Ako vybrať elektrickú manikúru

Upravené ruky sú vizitkou človeka. Pri kontakte s druhou osobou nám dokážu o svojom majiteľovi veľa prezradiť a preto je vhodné venovať im dostatočnú starostlivosť. Dnes už je bežné, že sa o svoje ruky a nechty starajú nielen ženy, ale aj muži. Niet sa čomu čudovať. Veľa z nás sa pohybuje v kancelárii, na úradoch, v reštauráciách alebo na obchodných schôdzkach, kde horné končatiny neustále vystavujeme okolia na obdiv. A ak chceme dobre pôsobiť, je potreba o ruky starať. Trebárs za pomoci elektrickej manikúry. Lenže ktorú zvoliť, aby ste neľutovali vynaložené investície? Poradíme vám.

Recenzie pre elektrické manikúry

Upravujete si nechty a dbáte o krásne ruky, ale už vám nestačí mechanická manikúra? Potom je na čase vyskúšať niektorú z elektrických, ktoré v mnohom zastúpi i pedikúru. Na trhu existuje veľa prístrojov a niekedy je ťažké sa medzi nimi zorientovať. V teste nájdete dostatok informácií, ktoré vám pomôžu zvážiť všetky pre a proti. Prečítajte si recenzie a vyberte tú naj elektrickú manikúru, s ktorou sa po chvíli tréningu vyrovnáte i profesionálne manikérke.

Scholl Velvet Smooth Nail Care

Napájaniebatérie
Otáčky ot / minvýrobca neuvádza
Počet nástavcov3
Materiál nadstavcovzafírové
Zmena chodunie
Počet rýchlostí2
Osvetlenienie
Použitie pre pedikúrunie
Vhodné pre umelé nechtynie

Jeden z najlacnejších elektrických pilníkov na trhu od renomovaného výrobcu Scholl poteší nenáročných užívateľov. Je malý, skladný a vhodný na cestovanie. Bohužiaľ sa napája na batérie, a preto nevydrží v prevádzke veľmi dlho. Pokiaľ si ale chcete prácu s elektrickým pilníkom skôr vyskúšať a nie ste ešte pripravení zainvestovať do poriadneho prístroja, dajte Scholl Velvet Smooth Nail Care šancu. Drobný pilník zvládne ovládať naozaj každý. Na výber máte z dvoch rýchlostí, medzi ktorými prechádzate pomocou tlačidla.

Súčasťou balenia elektrického pilníka Scholl sú tri nástavce a jedna AA batérie. Prvý predstavuje klasický pilník, ktorý využijete ako na zarovnanie nechtov, tak pre úpravu kožtičky v okolí. Výrobca síce udáva, že pilník zvládne zbrúsiť aj hrubú kožu alebo upraviť silné nechty na nohách, ale zo skúseností vieme, že na takú prácu je pilník slabý a výrobca v tomto prípade neuvádza pravdivé údaje. Druhý nástavec je jemnejšia a využijete ho pri brúsení nechtu. Brúsny nadstavec necht pekne uhladí a zbaví ho nerovností. Odporúča sa používať ho iba 1x za 14 dní, aby ste nechtom neublížili. Posledný nadstavec je leštiaci a nechty krásne zahladí a nablýskať. Nečakajte ale, že by sa vyrovnal lesku laku na nechty.

Ak hodnotíme výkon pilníka Scholl, výsledky nie sú práve lichotivé. Jediná AA batérie, ktorá je k prevádzke potrebné, nestačí na dlhé použitia a pripravte sa na naozaj častú výmenu batérií. Nepoteší ani kvalita nástavcov. Na hrubom pilovacím nástavcami je čoskoro vidieť únava materiálu, a ak ho budete chcieť dokúpiť, musíte si zaobstarať rovno celú trojicu. Jednotlivo zakúpiť nástavce bohužiaľ možné nie je.

 • skladný, vhodný na cestovanie
 • nízka cena
 • jednoduchý na ovládanie
 • čoskoro sa vybíja
 • slabý výkon
 • minimálne príslušenstvo nevalnej kvality
 • nevhodné pre umelé nechty
Zistiť cenu

Sanitas SMA 35

Napájaniesieťový kábel
Otáčky ot / min3 800 + 4 300 ot/min
Počet nástavcov7
Materiál nadstavcovzafírové
Zmena choduáno
Počet rýchlostí2
Osvetlenienie
Použitie pre pedikúruáno
Vhodné pre umelé nechtynie

Elektrický pilník Sanitas SMA 35 môžeme zaradiť do strednej triedy medzi elektrickými manikúru. Oproti lacnejším modelom ponúka napájanie z elektrickej siete a vyšší počet zafírových nadstavcov. Stále však disponuje nízkymi otáčkami a veľkú nevýhodu vidíme aj v horšie dostupnosti náhradných dielov.

Elektrická sada na manikúru Sanitas SMA 35 má k dispozícii dva rýchlostné stupne. Voliť medzi nimi môžete pomocou dvoch väčších tlačidiel na stredu pilníka. Poteší aj možnosť zmeny smeru pilovanie doľava alebo doprava, ktoré prehodíte drobným tlačidlom v dolnej časti prístroja. Pilník Sanitas sa napája z elektrickej siete a nemusíte sa tak zaťažovať výmenou batérií. Bohužiaľ ale prívodná šnúra nie je práve poddajná a dlhá. Preto počítajte s tým, že sa kábel bude pliesť pod ruky a pri jeho krátkej dĺžke musíte mať zásuvku blízko pri sebe. Hoci pilník disponuje nízkym počtom otáčok, čoskoro sa začne prehrievať. Je preto lepšie ho nechať vždy chvíľu odpočinúť a potom pokračovať v práci.

Pre úpravu nechtov a kožičky máte k dispozícii 7 rôznych zafírových nástavcov. Nástavce sú pomerne malé, a preto sa pripravte, že práca s nimi sa pretiahne. V balení nájdete dva diskové nástavce, jeden hrubý a jeden jemný, ďalej dva kužeľové nástavce pre odstránenie tvrdej kože a vyleštenie nechtov, jednu valcovou frézku pre hrubú kožu a dve drobučké frézky pre odstránenie kurieho oka a zarasteného nechtu.

Nástavce pôsobí kvalitne a poradí si aj s nechty na nohách alebo ľahkým obrúsením pat. Bohužiaľ je dnes na slovenskom trhu takmer nemožné zohnať náhradné frézky. V súčasnosti je dostupná iba jedna kužeľovitá a jedna disková. Počítajte preto s tým, že po ich opotrebovanie alebo rozbitiu budete musieť kúpiť celý prístroj znovu. Hodilo by sa aj systematickejšie uskladnenie nástavcov, ktoré môžete uložiť len do obyčajného vrecúšku.

 • napájanie zo siete
 • ľahký a jednoduchý na ovládanie
 • kvalitné nástavce
 • obojstranný chod
 • dobrá cena
 • občas sa prehrieva
 • tuhý a krátky kábel
 • náhradné nástavce už nie sú takmer k dispozícii
 • nízke otáčky, nevhodné na umelé nechty
Zistiť cenu

Beurer MP 62

Napájaniesieťový kábel
Otáčky ot / min2 000 + 5 400
Počet nástavcov10
Materiál nadstavcovzafírové
Zmena choduáno
Počet rýchlostí2
Osvetlenieáno
Použitie pre pedikúruáno
Vhodné pre umelé nechtyáno

Elektrická manikúra MP 62 od popredného výrobcu Beurer na prvý pohľad zaujme sympatickým balením, kedy elektrický pilník aj všetky nadstavce máme pekne uskladnené v kufríku. Jedná sa o manikúrny set strednej triedy, ktorému už nechýba veľa vychytávok ako LED svetlo alebo praktický zakrútený kábel.

Elektrický pilník Beurer MP 62 má príjemne zaoblený tvar, na bočných stranách opatrený protišmykovými pásky, takže bude perfektne sedieť v ruke a nebude vyklzavať. Napája sa pomocou sieťového kábla, ktorý je zakrútený, takže sa s ním pri práci výborne operuje. Hlavica je opatrená LED svetlom, ktoré pomáha neprehliadnuť žiadny detail a rozhodne ho využijete. Z hľadiska pohodlnosti pri používaní teda hodnotíme prístroj veľmi kladne.

Súčasťou balenia je 10 zafírových nástavcov najrôznejších tvarov, ktoré môžete striedať podľa potreby. Nájdete tu klasické brúsne kotúče, brúsne aj leštiace kužele, valček s brúsnym papierom a drobnejšie frézky plamínkového aj okrúhleho typu na presnejšie úpravy. Všetky nástavce je možné samostatne dokúpiť a cena jedného sa pohybuje okolo 10 €.

Pilník ponúka dve rýchlosti v otáčkach 2 000 a 5 400 za minútu. Vyššie otáčky už si dobre poradí aj s umelými nechtami alebo brúsením zrohovatenej kože na nohách. Výborné výsledky dosahuje aj pri starostlivosti o popraskané päty alebo kurie oká. Možno ho tak považovať za elektrickú manikúru a pedikúru v jednom. Pri drahších pilníkov je samozrejmosťou dvojaký smer otáčania, preto nie je prekvapením, že aj manikúra Beurer MP 62 ponúka zmenu chodu vľavo a vpravo.

Manikúra a pedikúra Beurer MP 62 patrí medzi najlepšie prístroje, ktoré na trhu v danej cenovej kategórii kúpite. Chválime skvelý výkon, kvalitné nástavce a poteší aj 3-ročná záruka. Elektrickú manikúru Beurer MP 62 hodnotíme ako víťaza nášho testovania a najlepší produkt v pomere cena / výkon.

 • veľký počet nadstavcov
 • nástavce možno dokúpiť aj jednotlivo
 • dlhý a zakrútený el. kábel
 • zvláda aj pedikúru a starostlivosť o umelé nechty
 • sympatický kufrík pre prehľadné uskladnenie
 • vyššia cena
Zistiť cenu

Beurer MP 100

Napájaniesieťový kábel
Otáčky ot / minaž 22300
Počet nástavcov10
Materiál nadstavcovzafírové
Zmena choduáno
Počet rýchlostívariabilný
Osvetlenienie
Použitie pre pedikúruáno
Vhodné pre umelé nechtyáno

Profesionálna elektrická manikúra Beurer MP 100 patrí k najlepším produktom, ktoré môžete zakúpiť. Ponúka všetko, čo sa od prvotriedne manikúry očakáva – perfektný výkon, možnosť pedikúry aj úpravy umelých nechtov a kvalitné nadstavce. Puzdro, v ktorom sú všetky komponenty uložené, je súčasne motor celého prístroja. Jednoducho k nemu len pripojíte kábel, ktorého druhý koniec zapojíte do elektrickej siete. Vždy tak budete mať po ruke všetky súčiastky. Zároveň tak manikúra navodzuje naozaj profesionálny dojem.

Manikúra Beurer MP 100 zaujme každého, kto hľadá prístroj najvyššej kvality a je ochotný si za ňu priplatiť. Oproti všetkým ostatným modelom disponuje naozaj vysokým počtom otáčok za minútu – až 22 300. Neponúka len dve voliteľné rýchlosti, ale pomocou otočného gombíka uprostred môžete rýchlosť prispôsobiť presne svojej potrebe. Samozrejmosťou je zmena otočného smeru doľava alebo doprava. Posledné tlačidlo slúži na zapnutie prístroja.

Telo elektrického pilníka Beurer MP 100 je vyrobené z odolného kovu a perfektne sadne do ruky. Môžete sa spoľahnúť na jeho vysokú životnosť a kvalitu. Je prepojený s prístrojom pomocou skrúteného kábla, takže sa s ním skvele manipuluje. S desiatimi zafírovými nástavcami všetkých obľúbených tvarov a hrubosťou dokážete perfektne zapilovat aj vyleštiť nechty prírodné aj umelé. Bez problémov zvládne odstrániť aj zrohovatenú kožu na pätách či zapilovat silné nechty na nohách. Pedikúru s ním zvládnete ľahko a bezbolestne. Súčasťou balenia je aj krytka na pilník, ktorá zabraňuje víreniu prachu z nechtov.

Jedinou nevýhodou elektrické manikúry Bauerer MP 100 je jej vysoká cena. Pokiaľ ale hľadáte prístroj, ktorý vám vydrží roky a manikúru a pedikúru budete vykonávať pravidelne, investícia sa vám mnohonásobne vráti.

 • veľmi silný výkon a otáčky
 • vhodné na pedikúru aj úpravu umelých nechtov
 • kvalitné nástavce a dobrá dostupnosť náhradných frézok
 • pevný kovový materiál pilníka
 • zakrútená šnúra pre jednoduchú manipuláciu
 • profesionálny prístroj
 • cena
Zistiť cenu

Bausch 0360

Napájaniesieťový kábel
Otáčky ot / minaž 13500
Počet nástavcov12
Materiál nadstavcovdiamantové, korundové
Zmena choduáno
Počet rýchlostívariabilný
Osvetlenieáno
Použitie pre pedikúruáno
Vhodné pre umelé nechtyáno

Kvalitná elektrická manikúra Bausch 0360 uspokojí aj náročného užívateľa, ktorý hľadá naozaj kvalitný výrobok. V porovnaní so všetkými ostatnými manikúru z testovania ako jediná ponúka diamantové a korundové nástavce, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a dlhodobou životnosťou. Právom patrí medzi top elektrické manikúry, ktoré môžete kúpiť.

Pre spustenie je potrebné najprv elektrický pilník s krútenou šnúrou prepojiť s prístrojom s motorom, ktorý ďalej pripojíte pomocou dlhého kábla do zásuvky. Vďaka tomu, že motor sa nachádza mimo pilník má elektrická manikúra Bausch 0360 vysoký výkon a otáčky. Tie môžete regulovať gombíkom podľa svojho uváženia, a to v rozmedzí 500 až 13 500 otáčok za minútu. Ak chcete zmeniť smer otáčok, stačí stlačiť príslušné tlačidlo.

V praktickému kufríku, v ktorom je celá manikúra uložená, nájdete aj 12 nástavcov. 4 z nich sú diamantové a vynikajú ešte vyššou kvalitou než zafírové, ďalej potom 2 korundové, ktoré sa hodia najmä pre gélové a akrylové nechty, 5 brúsnych kotúčikov a jednu leštiace frézu. Ak budete chcieť manikúru rozšíriť, na trhu nájdete veľa ďalších nástavcov.

Ak hľadáte manikúru a pedikúru 2v1, určite Bausch 0360 vyskúšajte. Vďaka silnému motoru, vysokým otáčkam a množstvo praktických nástavcov zvládne ošetriť a upraviť aj dolné končatiny. Popraskané päty, kurie oko či zarastajúce nechty sú problémy, s ktorými veľa ľudí musí chodiť na pedikúru. Pre ľahšiu úpravu ľavej i pravej končatiny pilník ponúka možnosť zmeniť smer otáčok. S kvalitným prístrojom, ktorým Bausch 0360 rozhodne je, zvládnete všetko vyriešiť v pohodlí domova.

Nevýhodou manikúry Bausch je vyššia cena a trochu tuhšie výmena brúsnych kotúčikov. Inak máme tú česť s výborným prístrojom, ktorý sa čoskoro stane nepostrádateľným pomocníkom na ceste ku krásne upraveným nechtom.

 • veľký počet kvalitných nadstavcov
 • krútený elektrický kábel
 • výkonný motor a možnosť vysokých otáčok
 • dobrá dostupnosť náhradných dielov
 • možnosť úpravy umelých nechtov
 • vyššia cena
 • výmena nástavcov ide ťažko
Zistiť cenu

Výhody elektrické manikúry

Ak nehodláte utrácať veliké čiastky u profesionálov, určite sa vám oplatí zaobstarať si elektrickú manikúru na ruky, s ktorou zastanete väčšinu práce sami doma. Keď sa s prístrojom naučíte dobre zaobchádzať, ušetríte stovky euro a k tomu budete mať ruky ako zo žurnálu. Dúfame, že vám článok pomôže vybrať elektrickú manikúru presne podľa vašich predstáv.

Mať elektrický pilník na úpravu nechtov doma má nesporné výhody. Ktoré to sú?

Ušetrené peniaze

Z počiatku musíte do prístroja investovať. A tu platí, že čím viac dáte, tým kvalitnejší manikúru získate. Počiatočná investícia teda nie je najlacnejší, ale ak vyberiete dobre, ušetríte stovky euro, než keby ste chodili každý mesiac k profesionálnej manikérke.

Úprava nechtov v pohodlí domova

S domáci elektrickou manikúrou sa nemusíte nikam objednávať a problém vyriešite hneď. Keď vidíte, že ruky potrebujú revíziu, jednoducho siahnete po správnom nástavcami a do pol hodinky máte hotovo. Žiadne telefonáty a čakanie, kedy bude mať vaše manikérka čas. Zalomený necht môžete upraviť okamžite.

Manikúra i pedikúra v jednom

Kvalitný elektrický pilník s nadstavcami na manikúru, ktorý má vysoké otáčky a silný motor môžete bez obáv používať aj na nechty na nohách. Len si dajte pri kúpe pozor, lacné batériové strojčeky túto starostlivosť nezvládnu, aj keď to niekedy výrobca uvádza.

Starostlivosť o prírodné i umelé nechty

Nemusíte sa báť, že by elektrická manikúra nejako poškodila umelé nechty. Stačí zvoliť ten správny nadstavec, dostatočný počet otáčok a elektrický pilník môžete použiť aj na gélové nechty. Jemnejšie nástavce si samozrejme poradí s nechtami prírodnými.

Rýchlosť

Oproti klasickej manikúre s mechanickými nožnicami a pilníky je používanie elektrického prístroja rýchlejšie a pohodlnejšie. Najskôr vám chvíľu potrvá, než sa s elektrickou manikúrou naučíte správne zaobchádzať. Akonáhle to ale zvládnete, nechty aj pokožku budete zvládať upravovať rýchlo.

Možnosť okamžitého použitia

Najskôr musíte kožtičku okolo nechtov namočiť, aby ste ju mohli zatlačiť a upraviť. Elektrická manikúra na zatláčanie kožičky ale funguje inak. Robí sa takzvane na sucho a koži netreba zdĺhavo namáčať.

Ako používať elektrickú manikúru

Pri pohľade na množstvo nástavcov sa môže zdať, že pre správne používanie elektrickej manikúry bude lepšie podstúpiť odborný kurz. Ale nebojte sa, nie je to tak zložité. Elektrický pilník môžete použiť na koži alebo nechty. Stačí si zistiť informácie o typoch a materiáloch nástavcov a čoskoro zvládnete pracovať ako profík. V balení každej elektrickej manikúry nájdete návod, ako daný prístroj používať, ale samotný princíp je jednoduchý:

 1. Manikúru zapojíte do siete, poprípade vložíte batérie.
 2. Potom si zvolíte nadstavec podľa vlastného uváženia a zacvaknite ho do elektrického pilníka. U nového prístroja to môže ísť sťažka, ale ak je kvalitný, nemusíte sa báť, že by sa nadstavec zlomil.
 3. Pomocou tlačidla pilník zapnete a môžete začať pracovať. Pre určenie rýchlosti slúži buď samostatné tlačidlá alebo väčšie otáčavý gombík, ktorým môžete regulovať výšku otáčok podľa seba. Pre zmenu smeru otáčok opäť stačí stlačiť príslušné tlačidlá. Valná väčšina elektrických manikúra nie je zložitá na používanie a intuitívne vás povedie.

Čo ďalšie by ste mali vedieť, než prvýkrát elektrický pilník na nechty použijete?

Pri výbere zohľadnite, aké nechty budete upravovať alebo ako dlho budete s pilníkom pracovať.

Úprava umelých alebo prírodných nechtov?

Najdôležitejšia otázka, ktorú si musíte pred úpravou položiť, znie: Budem upravovať prírodné alebo umelé nechty? Pre každý druh sa totiž hodí celkom iné nadstavce. Ak by ste napríklad zvolili príliš tvrdý a hrubý nástavec na prírodné nechty, výsledok by vás vôbec nepotešil a mohli by ste si privodiť aj nepríjemné zranenie.

Dĺžka procesu

Nezabúdajte, že nechty sú živé tkanivo a ak by ste príliš dlho akýmkoľvek nástavcom brúsili jeho povrch, mohli by ste ho poškodiť a zraniť. Vždy je dôležité frézkou po nechtu rovnomerne prechádzať a nikdy nezostávať na jednom mieste dlhšie ako 15 sekúnd.

Dobrá rada: Po skončení procesu manikúry odporúčame kožičku a okolie nechtu ošetriť nechtovým olejčekom. Ten pekne zmäkčí obrúsenou kožu, ktorá bude vyživená a krásna na pohľad.

Typy nástavcov

Nástavcov existuje obrovské množstvo a ak hľadáte profesionálnú elektrickú manikúru, budete si iste ďalšie časom prikupovať. Avšak počet v základnej sade, ktorá je bežne k dostaniu, sa pohybuje okolo 5 až 12 nástavcov. Dané nástavce majú svoje odporúčania pre využitie v konkrétnych fázach úpravy rúk a nechtov, ale záleží aj na tom, ako vám bude práca s nimi vyhovovať.

Nadstavce, ak chcete frézky, rozdeľujeme na štyri základné typy. Ďalej sa líšia hrubosťou zrniek a druhom materiálov.

1. Frézky kužeľovitého tvaru

Kónické frézky sa všeobecne hodí pre úpravu hrubej kože v okolí nechtov. Pokiaľ je frézka zafírová či diamantová, využijete ju aj priamo pri pilovaní a brúsenie plochy nechtov. Napríklad tak ľahko odstránite lak na nechty či gél alebo zahladíme drobné nerovnosti na nechte. K tejto kategórii patrí aj leštiace frézky, ktoré používame pri poslednom kroku úpravy nechtov.

2. Frézky valcovitého tvaru

Využijete ich najmä pri úprave nechtov na nohách, ktoré treba zapilovat do rovna, aby ste predišli bolestivému zarastaniu.

3. Drobné frézky

Frézky úzkeho tvaru upotřebíte pre odstránenie nechtové blanky a k úprave nechtového lôžka. Tu je obzvlášť dôležitý materiál nástavca, ktorý musí byť jemný a zafírový alebo diamantový. Hrubšie nadstavce by mohli nechtové lôžko škaredo poraniť. Myslite na to, že úprava jemné nechtovej kožtičky nikdy nesmie bolieť!

4. Brúsne kotúče

Stretnúť sa môžete s kotúčiky z rôzneho materiálu a rozdielne hrubosti. Elektrické brúsky na manikúru zastávajú funkciu pilníka a využijete ju teda pri tvarovaní nechtu. Môže vás zaskočiť, že upraviť necht elektrickú brúskou na nechty bude trvať dlhšie, než pri použití mechanického pilníka. Výsledkom ale bude necht zapilované krásne dohladka, ktorý sa nestrapkajú a nie je háklivý na zatrhnutie.

Materiál nadstavcov

Nadstavce môžu byť vyrobené z rôznych typov materiálov.

 • Diamant a safír– Tieto materiály sa odporúčajú pre úpravu prírodných nechtov, ako pre pilovanie, tak pri úprave nechtového valu (kožtička prerastajúca cez necht). Využitie nájdu tiež pri pedikúre, pretože s nimi dobre odstránite stvrdnutú kožu na nohách a pätách. Stretnete sa s nimi u veľkej väčšiny bežne dostupných prístrojov. Elektrický diamantový pilník upotřebíte aj na umelé nechty.
 • Karbid – U profesionálnych manikérských sád sa stretávame s karbidovými nástavcami, ktoré sú veľmi tvrdé a odolné. Pre svoj kvalitný materiál oplývajú dlhou životnosťou a je možné sterilizovať je horúčavou, bez toho aby sa zničili. S tým však súvisí aj vyššia cena. Karbidové nástavce bývajú neoddeliteľnou súčasťou salónov krásy a poradí si aj s úpravou gélových nechtov. Majú tiež vyššiu hmotnosť, ktorá zabraňuje vibrovanie strojčeka. Práca s nimi však vyžaduje skúsenosti.
 • Titan – Tvrdý a odolný materiál, ktorý sa odporúča na použitie u umelých nechtov. Zvládne upraviť akrylové aj gélové nechty.
 • Papier – Šmirgľový papier poznáme už od mechanických pilníkov. Nadstavce s brúskou z papierového materiálu sú lacné, ale dlho nevydrží. Využitie nájdu pri obrúsenie starého laku.
 • Silikón – Ak túžite po krásne naleštených nechtoch, siahnite po nástavcami zo silikónu. Mimo to zvládne tiež nechty zbaviť jemné kožtičky.
 • Korund – Korundové kryštály rôzne hrubosti často tvoria valcovitú alebo kužeľovitou frézku. Sú odolnejšie ako šmirgľový papier a hodí sa aj na umelé nechty.
 • Keramika – Frézky vyrobené z keramiky sú o 25% ľahšie ako karbidové frézy, preto je práca s nimi príjemnejšia a presnejšie. Vďaka tvrdosti materiálu sa hodí pre modeláž umelých nechtov.

Stupne hrubosti u nástavcov

Rovnako ako sme zvyknutí pri práci s pilníky alebo pemzou, tiež nástavce elektrické manikúry môžu mať rôznu hrubosť:

 • Jemné nadstavce – Využitie nájdu hlavne pri odstránení nechtovej kožtičky. Hodí sa aj pre zjemnenie kože v okolí nechta alebo obrúsenie mozoľov. Po hrubom zapilované nechtov využijeme nadstavec s jemnými zrniečkami k doladenie tvaru a zahladenie drobných nedokonalostí.
 • Hrubé nadstavce – Pre rýchlejšie zapilované dlhých nechtov môžete využiť nástavec s hrubšími zrnkami. Ale pozor na materiál – pre prírodné nechty voľte zafírové či diamantové. Využijete je tiež, ak potrebujete z nechtov odstrániť starý gél alebo akrylovou farbu. Možno s nimi zbrúsiť aj zrohovatenú kožu na pätách.
 • Extra hrubé nadstavce – Profesionálne manikúry môžu mať aj veľmi hrubé frézy s hranami. Vždy sú vyrobené z kovu – titánu, karbidu alebo ocele a často sa používajú pri odstránení veľmi tvrdej kože alebo pri zarastanie a mykóze nechtu. Práca s nimi ale vyžaduje odborné znalosti a preto ich radšej prenechajte profesionálom alebo si pred prvým použitím nechajte od odborníka poradiť.

Využitie elektrickej manikúry pre úpravu nôh

Väčšinu nástavcov elektrického pilníka využijete aj pre pedikúru. Nechty na nohách sú väčšinou silnejšie a preto ich zastrihávanie nožnicami či klieštikmi môže byť náročné. Pri použití elektrického pilníka bude úprava pohodlnejšie a zároveň budete môcť odstrániť aj stvrdnutú kožu, ktorá nohy často trápi.

Niektoré prístroje rovno ponúkajú aj drobnejšie nástavce, ktoré sa hodia najmä pre úpravu zarůstajícího nechtu alebo kurích ôk. Uvítajú je hlavne diabetici, ktorí pre svoju chorobu majú chodidlá suchá a náchylnejšie na rôzne poškodenie. Elektrická manikúra a pedikúra 2v1 pre vás môže byť ideálne riešenie, ako si s problémami rýchlo poradiť aj v prostredí domova.

Pilníky sa ale hodí hlavne pre odstránenie hrubej kože na prstoch a v okolí nechtu. Pokiaľ chcete jemné päty, budete musieť stráviť pilovaním dlhý čas, čo nie je práve efektívne. Oveľa lepšie bude zaobstarať si elektrickú brúsku na päty, ktoré sa venujeme v samostatnom článku.

Na ktoré parametre sa zamerať

Neviete, ako vybrať najlepší manikúru? Určite je dobré mať doma aj klasické púzdro s nožnicami, pilníkom a ďalšími drobnými nástrojmi, ktoré zvládnu základnú starostlivosť o nechty. Oveľa lepšie výsledky ako s mechanickou manikúrou však dosiahnete špeciálnymi prístrojmi.

Elektrická manikúra alebo elektrický pilník na nechty – pomenovanie tohto prístroja sa rôznia, ale vo výsledku ide vždy o rovnaký výrobok. V balení nájdete základný prístroj a sadu nadstavcov, ktoré vám pomôžu upraviť nechty aj kožtičku v okolí. Pri výbere sa zamerajte na to, čo všetko od nej očakávate a preskúmajte dôležité parametre, ktoré neradno zabúdať:

Typ napájania

Na trhu sa stretneme s trojitým typom napájania:

 1. Batériové – Klasické batériové strojčeky, napájané väčšinou dvoma tužkovými batériami, ponúkajú výhodu bezdrôtovej prevádzky. Elektrický kábel sa nikde nebude pliesť a zavadzať. Navyše tieto prístroje môžete vziať aj na cesty, pretože nebudú zaberať veľa miesta a ak cestujete do zahraničia, nemusíte si robiť starosti s iným typom zásuviek. Majú však aj svoje mínusy. Pretože urobiť si kvalitnú manikúru zaberie dosť času, daň za pohodlie platíme hlavne neustálu výmenou batérií, čo nie je ekologické ani ekonomické. Navyše sa často stáva, že batéria nie je schopná utiahnuť silnejší motor prístroja a pilník sa tak skrátka zastaví. Určite počítajte s tým, že pri väčšom zaťažení môže rýchlosť kolísať.
 2. Sieťové – Pri napájaní zo siete máte zaistený stabilnú prevádzku aj výkon. Pozor si ale dajte na vlastnosti sieťového kábla. Pri lacnejších modeloch sa môžete stretnúť s tvrdým a nepoddajným káblom, ktorý vám pri práci môže naozaj veľa zavadzať. Navyše sú niekedy káble krátke a potrebujete tak mať zásuvku blízko pri sebe. Ak sa rozhodnete pre tento typ napájania, určite vyberajte prístroje sa zakrúteným napájacím káblom. Ten sa ľahko ovláda a nebude prekážať.
 3. S dobíjacím akumulátorom – Skvelou možnosťou sú elektrické pilníky s nabíjačkou. S takým prístrojom využívate prednosti bezdrôtovej prevádzky, zároveň však nemusíte neustále meniť batérie. Je potrebné si len postrážiť, aby bol prístroj pred použitím plne nabitý, a vy ste nemuseli prerušiť prácu predčasne.

Počet otáčok za minútu

Než si zaobstaráte nového pomocníka, dopredu sa zaujímajte o jej výkon. Zaujímať vás bude hlavne počet otáčok za minútu. Ak chcete si urobiť aj domáci gélové nechty, a neviete, akú elektrickú manikúru zvoliť, určite vyberte prístroj s kapacitou viac ako 5 000 ot / min. Takýto pilník zvládne upraviť umelé aj prírodné nechty a nebude hroziť, že by začal v ruke vibrovať alebo bol príliš hlučný a pomalý.

Počet nástavcov

Ak to s domácou manikúrou myslíte vážne, vyberajte elektrické pilníky s vyšším počtom nástavcov. Čoskoro spoznáte, že pre kvalitnú prácu je potrebné mať na výber medzi množstvom nástavcov. U profesionálnych prístrojov ale môžete postupne nástavce dokupovať.

S tým sa viaže aj ďalší parameter, ktorý treba brať do úvahy – dostupnosť a cena náhradných dielov. Myslite na to, že prvotnú investíciou do manikúrového setu to začína. Časom budete chcieť rozšíriť svoju zbierku alebo kúpiť náhradné nástavce a brúsne valčeky. Náhradné diely obvykle nie sú najlacnejšou záležitosťou a je dobré vopred počítať s ďalšími investíciami.

Čo sa dostupnosti dielov týka, zistite si, či výrobca vôbec náhradné diely dodáva na trh. Inak by sa vám mohlo stať, že po opotrebovaní budete musieť kupovať celý prístroj znova

Zmena chodu

Niektoré elektrické pilníky na nechty disponujú možnosťou zmeniť chod smeru nástavce zľava doprava a naopak. Možnosť zvoliť si smer si obľúbite, pretože tak budete môcť upraviť ľahšie ľavú aj pravú ruku.

Materiál strojčeka

Vlastnosti materiálov fréz a nástavcov sme už prebrali, ale dôležité je zamerať sa aj na výrobný materiál samotného strojčeka. Plastový pilník je ľahší a jednoduchšie pre manipuláciu, ale nepoteší jeho nízka odolnosť. Oplatí sa zaobstarať si kovový pilník, ideálne s ergonomickou rukoväťou. Práca manikúry nie je rýchla, s pilníkom v ruke často strávite napríklad aj niekoľko hodín a je preto naozaj dôležité vybrať si taký, ktorý skvele padne do dlane a práca s ním bude príjemná.

Mokré a suché použitie

Väčšina elektrických manikúr ponúka buďto suché alebo mokré použitie. Použitie prístroja na suchú kožu môžeme považovať za výhodu, pretože nie je potreba ruky alebo nohy dopredu namáčať a začať pracovať tak môžeme prakticky ihneď. Dôrazne neodporúčame používať prístroj určený na suchú pokožku na mokrú kožu. Tá sa vodou stáva oveľa mäkšie a poddajnejšie a tým pádom by jej mohli hrubšie frézky veľmi uškodiť.

Špeciálne funkcie a príslušenstvo

Každá elektrická manikúra má základné zloženie v podobe hlavného prístroja a niekoľkých rôznych nástavcov. Niektoré pokročilejšie však môžu mať aj prídavné funkcie alebo ďalšie príslušenstvo.

Stretnúť sa môžete s elektrickou manikúrou so svetlom, teda zabudovanú LED žiarovkou, ktorá bude pri titernej práci veľmi nápomocná. Bohužiaľ svetlo u niektorých prístrojov nie je dostatočné a budete aj tak potrebovať ďalšie svetelný zdroj.

Existujú aj elektrické manikúry so sušičkou, ktoré ocenia všetci menej trpezliví jedinci. Ak sa o svoje nechty pravidelne staráte, určite viete, ako otravné môže byť čakanie, než vám na nechtoch zaschne lak. Sušička túto neobľúbenú, avšak nutnou epizódu pestovaných nechtov urýchli a spríjemnia.

Máte v obľube umelé nechty alebo populárne shellac? Aj tie zvládnete po chvíli praxi robiť sami doma. Pomôže vám v tom elektrická manikúra s UV lampou, pod ktorú môžete vytvarovať gélové nechty do požadovaného tvaru a nechať zatvrdnúť.

Ako sa starať o elektrickú manikúru?

Správnou údržbou môžete svoje elektrické manikúre výrazne predĺžiť životnosť. Určite je potrebné zamerať sa hlavne na nástavce. Aby vám náhradné diely dlho vydržali, je vhodné sa o ne náležite starať. Slúži na to špeciálne prístroje – napríklad špeciálna čistiaca fréza na bity, ktorá odstráni nečistoty a nabrúsia kovové frézky. Ešte kvalitnejšiu starostlivosť vám poskytne digitálny sterilizátor, ktorý navyše všetky nástavce zbaví baktérií.

Aby ste nemuseli nástavce meniť moc často, odporúča sa vyhnať otáčky pri práci maximálne na 20 000 za minútu. Môže sa tiež stať, že časom sa vám skriví násadka nástavce, čo môže úplne zničiť elektrický pilník. Tento problém vyrieši kalibračný valček na rotačné frézy. Pokiaľ do neho frézku vsuniete ľahko, je v poriadku. Akonáhle ale ucítite odpor, frézu prestaňte používať a radšej kúpte novú.

Pri lacnejších prístrojov sa môžete stretnúť s prílišným zahrievaním motorku, ktorý sa môže úplne odvařit. Akonáhle pocítite, že je pilník alebo škatuľka s motorčekom horúca, dajte na chvíľu pauzu. Prehrievanie predídete, ak budete nechty brúsiť a pilovať v kratších intervaloch.

Cenová relácie

Nikoho si neprekvapí, že kvalita, efektívnosť a rozšírené možnosti sa odvíjajú od ceny. Pred kúpou si dané výrobky preštudujte a ujasnite si, čo od svojho pomocníka očakávate. Odovzdajte tak nepríjemným prekvapeniam, napríklad v podobe nízkych otáčok alebo nedostatočného počtu nástavcov.

Lacné elektrické manikúry

Od elektrické manikúry v cene do 20 € nečakajte zázraky. Valná väčšina týchto prístrojov je napájaná na batérie a obsahuje len malý počet nadstavcov. Pre základnú starostlivosť o nechty ale bude stačiť.

Kvalitné manikúry a pilníky

S cenovkou do 100 € už zoženiete kvalitný prístroj, napájaný z elektrickej siete, ktorý má často široké príslušenstvo vysokej kvality. Takáto elektrická manikúra zvládne aj prácu s umelými nechtami, a keď sa o ňu budete dobre starať, bude vám slúžiť dlho.

Profesionálna elektrická manikúra

V cene nad 100 € sa vám dostane do rúk už profesionálny prístroj s naozaj bohatou výbavou. Vďaka vysokým otáčkam bude práca s takým pilníkom presná a rýchla. Hodí sa používať aj na chodidlá, pretože obsahuje veľa rozličných nástavcov a má dostatočný výkon pre odstránenie tvrdej kože. Ak sa túžite stať profesionálnu pedikérku, kvalitná sada elektrickej manikúry sa vám bude hodiť. Na trhu však existujú aj elektrické brúsky na manikúru, ktoré sú pre profi prácu s umelými nechtami ešte vhodnejšie. Možno k nim prikúpiť kvalitné, špeciálne nástavce a frézky, ktoré k bežnej elektrickej manikúre nezoženiete.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo