Skúsenosti s iRobot Roomba 676

iRobot Roomba 676 patrí k starším modelom rodiny iRobot Roomba, ale všetkých záujemcov určite poteší, že za pomerne nízku obstarávaciu cenu dostane vysávač, ktorý je možné ovládať cez Wi-Fi pomocou chytré aplikácie. 676 by sme neodporúčali do rodín s alergikov, pretože nedisponuje HEPA filtrom.

Parametre

Doba nabíjania120
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť61 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie1800 mAh
Výdrž na jedno nabitie60 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanienie
Typ navigáciesenzory
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkanie
Objem zásobníka0,42 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou balenianie
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief2
Počet bočných kief1
HEPA filternie
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTáno
Počet čistiacich režimov2
Maximálna výška prekážok1,5 cm
Výška9,2 cm
Priemer33 cm
Držadlo na prenášanieáno
Pohybnesystematický

Ovládanie

Ovládanie robota je jednoduché. Vybrať si môžete, či zvolíte manuálne ovládanie alebo ovládanie pomocou aplikácie. Každopádne ovládanie pomocou aplikácie umožňuje maximálne využitie potenciálu vysávača.

Ak sa rozhodnete pre manuálne ovládanie, nájdete na tele tieto tri tlačidlá:

 • dock – vysávač sa vráti do nabíjacej základne,
 • clean – tlačidlo pre zapnutie / vypnutie alebo pre začatie alebo ukončenie upratovania,
 • spot – funkcia vysávanie, ktoré simuluje metlička s lopatkou.

Pri manuálnom ovládaní nemôžete využiť funkciu plánovaného / odloženého upratovania. Je preto vhodné si stiahnuť aplikáciu iRobot HOME, ktorá umožňuje nastavenie odloženého upratovania. Upratovanie je možné naplánovať na ktorýkoľvek deň v týždni a tiež ktorúkoľvek hodinu. Pomocou aplikácie je možné kontrolovať úroveň nabitia batérie, históriu upratovaní alebo plnosť zásobníka na nečistoty. Aplikácia vás upozorní tiež na celkovú údržbu výrobku.

Ďalej na tele robota nájdete ikonu stavu batérie, pripojenie k Wi-Fi sieti a upozornenie na problém.

Funkcie

Robot disponuje funkciami SPOT a plánovaním upratovania.

 • SPOT – táto funkcia simuluje metličku s lopatkou. Ak sa vám omylom podarí vysypať kávu alebo múku, stačí robota preniesť k nečistote, stlačiť tlačidlo SPOT a robot bude vysávať len znečistenú časť o rozlohe zhruba 1m2.
 • Plánované vysávanie – túto funkciu využijete len v prípade, že si stiahnete z App Store alebo Google Play potrebnú aplikáciu. Vďaka nej si budete môcť naplánovať upratovanie presne na deň a hodinu, ktorá sa hodí práve vám.

Robot má ďalej funkci Antitangle, vďaka ktorej by malo predchádzať k zamotaniu do káblov či strapcov na kobercoch.

Údržba

Vysávač disponuje zbernou nádobou s objemom 0,42 l, čo nie je veľa, preto je potrebné ju pravidelne, ideálne po každom vysávaní vysypať. Pravidelnú údržbu si zaslúži aj rotačné kefy a bočné kefy. Miesta, ktorým by ste sa pri čistení mali venovať najviac, sú označené žltou farbou. U rotačných kief pozornosť venujte aj krajným častiam, bočná kefka je potrebná odskrutkovať a rovnako tak aj predné smerové koliesko je potreba raz za čas odskrutkovať a prach z jamky odstrániť.

Ako vysáva

Vysávanie je uspokojivé. Robot je vhodný na všetky typy podlah. Na tvrdých sú jeho výsledky o niečo lepšie ako na kobercoch, ale ani na vysávanie kobercov sa sťažovať nemôžeme. Vysávač pozbiera aj chlpy od domácich maznáčikov.

Príde nám trochu škoda, že vysávač nemá HEPA filter, takže ho neodporúčame do domácností s alergikov. Tiež vysypávanie zbernej nádoby je pomerne nepraktické, pretože sa prach zachytáva za oblúkovým filtrom. S nečistotami tak prídete, či chcete alebo nie, do styku. Aj objem zbernej nádoby sa nám javí pomerne malý.

Pripraviť si budete musieť tiež na väčšiu hlučnosť, ale ak si vysávania naplánujete na dobu, počas ktorej nebudete doma, nebude hluk prekážkou. Veľmi oceňujeme, že za pomerne nízku obstarávaciu cenu je vysávač vybavený aj funkciou Wi-Fi. Veľkým plusom je tiež to, že potrebná aplikácia je v slovenčine a tiež robot v slovenčine komunikuje. Aplikácia by síce mohla ponúknuť širšiu ponuku možností kontroly nad vysávačom, ale menej náročným i stredne náročným užívateľom bude vyhovovať.

Čo nás naozaj sklamalo je príslušenstvo dodávané k vysávaču. Nedostanete prakticky nič navyše. Balenie obsahuje len vysávač, batériu a nabíjací základňu. Náhradný filter alebo virtuálnú stenu si musíte prikúpiť zvlášť.

Odporúčame o vysávač pravidelne starať. Najmä utierajte senzory, pretože ak budú príliš zaprášené, nebudú správne fungovať. Vysávač bude treba horšie hľadať základňu. Pomer medzi nabíjaním a výdržou na jedno nabitie je v normále. Na 2 hodiny nabíjania dokáže 1 hodinu vysávať. Je vhodný do domácnosti o rozlohe 100 m2.

Skúsenosti

 • Roombu 676 môžete nájsť tiež pod označením Roomba 675, jedná sa o rovnakú radu, vysávač však bude mať inú farbu.
 • Súčasťou balenia nie je virtuálna stena ani filter naviac.
 • Vysávač komunikuje v slovenčine.
Zistiť cenu
6.3 Total Score
Hodnotenie iRobot Roomba 676

Vysávač poteší najmä svojou príjemnou obstarávacou cenou, za ktorú dostanete kvalitný a vyspelý výrobok disponujúci Wi-Fi pripojením. Plusové body udeľujeme tiež za komunikáciu v slovenčine. Objem zbernej nádoby na nečistoty je však príliš malý a vysávač nie je opatrený HEPA filtrom. V balení nie je žiadne príslušenstvo navyše.

Výdrž
5.2
Prevádzka
7.1
KLADY
 • Wi-Fi
 • cena
 • jazyk
ZÁPORY
 • malý objem zbernej nádoby
 • chýba HEPA filter
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo