Samsung Galaxy Buds (Buds+, Buds Pro, Buds Live) veľké porovnanie + recenzie

Pozrieme sa na celý rad bezdrôtových slúchadiel Buds, Buds +, Buds Pro a Buds Live. Každá varianta ponúka iné prednosti a inú cenu. Po prečítaní nášho porovnania si urobíte lepší obraz o tom, akú variantu využijete. Okrem toho sa môžete tešiť na porovnaní s konkurenčnými modelmi od Huawei, Sony alebo Applu. Nebudeme vás nudiť detaily, ale zhrnieme všetko podstatné. Ideme na to.

Naše hodnotenie

NázovCelkom
1.Samsung Galaxy Buds ProZistiť cenu
98%
2.Samsung Galaxy Buds+Zistiť cenu
93%
3.Samsung Galaxy BudsZistiť cenu
91%
4.Samsung Galaxy Buds LiveZistiť cenu
91%

Parametre

Ako si stojí jednotlivé modely z hľadiska parametrov?

 BudsBuds+Buds ProBuds Live
Prevedenieštupľovéštupľovéštupľovékôstkové
Konštrukciauzavretáuzavretáuzavretáotvorená
Mikrofónáno – 2áno – 3áno – 3áno – 3
PripojenieBluetooth 5.0Bluetooth 5.0Bluetooth 5.0Bluetooth 5.0
True Wirelessánoánoánoáno
Funkcieovládanie hlasitosti, hlasový asistent
prijímanie hovorov, prepínanie skladieb, hlasový asistent,

prijímanie hovorov, prepínanie skladieb, hlasový asistent,

prijímanie hovorov, prepínanie skladieb, hlasový asistent,
Stupeň krytiaIPX4IPX2IPX7IPX2
Ďalšie vlastnostináhradne štuple, púzdronáhradne štuple, púzdronáhradne štuple, púzdropúzdro
Frekvenčný rozsahneuvedenéneuvedenéneuvedené20 Hz až 20 kHz
Potlačenie šumunienieaktívneaktívne, čiastočné
Celková výdrž batérie v h.13222829
Batérie slúchadiel v h.61188
Batérie puzdra v h.7112021
Nabíjaniebezdrôtové a USB-Cbezdrôtové a USB-Cbezdrôtové a USB-Cbezdrôtové a USB-C
Hmotnosť slúchadlá v g66,36,35,6
Hmotnosť púzdra v g4039,644,942,2
Rozmery slúchadlá v mm19,2 x 17,5 x 22,522,5 × 17,5 × 19,220,5 × 19,5 × 20,827,3 × 16,5 × 14,9
Rozmery púzdra v mm26,5 x 70 x 38,826,5 × 70 × 38,827,8 × 50,0 × 50,250,2 × 50,0 × 27,8

Rozdiely v tvare a typu sú pochopiteľné. Okrem základnej a prvej verzie (tá má dva), majú všetky ostatné tri mikrofóny.

Ďalším dôležitým rozdielom je odolnosť proti prachu a vode, ktorá je v prípade Buds Pro skutočne impozantná a ťažko hľadá konkurenciu.

Zaujímavým rozdielom je aj výdrž batérie. Čo je pre všetky modely spoločné je možnosť bezdrôtového nabíjania a USB-C konektor.

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds

Základný model rady Buds ničím neurazí ale ani nenadchne. Chýba mu aktívne potlačenie šumu a nevyniká ani výdržou batérie. Za to má parádný zvuk v plnej škále a v tomto ohľade je porovnateľný s AirPods. Naviac sú Galaxy Buds o niečo lacnejšie a pre Android kompatibilnejší.

Obsah balenia

Vo vnútri škatuľky s nápadným lesklým nápisom Buds nájdete puzdro so slúchadlami, ktoré májú tvar kapsule alebo tablety. Slúchadlá sú v ňom uložené vertikálne. Pretože sú malá, môžete mať zo začiatku problém s ich vyťahovaním. Po niekoľkých pokusoch ale prídete, ako na to.

V krabičke ďalej nájdete USB-C kábel na dobíjanie púzdra, ktoré ale podporuje aj bezdrôtové dobíjanie, a taky dva páry náhradných štupľov zvyšných veľkostí (tretia pár už je na slúchadlách). Môžete si tak zvoliť veľkosť špuntov podľa svojich uší, aby slúchadlá dokonale tesnila.

V čom Galaxy Buds vynikajú

Výhodou je vyladený dizajn sprevádzaný kompaktnými rozmermi. V porovnaní s väčšinou konkurenčných modelov od Huawei alebo Apple sú Galaxy Buds menšie a menej rušia celkový vzhľad majiteľa alebo majiteľky. Je to ale vec zvyku. Slúchadlá dobre drží v ušiach a nevypadávajú ani pri behu či cvičení.

Rovnako malé je v porovnaní s konkurenciou taky nabíjacie puzdro. Tu síce jasne víťazí Apple, ale ostatné značky majú zvyčajne skôr väčšie puzdrá než Galaxy Buds. Zaujímavý je podlhovastý tvar nabíjacieho puzdra. Obvyklejšie je guľatý, ako napríklad u Huawei FreeBuds 3 alebo štvorcový u Apple AirPods.

Parádna kvalita zvuku

Hlavnú devízou Galaxy Buds je kvalita zvuku. V porovnaní s konkurenciou jasne prehrávajú len so Sony wf-1000xm3, ktoré sa v tomto ohľade stavajú nepochybne na prvú priečku. Inak sú porovnateľné s AirPods alebo FreeBuds Pro. To poteší všetkých milovníkov kvalitného počúvania obľúbených skladieb, ale nielen ich.

K tomu je potrebné pripočítať plusové body za ekvalizér s piatimi možnosťami vyváženia hudby. Dokonca nechýba ani dynamický mód, kedy sa slúchadlá prispôsobujú prehrávanej muzike a snaží sa ju vybalansovať na čo najlepšiu kvalitu. Rovnakým plusom sú taky soft a clear módy počúvania. Prvý zjemňuje, druhý posilňuje rozdiely medzi nástrojmi a vokály.

Rýchle hľadanie i nabíjanie

Keď slúchadlá niekam založíte, nájdete ich ľahko, ak budú v dosahu Bluetooth signálu vášho telefónu. Pomocou mobilu je lokalizujete natotata. Slúchadlá totiž zapípajú, takže už si nebudete musieť lámať hlavu, kde zostali zastrčené. To sa bude hodiť hlavne po ranu, keď sa nám bežne stáva, že sme roztržitejší, než by sa nám hodilo.

Rýchle nabíjanie je bezva vec. Kto to niekedy vyskúšal, už nechce nikdy urobiť pomyselný krok späť a čakať dlhšie, než je nutné. Našťastie Galaxy Buds vedia za iba 9 minút nabiť slúchadlá na hodinu používanie. To je v porovnaní s konkurenčnými FreeBuds od Huawei naprostá paráda.

V čom majú Galaxy Buds rezervy

Z dnešného pohľadu už je to cena. Síce na svoju dobu nebola drahá, ale dnes už Galaxy Buds s cenovkou cez 120 € nikoho funkciami neohromí. Tým skôr, že za túto cenu sa dajú zaobstarať FreeBuds alebo AirPods s pokročilejšími funkciami. Na druhú stranu to nie je zas tak premrštená cena, keď uvážime kvalitu zvuku.

Hlavným nedostatkom slúchadiel je chýbajúce potlačenie šumu. Sú to síce špunty, takže dokážu pasívne odfiltrovať väčšinu zvukov z okolia, ale s aktívnym ANC to nemá nič spoločné. To je bohužiaľ veľká slabina, ktorá už dneska u konkurencie nie je nikde k videniu. Nezachráni to ani ambientny mód prepúšťajúcou zvuky z okolia pre lepšiu orientáciu pri behu alebo jazde na bicykli.

S tým je spojená aj priemerná kvalita zvuku pri telefonovaní. Jednak má každé slúchadlo len dva mikrofóny, a jednak tlmenie vonkajších ruchov nie je moc efektívne. Výsledkom je skreslený zvuk a občas dokonca nezrozumiteľnosť, ak budete telefonovať z výrazne rušného prostredia ulice v dopravnej špičke a podobne.

Záverečný verdikt ku Galaxy Buds

Špunty Galaxy Buds sú dobrá slúchadlá, ktoré vynikajú kvalitnou reprodukciou hudby. Majú vyladený design a dobrú konektivitu s telefónmi s Androidom. Oceníte taky možnosť bleskového nabitie za 9 minút na hodinu použitia. Bohužiaľ chýba aktívne potlačenie šumu, čo u slúchadiel s takou cenou nie je bežné. Ak už je máte doma, postačí, ale nové odporúčame radšej modely s aktívnym potlačením šumu.

Zistiť cenu

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+

Štuple, ktoré v mnohom prekonávajú pôvodný model, ale ktorým stále chýba pár krôčikov k dokonalosti. Hlavnou devízou je vylepšenie zvuku. Buds+ sa môžu pýšiť dvojicou reproduktorov, výškovým a basovým. Tým pádom ponúkajú dynamickejší zvuk, dokonca lepšie ako v prípade Apple AirPods Pro. Vylepšenia sa dočkali aj mikrofóny, na dva vonkajšie a jeden vnútorný, a batérie.

Obsah balenia

Vo vnútri škatuľky nájdete tradične nabíjacie puzdro so slúchadlami. Dizajn púzdra pripomína tabletu alebo kapsulu, v ktorej sú naležato uschovaná slúchadlá. Tá sa vyťahujú o fúz lepšie ako u pôvodného modelu Buds. Slúchadlá i puzdro majú novo lesklú úpravu, ktorá ale netrpí na prílišnú viditeľnosť odtlačkov prstov.

Ďalej v balení nájdete klasicky dva páry náhradných silikónových štupľov v ostatných veľkostiach, nech si môžete vybrať variantu vhodnú pre veľkosť svojich uší. Nechýba ani USB-C nabíjací kábel, aj keď puzdro môžete nabíjať aj bezdrôtovo. Poslednou súčasťou krabičky so slúchadlami je návod. Takže sčítané podčiarknuté žiadne prekvapenie.

V čom Galaxy Buds + vynikajú

Slúchadlá oproti pôvodnému modelu dostala pár inovácií. Ako sme spomenuli, na prvý pohľad si všimnete, že sú lesklá, čo platí aj o dobíjacím puzdre. Vonkajší materiál slúchadiel aj puzdra je pevný a odolá bežnému používaniu bez úhony. Aj preto sú bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+ dobrým krokom vpred od pôvodnej varianty.

Plusový model sa dočkal vyššej výdrže batérie, kedy slúchadlá namiesto pôvodných 13 hodín s puzdrom pri modeli Buds teraz vydrží celých 22 hodín. Tým pádom sa nemusíte báť, že by vám uprostred audioknihy alebo filmu došla batéria. Budete si môcť vychutnať všetok obsah až do konca.

Špičkový zvuk s mimoriadnymi basy

Parádnú novinkou a hlavným lákadlom Buds+ je dvojica reproduktorov. Áno, čítate správne. Kórejskí konštruktéri sa prekonali a dostali do tak maličkého priestoru dva samostatné reproduktory. Jeden sa stará o výšky a druhý o stredy a hĺbky. Výsledkom je plnohodnotný a uveriteľný zvuk, ktorý strčí do vrecka aj viac ako dvakrát drahšie AirPods Plus. Takže ak patríte k fanúšikom muziky a máte telefón s Androidom, sú pre vás Buds+ ako stvorené.

Ďalším veľkým plusom je pridaný mikrofón. Každé slúchadlo sa preto pýši dvoma vonkajšími a jedným vnútorným. To umožňuje kvalitnejší zvuk pri telefonovaní. Je ale pravda, že Apple aj Huawei majú čistotu zvuku vychytanejšie. Nie ale až tak o moc. Dobrý je aj ambientný mód, kedy vďaka mikrofónom dovnútra prechádzajú zvuky z okolia. Možno nastaviť ich intenzitu, ale pôsobí ľahko kovovo.

Viac energie a rýchlejšie nabíjanie

Základné nabíjanie puzdra je cez USB-C kábel. To už dnes určite nikoho neprekvapí, keď teda vynecháme FreeBuds od Huawei, kde nechali zastarávajúce microUSB. Okrem toho ale Buds + podporujú tiež bezdrôtové nabíjanie, čo je dnes štandard vyššej strednej triedy. Za to zaslúži palec hore. Špeciálne u slúchadiel, ktorá nestojí cez 120 €.

Rýchle nabíjanie dostalo parádne vylepšenie. Novo sa nabijú na hodinu použitie za 3 minúty, v čom nemajú žiadnu konkurenciu. To je neuveriteľná výhoda, ktorú oceníte pri úplnom vybití púzdra, ktoré inak zvládne slúchadlá raz naplno dobiť. Keby sme mali vybrať jednu hlavnú prednosť, bola by to práve táto injekcia energie počas troch minút.

Výhodou je aj podpora iOS. Aby tiež nie, keď sa Samsung dlhodobo snaží šliapať Applu na päty. Pokiaľ máte doma zariadenie oboch značiek, môže to pre vás byť výhoda, pretože si môžete do iPhonu stiahnuť aplikáciu a využívať slúchadlá rovnako dobre aj na ňom. Za toto pričítame Buds+ ďalšie body.

V čom majú Galaxy Buds+ rezervy

Cez všetky plusy, ktoré Buds + majú (a že ich nie je málo), si stále slúchadlá nesú dedičstvo v pár nedotiahnutosť. Na prvom mieste je to absencia aktívneho potláčanie šumu (ANC). To je pomerne zásadné mínus, aj keď vďaka tomu, že sú slúchadlá štuple, zvládnu slušne izolovať okolia aj tak. Už si ale nevyberiete, aký typ zvukov z vonku môžete počúvať. Máte buď všetko, alebo nič.

Druhou vecou k dotiahnutiu je nedostatočná rýchlosť pri synchronizácii zvuku u videí. Oneskorenie nie je viditeľné vždy, ale občas sa nepríjemne pripomenie. Trochu situáciu vylepšíte herným módom, ale bohužiaľ aj ten niekedy nestíha. Ak plánujete sledovať sem tam nejaké video, nevadí to. Ale na filmy a seriály to nebude najlepšia voľba. To radšej siahnite po AirPods alebo FreeBuds.

Poslednú nevýhodou je nedostatočná odolnosť. Je to skoro neuveriteľné, ale Samsung niekde kompromis predsa len urobil. IPX2 je zúfalo málo, pretože to znamená, že silnejší dážď už by Buds+ mohol ublížiť. Pritom štandard je na tejto úrovni IPX4. Tu by sme si priali zlepšenie.

Záverečný verdikt ku Galaxy Buds+

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+ sú razantným krokom vpred v porovnaní s pôvodným modelom. Sú lacnejšie a ponúkajú viac funkcií. Ak hľadáte True Wireless slúchadlá na počúvanie hudby a nechcete za ne dávať viac ako 120 €, máte víťaza. Len škoda, že chýba aktívne potláčanie šumu (ANC) a ambientný mód pre počúvanie zvukov v okolí pôsobia trochu kovovo. Inak poteší bleskovej nabitie na hodinu používanie a parádny dizajn. Hudobný nadšenci, tu ste správne.

Zistiť cenu

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro

Ak ste čakali na top model od Samsungu, tak tu je. Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro patrí k špičke vo všetkých ohľadoch a znesú prísne porovnaní s AirPods Pro i FreeBuds Pro. Navyše majú nevídanú odolnosť proti vode. Vďaka IPX7 sa s nimi teoreticky môžete na pol hodiny potopiť meter pod hladinu a nič sa nestane. Každopádne vás akýkoľvek dážď alebo sneh môže nechať v pokoji.

Obsah balenia

V parádne vyvedené krabičke vás nečaká žiadne veľké prekvapenie. Po otvorení si môžete prezrieť jednoduchá schéma, ako správne patrí slúchadlá do uší, inak nečakajte nič prevratné. Samozrejme nechýba matné puzdro súmerného štvorcového tvaru so zaoblenými rohmi. Áno, veľmi nápadne pripomína nabíjacie puzdro Apple AirPods. Vnútri sú parádne slúchadlá s lesklým povrchom.

Okrem slúchadiel je v balení ešte nabíjací USB-C kábel v odtieni podľa výberu farby slúchadiel. Tohle oceňujeme. Je to detail, ktorý robí veľa na prvý dojem. Je vidieť, že predajca ladí všetko do jedného odtieňa. Nechýba ani dva páry náhradných štupľov zostávajúcich veľkostí a návod.

V čom Galaxy Buds Pro vynikajú

Veľkou zmenou v porovnaní s Buds a Buds + je konečne aktívne potláčanie šumu (ANC). A hneď sa juhokórejským konštruktérom podarilo na výbornú. Lepšie už sú v tomto ohľade snáď jedine AirPods Pro od Applu. Inak je potlačenie šumu prvotriedne a zvuky, ktoré sa rozhodnete púšťať dovnútra do slúchadiel zvonku, pôsobí oveľa vierohodnejšie než u predošlých verzií Buds.

Voda je rozhodne nerozhádže

Kľúčovou vlastnosťou slúchadiel Galaxy Buds Pro je odolnosť proti vode a vlhku všeobecne. Je to nevídané, ale Samsung sa rozhodol vytvoriť model so stupňom krytia IPX7. Tým strčí do vrecka všetku konkurenciu, ktorá sa väčšinou drží zavedeného štandardu IPX4, alebo dokonca uviazla u IPX2.

V praxi to znamená, že môžete so slúchadlami teoreticky aj plávať. Nie sú samozrejme pripravená na potápanie, ale podľa špecifikácie by mala vydržať až 30 minút v metrovej hĺbke pod hladinou. To je medzi True Wireless slúchadlami skutočný unikát. Takže milovníci vody, máte favorita.

Parádny zvuk bez výhrad

Ak sme u Buds+ chválili zvuk, tu je ešte o stupienok lepšie. Hlavné zlepšenie je počuť v hĺbkach, pretože basy pôsobí úplne verne a nie sú presýtené ani ploché. Jediný konkurenčný model má celkový zvuk možno ešte o chĺpok horšie alebo porovnateľný – Sony wf-1000xm3. Buds Pro sú jednoznačne prinajhoršom druhá, navyše len o chlp.

Okrem prehrávania hudby je skvelý zvuk aj pri telefonovaní. O to sa stará na každom slúchadle trojica mikrofónov – dva vonkajšie a jeden vnútorný. Vonkajší mikrofón má navyše filter, ktorý eliminuje zvuk vetra. Tým pádom je výsledný telefonát skvele zrozumiteľný pre vás i pre volajúceho na druhej strane. A to platí tak pre pokec v ľudoprázdne parku, tak pre uponáhľaný telefonát z rušnej ulice.

Tretí čerešničkou na torte je priestorový zvuk. Galaxy Buds Pro totiž podporujú 360 ° zvuk s Dolby Atmos. Tým pádom sa pri sledovaní seriálu alebo filmu razom prenesiete do centra diania, zatiaľ čo sa všetko v snímke deje okolo vás. Fanúšikovia filmu a hudby sa určite majú na čo tešiť. V tomto totiž Galaxy Buds Pro nemajú konkurenciu.

V čom majú Galaxy Buds Pro rezervy

Vzhľadom k prednostiam slúchadiel im môžeme len ťažko vytknúť niečo zásadné. Majú všetko, čo by sme od plne bezdrôtových štupľov čakali, a navyše pridávajú nevídanú odolnosť a zvukovú kvalitu. Ak si niečo zaslúži vylepšenia, je to cena. Tá súčasná je totiž okolo 200 €, čo už je pre bežného užívateľa moc.

Druhú drobností na vylepšenie, ak by sa v Samsungu rozhodli preskočiť všetku konkurenciu, je o fúz lepšia ambient mode. To znamená stav, keď vnútorný reproduktor púšťa do uší zvuky okolia. Stále v tomto o kúsoček vedie transparency mode u Apple AirPods Pro. Rovnaký kúsok k dokonalosti schádza slúchadlám aj v tom, ako sedí v ušiach. Je to na jedna mínus, ale to sú naozaj drobnosti.

Záverečný verdikt ku Galaxy Buds Pro

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú jasným top modelom Samsungu a podľa toho vyzerá ich výbava aj cena. Pokiaľ neváhate priplatiť niečo naviac, získate prvotriedne multimediálne slúchadlá s vernou reprodukciou hudby a priestorovým zvukom u filmov a seriálov. Okrem toho vydrží akýkoľvek dážď aj ponorenie meter pod hladinu na 30 minút. To všetko zdobí elegantný dizajn bez nôžky slúchadiel, ktorú najčastejšie využívajú konkurenčné modely. Buds Pro sú parádne. Škoda len tej ceny.

Zistiť cenu

Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Live

Dizajnová slúchadlá Galaxy Buds Live majú tvar malých lesklých fazuliek alebo ľadviniek. A práve dizajn je hlavnou bernú mincí, pretože v tomto sa výrazne odlišujú od akýchkoľvek konkurenčných modelov – od Applu, cez Sony až po Huawei. Ďalšou odlišnosťou je konštrukcia. Sú to totiž kôstky s otvorenou konštrukciou, takže aj v tomto vyčnievajú nad ostatnými. Môžete ich mať v čiernom, bielom alebo bronzovom prevedení. Všetky sú parádne.

Obsah balenia

Vnútri nájdete dizajnové nabíjacie puzdro, ktoré tvarom i spracovaním nápadne pripomína Buds Pro. Zato vo vnútri už je všetko inak, pretože slúchadlá sú kôstky. A aj keď sa chváli lesklým povrchom, majú tvar obličiek, ktorý si určite nepomýlite. Samsung tým definitívne dáva najavo, že pôjde cestou lesklých povrchov.

Okrem puzdra so slúchadlami je vnútri škatuľky taky nabíjací USB-C kábel, keby puzdre došla energia. A príjemným spestrením sú náhradné koncovky na slúchadlá. Nie sú tu dva páry ako u štupľov, ale len jeden náhradný pár. Nechýba ani návod a to je všetko, čo budete potrebovať.

V čom Galaxy Live vynikajú

Môžete sa tešiť z unikátneho dizajnu, ktorý sa stane vo výsledku módnym doplnkom. Pre pánov asi najlepšie zafunguje čierna alebo biela varianta, ale dámy by si nemali nechať ujsť nádhernú bronzovú, ktorá vyniká červenkastými tóny medeného odtieňa. Okrem toho sú bezdrôtové slúchadlá Buds Live prísľubom kvalitného posluchu, dobre sedí v ušiach, a dokonca ponúkajú aj aktívne potlačenie šumu (ANC).

Dizajn a nezabudnuteľné krivky

Na prvý pohľad vynikajú osobitým designom, tvarom a spracovaním. Ak juhokórejskí výrobcovia chceli vybrať jeden model bezdrôtových slúchadiel, ktorý preslávi dizajn, je to práve model Galaxy Buds Live. Lesklý povrch sa blýska na všetky strany a neutrpí ani pri častých dotykoch pri prepínaní skladieb alebo iných príležitostiach.

Okrem vyladeného dizajnu si v Samsungu dali prácu aj s ergonómiou a tvarom. Ak vám na prvý pohľad zdá, že slúchadlá nepadnú do ucha, tak ste na omyle. Je to totiž presne opačne, pretože do ucha padnú ako uliate, navyše s nimi môžete pohodlne ležať na boku a nebudú vás tlačiť do ucha.

Vynikajúci zvuk pri počúvaní i telefonovaní

Na to, že je konštrukcia postavená na kôstkach, sú slúchadlá až nečakane úspešná v kvalite prehrávania hudby. Je síce pravda, že v rušnejšom prostredí strácajú za konkurenčnými modelmi, ktoré majú lepšie tesniace špunty, ale inak hrajú výborne. Dokonca by sa dalo povedať, že medzi ostatnými kôstkami nemajú v tomto ohľade konkurenciu. Predovšetkým verné basy hravo strčí do vrecka aj AirPods od Applu.

Rovnako úspešná sú slúchadlá Buds Live aj pri telefonovaní. Každé slúchadlo má trojicu mikrofónov, ktoré sa starajú o aktívne potlačenie šumu, takže perfektne budete počuť aj na rušnej ulici a rovnako dobre počuje vás volajúci na druhej strane. Na to, že ide o kôstky, ktoré úplne netesní, urobili Juhokorejcania výbornú prácu.

Posledným plusom, ktorý chceme spomenúť, je pohodlnosť pri nosení. Nielen že do ucha skvele padnú a netlačia, ale navyše tam aj parádne drží, a to aj keď sa pustíte do cvičenia, behanie, skákanie alebo iných vylomenín. Dokonca sa môže stať, že je v ušiach prestanete vnímať, aj keď je tam stále budete mať vsadené.

V čom majú Galaxy Live rezervy

Miernu nevýhodou je odolnosť. Slúchadlá sú kompletne v lesku, takže silnejšie škrabance odhalíte na prvý pohľad. Preto odporúčame dávať na nich veľký pozor. Hlavne, keď sa chystáte na nejakú náročnejšie aktivitu, pri ktorej by sa mohlo slúchadlám niečo stať. Bola by škoda tak parádny dizajn znehodnotiť.

Okrem toho nevydrží ani prívalové dažde. Bohužiaľ kvôli otvorenej konštrukcii a váhou na dizajne nemajú tak precízne zapuzdrené vnútorné súčiastky, takže v tomto zaostávajú s podpriemernou odolnosťou proti vlhkosti na úrovni IPX2. Môžete s nimi cvičiť, pretože pot a vlhko znesú. Ale pri lejaku je radšej schovajte a na kúpalisko je určite so sebou neberte ani na deku.

Záverečný verdikt ku Galaxy Buds Live

Kôstky Galaxy Buds Live sú dizajnový unikát, ktorý nečakane dobre sedí v ušiach a na svoju konštrukciu ponúka verné basy aj celkový zvuk. V porovnaní so Sony wf-1000xm3 alebo Buds Pro síce neponúkajú tak kryštalicky čistý počúvanie, ale za to netlačí v uchu ani pri ležaní na boku. Majú hlasového asistenta a vydrží na jeden záťah okolo 6 hodín. Potom je úplne nabitým puzdrom môžete ešte 2,5x dobiť. Podľa nás sú to skvelá slúchadlá, ktoré sa budú hodiť všetkým vyznávačom nekompromisného dizajnu, ktorí radi počúvajú hudbu. Ale do lietadla radšej berte špunty, budete mať väčší pokoj.

Zistiť cenu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Čo vybrať
      Logo