LG televízie – podrobné porovnanie na rok 2020

LG patrí spoločne so Samsungom (v tomto článku sa venujeme ponuke a histórii televízií od Samsungu) k najväčším gigantom na poli televízorov. Tohtoročná ponuka od LG je pomerne široká a môže byť ľahké sa v nej stratiť. Preto som pripravil popis a porovnanie všetkých nových modelov. Pozrieme sa, či majú čo nové ponúknuť v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Čo prináša LG v modelovej rade 2020

Jednou z najzaujímavejších noviniek je uvedenie 48 palcového OLED panelu – LG OLED48CX. Možno si hovoríte, že v čase keď sa uhlopriečky neustále len zvyšujú, je to krok späť a nikoho nezaujíma. Ale to nie je tak úplne pravda. Časť divákov je obmedzená fyzickým miestom vo svojej obývacia stene a ako pristúpiť k nákladnej a náročnej výmene nábytku, tak sa radšej uspokojí s menšou uhlopriečkou. A ak pri tom chcú zároveň kvalitnú televíziu (napríklad náhradu svojej staršej plazmy), tak úprimne až do tohto roku nebolo extra z čoho vyberať. A vďaka novému malému OLED zase bude. Za ma palec hore.

Väčšina výrobcov pre tento rok uvádza ako novinku podporu HDMI 2.1. Tú nám LG ponúklo už vlani a samozrejme v nej pokračuje. Oproti minulému roku sa zvýšila ponuka 8K televízorov, je vidieť že výrobcovia by nás radi donútili k ich nákupu. Z dostupných špecifikácií to vyzerá, že sa veľká väčšina zlepšenie týka softvéru. Zlepšenie dynamické mapovanie tónov u HDR alebo HGiG mód pre lepšie zobrazovanie konzolových hier. Počítať môžeme aj s podporou Apple TV (podpora videí z tejto služby vo 4K s Dolby Digital) a AirPlay 2 – umožní zdieľať obsah obrazovky vášho Apple telefónu alebo notebooku na obrazovku tv.

U HDR formátov je podporované Dolby Vision, HDR10 a HLG. Najmä podpora Dolby Vision je dôležitá, pretože sa stáva najrozšírenejším formátom. Televízne tunery sú u väčšiny modelov len jednoduché, dvojité tunery sú až výsadou OLED. Ako obvykle je tu opäť vylepšenie softwaru riadiaceho zobrazenie obrazu – obrazového procesora. V propagácii sa môžete dočítať, že u 4K modeloch využíva štyr krokového vylepšenie obrazu založeného na umelej inteligencii (u 8K dokonca šiesti krokového). V praxi sa pravdepodobne dočkáme ľahkého zlepšenie oproti predchádzajúcemu roku.

Drobné evolúcie sa pochopiteľne dočkal aj operačný systém, ktorým je známy WebOS. Pre tento rok tu máme verziu 5.0 (vlani bola 4.5). Zmeny sa týkajú primárne jeho vzhľadu, plus určite aj ladenie výkonu. WebOS je už dlhodobo svižný a vydarený operačný systém. Jediná škoda je, že nová verzia je určená výhradne pre modely z roku 2021. Staršie nie je možné updatovať. Ale to platí pre väčšinu operačných systémov okrem Android TV, ktorý má zase iné muchy.

Zaujímavosťou tiež je, že tento rok sa v ponuke neobjavuje žiadny model s FullHD alebo HD Ready rozlíšením (v roku 2019 tú by FullHD rad LM). 4K sa u LG stáva štandardom a zároveň aj low cost. Podporovaný je aj zvukový Dolby Atmos. Ten síce dokážu prehrať aj reproduktory televízora ale k reálnemu Atmos to má ďaleko. Zmysel dáva, ak ho dokážete cez HDMI ARC poslať do soundbara alebo svojej domácej audio sústavy.

Zdá sa, že niektoré uhlopriečky (ale len zlomok) by mohli mať panel typu VA. To by za mňa bolo veľmi vítané spestrenie a veľa zaujímavú konkurenciou pre Samsung. Dúfam, že to tak naozaj bude. Ale to ukáže až čas a až ich bude možné vidieť naživo. Len verím, že to nedopadne ako u niektorých Sony modeloch pár rokov späť kedy v rôznych výrobných várkach u rovnakého modelu v rovnakej veľkosti, mohli byť oba typy panelov. V takom prípade sa nedá poradiť nič iné, ako sa ísť na tv pozrieť osobne, prípadne počítať s tým, že pri nákupe cez internet budete možno vracať.

Zaujímavé funkcie (vlastnosti)

 • Alfa 9 generácia 3 – takto je nazvaný obrazový procesor, ktorý je vyhradený všetkým OLED (klasicky okrem rady B), 8K a menšie časti 4K modelov. Zrýchlenie oproti predchádzajúcej generácii sa udáva v rozmedzí 15 – 50% (podľa typu výpočtov).
 • Auto Genre Selection – prístroj sám rozpozná, na aký typ žánru sa pozeráte (šport, koncert, film atď ..) a na základe toho prispôsobí nastavenie obrazu. Uvidíme, aké to bude v praxi, viem si predstaviť že nemalá časť užívateľov si túto funkciu radšej vypne.
 • Dolby Vision IQprispôsobenie HDR obrazu pri Dolby Vision prostredie v ktorom sledujete (de facto klasický senzor okolitého jasu) a zároveň aj na základe obsahu sledovanej scény. Znie to zaujímavo, osobne myslím, že sa bude jednať o kategóriu „drobné vylepšenia“
 • Filmmaker Mode – režim obrazu, ktorý má byť čo najvernejším zobrazením zámeru tvorca. V skratke, obmedzenie úprav obrazu (ostrosť, vyhladzovanie, atď ..). Tento rok sa dostane do ponuky viacerých výrobcom
 • Bohužiaľ na strane výbavy a funkcií máme aj straty. Tou hlavnou je odstránenie interného dekodéra pre zvukový formát DTS. LG týmto krokom nasledovalo Samsung, ktorý DTS nepodporuje už niekoľko rokov.
 • Ďalej je za mňa škoda, že sme sa u sieťového konektora stále ešte nedočkali pomoci 1 Gbps, stále sa jedná o 10/100 Mbps.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch je tu vidieť rozdelenie na niekoľko hlavných segmentov ponuky. Prvý rozdelenie sa týka použitej zobrazovacie technológie. Tou je:

 • OLED
 • NanoLCD
 • LCD

Ďalšou možnosťou rozdelenia je použité rozlíšenie. Teda 4K a 8K.

Vo výsledku teda môžeme vyberať z:

 • 8K OLED
 • 4K OLED
 • 8K NanoLCD
 • 4K NanoLCD
 • 4K klasické LCD

Čo je to OLED

Čo si budeme nahovárať, OLED od LG sú v súčasnej dobe tie najpredávanejšie. Môže za to predovšetkým veľmi priaznivá cena (oproti Sony), a vyladený operačný systém (v porovnaní s Philipsom alebo Panasonicom). Tým nechcem povedať, že títo výrobcovia sú zlí. Majú svoje výhody, ale pre väčšinu bežných používateľov LG ponúkne príjemnejšie pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Minimálne tak tomu bolo do roku 2019. Uvidíme, či ten tohtoročný niečo zmení. Podrobnejšie fungovania OLED popisujem vo veľkom sprievodcovi výberom televízora, OLED sekcii.

Rozdiel medzi NanoLCD a LCD

V prípade Nano technológie sa jedná o rozšírení klasického LCD, ktoré prináša lepšie pokrytie farebného spektra, vyšší jas a lepšie pozorovacie uhly. Principiálne sa jedná o to isté, čo sa u Samsungu označuje ako QLED. Touto technológiou sú vybavené vyššie rady LCD ponuky. Ak plánujete sledovať obsah vo vysokom rozlíšení s podporou HDR (Netflix, Blu-ray či vysoko kvalitné filmy stiahnuté z internetu) tak by ste pri nákupe mali rozhodne zvažovať aspoň NanoLCD či s vyšším rozpočtom OLED.

späť na začiatok ↑

4K LG OLED televízie 2020

OLED je u LG najdôležitejším segmentom, vďaka každoročnému poklesu ceny môžeme aj tento rok čakať ďalší rast predajov a zvyšovanie trhového podielu. A nie je sa čomu diviť. V podaní čiernej nemá OLED medzi súčasnými technológiami konkurenciu a tieto typy scén na ňom vyzerajú úplne úžasne. Keďže už sú tu s nami pekných pár rokov, tak sa našťastie nepotvrdili obavy z vypaľovania obrazu. Áno nejaké prípady zaznamenané boli, ale jednalo sa skôr o prvé generácie OLED. Rozhodne však platí, že na niektoré využitie (dlhšia zobrazenie statického obrazu) nie sú príliš vhodné a ak ho máte takto v pláne využívať, tak by som to ešte raz zvážil.

LG BX

Ako každý rok, tak aj tento rok je rad B ten najdostupnejší z OLED ponuky. Okrem dizajnu (a prípadného nadštandardného zvuku) je zásadnejším ústupkom použitý obrazový procesor – Alpha 7 vo svojej tretej generácii. Vlani bol pri porovnaní B9 a C9 nižší jas u „B“ rady, tak uvidíme či tomu bude tento rok rovnako. Zvyšok technológií je podľa očakávania – 4K rozlíšenie, podpora HDR10, Dolby Vision aj HLG, 40W zvukového výkonu a HDMI vo verzii 2.1. Samozrejmosťou je aj 100 Hz obnovovacej frekvencia.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55BX
 • LG OLED65BX

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Zatiaľ ešte nebola uvedená na náš trh. Osobne by som u 55 palcové varianty nečakal menšiu sumu ako 1 400 €. S ohľadom na to, že minuloročná B9 sa predáva za 950 €, tak je porovnanie celkom jasné. Kým sa bude predávať B9, alebo kým BX nebude len o stovku ako B9, tak by som nad jej kúpou nepremýšľal.

LG CX

(Recenzia tu)

Druhá z najpredávanejších OLED radov. Ak nepotrebujete punc exkluzivity, ktorý dávajú vyššie postavené rady, tak sa jedná o to najlepšie (z pohľadu kvality obrazu) čo má LG v ponuke. Zásadným rozdielom oproti predchádzajúcemu modelu je obrazový procesor – Alpha 9 vo svojej tretej generácii. Ďalšou zmenou je (vôbec prvýkrát) predstavenie OLED obrazovky s menšou uhlopriečkou ako 55 palcov. Tento krok rozhodne kvitujem. V otázkach sa často stretávam s ľuďmi, ktorí majú fyzicky obmedzený priestor, ale zároveň by chceli kvalitný televízor. LG OLED48CX by mohla byť pre mnoho z nich odpoveď.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED48CX
 • LG OLED55CX
 • LG OLED65CX
 • LG OLED77CX

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

LG 55CX sa uvádza na trh s cenou 1 700 €. LG C9 možno aktuálne zaobstarať za 1 200 €. Avšak počet obchodov čo ju majú v ponuke sa pomaly zmenšuje. Pre väčšinu kupujúcich neponúka CX nič zásadné navyše. Kým sa bude predávať C9, alebo kým nebude cena CX okolo 1 300 €, tak by som stále bral minuloročný model.

LG RX

V súčasnosti asi najzaujímavejšie a taky najdrahšie tv sa 4K rozlíšením na svete. V prípade, že nie je zapnutá tak sa „schová“ do podstavca. Ťažko sa to opisuje slovami, takže ako to vyzerá v praxi, sa môžete pozrieť na nasledujúcom videu:

Jedná sa o extrémne drahú tv, s exkluzívnou výbavou. Čo znamená predovšetkým 4.2 100W audio systém. Dostupná je len v jedinej veľkosti a to LG OLED65RX.

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

Pre prípadných záujemcov o túto televíziu asi nebude hrať cena žiadnu rolu. Pre nás ostatných bude stačiť, že úvodná cena je cez 50 000 €. Mnoho kusov sa teda v SR rozhodne nepredá.

LG WX

Ďalšie štýlovka, tentokrát ide o naozaj „ultra-tenkú“ verziu aj z pohľadu OLED. Z pohľadu kvality obrazu sa jedná o štandardnú OLED na úrovni modelu CX. Dostupná je len jedna veľkosť a to LG OLED65WX.

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

Doteraz v SR nie je v ponuke, ale úvodná cena by mala byť 5 000 €. Väčšina kupujúcich preto radšej vezme lacnejšie a „obyčajnou“ CX.

LG GX

Na záver ďalší designovka, ktorá doslova visí na stene ako obraz v galérii. K tomu smeruje aj písmeno G v názve. Okrem vysokej ceny je nevýhodou nutnosť profesionálne inštalácie a u nás sa rozhodne o extra predávaný model konať nebude. Ide de facto o nástupcu modelu E9 (teda rady E), ktorý už tento rok v ponuke nenájdete.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55GX
 • LG OLED65GX
 • LG OLED77GX

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Opäť model, kde cena nie je tým rozhodujúcim faktorom pri výbere. Štartovacia cena je 2 100 €. V pomere cena vs. výkon vždy lepšie vyjde CX, ale časom rozhodne aj GX klesne nižšie.

Porovnanie parametrov LG OLED 2020

BXCXRXWXGXZX
Dostupné veľkosti55, 65, 7748, 55, 65, 77656555, 65, 7777, 88
Rozlíšenie4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)8K (7 680 × 4 320)
Farebná hĺbka10 bitov10 bitov10 bitov10 bitov10 bitov10 bitov
Typ paneluOLEDOLEDOLEDOLEDOLEDOLED
Typ podsvietenia
Local DimmingNieNieNieNieNieNie
Obnovovacia frekvencia100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz100 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3
HFR (High Frame Rate)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
VRR (Variable Refresh Rate)ÁnoÁnoNieNieÁnoÁno
FreeSyncÁnoÁnoNieNieÁnoÁno
G-SyncÁnoÁnoNieNieÁnoÁno
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Slúchadlový výstupÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
HDMI4 (2 x verzia 2.1+ 2 x verzia 2.0)4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)
USB333333
Nahrávanie TV vysielaniaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
eARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtových reproduktorov WiSAÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Výkon40W40W60W60W60W80W
Systém reproduktorov2.22.24.24.24.24.2
HbbTVÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
späť na začiatok ↑

8K LG OLED 2020

LG ZX

Kto by chcel OLED s 8K rozlíšením, tak môže siahnuť po tomto modeli. Ak nie ste naozaj veľmi bohatí, tak budete musieť pre jeho kúpiť najskôr predať malý dom, alebo aspoň auto. Pretože ceny sú extrémne a pre bežných smrteľníkov nedosiahnuteľné. Zaujímavosťou je 80W audio u väčšieho modelu a 60W u menšieho.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED77ZX
 • LG OLED88ZX

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

Najlacnejšie 8K OLED štartuje za dvadsaťtisíc. Cena určite spadne nižšie, ale pre bežné kupujúci bude stále extrémne vysoká.

späť na začiatok ↑

4K LG LCD televízory 2020

Pre tento rok si LG pridala nové označenie v type NANO. Vo svojej podstate sa stále jedná o rozdelenie na „vyššie rady“ a „nižšie rady“. Kým vlani to bolo SM a UM. Tento rok máme NANO a UN. NANO je ďalšou generáciou minuloročnej SM rady, žiadne špeciality za tým nehľadajte. Najskôr sa bude zase jednať o snahu marketingového oddelenia čo najviac zaujať prípadné kupca.

LG NANO90

Nástupca pomerne úspešného minuloročného SM90. Teda to najlepšie čo vo 4K (okrem OLED) LG má. Avšak tu už nenájdeme najlepšiu verziu obrazového procesora, ale slabšie Alpha 7 v tretej generácii. Inak 100 Hz, IPS, 10 bitov, priame podsvietenie a HDMI 2.1. Zvukový výkon 20 W, Dolby Atmos a Dolby Vision. Pri dobrej cene (hlavne v tak cca pol roka od uvedenia na trh) to môže byť pekne predávaná tv.

Môžete sa stretnúť aj s LG NANO91. Z pohľadu výbavy aj schopnosťou sa jedná o rovnaký televízor, rozdiel je v HDMI portoch NANO90 má 4x HDMI 2.1 a NANO91 má 2x HDMI 2.1 a 2x HDMI 2.0.

Dostupné veľkosti:

 • LG 55NANO90
 • LG 65NANO90
 • LG 75NANO90
 • LG 86NANO90

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Predáva sa za 1 300 €. Jej predchodca LG 55SM9010 je aktuálne k dostaniu za 850 €, ale už je k dostaniu len v pár obchodoch. Osobne by som počkal na cenu minimálne 1 000 €, až bude ku koncu svojho životného cyklu (jar 2021) pod 800 €, tak to bude veľmi zaujímavá kúpa.

LG NANO86

Hlavný rozdiel oproti predchádzajúcej je len bočné podsvietenie. Aspoň 100 Hz zostalo. Taky v ponuke nájdeme HDMI 2.1, ale je už len u 2 portov, zvyšné sú predchádzajúcej generácie. Čo za mňa zďaleka nevadí toľko ako EDGE (bočné) podsvietenia. Škoda že LG ponúka tento rok len jeden model medzi 4K LCD, ktorý má priame podsvietenie. Stále však máme podporu Dolby Vision a Dolby Atmos.

Teoreticky sa u nás môžete stretnúť aj s modelom NANO 85. Zase ide o de facto rovnaký televízor. Drobné odlišnosti môžu byť u vzhľadu.

Dostupné veľkosti:

 • LG 49NANO86
 • LG 55NANO86
 • LG 65NANO86

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

NANO85 či NANO86 štartuje za 1 000 €. Predchodcovia sú SM8500 a SM8600. Tie možno momentálne zaobstarať okolo 650 €. K dostaniu však budú maximálne do jesene 2020. Nákup by som zvažoval pri cene okolo 850 €. Pri 700 € na jar ďalšieho roku pôjde o super kúpu pre záujemcov o IPS panel.

LG NANO81

Ďalší krok dole. Má bočné podsvietenie a len 50 Hz. Farebná hĺbka je 8bitov + FRC. Nie je podporovaný Dolby Atmos, pravdepodobne bude o niečo chudobnejší aj softvérová výbava. Obrazový procesor už nie je typu Alfa a v ponuke nenájdeme HMDI vo verzii 2.1.

Teoreticky sa u nás môžete stretnúť aj s modelom NANO 80. Zase ide o de facto rovnaký televízor. Drobné odlišnosti môžu byť u vzhľadu.

Dostupné veľkosti:

 • LG 49NANO81
 • LG 55NANO81
 • LG 65NANO81

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Štart na 800 €. Minuloročná SM8200 je momentálne za 500 €. Kým nebude za 600 €, nekupoval by som. Časom môže spadnú ešte o kúsok nižšie ako 450 €.

LG UN8500

Dostávame sa k obrazovkám bez NANO technológie. Napriek tomu dostala inak do vienka pomerne peknú výbavu. To znamená 100 Hz, základné podsvietenie (uvádzané ako priame, ale pritom pod úrovňou bočného, ​​ktoré je u nižších NANO modeloch), podporu Dolby Vision. K tomu obrazový procesor Alfa 7. Farebná hĺbka 8 bitov + FRC a HDMI len vo verzii 2.0. Celkovo by mohlo ísť o zaujímavú tv pre divákov klasického televízneho vysielania. Uvidíme na, akú cenu sa dostane.

Dostupné veľkosti:

 • LG 65UN8500
 • LG 75UN8500
 • LG 82UN8500
 • LG 86UN8500

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Dve zaujímavosti. V minulom roku nie je priamy predchodca a preto nemožno porovnávať cenu. Po druhé je najmenšia veľkosť 65 palcov. Každopádne začína na 1 100 €. Za 800 € môže ísť o zaujímavú voľbu pre divákov tv vysielanie.

LG UN8100

Ideme o niečo nižšie. To znamená 50 Hz, rovnaký typ podsvietenie ako predchádzajúci model. Rovnako z obrazového procesora by sme márne hľadali Alfa verziu. Ani Dolby Vision nie je podporované. To isté platí aj pre HDMI 2.1.

Môžete sa stretnúť aj s LG UN8000. Opäť rovnaká televízia ako UN8100, drobné odlišnosti môžu byť u vzhľadu.

Dostupné veľkosti:

 • LG 43UN8100
 • LG 49UN8100
 • LG 55UN8100
 • LG 65UN8100

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Opäť bez priameho predchodcu v minuloročnej ponuke. Asi najbližšie je jej 55UM7660. UN8100 štartuje za veľmi príjemných 600 €. UM7660 sa predáva za 480 €. Okolo 500 € bude UN8100 vhodná ku kúpe, verím že budúci rok môže klesnúť aj na 400 €.

LG UN7400

Slabší výbava oproti predchádzajúcemu, napr. len 3 HMDI 2.0 porty. 50 Hz, 8 bitov + FRC, všetko podľa očakávania. Opäť základná verzia podsvietenie ako u všetkých tohtoročných UN modelov.

Dostupné veľkosti:

 • LG 43UN7400
 • LG 49UN7400
 • LG 55UN7400
 • LG 65UN7400

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Štartovacia cena 550 €. Predchodca 55UM7450 je momentálne za 450 €. Okolo vianoc budem UN7400 očakávať za 400 €, neskôr spadne ešte nižšie.

LG UN7300

To rovnaké ako UN7400, ale bez podpory Bluetooth. Takže možno očakávať o niečo nižšiu cenu.

Dostupné veľkosti:

 • LG 43UN7300
 • LG 49UN7300
 • LG 55UN7300
 • LG 65UN7300

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Začína za 500 €. Cena bude klesať podobne ako u UN7400 (tá rovnaká tv, len s podporou Bluetooth).

LG UN7100

Rovnaká ako UN7300, ale bez možnosti hlasového ovládania a diaľkového ovládača typu Magic Remote. Zaujímavosťou je, že pri veľkosti 70 palcov by sa malo jednať o VA panel.

Dostupné veľkosti:

 • LG 43UN7100
 • LG 49UN7100
 • LG 55UN7100
 • LG 65UN7100
 • LG 70UN7100
 • LG 75UN7100

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Uvádzací cena za 500 €, minuloročnú UM7100 možno kúpiť za 400 €. UN7100 časom spadne rozhodne nižšie, očakávam úroveň okolo 350 €. Podľa parametrov ide o veľmi podobné televízory. Pri nákupe by som sa rozhodoval podľa ceny.

Porovnanie parametrov LG 4K LCD TV 2020

NANO90NANO86NANO81UN8500UN8100UN7400UN7300UN7100
Dostupné veľkosti55, 65, 75, 8649, 55, 6549, 55, 6565, 75, 82, 8643, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 6543, 49, 55, 65, 70, 75
Rozlíšenie4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Farebná hĺbka10 bitov10 bitov8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC8 bitov + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPSIPS
Typ podsvieteniaDirectEdgeEdgeBasicBasicBasicBasicBasic
Local DimmingÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Obnovovacia frekvencia100 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 7 Generation 3Alpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýAlpha 7 Generation 3Základný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrovýZákladný štvorjadrový
HFR (High Frame Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
VRR (Variable Refresh Rate)ÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
FreeSyncÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
G-SyncNieNieNieNieNieNieNieNie
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Slúchadlový výstupÁnoÁnoNieNieNieNieNieNie
HDMI4 (verzia 2.1)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)4 (2x verzia 2.1 + 2x 2.0)4 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)3 (verzia 2.0)
USB33222222
Nahrávanie TV vysielaniaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieNie
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
eARCÁnoÁnoNieÁnoNieNieNieNie
ARCÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtových reproduktorov WiSAÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Výkon20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorov2.02.02.02.02.02.02.02.0
HbbTVÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
späť na začiatok ↑

8K LG televízie 2020

LG potvrdila, že všetky 8K televízie z tohtoročnej ponuky sú schopné prehrať 8K video cez HDMI či USB a budú podporovať kodek AV1, ktorý pre prenášanie 8K videa využívajú napríklad Youtube alebo Netflix.

LG NANO99

8K televízory tento rok podľa môjho ešte moc predávané nebudú, ale v ponuke už nájdeme celé tri rady. Je vidieť, že LG rovnako ako Samsung toto rozlíšenie tlačí a každý rok sa bude ponuka zvyšovať. Podľa očakávania v tej najvyššej nájdeme priame podsvietenie, 100 Hz frekvenciu, 10 bitová farebná hĺbka, najsilnejší obrazový procesor Alpha 9 v jeho tretej generácii, HDMI 2.1, podporu HDR10, Dolby Vision a HLG. Zvukový výkon je 60W. Ako je už u LG posledné roky zvykom, aj v ponuke 8K tv nájdete IPS panely. Zvuk je 4.2 s výkonom 60W.

Dostupné veľkosti:

 • LG 65NANO99
 • LG 75NANO99

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Štart za 3 800 € (65 palcov). Verím, že sa dostane pod 2 500 €, ale nejsíš to bude až na jar 2021. Vlani bola v ponuke LG len jedna 8K LCD televízia a to SM9900. V kontexte tohtoročnej ponuky spadá medzi NANO99 a NANO97.

LG NANO97

Ľahko nižšia verzia. Podľa špecifikácie vyzerá na hlavný rozdiel nižší počet stmievacích zón. Presné číslo zatiaľ nie je známe, ale tejto hypotéze nasvedčuje aj označenie v špecifikácii. U NANO99 je to FALD Pro, zatiaľ čo u NANO97 je to len FALD. Ďalšie rozdiel bude u zvuku, kedy tu je 2.2 a o výkone 40W.

Dostupné veľkosti:

 • LG 65NANO97
 • LG 75NANO97

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

Začína (65 palcov) na 3 500 €. Do vianoc bude pod 3 000 €. Na jar ďalšieho roku očakávam cenu v rozmedzí 2 – 2 200 €.

LG NANO95

Malo by sa jednať o „ľudový“ 8K modely. Aj ten však ponúkne ten najlepší obrazový procesor z ponuky LG, podporu všetkých LG podporovaných HDR formátov a zvukový výkon 40W. Bohužiaľ to však vyzerá, že obnovovacia frekvencia bude len 50 Hz. Aspoň farebná hĺbka by mala zostať na „čistých“ 10 bitoch.

Dostupné veľkosti:

 • LG 65NANO95
 • LG 75NANO95

Cena, aneb kedy dáva zmysel ju kupovať

(Zistiť aktuálnu cenu na Heureka.sk)

65 palcov začína na 3 000 €. Rozhodne začiatkom ďalšieho roka bude maximálne za 2 000 €. Osobne by som ju však nekupoval. Za také peniaze 50 Hz nedáva zmysel, 8K rozlíšenie rovnako nie je v túto chvíľu žiadnu výhodou. Ak 8K tv z nejakého dôvodu nutne chcete, vyberte jednou z dvoch vyššie uvedených.

Porovnanie parametrov LG 8K LCD TV 2020

NANO99NANO97NANO95
Dostupné veľkosti65, 7565, 7565, 75
Rozlíšenie8K (7 680 × 4 320)8K (7 680 × 4 320)8K (7 680 × 4 320)
Farebná hĺbka10 bitov10 bitov10 bitov
Typ paneluIPSIPSIPS
Typ podsvieteniaDirectDirectDirect
Local DimmingÁnoÁnoÁno
Obnovovacia frekvencia100 Hz100 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3Alpha 9 Generation 3
HFR (High Frame Rate)ÁnoÁnoÁno
VRR (Variable Refresh Rate)NieNieNie
FreeSyncNieNieNie
G-SyncNieNieNie
ALLM (Auto Low Latency Mode)ÁnoÁnoÁno
Slúchadlový výstupÁnoÁnoÁno
HDMI4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)4 (verzia 2.1)
USB333
Nahrávanie TV vysielanieÁnoÁnoÁno
BluetoothÁno (5.0)Áno (5.0)Áno (5.0)
Apple AirPlay 2ÁnoÁnoÁno
Dolby AtmosÁnoÁnoÁno
eARCÁnoÁnoÁno
ARCÁnoÁnoÁno
Podpora bezdrôtových reproduktorov WiSAÁnoÁnoÁno
Výkon60 W40 W40 W
Systém reproduktorov4.22.22.2
HbbTVÁnoÁnoÁno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
späť na začiatok ↑

Čo by som z LG tv ponuky pre rok 2020 kupoval ja

Bavím sa o hypotetickej situácii, že už nie sú k zohnaniu LG modely z roku 2019 (ale vždy uvediem aj odporúčaný typ z aktuálnej situácie) a zároveň (napísané začiatkom júla 2020) nepoznám ešte plnú ponuku konkurencie. LG bude opäť podľa môjho veľmi úspešné medzi drahšími televízormi (vďaka OLED) a medzi lacnejšími modelmi bude hrať druhé husle za Samsungom. Určite je dobré vedieť, že obe značky ponúkajú rozdielny typ panelu a preto sa každá hodí pre iné využitie.

Chcem špičkovú televízii v cene okolo 1 500 €

V tejto chvíli je LG 55CX s cenou ľahko cez 1 500 €, ale nebude dlho trvať a do rozpočtu sa zmestí. Na jar roku 2021 sa pod 40 bude dať kúpiť aj LG 65BX. A to už bude naozaj zaujímavá kúpa. Aktuálne za hlboko pod tento limit kúpite výbornú LG 55C9.

Chcem kvalitnú televíziu do 1 200 €

Za súčasných podmienok je jasnou voľbou LG 55B9, kedy vám ešte pár euro zostane. Keby sa doprodala, tak máte môžete mať LG 55NANO90, prípadne nižší model s vyššou uhlopriečkou. Tá už tak zaujímavá ako OLED nie je. Dobrou voľbou môže byť pre dennú prevádzku v presvetlenej miestnosti, ale pre väčšinu užívateľov bude v tomto limite vhodnejšie Samsung či Sony (XH9005 alebo XH9505). Časom pod túto úroveň opäť spadne LG 55BX a voľba bude jasná.

Chcem tv do 800 €

Na jar 2021 sa tejto cene bude blížiť vyššie uvedené LG 55NANO90. Veľmi rozumná cena vzhľadom na to čo za ňu dostanete. To je taky jediné čo dáva od LG zmysel kupovať (pochopiteľne okrem OLED) ak nemáte naozaj veľmi obmedzený rozpočet a nepotrebujete IPS panel. LG 55NANO81 k tejto hranici spadne už počas jesene. Osobne by som v tejto cenovej hladine volil inú značku.

Do 600 €

Dostávame sa do sfér dominancie Samsungu. LG ponúka 55UN8100, za túto cenu moc zaujímavá nie je. Na jar 2021 budú hranicu 600 euro rozhodne atakovať nižšie NANO rady (80/81 a 85/86). Verím, že aj tak budú na trhu existovať vhodnejšie alternatívy.

Do 400 €

Časom sem spadne vyššie uvedené LG 55UN8100. Pre denné použitie v domácnosti alebo do zasadačky v kancelárii – prečo nie.

späť na začiatok ↑

História TV LG

Firma LG má za sebou zaujímavú históriu. Je relatívne známe, že vznikla roka 1947, kedy bola založená Ku Ying Hoi. Ten ju pôvodne pomenoval Lak Hui Chemical. V roku 1966 došlo k premenovaniu na Lucky Chemical. Tou dobou vyrábali napríklad zubné pasty alebo pleťové krémy. V roku 1959 vznikla značka GoldStar, ktorá produkovala elektroniku. Písacie stroje, mikrovlnné rúry, domáce klimatizácie ale v priebehu času práve aj televízory alebo kazetové prehrávače. V roku 1995 došlo k spojeniu oboch značiek a vzniku nám dnes známe skratky – LG. Teda Lucky Goldstar. Televízory sú vyrábané v niekoľkých krajinách, medzi ne patrí okrem Českej Republiky, Poľsko, Rusko a Kórea. (Zdroj)

Čo znamená kódové označenie u LG TV

LG má aktuálne tri typy kódu. Jeden sa týka OLED, druhý LCD (a do roku 2019 aj pre NANO) a tretí pre NANO (od roku 2020). Predstavíme si všetky tri.

OLED

Modelové označenie môže vyzerať napríklad takto: OLED65CXPLA

Prvé štyri znaky sú samovysvetľujúce a ukazujú na použitú technológiu

Štvrtý a piaty znak (v našom prípade „65“), určuje veľkosť uhlopriečky

Šiesty znak (v našom prípade „C“) určuje modelový rad televízora:

Siedmy znak (v našom prípade „X“) určuje rok uvedenia na trh:

 • X – 2021
 • 9 – 2019
 • 8 – 2018
 • 7 -2017

Ôsmy znak (v našom prípade „P“) určuje trh určenie televízora:

 • P – valná väčšina európskych krajín
 • W – Kórea
 • S – Spojené Kráľovstvo, Singapur
 • A – USA

Deviaty znak (v našom prípade „L“) určuje typ tunera:

 • L – je hodnota pre DVB-T2 tunery použivané v Európe

Desiaty znak (v našom prípade „A“) je vyhradený pre určenie dizajnu.

LCD

Majme označenie LG 55UN7100.

Prvé dva znaky (v našom prípade „55“) určujú veľkosť uhlopriečky

Tretí znak označuje typ obrazovky (v našom prípade „U“):

 • U – „obyčajné“ 4K rozlíšenie
 • S – označenie pre nano cell displeje do roku 2019, od roku 2020 už je to inak

Štvrtý znak vyjadruje (v našom prípade „N“) rok výroby:

 • N– 2021
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Piaty znak (v našom prípade „7“) znamená určenie modelového radu. Čím vyššie číslo bude, tým by sa malo jednať o lepší televízor.

Šiesty znak (v našom prípade „1“) znamená typ prístroja v rámci modelového radu. Nemusí nutne platiť, že vyššie číslo znamená lepší televízor. Môže ísť o inú výbavu, či zásadne odlišný vzhľad.

Siedmy a ôsmy znak (v našom prípade „00“) určujú drobné odlišnosti v rámci modelového radu. Typicky sa môže jednať o odlišnú farbu rámčeku, alebo iný typ stojana.

LCD NANO – od roku 2021

Napr. LG 55NANO913NA.

Prvé dva znaky (v našom prípade „55“) určujú veľkosť uhlopriečky

Tretie až šiesty znak určuje typ technológie, v našom prípade „NANO“.

Siedmy znak (v našom prípade „7“) znamená určenie modelového radu. Čím vyššie číslo bude, tým by sa malo jednať o lepší televízor.

Ôsmy znak (v našom prípade „1“) znamená typ prístroja v rámci modelového radu. Nemusí nutne platiť, že vyššie číslo znamená lepšiu televízor. Môže ísť o inú výbavu, či zásadne odlišný vzhľad.

Deviaty znak (v našom prípade „3“) určuje drobné odlišnosti v rámci modelového radu. Typicky sa môže jednať o odlišnú farbu rámčeku, alebo iný typ stojana.

Desiaty znak vyjadruje (v našom prípade „N“) rok výroby:

 • N– 2021
 • M– 2019
 • K – 2018
 • J – 2017
 • H – 2016

Posledný znak (v našom prípade „A“) je vyhradený pre určenie dizajnu.

späť na začiatok ↑

LG televízie pre rok 2019

LG má naozaj širokú ponuku, ktorá sa rozdeľuje do troch (štyroch) hlavných smerov. Rad SM, čo je taká stredná trieda a bude pravdepodobne najviac predávaná. Rad UM, čo je to základné a najlacnejší čo medzi 4K tv LG má a k tomu navyše LM rad, jediný zástupca fullHD televízorov v tohtoročnej ponuke. Vrchol potom predstavujú OLED modely.

Rad SM (4K LCD s Nano Cell)

SM séria je vyššia LCD rad od LG. Spoločným menovateľom je pre ňu IPS panel, ktorý zaručuje dobré pozorovacie uhly a slušný maximálny jas, ale na druhú stranu prináša aj horšie podanie čiernej farby. Možno ste si všimli označenie „Nano cell“, ktorými LG svoje produkty sprevádza. Nanocell technológia poskytuje širšie pokrytie farebného spektra. Jedná sa o jeden z prístupov k riešeniu zväčšeniu jeho pokrytie. Sony má podobnú technológiu nazvanú Triluminos a Samsung zase svoje Quantum Dots. Využitie Nano Cell je to, čím sa líši SM rad od radu UM.

U nižších modelov je bočné (EDGE) podsvietenie, u tých vyšších je už samozrejme priame (Direct). Príjemným faktom je všeobecne nižšia štartovacia cena, než tomu bolo predošlý rok. Stále ale platí, že doba krátko po uvedení na trh, nie je pre nákup novej tv najvhodnejšie a je lepšie počkať na jeseň, keď ceny začínajú klesať. LG má v ponuke aj 8K televízor. Jedná sa o rad SM9900, avšak jeho cena je naozaj vysoká. Hlavnou výhodou LG televíziou stále zostáva vlastný operačný systém WebOS, ktorý je rýchly a prehľadný. Ďalším výrazným plusom je podpora všetkých súčasných dôležitých HDR formátov (však Dolby Vision je výsadou až drahších modelov).

Novinky u LG televízií 2019

Nová generácia Alpha7 obrazového procesora. Ten je „slabšia“ odnoží Alpha9, ktorý sa používa u vrcholných modelov. Niektoré základné modely nemajú ani Alpha7. Oba prinášajú lepšiu softvérovú optimalizáciu obrazu.

WebOS vo verzii 4.5. Aj len drobná zmena verzia (vlani bola 4.0) ukazuje, že sa žiadne dramatické zmeny na úrovni operačného systému nestali. Týkajú sa prevažne usporiadanie menu, čin podoby ikon.

Po novom by mali byť podporovaní chytrí asistenti do domácnosti. Konkrétne Google Asistant a Alexa od Amazonu. Tí v našich krajoch príliš rozšírenie nie sú, ale to sa časom môže zmeniť. Oveľa zaujímavejšie je podpora Apple Airplay2, ktorá umožní majiteľov, zariadenie od Apple ľahko streamovať obsah na obrazovku televízora. A to bez nutnosti Apple TV.

U vyšších modelov (SM9000 a vyššie) nájdete HDMI porty vo verzii 2.1. Aké sú ich výhody a čo presne nám môžu priniesť, sme riešili v tomto článku. Pre väčšinu užívateľov sa v túto chvíľu o zásadnú benefit ešte nejde.

LG SM8200

Vstupenka do LG Nano cell tv sveta pre rok 2019. Základný model, 50 Hz frekvencia a Edge podsvietenie. Zaujímavé je, že aj do svojho najlacnejšieho modelu pridali funkciu local dimming (aj keď k jej prínosu by som bol pri tejto cenovke opatrný).

Farebná hĺbka je 8 bitov + FRC. Nemá spomínaný nový Alpha7 obrazový procesor. Reproduktory sú klasika, 2.0 a výkon 20 W. Dolby Vision nie je podporované, takže u HDR sa musíte uspokojiť len s HDR10 a HLG. Dostupná je v troch veľkostiach a to:

 • 49SM8200
 • 55SM8200
 • 65SM8200

LG SM8500

Vyššia rada nám prináša navyše 100 Hz panel. Rovnaká zostáva technológia podsvietenia, teda Edge LED a k tomu opäť local dimming (miestne tlmenie). Aj farebná hĺbka je zase 8 bitov + FRC. Do výbavy už sa zmestil onen nový Alpha7 Gen2 obrazový procesor.

Novo tu máme podporu pre zvuk vo formáte Dolby Atmos (keď ho máte na čom prehrať) a Dolby Vision pre HDR.

Dostupné veľkosti sú:

 • 49SM8500
 • 55SM8500
 • 65SM8500

LG SM8600

To rovnaké ako SM8500, líšia sa tvarom stojana. A väčšou uhlopriečkou – 75 palcov. U tej sa ľahko líšia aj typové označenie, to je z dôvodu odlišného riešení audia.

 • 49SM8600
 • 55SM8600
 • 65SM8600
 • 75SM8610

LG SM9000

Pokračuje 100 Hz panel, ktorý má teraz Direct podsvietenie. Rovnako aj plne 10 bitový panel, podporu štandardu HDMI v štandarde 2.1. Zvuk je 2.2 pri výkone 40 W. Dolby Atmos je podporovaný, u HDR je podpora Dolby Vision, HDR10 aj HLG.

Lepšiu výbavu u tejto série dokazuje aj dvojitý DVB-T2 / C / S2 tuner. To znamená, že môžete skrze jeden tuner nahrávať a pritom sledovať iný program. U 49, 55 a 65 palcové varianty je označenie technológia pre podanie farieb Nano Cell Color, kým u tých vyšších už je Nano Cell Color Pro. Tá by mala zabezpečovať ešte o niečo lepšie podanie farieb.

Dostupné varianty:

 • 49SM9000
 • 55SM9000
 • 65SM9000
 • 75SM9000
 • 86SM9000

LG SM9800

Vrcholný model tohtoročnej 4K LCD série. Dostupný iba v dvoch variantách 55 a 65 palcov, u ktorých prináša to isté čo u série 9000 a k tomu navyše Nano Cell Color Pro, ktoré v predchádzajúcej rade u týchto veľkostí chýbalo.

LG SM9900

8K rozlíšenie, inak podobné ako ako 4K radu 9xxx. To znamená 100 Hz, HDMI 2.1, Direct podsvietenie. K tomu obrazový procesor Alpha9 Gen2.

OLED rad

Špička v LG ponuke. Všetky podporujú Dolby Vision (okrem neho aj HDR10 a HLG). To isté platí aj pre Dolby Atmos. Pri všetkých modeloch je aj podpora HDMI 2.1. Proste všetky podstatné technické vymoženosti z poslednej doby sú k dispozícii.

OLED B9

Základný OLED model pre rok 2019. Použitý panel je zhodný aj so všetkými ďalšími modelmi, z tohto pohľadu teda rozdiely v obrazu moc nečakajte. Čo kvalitu obrazu u B9 ovplyvňuje je použitý obrazový procesor. Jedná sa o Alpha 7 druhej generácie. Všetky ďalšie OLED už majú Alpha 9 Gen2. Novinkou oproti minuloročnej verzii B8 je existencia uhlopriečky 77 palcov.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55B9
 • LG OLED65B9
 • LG OLED77B9

OLED C9

Pokiaľ nemáte záujem o ten najexkluzívnejšie vzhľad, tak ideálna voľba z LG Oled ponuky. Má už najlepší obrazový procesor Alpha 9 Gen2, takže z pohľadu kvality obrazu je na maxime čo možno u LG mať a pritom je lacnejší, než vyššie rady.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55C9
 • LG OLED65C9
 • LG OLED77C9

OLED E9

Okrem dizajnu je hlavný rozdiel v riešení zvuku. E9 má totiž integrovaný soundbar s výkonom 60W (4.2).

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55E9
 • LG OLED65E9

OLED W9

Exkluzívny vzhľad, súčasť tzv. LG Signature série.

Dostupné veľkosti:

 • LG OLED55W9
 • LG OLED65W9
 • LG OLED77W9

OLED Z9

OLED s 8K rozlíšením. Integrovaný soundbar s výkonom 80 W a možnosť uhlopriečky až 88 palcov. V SR zatiaľ neuvedená, otázkou či sa vôbec objavia, pretože cena bude rozhodne cez 50 000 € a moc potenciálnych kupcov tu nebude.

OLED R9

Opäť zatiaľ nedostupná v SR, vysoko experimentálny model, ktorý celý displej vysúva zo svojej základne. Zaujímavý smer do budúcnosti, ale aktuálne bude cena nezmyselná.

Rad LM (fullHD)

LG LM6300

V segmente fullHD rozlíšenie má v roku 2019 LG jediného zástupcu a tým je rad LM6300. Jedná sa o low cost model, ale ponúka HDMI 1.4, Wi-Fi alebo Bluetooth. Na moderné technológie ako je HDR alebo local dimming môžete zabudnúť.

Dostupný v dvoch verziách:

 • 32LM6300
 • 43LM6300

Rad UM (4K LCD)

Žiadne dramatické rozdiely v kvalite obrazu medzi jednotlivými radmi nečakajte, jedná sa väčšinou skôr o kozmetiku. Pri nákupe nového televízora by som šiel do SM radu s Nano Cell, ktorá prináša obraz na znateľne lepšej úrovni.

LG UM7100

Základná tohtoročné klasická 4K LCD televízie u LG. 50 Hz, IPS panel k tomu HDMI 2.0. Direct podsvietenie + podpora HDR je u HDR10 a HLG, v reáli ale HDR u takto vybaveného displeja žiadne veľké zlepšenie obrazu nemôže priniesť.

Dostupné vo veľkostiach:

 • 43UM7100
 • 49UM7100
 • 55UM7100
 • 60UM7100
 • 70UM7100
 • 75UM7110

LG UM7300

De facto to rovnaké ako UM7100, len má miesto čierneho rámu biely.

Dostupné vo veľkostiach:

 • 43UM7390
 • 49UM7390

LG UM7400

Opäť IPS panel, 50 Hz, direct podsvietenie, podpora HDR10 a HLG. Wi-Fi a Bluetooth. Stojan do tvaru písmena Y.

Dostupné vo veľkostiach:

 • 43UM7450
 • 50UM7450
 • 55UM7450
 • 65UM7450
 • 70UM7450

LG UM7500

Výbava rovnaká, zase iný tvar nožičiek stojana.

Dostupné vo veľkostiach:

 • 43UM7500
 • 50UM7500
 • 55UM7510
 • 65UM7510

LG UM7600

Čo sa týka kvality obrazu, tak podobné ako predchádzajúci model. Rozdiel je v počte HDMI portov, tu nájdeme štyri u predchádzajúcej to boli iba tri.

Dostupné vo veľkostiach:

 • 43UM7600
 • 50UM7600
 • 55UM7660
 • 65UM7660
 • 75UM7600
 • 82UM7600
 • 86UM7600

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo