alebo Roborock. Obe aplikácie ponúkajú takmer identické funkcie. Pripravte sa, že aplikácie sú iba v angličtine, čo je trošku škoda, na druhú stranu na trhu nie je príliš vysávačov, ktoré by ponúkali navolenia slovenčiny. Aplikácia podporuje viac zariadení, takže ak ju už používate, stačí len zo zoznamu vybrať ďalšie zariadenia a pridať ho. Párovaním vás aplikácia prevedie krok za krokom. Dôležité je, aby ste doma mali Wi-Fi sieť 2,4 GHZ. Ak si nie ste istí, túto informáciu zistíte na svojom routeru.

Akonáhle spárujete robota s telefónom, je vhodné vykonať aktualizáciu softvéru. Vzhľadom k tomu, že vývojári na aplikáciu stále pracujú, je možné že sa od seba každá verzie nadrobno líšia.

Po rozkliknutí prístroja, v našom prípade robotického vysávača, sa vám na hlavnej stránke ukáže veľkosť upratovanej plochy, stav batérie a čas upratovania. Ďalšie podrobné nastavenia nájdete po kliknutí na tri bodky.

Odporúčame v aplikácii zapnúť možnosť detekcie kobercov. To znamená, že vysávač sám rozpozná, kedy nabehnete na koberec, ktorému prispôsobí intenzitu sania. To je veľa promakná vychytávka, ktorú určite oceníte.

Aby sa v aplikácii objavila mapa, je potrebné nechať robota prejsť celý dom. Robot si dokáže vďaka funkcii Floor Plan zapamätať až 3 mapy, čo je rozhodne pokrok od predchádzajúcej Sweep one S5 a Xiaowi Lite. S5 Max viacúrovňovými mapami disponuje tiež.

Akonáhle si vysávač naskenuje mapu, môžete ju rozčleniť na jednotlivé miestnosti, ty si pomenujete a môžete pre nich naplánovať individuálne vysávanie podľa svojich požiadaviek. Vysávač sa pohybuje najskôr okolo stien a následne jazdí systematicky sprava doľava. Vďaka kombinácii dát získaných z laserového senzora vzdialenosti LIDAR, gyroskopu, rýchlomera a akcelerometra dokáže určiť najlepšiu trasu upratovania.

Upratovanie extrémne náročných miest necháva vysávač až na koniec, ale nemusíte sa báť, vždy sa k nim vráti. Do mapy môžete nielen pridať pomenovanie izieb, ale aj virtuálne steny alebo zakázané zóny.

V aplikácii je možné nastaviť 4 úrovne výkonu vysávania:

 • tichý,
 • vyvážený,
 • turbo,
 • max.

U Sweep One S5 bolo ešte možné zvoliť režim mopovania, kedy došlo k zníženiu výkonu sania. U tohto modelu možnosť chýba. Stačí iba pripojiť nádobku s vodou a mopovací utierkou, nastaviť priepustnosť vody pomocou pohyblivého jazdca, čo je zmena oproti spomínané Sweep One S5, a začať vytierať.

Senzory a navigácia

Robotický vysávač má celkovo 14 senzorov. O plynulú orientáciu v priestore sa stará vylepšený algoritmus SLAM s prediktívnou schopnosťou. Robot má LIDAR, gyroskop a akcelerometer. Samozrejme, na spodnej strane sa nachádzajú snímače proti pádu zo schodov. Môže sa bez obáv pohybovať po domácnosti, a hoci môže občas naraziť na menšiu prekážku, nejde o nič závažné, čo by mohlo ohroziť zdravie vysávača alebo predmetov vo vašej domácnosti.

Ako vysáva

V prvom rade treba povedať, že vysávač dokáže aj pri najnižšom výkone povysávať aj ovsené vločky, čo pri nižšom výkone iných vysávačov nie je bežné. Pri najvyššom sacom výkone sa dosahuje tlak až 2 000 Pa. Hodnota 2 000 Pa je bežná hodnota a možno ju považovať za slušnú. Na trhu sú aj vysávače s nižším tlakom približne 1 800 Pa. Pri vysávaní múky zostanú na podlahe najprv stopy po škvrnách, ale po skončení vysávania po nich nebude ani stopy.

Budete s ním spokojní aj pri vysávaní kobercov. Na kobercoch s kratším vlasom však musíme odporučiť vysávať viac. Na kobercoch s dlhým vlasom nie sú výsledky vysávania také ohromujúce. Ako som už napísala, perfektná je funkcia detekcie koberca, pri ktorej robot automaticky zvýši sací výkon. Nie je teda potrebné nastavovať ho ručne v aplikácii.

Objem nádoby na vodu pri vysávaní je 180 ml, čo je o 80 ml viac ako pri predchádzajúcom modeli Sweep one S5. Zároveň je to však oveľa menej ako pri modeli Roborock S5 Max, ktorého objem je 290 ml a uvoľňovanie vody je riadené elektronicky. Roborock S6 Pure uvoľňuje vodu len gravitačne. V podstate jazdí a keď sa utierka dotkne podlahy, uvoľní sa voda. Vďaka posuvnému jazdcovi môžete nastaviť vyššiu alebo nižšiu intenzitu uvoľnenia. Na nádobu však nie je vyvíjaný stály tlak, takže sa nespoliehajte na to, že mop odstráni napríklad zaschnuté škvrny. Pri vytieraní robot najprv prejde po obvode miestnosti a potom začne upratovať smerom do stredu miestnosti.

Na trhu je aj verzia S6 maxV, ktorá sa od nami recenzovanej líši tým, že má navigáciu pomocou kamery, čo jej umožňuje lepšie rozlišovať objekty. Má tiež väčšiu kapacitu nádrže na vodu. Telefón S6 Pure nemá fotoaparáty, ale nemusíte sa obávať, že by narážal do predmetov a nábytku. To sa v skutočnosti nestáva. Napriek tomu je lepšie odstrániť menšie predmety zo zeme, ak nechcete, aby ich nasal do zásobníka. Model S6 maxV sa dá kúpiť za približne 500 €, zatiaľ čo cena modelu S6 Pure sa už blíži k 350 €. Ide o významný rozdiel, ktorý hrá do kariet lacnejšiemu modelu.

Pokiaľ ide o hladinu hluku, v najtichšom prípade sa pohybuje okolo 55 dB. V najvyšších hodnotách môže dosahovať hodnoty tesne nad 60 dB. To sú veľmi slušné hodnoty pre robotický vysávač. Napriek tomu nemôžem odporučiť sledovanie televízie počas práce (akéhokoľvek) robotického vysávača.

Je trochu škoda, že vysávač dokáže rozpoznať koberec pri vysávaní, ale nie pri vytieraní. Ak má teda pripojenú nádržku na vodu, bude vytierať aj koberec. Roborock S5 Max napríklad umožňuje v aplikácii nastaviť zóny bez mopovania.

Porovnanie

Ako sa dá Roborock S6 Pure porovnať s Roborock S5 Max, Roborock Xiaowa Lite, Roborock Sweep one S5 alebo S6 MaxV?

 Roborock S6 PureRoborock S5 MaxRoborock Sweep one S5Roborock Xiaowa LiteRoborock S6 MaxV
funkcia stieraniaanoanoanoneano
kapacita batérie mAh52005200520026005200
objem nádoby na odpad ml0,460,460,480,640,46
objem nádrže na vodu ml180290100290
viacúrovňové mapyánoánonienieáno
maximálna hladina hluku dB6060676564
navigácialaseroválaseroválaserováinfračervené snímačelaserová
bočná kefapětiramennýpětiramennýtříramennýtříramennýpětiramenný
Približná cena v €350400350250500
Zistiť cenu

Chcete robotický vysávač s elektronicky riadenou reguláciou vody?

7.8Expert Score
Xiaomi Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure určite uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Ponúka viacúrovňové mapy a individuálne nastavenie pre každú miestnosť. Samozrejme, virtuálne steny a zakázané zóny sú označené. Pri mopovaní je trochu škoda, že nedokáže rozpoznať koberec a zastaviť mopovanie, hoci pri vysávaní koberec rozpozná. Mopovanie sa bohužiaľ nedá ovládať elektronicky, ale je možné ho ovládať jednoduchším spôsobom priamo na nádrži na vodu. Mopovaním sa dá odstrániť len prach, nie zaschnutá špina. Menšou nevýhodou môže byť aplikácia v angličtine.

Prevádzka
8.7
Výdrž
6.8
Plusy
 • Vylepšená nádoba na vodu
 • Väčší objem nádoby na vodu
 • Viacúrovňové mapy
 • Pomenovanie miestnosti
 • Rozpozná koberce
Zápory
 • Dávkovanie vody nie je riadené elektronicky
 • Aplikácia v angličtine
 • Mopuje tiež koberce

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo