Ako vybrať depilátor

Depilátor chĺpkov je v podstate akýkoľvek prístroj, ktorý chĺpky nevytrháva, ale skracuje. za depilátor môžeme označiť elektrický holiaci strojček (elektrický depilátor), žiletku, holiace krémy a ďalšie. Záleží len na vás, aká forma holenie pre vás bude najprijateľnejšie a aký depilátor pre ženy si zvolíte. Ak by ste v ponuke hľadali IPL depilátor, nenechajte sa zmiasť, taký prístroj totiž neexistuje!

Test depilátorov 2023

Veet Sensitive Precision

Počet rýchlostí1
Napájaniebatérie
Vhodné preintímne partie, tvár, podpazušie
Údržbaštetčekom, vodou

Tento epilátor predovšetkým slúži na tvarovanie. Kvôli svojim malým rozmerom nie je vhodný na holenie väčších častí tela, ako sú napríklad nohy.

Najlepšie výsledky dosahuje v oblasti bikín a obočia sa ním dá tiež dobre vytvarovať. Veľmi dobre si poradí s jemnejšími chĺpky, ale s tvrdšími to už moc dobre nezvláda.

Veet Sensitive Precision je šetrný k pokožke, pretože sa ostré časti nedotýkajú priamo pokožky. Počítajte teda s tým, že ak máte veľmi tmavé chĺpky, budú pravdepodobne v oblasti bikín trošku vidieť. Tento problém nebudú mať ženy so svetlými a jemnými chĺpkami.

Depilátor funguje na jednu tužkovú batériu, ale príliš dlho nevydrží. Vďaka kompaktným rozmerom je vhodný aj na cestovanie. Pripravte sa však na hlučnejší prevádzku, ktorá je trochu otravná.

V sade sa zastrihovačom obdržíte 3 nástavce, z toho jeden je obojstranný. Obojstranný nástavec sa hodí pre prestrihávanie obočie. Môžete si vybrať jednu z dvoch dĺžok. Úzky nástavec je pre presné tvarovanie a širšie nástavec sa hodí pre bikinové partie alebo podpazušia.

Údržba je veľmi jednoduchá, najskôr nástavce odmetá od chĺpkov kefkou, ktorý je súčasťou balenia a potom ich môžete umyť pod tečúcou vodou. Brity je vhodné ošetriť olejom. Pod vodu však nikdy nedávajte elektrickej telo.

Depilátor sa zapína jednoduchým otočením z pozície 0 do pozície 1. Ak chcete prístroj vypnúť, stačí ho otočiť do pozície 0.

 • malý
 • ľahké ovládanie
 • ideálny pre zastrihávanie obočia
 • ľahká údržba
 • bohaté príslušenstvo
 • nedostatočné výsledky pri tmavých a hrubších chĺpkov
 • nedostatočná výdrž batérie
 • náhradné hlavy nie sú k zohnaniu
Zistiť cenu

Braun LS 5560

Počet rýchlostí1
Napájanieakumulátor
Vhodné prebikiny, podpazušie nohy
Údržbakefkou, vodou

Braun LS 5560 je veľmi obľúbený depilátor a väčšina žien s ním je na výsosť spokojná. Je vhodný na suché holenie, ale oplachovať ho môžete vodou. Obmedzovať vás iste nebude nabíjací kábel, pretože strojček je akumulátorový. Po nabitý vydrží fungovať až 40 minút. Trochu nás však mrzí, že na tele prístroja nie je indikátor batérie, takže vás neupozorní na vybíjajúce sa batériu.

Holiaci strojček má planžetový kyvnou hlavu, takže sa dobre prispôsobí všetkým záhybom ženského tela. V hornej časti pri hlave nájdete prepínač na holenie celých nôh alebo presnejší holení treba bikinových partií. Súčasťou balenia sú 3 nadstavce. Nástavec pre bikiny, OptiShave nadstavec, ktorý pokožku vypína, takže dôjde k pozdvihnutiu chĺpkov a dokonalému oholenie, tretí nástavec je pre peelingování.

Depilátor dobre padne do ruky a ľahko sa ovláda pomocou jedného tlačidla. Hlučnosť prístroja môžeme prirovnať ku klasickému pánskemu holiacemu strojčeku.

Počítajte s tým, že chĺpky neberie tesne pri pokožke, takže sa možno niektorým typom žien môže stať, že budú musieť niektoré časti doholit žiletkou.

Celkové prevedenie je veľmi kvalitné, plastové časti dobre lícujú a vnútro je kovový, čo zaručuje dlhšiu životnosť. Súčasťou balenia je aj kozmetický vrecúško, takže môžete mať všetky časti pekne pohromade.

 • akumulátorová prevádzka
 • ľahká údržba
 • dobre padne do ruky
 • jednoduchá manipulácia
 • viac nástavcov
 • kvalitné prevedenie
 • chýba indikátor batérie
 • nemusí dobre oholiť tmavšie typy
Zistiť cenu

Remington WDF 4815C

Počet rýchlostí1
Napájaniebatéria
Vhodné prebikiny, podpazušie, nohy
Údržbakefkou, vodou

V recenzii na depilátor Remington WDF4815 by sme vás radi upozornili na to, že patrí do strednej cenovej kategórie, čomu zodpovedá aj holenie. Holiaca hlava je osadená dvoma kývnymi planžetami, takže výsledok po oholení je oveľa lepšie a citlivejší, než pri holení s len jednou planžetou. Aby pokožka nebola podráždená, je na hlavici tiež aloe vera prúžok, ktorý by mal pokožku upokojovať.

Názory na tento holiaci strojček sa rôznia. Polovica užívateliek si chvália rýchle a dobré holenie. Polovica uvádza, že je holenie bolí, ťahá a pokožka je po použití podráždená. Radi by sme upozornili na to, že ak máte veľmi citlivú pokožku, môže vám holenie naozaj spôsobiť podráždenie, ale domnievame sa, že to nie je zapríčinené samotným strojčekom.

Je fakt, že vďaka dvom planžetám je holenie veľmi účinné a nie je nutné po pokožke prechádzať viackrát. Naviac je depilátor vodotesný a nesie označenie Wet & Dry, čo znamená, že ho môžete použiť ako na suchej, tak na mokré holenie vo vani alebo sprche.

K prevádzke potrebuje holiaci strojček 2 AAA batérie, ktoré sú súčasťou balenia. Po vybití ich stačí vyhodiť a nahradiť novými. Je však pravda, že prevádzková doba nie je príliš dlhá a chýba nám tiež indikátor batérie. Mnohé užívateľky poteší, že strojček nepatrí k najhlučnejších.

Súčasťou balenia je aj zastrihávač bikinových partií, ktorý má však tendenciu pri pritlačení padať z hlavice. Užívateľky by mali rozhodne počítať s tým, že sa s holiacim strojčekom nedostanú až priamo k pokožke, takže tmavšie chĺpky môžu byť trošku vidieť.

Údržba depilátor je veľmi jednoduchá, najskôr stačí hlavica očistiť priloženým kefkou a potom ho môžete umyť pod vodou. Je trochu škoda, že náhradné hlavice nie sú dostupné.

 • ergonomický tvar
 • jednoduchá obsluha
 • 2 planžety
 • Wet & Dry
 • pomerne tichá prevádzka
 • batéria nevydrží príliš dlhú
 • chýba indikátor batérie
 • nástavec na bikiny má tendenciu vypadávať
 • nedostupné náhradné diely
Zistiť cenu

Gillette Simply Venus2

Počet rýchlostí-
Napájanie-
Vhodné prebikiny, podpazušie, nohy
Údržbavodou

Gillette Simply Venus2 sú jednorazová holítka, ktorá po otupeniu jednoducho vyhodíte do koša. Pri každodennom používaní by vám jedno holítko malo vydržať približne 14 dní.

Gillette Simpyl Venus má 2 brity a holenie je veľmi rýchle a jednoduché. Dva brity sú však málo, ďaleko lepšie výsledky dosiahnete pri počte 3 britov a viac. Čím viac britov, tým hladšie oholenie bude, takže nebudete musieť prechádzať cez pokožku viackrát. Na druhú stranu sa pokožky dotýka viac britov, čo nemusí byť vhodné pre citlivú pokožku.

Gillette je svetovo známa značka, takže sa môžete spoľahnúť, že sú brity naozaj ostré a na pokožke by nemali zostávať žiadne začervenanie. K tomu dopomáha aj opasok MoistureRich, ktorý uľahčuje kĺzanie po pokožke. Vďaka citlivému holenie nič nebráni tomu, aby ste žiletku použili aj na holenie bikinových partií alebo podpazušia.

Ideálne holenie je namokro vo vani alebo sprche. Najlepšie sa s nimi holí, ak ležíte v teplej vani a pokožka je dostatočne mäkká. Vtedy je holenie veľmi jednoduché a účinné.

Vďaka nízkej cene môžeme produkt označiť za dobrý pomer cena a výkon. Holítko dobre odvedie svoju prácu a nohy zanechá hladké. Navyše má ergonomicky tvarovanú rukoväť, takže sa dobre drží v ruke. Chýba nám však výkyvná hlava, vďaka ktorej by holenie bolo ešte príjemnejšie.

 • nízka obstarávacia cena
 • ostré britvy
 • vydrží pomerne dlho
 • nehnuteľná hlava
 • iba dva brity
Zistiť cenu

Braun LS 5160

Počet rýchlostí1
Napájaniebatéria
Vhodné prebikinové partie, podpazušie, nohy
Údržbavodou, štetčekom

Braun LS 5160 sa príliš nelíši od modelu LS 5560. Jeho najväčšou odlišnosťou je, že ho môžete používať aj vo vode, pretože nesie označenie Wet & Dry a prevádzka je na batérie, nie na akumulátor, ako má druhý model.

Braun LS 5160 má pohyblivú planžetu, takže sa dobre prispôsobí každej krivke ženského tela. K tomu mu dopomáha aj zaguľatená hlava.

Súčasťou balenia sú 2 nástavce. Jeden je zastrihávacia a hodí sa predovšetkým pre bikinové partie. Pre holenie bikinových partií stačí len na tele depilátor prepnúť vypínač do polohy bikín a pripevniť nástavec. Druhý nástavec exfoliačný, čo znamená, že počas holenia pokožku i jemne peelinguje. Musíme však upozorniť na to, že nástavce niekedy majú tendenciu vypadávať.

Výdrž batérií je naozaj dlhá, ale samozrejme záleží na tom, ako kvalitnú značku si zaobstaráte. Aj napriek tomu, že sa depilátor dostane veľmi blízko k pokožke, môžu zostať niektoré chĺpky viditeľné. Niekedy je potrebné po depilovanú mieste prejsť strojčekom viackrát.

Jeho prevádzka nie je najhlučnejšie, ale samozrejme ho budete počuť. Ovládanie je veľmi jednoduché. Vďaka ergonomicky tvarovanej rukoväti dobre padne do ruky. Ľahko sa čistí. Chĺpky stačí vymiesť priloženým kefkou a zvyšok opláchnuť vodou.

Nevýhodu vidíme v tom, že nie sú dostupné náhradné hlavice, takže akonáhle sa vám žiletky otupí, budete musieť zakúpiť celý nový prístroj. To, že je depilátor tupý, spoznáte podľa toho, že začne za chĺpky ťahať. Vzhľadom k tomu, že prístroj má solídne príslušenstvo by sa hodila kozmetická taška alebo iné puzdro, v ktorom by ste mali všetky veci patriace ku strojčeku pohromade.

 • pohodlné ovládanie
 • dlhá výdrž batérií
 • Wet & Dry prevedení
 • nástavce niekedy odpadávajú
 • nie sú dostupné náhradné hlavy
 • chýba kozmetická taška
Zistiť cenu

Rozdiel medzi depilátorom a epilátorom

Akonáhle sa pustíte do hľadania najlepšie metódy holenie pre vaše telo, určite narazíte na otázku, ktorá sa venuje rozdielom medzi epilováním a depilováním. Nemýľte si pojmy epilátor alebo depilátor. Každý z týchto výrobkov totiž odstraňuje chĺpky inak.

 • Epilátor – jedná sa o bolestivejší metódu zbavovanie sa chĺpkov. Epilátory najčastejšie fungujú na báze pinziet, ktoré chĺpky vytrhávajú aj s korienkami. Epilácia má dlhodobý charakter, hladká pokožka vám vydrží niekoľko týždňov, ale nie je večná. Po určitej dobe sa chĺpky opäť objaví. Rozhodnúť sa však môžete pre razantnejší metódu, ktorá je bezbolestná. Vykonáva sa buď IPL alebo laserovým epilátorom. Viac sme sa tejto téme venovali v článku o epilátoroch.
 • Depilátor – pri tomto spôsobe holení chĺpky nevytrhávajú aj s korienkom, ale len je skracujete blízko pri kože. Depilácia vydrží len niekoľko málo dní (pri troche šťastia 2-3), takže je nutné ich niekoľkokrát do týždňa zopakovať. Jej výhodou však je, že nebolí.

Výhody a nevýhody depilátorov

Výhody Nevýhody
rýchle holeniečasté opakovanie holenie
jednoduchá manipuláciarýchle dorastanie chĺpkov
použitie pri akejkoľvek dĺžke chĺpkovmožné podráždenie a porezania pokožky

Typy depilačných pomôcok

Holítka

Najbežnejšie, najdostupnejšie a najlacnejšie sú holítka, ktoré sa používajú na mokré holenie. Môžu byť len na jedno, ale aj mnohoraké využitie. Holítka za pár centov sú väčšinou na jedno použitie a akonáhle sa otupí, vyhodíte je. Drahšie holiace strojčeky, však môžu mať aj výmenné hlavice a náhradné brity. Ideálne je, ak má tento dámsky depilátor výkyvnú hlavu, ktorá sa dobre prispôsobí všetkým krivkám ženského tela.

Ak sa rozhodnete pre tento typ depilácie, pozrite sa po holiacom strojčeku, ktorý má zvlhčovacie pásky. Tie sú najčastejšie napustené hydratačné zmesí (napr. aloe vera), ktorá zabraňuje vysúšaniu a podráždeniu pokožky.

 • najrýchlejší spôsob holenia
 • jednorazová holítka sú cenovo veľmi dostupná
 • vhodná pre mokré holenie
 • hrozí nebezpečenstvo porezania
 • efekt vydrží len krátku dobu

Depilačné krémy

Depilačný krém môžeme označiť za chemickú depiláciu. Na pokožku sa nanáša vrstva krému, ktorá však musí byť dostatočná, aby sa všetky chĺpky odstránili. Tento spôsob je jednoduchý a bezbolestný. Jeho účinky sú o niečo dlhšie ako holenie žiletkou. Než začne krém pôsobiť, je nutné počkať najmenej 5-7 minút.

Pred prvým použitím je dobré krém naniesť na malú časť pokožky, treba ruku a vyskúšať, či nedôjde k alergickej reakcii. Na odstránenie chĺpkov sa väčšinou používa plastová stierka, však nie je žiadnou výnimkou, že chĺpky, ktoré zostali, je nutné oholiť ešte žiletkou. Depilačný krém rozkladá a láme chĺpky.

 • nezbolestná depilácia
 • účinok vydrží dlhšie ako u žiletiek
 • proces trvá dlhšie
 • oholenie nemusí byť vždy dokonalé
 • na citlivej pokožke môže dôjsť k alergickej reakcii
 • vyššia nákupná cena

Safety razor – klasický holiaci strojček

Safety razor je klasický holiaci strojček, ktorým sa holil treba váš dedko, prípadne ho môže používať ešte váš otecko. K tejto metóde sa vracia čoraz viac mužov, ale svoje miesto si dobýva aj u žien uprednostňujúcich depilácii žiletkou.
U niektorých žien dochádza k podráždeniu pokožky pri používaní vícebřitého strojčeka. Klasický strojček je najčastejšie chrómovaný (takže je ťažšie ako plastové holítko) a vkladá sa do neho len jedna klasická žiletka. Môžete teda využiť obe strany žiletky.

Safety razor ponúka lepšiu sklon žiletky ku koži, takže dochádza k lepšiemu rezu, ktorý je bližšie k chĺpkom. Pohyb je hladký bez nepríjemného ťahania. Pri holení nie je potrebné na strojček tlačiť, ale musíte si dávať pozor, aby ste ho držali v sklone 30 °. Je pravda, že u klasického holiaceho strojčeka je väčšia pravdepodobnosť, že sa zo začiatku môžete porezať, ale akonáhle dostanete do ruky grif, nemusíte sa ničoho obávať. Tým, že na strojček nemusíte tlačiť, nedráždíte si pokožku.

Pravidelná výmena žiletky

Doba, za ktorú by ste mali vymeniť žiletku je úmerná tomu, ako často sa holíte. Ak sa holíte každý druhý deň, vydrží žiletka ostrá zhruba týždeň. Pri holení raz za 3-4 dni, vydrží vám dva až tri týždne.

Finančná stránka veci

Výhodou klasického holiaceho strojčeka je lacná prevádzka. Je pravda, že obstaranie strojčeka najlacnejšou záležitosťou nie je, ale investícia sa vám čoskoro vráti. Dokupovať totiž budete musieť len žiletky, ktoré stoja zhruba 2 eura za 5 kusov, kdežto žiletkové hlavice do dámskych strojčekov môžu stáť až 20 euro za 4 hlavy.

 • lacný prevádzka
 • nedráždi pokožku
 • je možné ho používať obojstranne
 • ťažšie
 • ako sa s ním naučíte dobre zaobchádzať, hrozí riziko porezania

Je toto ešte depilácia?

Pri hľadaní výrobkov k depilácii môžete naraziť aj na depilačné vosky. U depilácia voskom však dochádza k vytrhávanie chĺpkov, takže sa jedná skôr o epilácii. Voskovanie rozhodne patrí k bolestivejším metódam, a napriek tomu, že ju môžete vykonávať doma, je lepšie na ňu chodiť do salónov.

Do salónu si zájdite aj v prípade, že budete chcieť vyskúšať epiláciu pomocou cukrovej pasty. Tejto metóde sa tiež hovorí Body Sugaring (sugar = cukor) a je menej bolestivá než epilácia voskom. Medzi jej ďalšie výhody patrí prírodné zloženie. Väčšina týchto zmesí má hydratačné, regeneračné a čistiace účinky.

Elektrické strojčeky

Elektrickým strojčekom sme sa rozhodli venovať celú kapitolu, pretože ich výber je o niečo náročnejšie, než výber žiletkového výrobku.

Elektrické depilačné strojčeky sú veľmi podobné pánskym elektrickým strojčekom. Medzi ženami sú obľúbené najmä kvôli rýchlemu a jednoduchému použitiu. Navyše sú šetrné a nedochádza k porezaniu, takže sú častou voľbou pre holenie bikinových partií. Hlava elektrického strojčeka je opatrená plávajúcimi planžetami, ktoré dobre kopírujú tvar tela. Tým, že sa ostré časti nedotýkajú priamo pokožky, môžu niektoré chĺpky zostať viditeľné.

Napájanie

Elektrický holiaci strojček môže fungovať buď na batérie, akumulátor alebo na sieťové napájenie. Sieťové prevedenie nie je úplne najtypickejšie, takže sa s ním príliš ľahko nestretnete. Oveľa bežnejšie je buď batériové, alebo akumulátorové nabíjanie. V prípade akumulátora, je batéria súčasťou holiaceho strojčeka a pri vybití ho stačí len pripojiť do nabíjacej základne, alebo k nemu pripojiť nabíjačku. U batériové varianty batérie pri vybití vyhodíte a nahradíte novými alebo si môžete zaobstarať nabíjacie batérie.

Wet & Dry

Pri výbere sa zaujímajte o to, či je možné depilátor používať aj pri holení pod sprchou. Niektoré totiž na tento spôsob nemusí byť prispôsobené. Strojčeky, ktoré môžete používať aj na mokré holenie nesú najčastejšie označenie Wet & Dry.

Epilátor a depilátor v jednom

V prípade, že vám na niektorých častiach tela vyhovuje epilácia, ale na niektoré depilácia, môžete si zaobstarať epilátor, ktorý má ako nadstavec navyše holiacu hlavu. Vďaka tomu získate dva prístroje v jednom. Jedná sa o veľmi ekonomické riešenie.

Špeciálne depilátory

Dámske depilátory môžu byť univerzálne, čo znamená, že ich môžete použiť na akúkoľvek časť tela, ale existujú aj modely, ktorú sú určené napríklad len na tvár, obočie a intímne partie. Niektoré môžu mať špeciálne vychytávky. V súčasnej dobe je najviac diskutovaný „chytrý depilátor“ a tiež „depilátor v tvare rúžu“.

Chytrý depilátor

Jedná sa o kompaktný depilátor, ktorý sa dodáva s dvomi hlavicami, takže ním môžete holiť ako väčšie miesta, ako sú nohy a ruky, tak intímnejší partie (triesla, tvár).

Prívlastok „chytrý“ prístroj dostal kvôli tomu, že sa zapína automaticky až po kontakte s pokožkou. Vďaka LED osvetlenie lepšie vidíte chĺpky, ktoré by ste mohli vynechať. Jeho nabíjania sa podobá nabíjanie telefónu. Využíva podobnú nabíjačku, ktorá sa však pripája do notebooku, takže nabíjanie prebieha z vášho počítača (trvá približne 2-3 hodiny). Depilátor je vhodný len pre suché holenie a chĺpky padajú do špeciálnej nádoby, ktorú po dokončení procedúry len vysypete do koša.

Depilátor v tvare rúžu

Jedná sa o dámsky depilátor, ktorý je určený pre depilácia tvárových partií. Je veľmi diskrétny, pretože vyzerá ako rúž, takže ho môžete mať neustále pri sebe. Funguje na jednu AA batériu a je k pokožke veľmi šetrný. Čo sa týka dizajnu, je depilátor nenápadný, avšak pri prevádzke je pomerne hlučný, takže ak ho budete používať na verejnosti, okolie bude vedieť, že sa depilujete.

Chĺpky padajú do nádobky, ktorú po skončení stačí len vysypať. Ovládanie aj používanie je veľmi jednoduché a výsledok rýchly. Pre presnú depilácii bez vynechania niektorých miest, je prístroj vybavený LED svetlom.

Aký si vybrať depilátor

Pred tým, než vyrazíte do obchodu, si premyslite, aké partie budete najčastejšie holiť. Každej žene môže sedieť iný výrobok a nie každý holiaci strojček je vhodný na holenie podpazušia, bikinových partií, tvárových častí a nôh.

Najuniverzálnejší rada znie, stavte na značku. Značkové výrobky vám poskytnú naozaj dobrú starostlivosť a väčšinou aj dlhú dobu životnosti. Značka vám tiež zaručí kvalitu ostria. Ostrý a kvalitné brit je základom úspechu dobrého holenie bez podráždenia.

Depilátor by sa vám mal dobre držať v ruke, mal by byť ľahký, vyvážený a dobrá je tiež protišmyková rukoväť, ktorá pridáva na bezpečnosti pri holení. Naozaj veľkou výhodou je, ak má váš holiaci strojček výkyvnú hlavu, ktorá sa prispôsobí každej krivke vášho tela. Túto vymoženosť oceníte predovšetkým pri holení v podpazuší, okolo kolien, členkov a v tvárových partiách.

Údržba holiacich strojčekov

Aby ste vždy dosiahli dobrý výsledkov, je nutné, aby ste mali ostrý brit. Akonáhle na ňom uvidíte začínajúcich korózii, radšej ho vyhoďte. Korodovaniu môžete predísť tak, že na hlavu strojčeka budete používať kryt. Holiace strojčeky by sa po použití mali očistiť štetčekom. Niektoré z nich môžu byť aj umývateľné, takže ich môžete opláchnuť pod prúdom vody.

Pri drahších strojčekov sa môžete stretnúť s technológiou Clean & Charge = vyčistiť a nabiť. To znamená, že tieto prístroje sú samočistiace. V balení nájdete čistiace stanicu, do ktorej strojček vložíte, a stanice už sa postará o údržbu. Túto možnosť ponúkajú predovšetkým pánske holiace strojčeky.

Aby žiletka zostala čo najdlhšie ostrá, je dobré na ňu čas od času kvapnúť trochu oleja. Rozhodne žiletku neutierajte uterákom. Jej životnosť tým nepredĺžite a môžete ju akurát zničiť. Oveľa lepšie je nechať strojček prirodzene uschnúť. Nezabudnite holiace hlavu prepláchnuť spredu aj zozadu, aby ste sa zbavila všetkých chĺpkov.

Dobrá rada: Pravidelná údržba a čistenie strojčeka predlžuje jeho životnosť a kvalitu holenie.

Citlivá pokožka

Pre citlivú pokožku existujú strojčeky, ktoré disponujú tlačidlom na dávkovanie gélu. Vďaka nemu strojček po pokožke ľahko kĺže, a tak ju nedráždi. Ak máte citlivú pleť, mali by ste používať gély a peny na holenie. Po dokončení pokožku ošetrite neparfumovaným krémom alebo špeciálnymi prípravkami po holení.

Ako na úspešnú depilácii

 • Nepoužívajte tupé žiletky, jednorazová holítka môžete použiť maximálnu 3x, a to za predpokladu, že je schováte na suché miesto tak, aby sa k nim nedostali nečistoty.
 • Pre lepší sklz žiletky používajte holiacej peny alebo gély, intímne partie depilujte cukrovou pastou alebo elektrickým strojčekom.
 • Na depiláciu si vyšetrite dostatok času, pri rýchlom úkone si môžete strhnúť aj časť kože, rana sa dlho hojí a často po nej zostávajú stabilné nevzhľadné jazvy.
 • Ihneď po depilácii nepoužívajte parfumovaná telové mlieka, sprchová mydla alebo dezodoranty, najlepšie je použiť aloe vera alebo panthenol.
 • Nohy hoľte ráno, pretože ráno po večernom holení nie je pokožka tak jemná.
 • Podpazušie hoľte večer, pretože okamžite po depilácia nie je vhodné používať antiperspirant, ten ich môžete použiť ideálne 3 hodiny od depilácie.
 • Holte vždy po smere rastu chĺpkov a vyhnete sa hnisavým zarudlým chĺpkom.

Depilátory pre mužov

Depilátory pre mužov môžeme označiť ako zastrihávače. U väčšiny pánskych strojčekov môžete nájsť výsuvný alebo výkyvný zastrihávač dlhších fúzov. Ak vami vybraný strojček túto možnosť neposkytuje, môžete si zaobstarať samostatný zastrihávač fúzov, vlasov a drobných chĺpkov.

Porovnanie ceny depilátorov

Ceny depilátorov nie sú v drvivej väčšine tak vysoké, ako ceny epilotárů. Klasické holítko sa žiletkami kúpite za pár stoviek. Vyššia cenová kategória zahŕňa už väčšinou depilátory elektrické. V každom prípade vždy radšej zvoľte kvalitnú a preverenú značku, než nízku cenu neznámeho výrobku.

Do 20 Euro

Už za necelých pet euro môžete zaobstarať jednorazová holítka, ktorých väčšinou v balení býva okolo 5 kusov. Holítka s výmennými hlavicami alebo elektrické depilátory sa už pohybujú v cenovej kategórii okolo 15-20 euro. Ich výbava však nebude najširšia. Pri elektrických prístrojov nájdete jedno tlačidlo pre zapnutie, ochranných kryt hlavice a možno štetec pre očistenie.

Nad 20 do 50 Euro

Táto kategória už zahŕňa vyspelejšie technológiu. Spoznáte ju na prvý dotyk, kedy vám ergonomický prístroj presne padne do ruky a vďaka nekĺzavé rukoväti len tak neupadne. Súčasťou môže byť zastrihávač pre bikinové partie, prevádzková doba elektrických depilátor sa bude pohybovať okolo 40 minút. Hlavy budú vybavené lepšími frézkami s plávajúcimi planžetami.

Nad 50 Euro

U vyššie investície sa môžete tešiť na veľmi pohodlné a príjemné holenie. Elektrické strojčeky budú vybavené ukazovateľom stavu batérie, budú mať prepracované zastrihávača s oblými hranami a hrotmi a stretnúť sa môžete aj so samočistiacimi programy.

nú depilácii

 • nepoužívajte tupé žiletky, jednorazová holítka môžete použiť maximálnu 3x, a to za predpokladu, že je schováte na suché miesto tak, aby sa k nim nedostali nečistoty
 • pre lepší sklz žiletky používajte holiacej peny alebo gély, intímne partie depilujte cukrovou pastou
 • na depiláciu si vyšetrite dostatok času, pri rýchlom úkone si môžete strhnúť aj časť kože, rana sa dlho hojí a často po nej zostávajú stále a nevzhľadné jazvy
 • ihneď po depilácii nepoužívajte parfumovaná telové mlieka, sprchová mydla alebo dezodoranty, najlepšie je použiť aloe vera alebo panthenol
 • nohy hoľte ráno, pretože ráno po večernom holení nie je pokožka tak jemná
 • podpazušie hoľte večer, pretože okamžite po depilácia nie je vhodné používať antiperspirant, ten môžete použiť ideálne 3 hodiny od depilácie
 • hoľte vždy v smere rastu chĺpkov a vyhnete sa hnisavým zarudlým pupienkom

Depilátory pre mužov

Depilátory pre mužov môžeme označiť ako zastrihávača. U väčšiny pánskych strojčekov môžete nájsť výsuvný alebo výkyvný zastrihávač dlhších fúzov. Ak vami vybraný strojček túto možnosť neposkytuje, môžete si zaobstarať samostatný zastrihávač fúzov, vlasov a drobných chĺpkov.

   Čo vybrať
   Logo